Horoskop

Znak zodiaku waga - charakterystyka i cechy wagi

Horoskop

Aktualizacja:
Fot: Blablo101 / gettyimages.com

Waga jako znak zodiaku złożona jest z przeciwieństw. Żywioł powietrza, który kieruje jej życiem, sprawia, że jest to osoba często niezdecydowana i mająca wiele wątpliwości. Jaka jest charakterystyka wagi? Poznaj jej cechy charakteru, a także mocne i słabe strony.

Znak zodiaku waga wyróżnia się swoim podejściem do życia. Ciągłe poszukiwanie i brak pewności sprawiają, że waga często przez całe życie jest w ruchu. Osoby spod tego znaku wierzą, że trzeba przeżyć jak najwięcej i siedzenie w miejscu to marnowanie czasu. Jednocześnie taka postawa nierzadko wywołuje w nich poczucie niepokoju, że otoczenie nie będzie mogło sprostać im wymaganiom. Warto odpowiedzieć więc sobie na pytanie, jakie znaki zodiaku i waga dogadają się? Jaki jest najlepszy znak dla wagi?

Waga znak zodiaku – charakterystyka

Osoby urodzone między 23 września a 22 października są zazwyczaj skromne, ale bardzo charyzmatyczne i towarzyskie. Obce jest im obrażanie się na błahostki, a jednocześnie zwracają dużą uwagę na to, aby nie urazić niczym swoich bliskich. Mają duży dystans do siebie. Waga jako znak zodiaku zwykle jest wesoła, uśmiechnięta, otwarta na innych ludzi, ale ze względu na przeciwieństwa wynikające z natury, w niektórych okresach w życiu może stronić od ludzi i zachowywać się po prostu dziwacznie. Znak zodiaku waga nie ukrywa emocji i chętnie dzieli się nimi z innymi. Stąd też jej skłonność do przesady i ubarwiania rzeczywistości. Nie kryje się z tym, że ma zły humor i wprost stara się przenieść swoje negatywne nastawienia także na innych. Waga znak zodiaku ma też inne “trudne” cechy charakteru – może być kapryśna, nerwowa i złośliwa, co czasem odstrasza nawet jej bliskich, szczególnie jeśli zachowuje się tak na co dzień. Nastrój wagi może zmieniać się nawet kilka razy w ciągu dnia. W ten sposób osoby spod tego znaku prezentują wszystkie swoje ciemne strony charakteru. Niestałość wag przejawia się także w stylu życia. Czasem są osoby bardzo energiczne i żywiołowe, a czasem nic ich nie interesuje i przez pewien czas funkcjonują w stanie apatii.

Waga znak – jakie są jego mocne strony?

Jakie są pozytywne cechy charakteru wagi ?

· Optymizm i komunikatywność. Osoby spod znaku wagi są dobrymi współpracownikami, zarażają pozytywną energią i tworzą przyjazną atmosferę w zespole. Często to także dobrzy przyjaciele z niesamowitym poczuciem humoru.

· Praktyczność. Jeśli waga ustali sobie konkretny cel, zrobi wszystko, żeby go osiągnąć. Umiejętnie dobiera sobie również osoby ze swojego otoczenia. Potrafi nawiązywać takie znajomości, które zarówno dla niej, jak i dla drugiej strony będą korzystne.

· Umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Ten znak zodiaku świetnie radzi sobie z rozwiązywaniem zadań i potrafi znajdować niestandardowe rozwiązania problemów.

· Umiejętność dostosowania się. Opis znaku waga mówi, że osoba spod tego znaku zodiaku nie ma problemu z akceptacją zmian, umie odnaleźć się w każdej sytuacji i w każdym środowisku. Ze względu na swoją naturę umieją przyznać się do błędu czy zgodzić się na kompromis.

Najlepszy znak dla wagi

Waga zazwyczaj długo szuka prawdziwej miłości i niestety rzadko jest szczęśliwa w związkach. Przez ciągłą potrzebę kontrolowania przyszłości nie potrafi żyć tu i teraz – ciągle dąży do swoich ideałów. Cechy wagi jako znaku zodiaku sprawiają, że nie potrafi ona zaakceptować świata takim, jaki jest, a w swojej drugiej połówce zawsze stara się doszukiwać wad. Jeśli jest z kimś w związku, stale analizuje wszystkie jego działania i słowa, szukając w nich drugiego dna.

Bywają różne znaki zodiaku , ale waga jest bardzo wymagający względem swojego partnera. Do pełnego szczęścia potrzebuje związku idealnego, w którym nie ma miejsca nawet na drobne kłótnie i rozczarowania. Jednocześnie nie szuka kogoś, kto będzie jej oparciem – stabilność i poczucie bezpieczeństwa nie są tym, co jest wadze potrzebne w życiu. W naturze tego znaku nie leży także całkowite poświęcenie się drugiemu człowiekowi. Do związku wnoszą tyle, ile otrzymują w zamian. Nie zapominają o własnym rozwoju i lubią mieć swoją osobistą przestrzeń, do której partner nie ma dostępu.

Jakie są wagi w związkach z innymi znakami zodiaku? Prawdopodobieństwo szczęśliwego i udanego związku między dwoma osobami spod znaku wagi jest bardzo niskie. Każdy z partnerów będzie się wahał przed wykonaniem jakiegokolwiek ważnego kroku i ostatecznie żaden z nich się nie zdecyduje. Relacja wagi i bliźniąt także ma małe szanse na powodzenie – oba te znaki są zbyt niestabilne w swoich emocjach i mają częste wahania nastroju. Bardzo dobrą równowagę energii i temperamentów można dostrzec w relacjach wagi i skorpiona, a także wagi i raka.

Mężczyzna waga i kobieta waga – jacy są?

Opis znaku waga warto podzielić także na oddzielny opis ze względu na płeć.

Mężczyzna waga udziela dobrych rad, jednak nie wszystkim będą się one podobać. Mężczyzna spod tego znaku podchodzi do problemów racjonalnie i proponuje logiczne rozwiązania, ale jednocześnie nie bierze pod uwagę psychologii ludzi – dla niego wszystko jest czarno-białe. Widzi błędy innych, ale nie często nie dostrzega swoich własnych, w rezultacie czego bywa zbyt pewny siebie. Kobieta waga raczej nie wykazuje się delikatnością, choć potrafi być czarująca i dziewczęca. Ma silną wolę i surowy charakter, ale w kontaktach z innymi ludźmi stara się nie pokazywać swojej przewagi nad nimi. Waga jako znak zodiaku , szczególnie w roli matki, wykazuje się dużym zrozumieniem, ale zawsze mówi to, co myśli.

Pozostałe wiadomości