Horoskop

Sennik: wanna - pełna wody lub pusta. Co oznacza taki sen i jakie są interpretacje sennika?

Horoskop

Aktualizacja:
wanna, matka, dziecko

Sen o wannie często odnosi się do bardziej skrytej, podświadomej warstwy psychiki. Zdaniem sennika obraz wanny we śnie może oznaczać czyhającą zmianę bądź wskazówkę do zmiany siebie na lepsze. Jednak istnieją też bardzo negatywne interpretacje snu z wanną.

W zależności od kontekstu, w jakim przedstawiona jest wanna, i interakcji z nią osoby śniącej, interpretacje snu mogą się od siebie różnić. Obraz wanny według sennika może oznaczać przytłoczenie i potrzebę zmiany. Pusta wanna to sen symbolizujący trudności życiowe, w przeciwieństwie do wizji czystej wanny wypełnionej wodą. Najgorszą wróżbą jest sen o brudnej, odrapanej wannie wypełnionej także brudną wodą.

Sennik: wanna – znaczenie snu

Popularnym motywem sennikowym jest zwyczajne oglądanie wanny we śnie. Taki obraz jest oznaką skrywanej i niezaspokojonej potrzeby odpoczynku i odreagowania trudnych wydarzeń życia codziennego. Przedstawienie wanny we śnie może oznaczać zbyt dużo wyzwań i zbyt dużo pracy, które na co dzień przytłaczają. Osoba, której przyśnił się taki sen, powinna przemyśleć obowiązki, których się podejmuje i zastanowić się nad ewentualną rezygnacją z części z nich na rzecz odpoczynku i relaksu. W innym przypadku mogą jej grozić problemy ze zdrowiem.

Interpretacja snu z wanną różni się jednak przede wszystkim ze względu na to, czy wanna jest pusta, czy też wypełniona wodą. Motyw wanny pełnej wody zdaniem sennika jest pozytywnym zwiastunem – zapowiada szczęście i pozytywne zmiany w życiu. Aby jednak się powiodły, należy się o to postarać, gdyż wróżba ta nie ma charakteru deterministycznego.

Zgoła inne znaczenie ma sen o pustej wannie. Widok pustego miejsca do kąpieli zapowiada trudności i problemy w życiu, które mogą się wydarzyć. To zwiastun kłopotów zarówno na płaszczyźnie życia zawodowego, jak i rodzinnego, związkowego czy prywatnego. Silnie dotyczy relacji, komunikacji z innymi osobami, ale także zdolności interpersonalnych. Może oznaczać problemy na polu psychicznym, a także zwiastować wystąpienie nieoczekiwanych zwrotów w życiu, doprowadzających do niesposobności zrealizowania życiowych marzeń, celów czy pasji.

Czysta wanna a brudna wanna – jaka jest różnica według sennika?

Jeżeli śni się o czystej wannie wypełnionej wodą, to interpretacja takiego snu jest pozytywna i podobna względem znaczenia motywu wanny wypełnionej wodą. Sama czystość przedmiotu wzmacnia jednak przekaz snu. Oznacza zatem, że osobę śniącą czeka naprawdę olbrzymie powodzenie, szczęście i spełnienie marzeń. Sen o czystej wannie wypełnionej wodą, najlepiej również nieskazitelnie przezroczystą, czystą wodą, jest oznaką zapowiadającego się długoletniego dobrobytu, który na pewno będzie miał miejsce.

Analogicznie przeciwne jest znaczenie snu, w którym występuje brudna wanna. Tym gorzej, jeśli przytrafi się komuś sen o brudnej wodzie w wannie. Oznacza to nawarstwienie kłopotów, których nie sposób od razu rozwiązać. Zdaniem sennika wizja ta jest zapowiedzią syzyfowej pracy, gdyż wyczyszczenie wanny bez zmiany wody na czystszą okazuje się bez znaczenia. Osoby, którym przyśni się taki sen, powinny drobiazgowo zastanowić się nad swoim życiem i ułożyć plan rozwiązania wszystkich problemów. Pewnym podrodzajem takiego snu jest wizja wanny odrapanej z zewnątrz. Wówczas sen ten oznacza istniejące lub zapowiadające się kłopoty w związku.

Sen o kąpieli w wannie. Rodzaj materiału, z którego wykonana jest wanna a znaczenie snu

Kąpiel w wannie może być dobrą lub złą wróżbą. Jeśli wydźwięk snu jest pozytywny, wizja może zwiastować radość i szczęście. Jeżeli jednak taki sen jest neutralny emocjonalnie bądź, co gorsza, negatywny, kąpiel w wannie oznacza niedostrzeżone dotąd problemy ze zdrowiem, które należy jak najszybciej wyleczyć.

Interpretacje snów różnią się także w zakresie tego, w jakiej wannie się kąpie. Obraz kąpieli w marmurowej wannie wieszczy poprawę zdrowia. Zażywanie relaksu w wannie cynkowej może być symbolem bezsilności i bezradności w jakimś aspekcie, o którym na bieżąco się myśli. Stosunkowo neutralne jest znaczenie snu o kąpieli w wannie emaliowanej bądź żeliwnej – przedstawienie takie oznacza po prostu napotkanie niebawem drobnych radości, umilających codzienne obowiązki.

Podczas interpretacji poszczególnego snu warto również zwrócić uwagę na kolorystykę wanny. Wanna biała jest symbolem czystości i niewinności. Czerwona wanna oznacza napięcie, ale niekoniecznie negatywne – może symbolizować namiętność i pożądanie wobec kogoś. Podobnym znaczeniem sennik obdarza sen o wannie wypełnionej krwią. Choć obraz ten przypomina niejeden horror, może oznaczać żywiołowe uczucie wobec kogoś – szaleńczą miłość lub nienawiść.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości