Horoskop

Zegarek we śnie. Co oznacza według sennika?

Horoskop

Aktualizacja:
std/Getty Images

Sen to jedna z najbardziej enigmatycznych, a zarazem w pełni fizjologicznych czynności każdego człowieka. Znaczenie snów rozpala wyobraźnie od tysięcy lat. Kiedy jakiś przedmiot lub zdarzenie śni się często, zwykle chce się poznać jego znaczenie. Co oznacza zegarek według sennika?

Sny na ogół bywają bardzo przyjemne. Jednak zdarza się, że przedmioty codziennego użytku widzi się w nich w dziwnych, nieadekwatnych sytuacjach. Tak jest w przypadku śnienia o zegarkach. Według sennika zegar może mieć wiele znaczeń. Wszystko zależy od tego, czy jest on duży, stojący, z kukułką, czy umieszczony na nadgarstku. Istotny jest również kontekst sytuacyjny. W codziennym życiu zegarki towarzyszą ludziom każdego dnia. Są nieodzownym elementem odmierzającym dni, tygodnie, miesiące i lata. Dla ludzkiego mózgu są widokiem tak powszechnym, że często nie zdaje on sobie sprawy z ich obecności. Nie wydaje się zatem dziwne, że zegarki pojawiają się w snach.

Pojawienie się zegarka we śnie

Znaczenie zegarka w senniku jest różne: zarówno pozytywne, jak i negatywne. Najczęściej jego widok ma przypomnieć osobie śniącej o ważnym spotkaniu, wydarzeniu lub obowiązkach, z którymi musi się zmierzyć w najbliższej przyszłości. Szczególnie jeśli owo wydarzenie związane jest ze stresem lub wymaga większego przygotowania. Według sennika złoty zegarek jest jedną z najlepszych wróżb, ponieważ zwiastuje bardzo szybkie wzbogacenie się. To symbol nieoczekiwanej i szybkiej fortuny. Zegarek widziany we śnie najczęściej odzwierciedla drogę człowieka do osiągnięcia celu. Wielu ludzi sukcesu dobrze wie o tym, że wspinanie się po szczeblach kariery, awanse czy kolejne trofea wymagają nie tylko ciężkiej pracy, ale przede wszystkim czasu. Dlatego też zegarki we śnie pojawiają się częściej u tych, dla których sukces zawodowy jest w życiu najważniejszy.

Sen o tykającym zegarku, otrzymanym w prezencie lub zepsutym – co może oznaczać?

Jeśli we śnie słyszy się tykający zegarek, może to świadczyć o jakimś wewnętrznym konflikcie, który przyjdzie rozwiązać. Często są to życiowe sytuacje, na które nie ma się wpływu w sposób bezpośredni. Wyplątanie się z takiego zdarzenia może być nieprzyjemne lub niepewne. Zgodnie z sennikiem tykający zegarek może również być ostrzeżeniem przed nieprzychylną lub fałszywą osobą znajdującą się w najbliższym otoczeniu. Zazwyczaj chodzi tutaj o kogoś, kto dotychczas pokazał przyjazne oblicze. Jeśli we śnie obdarowuje się zegarkiem kogoś bliskiego, może to oznaczać, że w przyszłości przez zaniedbanie lub lenistwo straci się zaufanie przełożonego. Odwrotna sytuacja, kiedy to zegarek jest prezentem, mówi o czymś przeciwnym – pochwale od szefa, a nawet zbliżającym się awansie lub podwyżce. Zepsuty zegarek lub patrzenie na zegarek, który nagle przestaje działać, to zły omen. Mówi on o bardzo nieprzyjemnych zdarzeniach, które mają nadejść w niedalekiej przyszłości. Ma to najczęściej związek z pracą zawodową, przerwanymi przyjaźniami lub związkami emocjonalnymi.

Kradzież zegarka

Jeśli we śnie doświadcza się kradzieży własnego zegarka, zgodnie z sennikiem może to oznaczać niespodziewany i najczęściej duży wydatek. Najprawdopodobniej będzie się on wiązał z awariami w czterech ścianach lub problemami zdrowotnymi.

Zegarek kieszonkowy i zegarek na rękę – znaczenie we śnie

Pojawienie się we śnie zegarka kieszonkowego świadczy o bardzo konserwatywnych poglądach i nieco staroświeckim spojrzeniu na rzeczywistość. Z drugiej jednak strony może być oznaką ciągłego zamartwiania się o rzeczy błahe lub takie, na które nie ma się wpływu. Obserwowanie zegarka na własnym nadgarstku jest dobrą prognozą dla tych, którzy prowadzą własne biznesy.

Zegar z kukułką

Według sennika kukającą kukułka w zegarku pojawia się w snach tych, którzy mają niedokończone sprawy niecierpiące zwłoki. Sam widok kukułki to utrata, czasem śmierć, bliskiego przyjaciela.

Zegarek ze zbitą szybką lub na łańcuszku – co oznacza we śnie?

Znaczenie snu, w którym patrzy się na zegarek ze zbitą szybką, też nie ma pozytywnego wydźwięku. Może sugerować, że w pobliżu znajduje się osoba, która pragnie zranić śniącego lub przygotowuje bardzo niemiłą niespodziankę. Z kolei zegarek na łańcuszku oznacza podobno powodzenie w miłości i szczęście w przyjaźniach.

Przyczyny snów o zegarkach

Jak widać, znaczenie zegarka we śnie najczęściej jest związane z konsekwencjami upływającego czasu. Zazwyczaj pojawia się on w snach osób, które bezustannie pędzą, mają zbyt wiele obowiązków lub borykają się z wewnętrznymi dylematami. To, co się śni, najczęściej jest wypadkową zdarzeń z życia czy scen, które miały miejsce w ciągu dnia. Mimo że symbolika snów zgłębiana jest od setek lat, to warto podchodzić do znaczenia snów z lekkim przymrużeniem oka.

Zobacz także:

Drzwi – sennik. Co znaczy, gdy śni nam się np. pukanie do drzwi?

Góry - sennik. Znaczenie i symbolika

Sennik: cmentarz. Co oznacza, kiedy pojawia się we śnie?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości