Horoskop tygodniowy. Zmienimy swoje nastawienie do świata

Aktualizacja:
Źródło:
Astrolog Merkurja
Rozgwieżdżone niebo

Jaki jest horoskop na nadchodzący tydzień 22-28 sierpnia 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku? W tym tygodniu będziemy mieli do czynienia ze zmianą znaku zodiaku. Słońce zostawia za sobą znak królewskiego kota, aby przejść do schludnego i oszczędnego znaku Panny (23.08). Srebrny Glob widocznie zmniejsza swoją tarczę, ponieważ dąży do Nowiu Księżyca, który będzie miał miejsce w sobotę (27.08) właśnie w czystym i pracowitym znaku Panny.

Czysty Nów to czas podsumowań i refleksji nad tym, co udało się osiągnąć i przeżyć latem. Przed nami tydzień, w którego trakcie zmienimy swoje nastawienie do świata na bardziej racjonalne. Na wiele dotychczasowych kłopotów i emocji spojrzymy chłodnym okiem. Z pozostałych układów ciał niebieskich warto zauważyć poniedziałkowy (22.08) trygon pomiędzy Merkurym a Plutonem, który pomoże zaktywizować intelekt oraz piątkowe przejście Merkurego do znaku Wagi (26.08). Merkury w powietrznym znaku Wagi nastawi nas pozytywnie do mającego się niebawem rozpocząć nowego roku szkolnego. Trudne układy przyniesie natomiast weekend. Kwadratura Wenus i Urana oraz Słońca i Marsa nie prognozuje spokojnego wypoczynku, z uwagi na kolejne doniesienia o zapiekłości skonfliktowanych stron.

Horoskop tygodniowy na 22-28 sierpnia 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop tygodniowy - Baran

Twoje relacje z przyjaciółmi i towarzyszami zabaw trochę się ochłodzą. Przyjdzie czas na pracę, wysiłek oraz porządki. Przejście Słońca do znaku Panny nie jest dla ciebie przyjemną wiadomością. Skończy się okres pobłażania sobie, a zacznie tydzień, który przyniesie konieczność wykazania większą odpowiedzialnością i pracowitością. Uważaj w dniu Nowiu Księżyca (27.08), ponieważ w tym samym czasie odbywa się kwadratura Marsa i Słońca. Możesz się źle czuć bez wyraźnego powodu oraz potrzebować silnego nawodnienia organizmu. Przed Tobą trudne dni, w których trakcie trzeba się skupić na potrzebach otoczenia.

Horoskop tygodniowy - Byk

Możesz już otwierać szampana. Nareszcie wymierna ulga i sukcesy, na które tak długo czekałeś Byku. Nie od dzisiaj wiesz, że wiele osiągasz swoim uporem i niechęcią do zmian. W tym tygodniu puszczą tamy, które blokowały twoją energię życiową. Już od wtorku poczujesz przypływ mocy i pędem przypieczętujesz umowy i obietnice, tak aby nikt nie mógł się już z nich wycofać. Słusznie, najlepiej miej wszystko na piśmie. Uważaj w sobotę. Trudny Nów Księżyca w znaku Panny, będzie połączony z kwadraturą Wenus i Urana, zatem możesz poczuć się niemiło zaskoczony, a nawet oszukany czyjąś postawą. Dlatego zabezpiecz się przed taką ewentualnością.

Horoskop tygodniowy - Bliźnięta

Kolejny tydzień na kształt przekładańca bądź czarno-białej szachownicy. Słońce co prawda opuszcza przyjazny Ci znak Lwa i przechodzi do znaku Panny, co spowoduje, że będziesz zmuszony do większego wysiłku i profesjonalizmu w tym, czym się zajmujesz na co dzień. Jednak nie będzie, aż tak źle, ponieważ opiekujący się tobą Merkury zmienia pozycję i ze znaku Panny, przechodzi do znaku Wagi (26.08), co wiąże się z tym, że możesz liczyć na niezwykłą sympatię decyzyjnych osób oraz na to, że będziesz w świetle reflektorów, co przecież bardzo ci się podoba. Najtrudniejszym dniem będzie sobota (27.08), ponieważ Czysty Nów w znaku Panny rzeczywiście może wyprać co nieco do czysta, nawet bardziej niż byś sobie tego życzył.

Horoskop tygodniowy - Rak

Zbliża się Nów Księżyca w znaku Panny. Zarówno to zjawisko, jak i wcześniejsze przejście Słońca do fazy Panny jest dla ciebie korzystne. Ostatnie, domowe kłopoty zaczną się wyciszać, a w ich miejsce pojawi się zarówno więcej obowiązków, jak i propozycji zawodowych. Bardzo możliwa zapowiedź delegacji bądź innego wyjazdu służbowego, który na trochę odciągnie cię od domowej rutyny. W weekend możesz być poddawany naciskom, abyś postępował tak, jak oczekuje od ciebie ktoś inny, a nie w zgodzie z własnym sumieniem. Nie ustępuj, ponieważ przyniesie to więcej kłopotów, niż sądzisz. Nie rób niczego dla tak zwanego świętego spokoju.

Horoskop tygodniowy - Lew

Możesz mieć poczucie, że jakiś etap nieodwołalnie się kończy, że jesteś już w zupełnie innym miejscu niż jeszcze kilkanaście dni temu. Słońce opuszcza twój znak zodiaku i trzeba będzie wziąć się do wytężonej pracy. Pierwsze dni tygodnia upłyną pod znakiem drylu i obowiązków. Wystrzegaj się w ciągu najbliższych dni zawierania jakichś dziwnych znajomości. Nie wchodź w zażyłe kontakty z osobami, o których tak naprawdę niewiele wiesz, ponieważ mogą z tego wyniknąć nieprzyjemne niespodzianki. Weekend będzie trudny, a nawet nieprzyjemny. Kwadratura Słońca i Marsa może przynieść kłótnie i słowną agresję. Kwadratura przebywającej w twoim znaku Wenus i Urana sprowokuje partnerski konflikt bez realnej przyczyny.

Horoskop tygodniowy - Panna

To zdecydowanie twój tydzień. Już w poniedziałek czeka cię umacniający twoją pozycję trygon pomiędzy Merkurym a Plutonem, dzięki któremu coś przeforsujesz, coś wygrasz. W tym tygodniu uzyskasz przewagę na wielu frontach. Będziesz pobudzona przejściem Słońca do twojego znaku (23.08), jak również nadchodzącym Nowiem Księżyca (27.08), który zagości właśnie u ciebie. Przygotuj się na mocne emocje i ważne wydarzenia. Pojawią się perspektywy edukacyjne, kursy, szkolenia oraz wykłady, na których chętnie się pojawisz. Z nieprzyjemności mogą wystąpić mocne dolegliwości gastryczne, które będą wiązały się z pewnym oczyszczeniem sytuacji na poziomie energetycznym i fizycznym, ale po Nowiu Księżyca w twoim znaku (27.08) znikną, jak ręką odjął.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Horoskop tygodniowy - Waga

Przed tobą niespokojny i niestety dość nieprzyjemny tydzień. W poniedziałek dzięki koniunkcji Wenus i planetoidy Ceres możesz jeszcze liczyć na obiecujące rozmowy o finansach, niestety w miarę upływu kolejnych dni atmosfera w partnerstwie zacznie się psuć i zagęszczać. Przede wszystkim chodzi o zbliżający się Czysty Nów Księżyca, który jest ustawiony w kwinkunksie do twojego znaku. To może powodować narastanie wewnętrznego napięcia oraz powstawanie jakichś konfliktów i nieporozumień. Do oczyszczenia i małej awantury dojdzie w weekend. Kwadratura Wenus i Urana sprawi, że wybuchniesz i nie będziesz się liczyć ze słowami. Może to i dobrze, ponieważ trzeba przeciąć spekulacje i wyjaśnić wszystko do podstaw.

Horoskop tygodniowy - Skorpion

W tym tygodniu niebo ci sprzyja i możesz mieć poczucie, że gwiazdy ponownie cię lubią i mają na ciebie perspektywiczny plan. Zacznie się optymistycznie, jeśli chodzi o twoje zwracanie się do wyższych instancji. Szef, pani w okienku bankowym, a nawet urzędnicy w magistracie będą nad wyraz uprzejmi i pomocni. To zasługa trygonu Merkurego i Plutona (22.08), zatem pisz podania i żongluj papierami. Po przejściu Słońca do znaku Panny (23.08) poprawi się twoja kondycja fizyczna i zdrowie. Czysty Nów Księżyca (27.08) uwolni cię od czegoś nieprzyjemnego, co było już tylko obciążeniem i przykrym obowiązkiem. Może czas przeprowadzić poważną rozmowę o podziale zadań w rodzinie?

Horoskop tygodniowy - Strzelec

Niestety niebo potraktuje cię w najbliższych dniach bardzo niełaskawie. Słońce od 23 sierpnia będzie w kwadraturze z twoim znakiem zodiaku, co odrobinę osłabi cię fizycznie, a w znacznym stopniu psychicznie. Nieprzyjemny będzie również nadchodzący Czysty Nów Księżyca (27.08), który wymusi na tobie większą niż zazwyczaj troskę o swoje zdrowie lub stan organizmu. Już najwyższy czas wziąć się za gruntowne porządki i oczyszczanie swoich systemów pokładowych. Bardzo wskazane, abyś pomyślał o jakiejś kuracji ziołowej, wizycie u naturoterapeuty lub przeprowadzeniu profilaktycznej diagnostyki. To samo tyczy się ważnych dla ciebie przedmiotów codziennej użyteczności. Serwis samochodowy i komputerowy zapraszają.

Horoskop tygodniowy - Koziorożec

Nareszcie poczujesz się pewniej i stabilniej na swojej zawodowej arenie. Przyjdzie czas dobrego nastroju oraz zadowolenie z wykonywanej pracy. Mogą pojawić się propozycje udziału w spółce lub innych interesów, które możesz poprowadzić z zaufaną osobą. Partnerstwo w biznesie będzie się kleić już od 23 sierpnia. Jeśli jednak jeszcze nie posiadasz własnej firmy, a masz takie plany lub świetny pomysł, to z zarejestrowaniem działalności poczekaj, aż będzie po Nowiu Księżyca w znaku Panny (27.08). Do tego czasu zapisuj pomysły i bądź czujny, jeśli chodzi o odbieranie telefonów, ponieważ ktoś ma ci coś poważnego do zaoferowania. Na pewne niedogodności musisz być przygotowany z powodu wejścia Merkurego do znaku Wagi (26.08) – w rodzinie dla odmiany zaczną się jakieś intrygi i próby wybicia cię z dobrego rytmu.

Horoskop tygodniowy - Wodnik

Nie będziesz chciał lub nie będziesz mógł afiszować się z jakimiś swoimi planami. Trzeba będzie je ukryć przed światem dla twojego własnego dobra. W tym tygodniu niebo zaleca ci daleko posuniętą dyskrecję. Środek tygodnia okaże się przełomowy, ale niestety pełen wyzwań i odrobiny goryczy… osiągniesz to, co sobie zakładałeś, ale cena będzie bardzo wysoka i z pewnością nie chodzi tutaj o pieniądze. Jeśli już jesteśmy przy kwestiach finansowych to w tym zakresie również bez satysfakcji. Należne ci wypłaty mogą być pomniejszone lub odsunięte w czasie. Najtrudniejszy w tym tygodniu układ planetarny to dla ciebie kwadratura Wenus i Urana (27.08), która może skłócić cię z bliską osobą i prowokować do zerwania jakiejś więzi. Po co ci takie dodatkowe zmartwienia? Załagodź konflikt.

Horoskop tygodniowy - Ryby

W ciągu najbliższych dni odczujesz przeniesienie się akcentu ze spraw rodzinnych i zawodowych na czysto partnerskie. Będziesz odczuwać wielki głód bliskości i kontaktów z drugim człowiekiem. Zaczniesz poszukiwać duchowej więzi. Pomyślisz na poważnie o duchowym rozwoju, przewertujesz kilka lektur dotyczących głębokiej psychologii lub psychoanalizy. Będziesz zadawać fundamentalne pytania o sens istnienia, a przede wszystkim zakwestionujesz swój dotychczasowy tryb życia. Problemy w relacjach z innymi nawarstwią się, a później dojdzie do punktu kulminacyjnego i przesilenia, które przyjdzie wraz z Czystym Nowiem Księżyca (27.08), który podziała na Ciebie wyzwalająco.

Panna – kiedy zaczyna się ten znak zodiaku

Panna to szósty astrologiczny znak zodiaku. Wypada między 22 sierpnia a 23 września, jednak dokładne ramy czasowe zależą od konkretnego roku. Znak przypisuje się osobom, które urodziły się, kiedy Słońce znajduje się między 150 a 180 stopniem długości ekliptycznej. Panna uważana jest za znak żeński, kojarzony z mijającym latem oraz nadchodzącą jesienią. Panny łatwo przystosowują się do zmian i łatwo zapominają o wyrządzonych im krzywdach. Znak cechuje praktyczność i wytrwałość, chociaż uważany jest za pasywny.

Zobacz także:

Źródło: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/ LazyPixel / Brunner Sébastien

Pozostałe wiadomości