Horoskop

Sen o pływaniu: w basenie, w morzu, w rzece. Co mówi o nim sennik?

Horoskop

Aktualizacja:
Fuse/Getty Images

Sen o pływaniu według sennika bardzo często jest zwiastunem większych zmian. Mogą być one zarówno pozytywne, jak i niekorzystne. Wiele zależy między innymi od tego, w jakim zbiorniku pływamy we śnie i jaka woda w nim występuje.

Pływanie w czystej wodzie najczęściej jest symbolem powodzenia. Z kolei pływanie w brudnej wodzie sennik zwykle interpretuje jako omen przeszkód, a nawet poważniejszych chorób, które czekają na nas w najbliższy czasie. Jak jeszcze można rozumieć sny o pływaniu?

Sen o pływaniu jako dobry omen

Sen o pływaniu według sennika nierzadko oznacza nadejście pozytywnych zmian w naszym życiu. Korzystnie interpretowane są przede wszystkim sny o pływaniu w czystej wodzie. Najczęściej jest ono bowiem symbolem doskonałej kondycji, nie tylko fizycznej, lecz także psychicznej. Oznacza, że śniący jest gotowy do podjęcia nowych wyzwań i poprawy statusu oraz komfortu życia. Zdrowie może zwiastować również sen o pływaniu w zimnej wodzie.

Z kolei sen o wchodzeniu do wody to symbol dużych, najczęściej pozytywnych, zmian w życiu. Zazwyczaj mają one związek z emocjami, np. nowym związkiem czy małżeństwem, a nawet przyjściem na świat potomka.

Sen o pływaniu nago, choć wielu osobom może wydawać się krępujący, według sennika jest pozytywną wróżbą. Może bowiem oznaczać zdobycie uznania i popularności w towarzystwie. Odnosić się to może zarówno do życia prywatnego, jak i zawodowego. W drugim przypadku zwiastuje np. polepszenie stosunków ze współpracownikami. Nie tylko podniesie to śniącemu poczucie własnej wartości i zapewni mu przyjemną atmosferę w pracy, lecz także może przyczynić się do rozwoju zawodowego, w tym premii czy nawet awansu.

Jeżeli we śnie pływamy bardzo szybko, często jest to oznaką błyskawicznego osiągnięcia określonych przez nas celów. Spełnienie największych marzeń często z kolei poprzedzone jest snem o doskonałych umiejętnościach pływackich, które sennik interpretuje jako zapowiedź ogromnego powodzenia w najbliższej przyszłości. Podobne przesłanie może nieść ze sobą sen o pływaniu z delfinami.

Pomyślność zwiastuje sen o pływaniu w rzece, pod warunkiem jednak, że jej nurt nie jest zbyt rwący. Dobrym omenem według sennika jest również sen o kąpieli w jeziorze lub o pływaniu statkiem, które interpretowane bywają jako wróżba lekkiego i przyjemnego życia.

Wbrew pozorom dobrym znakiem bywa sen o pomocy tonącym. Zwykle według sennika oznacza on bowiem, że już wkrótce pomożemy bliskiej osobie, za co spotka nas nagroda.

Sen o pływaniu - zapowiedź trudności i ograniczeń

Chociaż sen o pływaniu często niesie ze sobą pozytywne przesłanie, niekiedy sennik interpretuje go negatywnie. Ma to miejsce choćby w przypadku snu o pływaniu w brudnej wodzie, który jest zapowiedzią przeszkód, jakie szykuje życie. Niekiedy to także zwiastun poważniejszych chorób, a nawet śmierci w najbliższym otoczeniu.

Przeciwności losu i życie pełne wyzwań ma zwiastować z kolei sen o pływaniu we wzburzonej wodzie. Sennik nie interpretuje go jednak jako zapowiedzi przegranej. Być może z problemów uda się wyjść obronną ręką. Trudności na naszej drodze może również symbolizować sen o pływaniu w jeziorze.

Również pływanie pod wodą wróży pewne trudności, z którymi śniący będzie musiał się zmierzyć. Najczęściej wynikać one będą z wewnętrznych ograniczeń. Warto zatem popracować nad swoimi słabościami, szczególnie jeśli jedną z nich jest brak pewności siebie. Tylko w ten sposób uda się osiągnąć zamierzony cel. O pewnych ograniczeniach, które oddalają nas od spełnienia marzeń, może mówić również sen o pływaniu w basenie lub tonięciu.

Kąpiel w towarzystwie innych osób to zapowiedź tego, że już wkrótce będziemy potrzebować pomocy z zewnątrz. Warto poprosić o wsparcie, a z pewnością uda się przejść przez trudne chwile.

Sen o pływaniu w akwarium to zwiastun sporych strat materialnych. Należy uważać na podejmowane decyzje, zwłaszcza o zmianie pracy. Należy zastanowić się dwa razy, zanim rozpocznie się jakąś finansową inwestycję.

Warto zwrócić uwagę na sen o pływaniu w morzu, tym bardziej jeśli w najbliższej przyszłości planujemy jakąś większą zmianę czy inwestycję. Jest on typowy dla osób skłonnych do ryzyka, jednak sennik ostrzega, że może być dla nich ostrzeżeniem i wskazówką, by zachować wzmożoną czujność.

Ciekawa jest interpretacja snu o pływaniu w płytkiej wodzie. Sennik interpretuje go bowiem jako symbol płytkiej osobowości, najczęściej osoby śniącej.

Sen o pływaniu może być interpretowany na różne sposoby, zależnie od szczegółów, jakie w nim wystąpiły. Zawsze jednak warto brać pod uwagę, że jest to sygnał od podświadomości. Dlatego też, choć interpretacje snów z sennika bywają pomocne, warto spróbować samodzielnie rozwikłać przesłanie, jakie niosą.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości