Jak sennik interpretuje sny, w których pojawia się szkło?

Horoskop

Aktualizacja:
matejmm/Getty Images

Szkło otacza nas na każdym kroku. Być może dlatego bardzo często pojawia się w marzeniach sennych. Szkło może stanowić barierę, ale też chronić przed czymś. We śnie może pojawić się w różnych konfiguracjach, dlatego warto wiedzieć, co sennik mówi o snach, w których pojawia się szkło.

Warto zaznaczyć, że szkło w snach może pojawić się w różnych sytuacjach, może też mieć zróżnicowany wygląd. Dla prawidłowej interpretacji snu należy zatem zapamiętać jak najwięcej szczegółów, w tym, jaki kolor miało szkło. Sennik zawiera też hasła, które mówią o tym, co dokładnie robi się ze szkłem w marzeniu sennym. Warto też wziąć pod uwagę swoją sytuację życiową. Czasami nawet płeć czy wiek śniącego mają znaczenie przy poznawaniu interpretacji danego snu. Czego zatem można się spodziewać, gdy przyśni się szkło?

Jakie jest ogólne znaczenie snu o szkle?

Szkło najczęściej kojarzone jest z niewidoczną, ale za to wyczuwalną barierą. Pojawiające się we śnie wiązane jest z relacjami, jakie wiążą śniącego z innymi ludźmi. Może być symbolem tego, że dana osoba odgradza się niepotrzebnie od innych – tworzy barierę wokół siebie lub to inni oddzielają się od niej. Tafla szkła widziana we śnie może też nawiązywać do tego, w jaki sposób postrzega się samego siebie, a także inne osoby. Czasami szkło pojawiające się we śnie stanowi również zapowiedź zbliżających się zmian w różnych sferach życia śniącego.

Sennik - co oznacza rozbite szkło widziane we śnie?

W snach bardzo często pojawia się motyw rozbitego szkła. W prawdziwym życiu zwiastuje to nieszczęście, szczególnie jeśli rozbije się lustro. A jak to jest, gdy we śnie widzi się rozbite szkło? Sennik wskazuje na to, że rozbite szkło to zapowiedź szczęścia. Sennik mistyczny natomiast mówi, że osobę śniącą może po takim marzeniu sennym spotkać miła niespodzianka lub duży zysk. Trzeba jednak zwrócić baczną uwagę na to, czy szkło, które się widzi, jest już rozbite, czy to osoba śniąca je rozbija. Jest to o tyle ważne, że w senniku pod hasłem „rozbite przez śniącego szkło” znajduje się informacja, że jest to zapowiedź zbliżającej się kłótni.

Jak interpretować sen, w którym pojawia się potłuczone szkło?

Sennik wyróżnia też hasło „potłuczone szkło”. Jest ono interpretowane zupełnie inaczej niż „rozbite czy zbite szkło”. Sennik wskazuje, że może to być zapowiedź cierpienia i krzywdy, która będzie miała miejsce w niedalekiej przyszłości. W senniku mistycznym natomiast można znaleźć informację, że potłuczone szkło jest zapowiedzią podziałów. Może być też ostrzeżeniem przed podejmowaniem ważnych decyzji, szczególnie biznesowych, gdyż zapowiada niepowodzenie w interesach. Również sennik arabski wskazuje na negatywny wydźwięk interpretacji tego snu. Według niego szkło potłuczone to zapowiedź złych wydarzeń w życiu śniącego. Szczególnie jeśli widzi on tłuczenie naczyń wykonanych ze szkła podczas marzeń sennych. Może to bowiem zwiastować rychłe rozstanie lub poważną kłótnię. Natomiast jeżeli samemu tłucze się we śnie szkło, może to oznaczać „tłuczenie” własnego szczęścia, co da się odczytać jako zapowiedź trudniejszego okresu w życiu.

Nieco inaczej hasło „stłuczone szkło” wyjaśnia sennik indyjski. Wskazuje on na to, że po takim marzeniu sennym śniący może spodziewać się tego, że ktoś działa na jego szkodę, albo w dążeniu do celu spotka go wiele trudnych do pokonania przeszkód.

Sennik – jak zinterpretować sen, w którym pojawia się szkło w ustach?

W snach często występuje motyw ranienia przez potłuczone szkło. Najwięcej obaw wśród śniących wywołuje sen, w którym pojawiają się usta pełne szkła. Czy faktycznie jest się czego obawiać? Jak się okazuje, w senniku można znaleźć dwie interpretacje. Jedna z nich mówi o tym, że po takim marzeniu sennym można spodziewać się zbliżających problemów ze zdrowiem. Druga natomiast wskazuje na to, że śniący wypowiedział raniące słowa, których teraz żałuje.

Motyw zranienia się szkłem we śnie jest dość częsty. Obok szkła raniącego usta często pojawia się także bieganie po szkle i wbijanie jego odłamków w ciało. Może to być odzwierciedleniem sytuacji, w której obecnie znajduje się śniący. Wskazywać, że nie radzi sobie z problemami, które go dotknęły. Jednocześnie sen taki może sugerować, że do całej trudnej sytuacji należy nabrać dystansu i poszukać nietypowego rozwiązania lub pomocy u innych osób. Zranienie potłuczonym szkłem może symbolizować również uczucia tłumione w sobie, co negatywnie wpływa na relację śniącego z innymi osobami z jego otoczenia.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk