Horoskop

Co symbolizuje sąd w senniku?

Horoskop

Aktualizacja:
GettyImages/ boonchai wedmakawand

W sennikach jest kilka bardzo zróżnicowanych interpretacji sądu lub rozprawy. Często jednak taki sen wiąże się z odczuwanym poczuciem winy czy obawą przed karą. Osoba śniąca może być adwokatem, sędzią, poszkodowanym, świadkiem czy oskarżonym.

Według sennika rozprawa sądowa jest często zapowiedzią kłopotów. Może także wskazywać na utratę szacunku otoczenia. Taki sen świadczy również o braku spokoju w realnym życiu. Często też wynika z nadmiaru stresów i zbyt wnikliwej analizy własnych zachowań czy decyzji na jawie. Sen o sądzie może być sugestią, aby na co dzień mieć więcej tolerancji i wyrozumiałości dla innych.

Sennik: rozprawa sądowa

Dawniej uważano, że śniący podświadomie wyczuwa zagrożenie i próbuje odzyskać spokój wewnętrzny zaburzony przez jakieś problemy. Niektóre senniki mówią o tym, że każdy sen, który ma coś wspólnego z prawem, zwiastuje kłopoty finansowe lub zawodowe. Dlatego powinniśmy być ostrożni w kontaktach z innymi, by nie narazić się na jakieś niebezpieczeństwo. Warto także być przezornym w kwestii pożyczania pieniędzy.

Samo wezwanie do sądu we śnie może być ostrzeżeniem przed żądaniami innych ludzi, z kolei bycie sądzonym zazwyczaj oznacza męczące nas poczucie winy wywołane jakimś zaniedbaniem. Takie marzenie senne bywa więc przestrogą przed poważnymi problemami z wymiarem sprawiedliwości. Sąd w senniku oznacza także, że być może wkrótce będziemy musieli dochodzić swoich praw w jakiejś ważnej kwestii.

Sen o byciu sądzonym jest prawdopodobnie znakiem, że w rzeczywistości ktoś okaże się niewdzięczny. Zgodnie z inną interpretacją to przepowiednia, że będziemy musieli stawić czoła konsekwencjom swoich czynów. Z kolei sądzenie kogoś innego jest zwiastunem porażki zawodowej. Marzenie senne, w którym mamy do czynienia z sądem, oznacza także, że powinno się bronić swoich racji. Natomiast stanie przed ławą przysięgłych lub wezwanie sądowe może wskazywać, że w niedalekiej przyszłości dowiemy się czegoś nowego. To również zwiastun nadejścia złych nowin. Najgorszym znakiem we śnie jest sędzia. Jego osoba symbolizuje napotkanie na swojej drodze jakichś przeszkód i trudności. Wkrótce możemy też zostać oskarżeni o dokonanie czynu, którego nie popełniliśmy. Z kolei skazanie przez sąd jest wróżbą przyszłego rozczarowania, a według innych interpretacji stanowi symbol utraty mienia czy honoru. Bywa również przestrogą przed ludźmi, którzy chcą nam zaszkodzić. Uniewinnienie we śnie wskazuje zaś na pomyślne rozwiązanie spraw i sukces.

Sprawa w sądzie i postacie – co mówi o tym sennik?

Pojawienie się w snach adwokata lub innego przedstawiciela palestry nie jest zwykle dobrą wróżbą. Jednak sen o wynajmowaniu go to zapowiedź pomyślnych rokowań dla ważnej sprawy. Adwokat w niektórych sennikach to także uosobienie dobrego przyjaciela. Widzenie prawnika we śnie może też świadczyć o tym, że gnębi nas poczucie winy. Z kolei bycie nim w fantazji oznacza, że nasza wewnętrzna siła pozwoli nam wkrótce osiągnąć sukces. Bywa również wróżbą dostatniego i spokojnego życia. Jeśli to my wydajemy we śnie werdykt, prawdopodobnie w realnym życiu taktownie wyplączemy się z jakiejś niemiłej sytuacji. Jeśli widzimy, że jesteśmy sędzią, sen stanowi znak, że ciężką pracą zdobędziemy wszystko, co chcemy.

Jeśli w naszym marzeniu sennym to my wcielamy się w adwokata, ktoś posłucha naszej rady. We śnie można też składać zeznania – taki sen oznacza, że wkrótce znajdziemy się w centrum uwagi. Jeśli jesteśmy świadkiem w sprawie, prawdopodobnie ktoś w najbliższym czasie będzie potrzebował naszej pomocy. Słyszeć, jak zeznaje ktoś inny to marzenie senne sugerujące, że jakaś osoba spiskuje za naszymi plecami. Pozwanie kogoś do sądu z kolei odczytuje się jako symboliczne wyrównanie rachunków z wrogiem.

Sennik: rozprawa sądowa – rozwód

Często tego rodzaju sen pojawia się, gdy małżonkowie zmagają się z problemami. Taką wizję miewają też osoby, które obawiają się rozpadu związku. Stres związany z relacją, która powoduje smutek, rozgoryczenie i złość, sprawia, że w sposób podświadomy rozprawiamy się z nim podczas marzeń sennych. Sen o sprawie rozwodowej w sądzie stanowi odzwierciedlenie lęków pojawiających się na jawie, strachu przed utratą bliskiej osoby lub samotnością. Taki obraz może także przestrzegać nas przed zdradą małżeńską i nielojalnością partnera. Z drugiej strony bywa też zapowiedzią czekających nas w życiu zmian na lepsze. Wizja rozwodu w senniku jest również symbolem długiego i zgodnego małżeństwa. To znak relacji opartej na miłości i wzajemnym poszanowaniu.

Co ciekawe, istnieją też interpretacje, zgodnie z którymi rozwód śniący się osobom zamężnym to dobra wróżba, oznaczająca, że można polegać na swoim partnerze. W przypadku wolnych osób sen stanowi przestrogę, że źle ulokowały swoje uczucia

Zobacz także:

13-latkowie chcieli haraczu, odpowiedzą przed sądem

Udawany lekarz. Ma prokuratorski zakaz świadczenia usług medycznych, ale bez problemu można się umówić na zabieg

Mężczyzna oskarżony o znęcanie się nad rodziną. Prokurator przyjął, że stosował szczególne okrucieństwo wobec dzieci

Zobacz wideo: Co mówią o nas koszmary?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości