Horoskop

Truskawkowy Księżyc przyniesie radość życia! Horoskop astrolog Merkurji

Horoskop

Aktualizacja:
Chayanan/Getty Images

Dzisiaj wieczorem (5.06) możemy obserwować Srebrny Glob w pełnej krasie, czyli Pełnię Księżyca w znaku Strzelca.

Truskawkowy Księżyc przyniesie apetyt na radość życia

Czerwcowa pełnia według ludowych tradycji to tak zwany Truskawkowy, Różany bądź Gorący Księżyc. Znaczenia do których odnoszą się symbolicznie te nazwy mówią o namiętnych uczuciach i zgadza się to co do joty z energią, którą przyniosą nam najbliższe dni.

Gorący, ognisty i pełen temperamentu znak Strzelca wzmoże chęć do działania, do podejmowania aktywności, których się obawialiśmy, oraz wleje w serca szczery optymizm.

Pełnia Księżyca w tej pozbawionej lęku przed konsekwencjami fazie zodiaku, doda nieśmiałym kurażu i pomoże pokonać słabości.

Motto, które powinniśmy sobie przyswoić pod wpływem Truskawkowej Pełni to ,,do odważnych świat należy'' oraz ,,Fortuna sprzyja śmiałkom''.

Nareszcie odrzucimy próżne gdybania i analizy, poczujemy głód wrażeń i zaryzykujemy, nawet jeśli szanse powodzenia wydają się być niezbyt wielkie.

Apetyt na życie i jego niespodzianki zgodnie ze swoją nazwą będzie wzmacniał Truskawkowy Księżyc, a pochodzenie tej nazwy nie trudno odgadnąć. Pamiętajmy, że te słodkie smakołyki są traktowane również jako afrodyzjak wzmacniający ochotę na nowe doświadczenia! I taka będzie właśnie Truskawkowa Pełnia.

Potrzeba świeżości, koniec strachu i zmartwień

W ciągu najbliższych dni będziemy chcieli celebrować życie! Truskawki i szampan kojarzą się z dobrymi chwilami, ze świętowaniem. Jeśli do tego dołożymy róże, będziemy mieć czas pełen wyjątkowych doznań.

Potrzeba takiej właśnie zmiany doświadczeń oraz zmęczenie powtarzającymi się negatywnymi informacjami stanie się powszechne. Zechcemy się bawić, świętować i tańczyć. Czeka nas zmiana nastrojów na lepsze, przynajmniej na kilka dni przestaniemy się zamartwiać i bać, a zaczniemy myśleć pozytywnie i odczuwać radość z otaczającej nas wiosny.

Różany księżyc w cieniu zaćmienia

Ciekawym zjawiskiem towarzyszącym nadchodzącej Pełni będzie półcieniowe zaćmienie, które obserwować z Polski będzie można już wkrótce po wschodzie naszego naturalnego satelity czyli od godziny 20.54.

Półcieniowe zaćmienie nie jest bardzo widoczne i z pewnością nie zmieni barwy Księżyca na ,,truskawkową'', ale możemy liczyć, że tarcza Srebrnego Globu będzie nieco ciemniejsza. Zaćmienie osiągnie maksimum o godzinie 21.25, następnie będzie powoli słabnąć, aby zakończyć się tuż po 23.00.

Ponieważ Księżyc nadal przebywa na swojej orbicie blisko Ziemi, możemy liczyć na to, że jego tarcza będzie okazała i będzie co podziwiać.

W astrologii tradycyjnej zaćmienia nie są dobrym znakiem, ale ewentualny trudny czy negatywny wpływ tego układu odczujemy dopiero w połowie miesiąca, a w szczególności w dniach od 11 do 14 czerwca. Teraz cieszmy się słodkim, różano-truskawkowym i gorącym wpływem naszego naturalnego satelity.

Truskawkowy księżyc - wpływ na zodiak

Baran, Lew i oczywiście główny uczestnik imprezy Gorącego Księżyca, czyli Strzelec poczują wiatr we włosach oraz gorąc w klatce piersiowej i zaczną aktywnie szukać osób do wspólnej zabawy oraz koniecznie zechcą podzielić się dobrem z innymi. Dostaniecie od Losu dodatkowy zastrzyk energii. Nie będziecie myśleć o rachunkach, ale one nie znikną, będą wystawione w połowie miesiąca, teraz nie czas na to.

Byk, Panna i Koziorożec, co prawda z niechęcią i niby pod przymusem, ale dadzą się namówić na jakieś celebrowanie i oczywiście nie odmówią ,,małemu co nieco';. Wspólne gotowanie i pieczenie z najbliższymi sprawi Wam wiele radości. Gorący Księżyc ożywi pożycie partnerskie i wprowadzi w wasze związki nutkę potrzebnego szaleństwa.

Bliźnięta, Waga i Wodnik odczują Pełnię Różanego Księżyca jako zaproszenie do miłości. Skupią się sprawach związku, na spotkaniach towarzyskich i poszukiwaniu spełnienia sercowego. Będziecie błyskotliwi, aktywni i obecni w różnych istotnych miejscach. Pełnia przyniesie Wam szczęście do gier.

Rak, Skorpion i Ryby odczują wpływ nadchodzącej Pełni w Strzelcu jako nieprzyjemny i drażniący. Nie będziecie się w stanie skupić, coś lub ktoś będzie Was ciągle denerwował. Niestety Różany Księżyc będzie niezbyt łaskawy i z gorących uniesień może powstać równie gorąca awantura. Być może to wina półcieniowego zaćmienia, które najmocniej zirytuje osoby urodzone w znaku Raka. Nos do góry, bierzcie co dają.

Cudownych doznań w trakcie Truskawkowej Pełni oraz udanej obserwacji zaćmienia życzy Czytelnikom Astrolog Merkurja

Zobacz także:

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości