Horoskop

Sennik - jak interpretować sny, w których pojawia się studnia?

Horoskop

Aktualizacja:
Mabel Amber/Pixabay

Studnia to symbol szczęścia i obfitości. Sennik wskazuje, że sny, w których pojawia się studnia, mogą właśnie zwiastować powodzenie w życiu. Ale czy studnia zawsze jest zapowiedzią pozytywnych wydarzeń w życiu?

Jak się okazuje, bardzo ważne dla prawidłowej interpretacji snu jest między innymi to, w jaki sposób widziana jest studnia. Sennik wskazuje, że pusta studia może być symbolem nieszczęścia. Zrozumienie tych snów ułatwi także znajomość symboliki studni w różnych kulturach, a także to, w jakiej sytuacji życiowej znajduje się śniący.

Sen o studni – jakie jest jego ogólne znaczenie?

Symbol studni pojawia się w wielu kulturach i w zależności od tego, czy jest ona pełna, czy pusta, a także, jak wygląda znajdująca się w niej woda, może być zapowiedzią dobrych lub złych rzeczy, które przydarzą się śniącemu w najbliższym czasie. Najlepszym znakiem jest sen, w którym pojawia się studnia pełna czystej, wręcz krystalicznej wody, gdyż jest to symbol szczęścia i obfitości. Im brudniejsza woda w studni, tym gorzej. Złym omenem jest także pojawiająca się we śnie pusta studnia – może to zwiastować gorsze, „chudsze” czasy dla osoby śniącej. Wyraźnym ostrzeżeniem dla śniącego jest także marzenie senne, w którym pojawia się motyw spadania do głębokiej studni. Taki sen przestrzega przed nierozważnym działaniem i jego niekorzystnymi skutkami.

Jakie znaczenie dla interpretacji snu ma wygląd wody?

Jak to zostało wyżej wspomniane, dla prawidłowego zinterpretowania snu o studni ważne jest to, aby zapamiętać jak najwięcej szczegółów, szczególnie dotyczących wyglądu wody. Jest to istotne, gdyż sennik wyróżnia kilka haseł związanych z wodą w studni. Jednym z nich jest „studnia z brudną wodą”. Mętna, brudna woda w studni może oznaczać, że osoba śniąca będzie musiała się uporać z problemami. Jednak będą one stosunkowo łatwe do pokonania. Natomiast jeżeli studzienka jest wypełniona czystą wodą, sennik wskazuje, że to zapowiedź nowych możliwości, jakie w najbliższym czasie będą czekały na śniącego. Warto więc wypatrywać po takim śnie pozytywnych zmian w życiu.

Również sam wygląd studni ma znaczenie dla dokładnego określenia, co oznacza sen. Przykładowo, jeżeli jest ona ozdobiona, to bardzo dobry znak. Osoba śniąca może bowiem spodziewać się w niedługim czasie przyjemnej niespodzianki lub prezentu. Jeżeli przy studni znajduje się pompa, można być zadowolonym z takiego snu – oznacza bowiem, że życie dobrze się ułoży i pojawi się rozwiązanie, które w znaczący sposób ułatwi pozbycie się problemów. Natomiast studnia wykonana z kamieni może pojawiać się w snach osób, które mają łatwość w osiąganiu tego, co chcą. Jednak nie mogą utrzymać długo swoich sukcesów.

Dobrym znakiem jest ujrzenie we śnie starej studni. Sennik mistyczny wskazuje bowiem, że jest to zapowiedź długiego życia w szczęściu i zdrowiu.

Wpaść do studni – jak sennik interpretuje ten sen?

Jednym z częstszych marzeń sennych, które powodują negatywne odczucia, a nawet wybudzenie ze snu, są te o wpadaniu do studni. Niejedna osoba miała okazję zerwać się zlana zimnym potem, gdy śniło się jej, że tak się dzieje. Ale czy faktycznie jest to zły znak? W senniku pod hasłem „widzieć jak ktoś wpada do studni” można znaleźć informację, że za bardzo martwimy się o daną osobę. Takie znaczenie szczególnie przypisuje się snom, w których widzi się dziecko w studni. Sennik wskazuje, że pojawienie się takiego snu, może oznaczać, że te zmartwienia są niepotrzebne i trzeba dać bliskim więcej swobody w działaniu. Natomiast, jeżeli w czasie snu samemu wpada się do studni, trzeba bardzo uważać, gdyż może to oznaczać, że w najbliższym czasie nadejdą trudne dni. Co ciekawe, sennik mistyczny wskazuje w przypadku tego snu, że chodzi dokładnie o trudności w pracy.

Studnia pełna czy pusta – która z nich jest dobrym znakiem?

W tym przypadku jest bardzo dużo interpretacji. Przykładowo, jeżeli widzimy pustą studnię, zazwyczaj interpretowane to jest jako coś złego, głównie problemy finansowe. Jednak, gdy we śnie stoi się przy studni i zagląda do niej, nie widząc dna, może to oznaczać, że za jakiś czas osiągnie się wymarzony sukces. Trzeba jednak będzie wykazać się cierpliwością, gdyż dojście do niego może zająć sporo wysiłku.

Studnia wypełniona wodą zawsze jest dobrym znakiem. Kiedy pojawi się we śnie, można spodziewać się, że już niedługo los się odmieni i przyjdą pełne szczęścia dni. W perspektywie jest także szansa na spotkanie w tym czasie prawdziwej miłości, która może zrodzić się z pozornie nieznaczącego romansu.

Zobacz też:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości