Horoskop

Sen o zdjęciu – co może on oznaczać?

Horoskop

Aktualizacja:
Image Makers / Getty Images

W sennikach zostało podane wiele sposobów odczytania snu o zdjęciach. Dla właściwej interpretacji istotne jest to, kto fotografuje – my sami czy inna osoba. Ważne jest też, co znajduje się na zdjęciu i czy jesteśmy zadowoleni z otrzymanego obrazu.

Bardzo istotnym elementem snu o zdjęciach jest to, czy oglądamy jedną fotografię, czy kilka. Jeżeli widzimy pojedyncze zdjęcie, nasza podświadomość chce zwrócić uwagę właśnie na to, co zostało uwiecznione na fotografii. Oglądaniu takiego zdjęcia mogą towarzyszyć duże emocje, ale dzięki temu rano łatwiej nam będzie odpowiednio ten sen zinterpretować.

Ogólne interpretacje snu o zdjęciach

Sen o robieniu komuś zdjęć według wielkiego sennika oznacza potrzebę towarzystwa osoby, o której śnimy. Może to być chęć pogłębienia przyjaźni, a nawet przeżycia gorącego romansu. Jeśli robimy zdjęcia martwej naturze lub jakiemuś krajobrazowi, to znak, że powinniśmy dokładniej rozeznać się w sytuacji, w której aktualnie się znajdujemy. Będzie to niezbędne do podjęcia właściwych decyzji, które pozwolą osiągnąć wyznaczone sobie cele.

Sen o zdjęciu to znak, że podświadomie dążymy do lepszego, głębszego samopoznania. Możemy chcieć uzupełnić, rozszerzyć wiedzę o sobie samym. Jeżeli widzimy zdjęcie, na którym znajdują się nasi przyjaciele lub rodzice, niedługo uzyskamy potrzebną pomoc. Jeżeli przeglądamy bardzo wiele zdjęć, oznacza to, że niedługo spotka nas jakiś zaszczyt lub będą nas podziwiały inne osoby.

Jeżeli śnimy o tym, że sami robimy zdjęcie, powinniśmy poukładać istotne dla nas sprawy. Tylko dzięki temu będziemy mogli podjąć właściwą decyzję dotyczącą skutecznej drogi realizacji zadania. Z drugiej strony sen o robieniu zdjęć może też odzwierciedlać pragnienie zatrzymania na dłużej jakiejś szczególnie ważnej chwili.

Natomiast sen, w którym idziemy do fotografa, ale zdjęcie, na którym zostaliśmy uwiecznieni, nam się nie podoba, oznacza, że powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć swoje postępowanie i wyznawane wartości. Może się bowiem okazać, że nasze otoczenie nie odbiera nas tak, jak byśmy pragnęli. Oczywiście zdjęcie, z którego jesteśmy zadowoleni, stanowi świetną wróżbę – oznacza to, że znamy swoją wartość. Należy jednak zachować ostrożność. Jeżeli nasze zdjęcie bardzo nam się podoba, jesteśmy wręcz nim zachwyceni, powinniśmy uważać, bo możemy stać się zbyt próżni.

Sen o oglądaniu starych zdjęć – powinniśmy przestać żyć przeszłością

Jeden z częstych snów o zdjęciach przedstawia sytuację, w której przeglądamy fotografie. Oglądanie zdjęć to znak, że powinniśmy zwrócić większą uwagę na to, co robimy i mówimy. Może bowiem okazać się, że staliśmy się osobami niedyskretnymi, niegodnymi zaufania. Jeżeli przeglądamy stare zdjęcia, prawdopodobnie nasza podświadomość wysyła sygnał, że zbyt wiele czasu poświęcamy przeszłości, zamiast iść do przodu. Nie potrafimy zamknąć starych spraw i zająć się nowymi. Warto jednak pamiętać, że taki sen może być też przepowiednią, że niedługo spotkamy dawno niewidzianego przyjaciela. Jeśli jednak na zdjęciach, które przeglądamy, znajduje się nieznana nam osoba, wkrótce poznamy kogoś interesującego. Jeżeli wśród przeglądanych we śnie fotografii znajduje się osoba nam bliska, oznacza to, że łączą nas z nią bardzo silne więzi i utrzymujemy dobre stosunki.

A co mówi nam sennik o zdjęciach osób zmarłych? Taki sen ma stanowić dla nas przestrogę, że czas płynie nieubłaganie i szkoda marnować chwile na rzeczy mało istotne, przyziemne. Straconego czasu nie da się cofnąć, więc absolutnie nie powinniśmy go marnować. Z drugiej strony taki sen to również sygnał, że warto pamiętać dobre rzeczy, które przeżyliśmy, wartości, którymi się kierowaliśmy w życiu i przekazać naszym potomkom tę spuściznę.

Interpretacja snu o zdjęciach – ważne, co robimy z fotografiami

W interpretacji snu o zdjęciach bardzo ważne jest również to, co z nimi robimy. Jeżeli sami wywołujemy zdjęcia, prawdopodobnie pragniemy w jakikolwiek sposób utrwalić to, co przeżyliśmy i osiągnęliśmy, pamiętać wartości, którymi się kierujemy. Jeśli śnimy o wklejaniu zdjęć do albumu, wkrótce będziemy musieli zmagać się z nieprzyjemnymi dla nas sprawami. Z kolei sen o tym, że rozdzieramy zdjęcia, jest sygnałem od naszej podświadomości, że jeszcze nie możemy pogodzić się z przeszłością, wybaczyć osobom, które kiedyś wyrządziły nam krzywdę. I wreszcie, jeżeli śni się nam, że otrzymujemy zdjęcie od innej osoby, to wyraźny znak, że wokół nas mogą znajdować się osoby nieuczciwe.

Jakie znaczenie mają nasze sny? Zobacz wideo:

>>> Zobacz także:

Co oznacza sen o cyganach?

Co mówi sennik o śnie o przyjacielu bądź przyjaciółce? Jak go interpretować?

Co oznacza w senniku smok?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości