Horoskop

Jaką wróżbą jest w senniku stół?

Horoskop

Aktualizacja:
Klaus Vedfelt/Getty Images

Stół to jeden z najważniejszych mebli w całym domu. Stanowi symbol ogniska domowego, więzi z innymi, pojednania oraz chwil radości. Może właśnie dlatego w senniku stół jest często odzwierciedleniem relacji z otoczeniem, a także wyrazem gościnności.

Co więcej, ten element wyposażenia domu może też być symbolem dostatku lub przeciwnie – skromnego życia. Jednak na tym interpretacje snu się nie kończą. Może on bowiem również odnosić się do sfery zawodowej, a także pozycji społecznej albo przepowiadać życiowe zmiany.

Sennik: stół i jego symbolika

Stół wielu kojarzy się ze spędzaniem chwil z bliskimi podczas wspólnych posiłków. To serce domu, przy którym rodziny zbierają się z okazji ważnych uroczystości lub innych spotkań. Jedzenie posiłków przy stole jest istotnym elementem wychowania dzieci i przekazywania im takiego zwyczaju. Jednoczy to bliskich i stanowi doskonałą okazję do rozmów. W senniku stół bardzo często wiąże się właśnie z uczuciami do innych, utożsamia kontakt z otoczeniem oraz poczucie przynależności. Nierzadko także odzwierciedla obawy śniącego lub stanowi przestrogę.

Pojawiający się we śnie okrągły stół jest podpowiedzią, aby poprawić relacje z bliskimi. To symbol harmonii i równowagi, dlatego często stanowi sugestię, że należy przedyskutować z rodziną jakieś ważne kwestie, dojść do porozumienia i się pogodzić. Stół, który się przesuwa, może według sennika zwiastować zmiany w życiu. Natomiast ten, który ma chwiejne nogi, odczytywany jest jako symbol obaw i rozterek osoby śniącej. Być może targają nią sprzeczne uczucia, które powodują, że nie czuje się pewnie.

Widzieć stół we śnie może też oznaczać, że wkrótce życie towarzyskie nabierze rozpędu. Jeśli śniący je przy nim wraz z rodziną posiłki, świadczy to o dobrych stosunkach z ludźmi.

Seks na stole w marzeniu sennym wskazuje na duże potrzeby w tej sferze. To sygnał wysyłany przez podświadomość. Taka wizja jest więc zachętą do przełamania rutyny, otworzenia się na nowe doświadczenia oraz wprowadzenia do sypialni nieco urozmaicenia. Stół konferencyjny zapowiada z kolei konieczność przedyskutowania ważnych kwestii ze współpracownikami.

Sennik: stół a zła przepowiednia

Mimo że sam mebel budzi raczej pozytywne skojarzenia i zazwyczaj jest dobrą wróżbą, to istnieją także inne interpretacje. Sen o stole może też czasami zwiastować nadchodzące problemy. Tak jest np. w przypadku marzenia sennego, w którym dana osoba siedzi przy stole samotnie. Taka wizja może oznaczać nie tylko tęsknotę za kimś, lecz także zwiastować przyszłą utratę przyjaciół. Złą wróżbę stanowi na pewno stół operacyjny, bo zazwyczaj zapowiada problemy zdrowotne. Warto więc zrobić badania i odwiedzić lekarza, aby upewnić się, czy w tej kwestii nic nie grozi. Zniszczony stół to przestroga, by nie kłócić się z kimś z byle powodu. Mebel bez krzeseł symbolizuje natomiast wyczerpującą pracę.

Siedzenie z innymi ludźmi przy stole może też wskazywać na to, że osoba śniąca jest zmęczona obłudną uprzejmością, ale boi się zranić innych. Taki schemat warto jednak przełamać, aby naprawić relacje z otoczeniem. Sprzątanie ze stołu w senniku to znak, że ominie kogoś szansa na zysk lub coś stanie na jego drodze do szczęścia.

Jedna z wizji wskazuje także na egoizm. Jeśli osoba śniąca widzi stół z gośćmi, ale nic na nim nie ma, sugeruje to, że być może ona skoncentrowała się zbytnio na sobie, zapominając o innych. Pusty stół w senniku może oznaczać samotność, jakąś stratę materialną albo też udział w jakimś nudnym wydarzeniu.

Sennik: stół z nakryciem

Symbolika tego ważnego elementu w każdym domu jest podobna. Suto zastawiony stół to znak dobrobytu, z kolei ten skromniejszy może świadczyć o potrzebie oszczędzania. Bardzo podobna symbolika tego rodzaju mebla widnieje w senniku. Stół, który jest pusty, może wskazywać na duże wydatki, a ten zastawiony wieloma potrawami zwiastuje przyszłe zyski.

Jego nakrywanie stanowi ważnym element przygotowań na przybycie gości. Od estetyki nakrycia i dbałości nie tylko o funkcjonalność, lecz także o detale, zależy komfort spożywania posiłków. Dobrze też świadczy o gospodarzu. Nakrywanie do stołu może oznaczać gościnne zaproszenie kogoś do swojego domu, którego jednak szybko można pożałować. W innej interpretacji jest to próba uporządkowania swoich poglądów i wartości, czasami nawet mimo przeciwności losu. Nakryty stół w senniku interpretuje się też jako zapowiedź miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych osób lub szykującą się niespodziankę. To także zwiastun pokonania trudności i rozpoczęcia nowego etapu w życiu.

Ważna dla właściwej interpretacji jest też jego schludność. W senniku stół nakryty białym obrusem oznacza, że śniący prowadzi życie uporządkowane, pełne stabilizacji, zgodne z zasadami i nie można mu zarzucić braku moralności, symbolizowanej właśnie przez czystość nakrycia. Natomiast brudny obrus jest wyrazem złych relacji lub zwiastunem kłótni z najbliższymi osobami. Sen nawołuje więc do ich naprawy i wyjaśnienia spornych kwestii.

Artystka z Dżeddy podczas kwarantanny zaczęła malować swoje meble. Oto jaki był tego efekt. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Czysty Księżyc. Astrolog Merkurja o najbliższych dniach: "Bierzemy się za sprzątanie!"

Pierwsza na świecie "Szkoła Miłości do Zwierząt" powstanie w Polsce. "One czują tak samo jak my"

Domowe i ekologiczne sposoby na zapachy do szafy

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości