Horoskop

Sen o walizkach – czy pojawia się tylko wtedy, gdy planujemy podróż?

Horoskop

Aktualizacja:
Walizka

Jeśli we śnie pojawiają się walizki, po przebudzeniu warto najpierw przypomnieć sobie, czy faktycznie nie planujemy jakiejś podróży. Wtedy interpretacja snu stanie się łatwa i oczywista. Co jednak znaczy to marzenie senne, jeśli nigdzie się nie wybieramy?

Warto przypomnieć sobie, w jakim kontekście śniły się nam walizki – od tego zależy interpretacja snu. Ważne jest to, czy je pakujemy lub rozpakowujemy i czy ktoś nam grzebał w walizkach. Nawet sen o utracie walizki interpretuje się w zależności od tego, czy utrata bagażu stanowiła dla nas problem, czy też przyniosła ulgę.

Czy sen o walizce zawsze oznacza podróż?

Walizka we śnie nie musi wcale zapowiadać podróż. Znaczenie snu o walizkach można interpretować na bardzo wiele sposobów, w zależności od tego, co w danym momencie z tym przedmiotem robimy. Pakowanie walizki wskazuje, że zbliżamy się do nowego etapu w naszym życiu. Taki sen może oznaczać potrzebę zerwania z poprzednim życiem, odcięcia się od dotychczasowych problemów, trosk i zmartwień. Jeżeli jednak jeszcze nie zaczęliśmy pakowania walizki i przed nami piętrzy się stos rzeczy, świadczy to o tym, że jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji o zmianie. Musimy wybrać, co chcemy „spakować”, aby wejść odpowiednio przygotowanym w nowym etap życia. Może to też oznaczać konieczność podjęcia decyzji o wyselekcjonowaniu uczuć czy wspomnień, które powinny towarzyszyć nam na nowym etapie życia. Jeżeli we śnie przy pakowaniu szczególnie pieczołowicie zabezpieczamy jakiś przedmiot, możliwe, że stajemy się materialistami.

Kontynuacją pewnego etapu naszego życia będzie sen o rozpakowywaniu walizki. Poważna zmiana sprawia, że musimy się na nowo „urządzić”, odnaleźć w tej sytuacji. Dlatego wypakowywanie rzeczy sugeruje właśnie wchodzenie w nowe życie. Poza tym rozpakowywanie walizki według sennika może też świadczyć o tym, że powinniśmy uporządkować pewne istotne sprawy w naszym życiu.

Arabski sennik na temat walizki

Sennik arabski w podobny sposób interpretuje proces pakowania – wskazuje to na zmianę w naszym życiu. Jeżeli tych rzeczy jest bardzo dużo, to sama przemiana również będzie ogromna. Może to oznaczać coś tak istotnego, jak uwolnienie się od spraw, które ciążyły nam przez wiele lat lub wręcz nawrócenie się w życiu duchowym.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku snu o ciężkich walizkach, które musimy nieść. Dlaczego są one takie ciężkie? Możemy w nich dźwigać wyrzuty sumienia wywołane złe rzeczy, jakie zrobiliśmy w realnym świecie. Z drugiej strony mogą to być codzienne problemy i troski, które przygniatają nas swoim ciężarem. Czasami śnią się nam również walizki, których nie jesteśmy w stanie unieść. Może to oznaczać, że w rzeczywistym świecie wzięliśmy na swoje barki zbyt dużo obowiązków albo mamy zbyt wiele problemów, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Zagubiona we śnie walizka – czy to zawsze zły sen?

Zgubienie walizki nie jest rzeczą przyjemną. W rzeczywistym świecie może stanowić dotkliwą stratę i wiązać się z dużymi kłopotami. Natomiast zgubienie walizki we śnie nie musi być wcale takie straszne. Jeżeli odczuwamy ulgę związaną z zagubieniem walizki, oznacza to, że pozbyliśmy się bagażu ciążącej nam przeszłości. Możliwe też, że wreszcie pozbyliśmy się swoich kompleksów, staliśmy się silniejsi i szczęśliwsi. Jeżeli jednak odczuwamy strach czy przerażenie po zgubieniu walizki, prawdopodobnie boimy się, że ktoś odkryje naszą tajemnicę, która mogła być ukryta w tej walizce. Taki sen wynika z obaw, które nosimy w sobie w realnym świecie, związanych z tym, że ktoś może poznać kompromitujące informacje na nasz temat lub dostrzec naszą prawdziwą, głęboko skrywaną twarz.

Jeżeli we śnie odkryjemy, że ktoś przeglądał jej zawartość, grzebał w niej, może to oznaczać niezbyt przyjemną rzecz. Prawdopodobnie ktoś bardzo głęboko wniknął w nasze życie. Być może ta osoba niedługo stanie się kimś bliskim. Dużo gorzej niestety będzie, jeżeli okaże się ona wrogiem, który poznał nasze uczucia czy skrywane tajemnice.

Sen o kupowaniu walizki – co mówi na ten temat sennik?

Jeśli przyśni się nam, że kupujemy walizkę, prawdopodobnie niedługo poznamy skrywany bardzo długo przez kogoś sekret. Czy odkrycie tej tajemnicy przyniesie nam korzyść, czy raczej troskę – tego sennik o walizkach nie precyzuje. Otrzymanie walizki w prezencie świadczy o tym, że niedługo spotka nas miłe zaskoczenie. Otwarta walizka stanowi natomiast ostrzeżenie przed kradzieżą i informuje o tym, żeby dobrze pilnować swojego dobytku. Jeżeli zaś walizka jest pełna papierów, to powinniśmy zacząć oszczędzać, ponieważ nadchodzą ciężkie czasy.

Dziwne sny w czasie kwarantanny. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Sen o śniegu – jak powinniśmy go interpretować?

Tęcza w senniku - symbolika i znaczenie

Sen o piorunie: co sennik mówi o znaczeniu marzenia sennego o błyskawicy?

Pozostałe wiadomości