Horoskop

Co oznacza w senniku prezent? Na co wskazuje taki obraz?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Shih Wei Wang / EyeEm / Getty Images

Otrzymanie upominku na jawie zawsze jest przyjemnym wydarzeniem i zwykle wywołuje dużą radość. Z tego powodu fakt, że we śnie prezent może być przestrogą albo nawet symbolizować złych ludzi, wydaje się nieco dziwny. Taki sen wiele mówi także o naszych relacjach międzyludzkich.

Inna będzie interpretacja marzenia sennego, w którym się otrzymuje prezent i inna, gdy się go dostaje. Sennikowe wyjaśnienia często bardzo zaskakują i tak jest też w tym przypadku, bo ta miła niespodzianka w zależności od kontekstu może kryć w sobie także złą wróżbę.

Sennik: prezent i jego symbolika

Każdy lubi otrzymywać prezenty. Wielu osobom taką samą przyjemność sprawia kupowanie i wręczanie upominków innym. W snach prezenty zazwyczaj mają pozytywne znaczenie, są jednak pewne wyjątki od tej reguły.

W senniku prezent często interpretuje się jako zapowiedź życiowej zmiany, która sprawi, że jakość życia śniącego wzrośnie. Może to oznaczać nowy związek, pracę, przeprowadzkę czy poznanie wartościowych osób. Często otrzymywanie i dawanie upominków zwiastuje poprawę stosunków z otoczeniem. Dotyczy to zarówno kontaktów z bliskimi, jak i ze znajomymi czy osobami, z jakimi mamy do czynienia na polu zawodowym.

Sen o prezencie może też być zwiastunem jakichś miłych niespodzianek. Często jest zapowiedzią uzyskania przez nas większego uznania w sferze zawodowej, a nawet nawiązania romansu, który namiesza w naszym życiu. Szczególne powodzenie wróży ładnie zapakowany upominek.

Widzieć dużo prezentów – senniki opisują to jako przejaw talentu, który jest jednak uśpiony i czeka na odpowiedni czas, aby się ujawnić. Upominek to w tym przypadku wskazówka, aby poświęcić się rozwojowi duchowemu, odnaleźć w sobie potencjał, który w środku nas drzemie, a następnie mądrze go wykorzystać.

Czekanie na prezenty w senniku jest natomiast interpretowane jako oznaka materializmu i egoizmu. To cenna lekcja, że chęć czerpania przyjemności i „brania” od innych nigdy nie powinna przesłaniać chęci dawania czegoś od siebie. Jest wskazówką, byśmy więcej wymagali od siebie samych.

Sennik: dostać prezent

Otrzymywanie prezentu kojarzy się z niespodzianką. W snach jednak taki obraz niesie ze sobą przesłanie, które nie ma nic wspólnego z dobrami materialnymi. Prezent, który otrzymuje się od kogoś, może być ostrzeżeniem, aby uważać, kogo darzy się zaufaniem. Prawdopodobnie w naszym otoczeniu jest ktoś, z kim nie warto zbytnio się spoufalać i powierzać sekretów.

Z drugiej strony, według sennika otrzymanie prezentu może też oznaczać bycie kochanym. Stanowi więc odzwierciedlenie satysfakcjonującego związku lub ciepłych relacji z rodziną. To także oznaka szczęścia i symbol wdzięczności.

W odniesieniu do pracy czy kariery według sennika otrzymanie prezentu od szefa oznacza, że nasze starania wreszcie zostaną dostrzeżone i nagrodzone. Taki sen bywa więc zapowiedzią rychłego awansu w pracy. Otrzymanie prezentu od nieznajomego bywa natomiast ostrzeżeniem przed podstępem ze strony innych ludzi. Zalecana jest duża ostrożność w kontaktach z otoczeniem. Mogą bowiem pojawić się osoby, które będą chciały wykorzystać nasze zaufanie.

Upominek w fantazji sennej może przynieść nie tylko żyjąca osoba, lecz także ktoś, kto już odszedł. Według sennika prezent od zmarłego świadczy o tym, że ktoś się nadal mocno o nas troszczy i nie chce, by stała się nam krzywda. Tym kimś jest przyjaciel, z którym straciło się kontakt, członek rodziny lub nawet były partner.

Ciekawa jest interpretacja snu o prezencie pieniężnym. Ponoć niezależnie od tego, czy się go komuś daje, czy też otrzymuje, taki upominek może wskazywać, że pozwalamy komuś się nad sobą znęcać.

Sennik: dawać upominek

W senniku podarunek, który się komuś ofiarowuje, może być wróżbą dostatku. Świadczy bowiem o powodzeniu i stabilności finansowej. Według sennika wręczanie komuś prezentu odczytuje się też jako zapowiedź korzystnych interesów. To także objaw sukcesów na polu zawodowym.

Sen o prezencie, który się samodzielnie przygotowuje, może z kolei świadczyć o naszej ukrytej potrzebie zaimponowania otoczeniu lub chęci zyskania większego szacunku i zarazem poczucia bezpieczeństwa. Pakowanie upominku natomiast jest nie tylko odzwierciedleniem pragnienia wywarcia wrażenia na innych, lecz także sygnałem, że przywiązujemy dużą wagę do nienagannej prezencji. Zgodnie z inną interpretacją taka czynność może również wskazywać, że narzuciliśmy sobie zbyt dużo obowiązków.

Dawać komuś prezent we śnie interpretuje się jako niespodziewany sukces w sferze osobistej. To także symbol hojności i szczodrości. W innym znaczeniu sen może być odzwierciedleniem uczuć, jakimi darzymy osobę, której wręczamy prezent.

Wróżka Sybilla o swojej pracy. Jak pomaga ludziom, którzy do niej dzwonią? Zobacz wideo:

Zobacz także:

Oliwia Bieniuk o mamie: "Codziennie o niej myślę". Jak pamięta Annę Przybylską?

Co według sennika oznacza sen o torcie: czekoladowym, weselnym lub urodzinowym

Moda sprzed 15 lat nie wymarła. Jak korzystać z ówczesnych trendów obecnie?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości