Horoskop

Sen o zakonnicy - dla wierzących i nie tylko

Horoskop

Aktualizacja:
GettyImages-465973776.jpg

Zakonnice zadziwiająco często pojawiają się w filmach grozy jako uporczywie nawracający upiorny motyw senny lub realne zagrożenie. Może sennik jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego kino tak uwielbia epatować strachem związanym z habitem?

Znając z lektur lub autopsji życie sióstr zakonnych, skrywane za murami i habitem, najczęściej wyobrażamy sobie ascetyczne obyczaje związane z pielęgnowaniem wiary. Skąd więc taka popularność zakonnic na dużym ekranie? Jeśli odpowiedzi na to pytanie poszukamy w senniku, dowiemy się, że zakonnica może śnić się zarówno osobom wierzącym, jak i tym, które nie pielęgnują życia duchowego. Sen o zakonnicy może mieć sporo znaczeń, a wiele w jego interpretacji zależy od naszego spojrzenia na wiarę w Boga.

Zobacz także: Koszmary senne – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Jak sennik interpretuje sen o zakonnicy?

Według sennika bardzo istotne jest zachowanie zakonnicy we śnie oraz inne szczegóły związane z jej wyglądem i wiekiem. Jeśli dołożymy do tego fakty z życia osoby śniącej związane z moralnością, wiarą, modlitwą, stosunkiem do innych ludzi, możemy wówczas jak najdokładniej interpretować sen o zakonnicy. Najczęściej sennik pojawiającą się w snach siostrę zakonną interpretuje w kontekście wstrzemięźliwości w sprawach cielesnych i rozwagi życiowej.

Zobacz także: "Zostałam zgwałcona w zakonie. To było pranie mózgu". Była zakonnica i jej historia w DDTVN

Jeśli we śnie osoba śniąca wciela się w zakonnicę, może oznaczać to rozczarowanie dotychczasowymi wyborami życiowymi.

Gdy o zakonnicy śni kobieta, może sugerować to rychłe rozstanie z długoletnim partnerem życiowym. Dla mężczyzny pojawiająca się w marzeniach sennych zakonnica może oznaczać narastające problemy związane z brakiem szczerości partnerki. Kiedy podczas snu widzimy w oddali zakonnicę, w naszym życiu pojawi się strata związana z odejściem przyjaciela. Wiele zakonnic we śnie może być wskazówką, by zmienić dotychczasowy styl życia, który niekoniecznie jest korzystny dla osoby śniącej.

Sen o zakonnicy może być też bardziej wymowny, kiedy śniący wdaje się w dyskusję z siostrą zakonną. Może to oznaczać chęć zmiany swojej postawy wobec kogoś bliskiego. Kiedy zakonnica we śnie napomina śniącego, ten znajdzie spokój w życiu, dopiero gdy naprawi swoje błędy. Kłótnia z siostrą zakonną może natomiast sugerować, że osobę śniącą męczą wyrzuty sumienia związane z brakiem wierności i nieuczciwością wobec partnera lub partnerki.

Sen o zakonnicy jako potrzeba poprawy swojego życia

Sennik daje naprawdę ogromne pole do interpretacji w przypadku pojawiającej się we śnie siostry zakonnej. Zakonnica może być na przykład ostrzeżeniem przed zbyt materialnym podejściem do życia i koniecznością ograniczenia konsumpcyjnych nawyków. Kiedy odwiedza ona w snach osobę samotną, to złowróżbny sygnał mówiący o tym, że tęsknota osoby śniącej za partnerem może nigdy się nie zmaterializować.

A jak zakonnica we śnie odnosi się do wiary śniącego?

Jeśli wierzący za mało uwagi poświęca tej kwestii, unika modlitwy oraz mszy świętej, to wyraźna sugestia, by poświęcić więcej czasu na swoje życie duchowe . I tu powoli dochodzimy do fenomenu kinowego i wyjaśnienia, dlaczego motyw siostry zakonnej tak często pojawia się w horrorach.

Sennik mówi, że zakonnica na pewno nie oznacza świętości, wręcz przeciwnie. Symbolizuje negatywne emocje drzemiące najczęściej w głębi świadomości, które w ten sposób tłumione, próbują wydostać się na zewnątrz. Na szczęście to tylko jedna z interpretacji i wcale nie musimy odnosić jej do swojego snu. Zakonnica może także symbolizować doświadczenia pozamaterialne, duchowe, wskazywać właściwą drogę, którą należy wybrać.

Zobacz także: Sny i ich znaczenie w życiu codziennym

Kolor habitu też ma znaczenie

W senniku arabskim zakonnica w białym habicie zwiastuje śmierć. Na ogół w tego rodzaju senniku znajdziemy dość niepokojące interpretacje snu z zakonnicą. Spotkanie z siostrą zakonną we śnie to oznaka niepokoju, natomiast rozmowa z nią oznacza złamane śluby i zdradę osoby zakochanej.

Jeśli zakonnica we śnie śpiewa, może to być odbiciem poważnych problemów emocjonalnych osoby śniącej. Jednak nie tylko tak jednoznaczne interpretacje snu o zakonnicy podsuwa sennik arabski. Tego rodzaju marzenie senne może również być oznaką szczerego życia osoby śniącej, miłości, która czeka na nią w życiu realnym.

Z kolei, jeśli zakonnica modli się we śnie, w życiu osoby śniącej pojawią się jasne dni, a przyjaciele dowiodą swojej wielkiej wartości . Z drugiej strony sennik arabski twierdzi, że wybór we śnie życia w habicie oznacza porzucenie nadziei w życiu realnym. Natomiast, kiedy osoba śniąca widzi siebie w zakonie, może to zapowiadać nagłe wydarzenia, które poważnie zmienią bieg życia i spowodują wiele strat w prywatnym życiu śniącego.

Zobacz także: Jak prawidłowo interpretować sny?

Senniki podsuwają odpowiedzi nawet na tak mało realne sny, jak te, w których pojawia się zakonnica w ciąży. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak tęsknotę za posiadaniem potomstwa. Do kwestii wiary odnosi się bezpośrednio tłumaczenie sennika snu o zakonnicy i księdzu. Jednoznacznie zwraca ono uwagę, że osoba śniąca powinna mocno przemyśleć to, w co wierzy i jaki to ma wpływ na jej życie.

Więcej:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości