Horoskop

Kiedy śnią nam się pączki

Horoskop

Aktualizacja:

Pączki niekoniecznie muszą pojawiać się w naszym życiu tylko w tłusty czwartek. Są też obecne w snach i oznaczają wtedy przede wszystkim dobrą zabawę, śmiech, radosny czas spędzony w gronie znajomych i przyjaciół. Mogą jednak kojarzyć się także z przesytem.

Według sennika pączki pojawiające się we śnie są postrzegane niemal wyłącznie w pozytywnym kontekście, ale czasami mogą też mieć negatywne znaczenie. Chodzi o skojarzenie tych słodkości z ludzkimi słabościami, złymi nawykami, uleganiem pokusie. Tylko ilu z nas nie uległoby polanemu lukrem, idealnie okrągłemu pączkowi z budyniowym nadzieniem?

Co sennik mówi o pączkach?

Jeśli śniący jest jedyną osobą, która w towarzystwie je pączki, według sennika oznacza to intensywne pragnienie zwrócenia na siebie uwagi i wyróżnienia się w tłumie. W tym przypadku pączki we śnie są symbolem bogactwa, nadmiaru i ostentacyjnego przesytu. Sennik zwraca też uwagę na właściwości kaloryczne pączków, co wiąże się z faktem, iż osoba śniąca przeżywa jakiś stres lub ma problem, który jej ciąży. Może to być efekt konfliktu z kimś bliskim lub podjęcia decyzji, z której skutkami śniący będzie musiał borykać się jeszcze przez dłuższy czas. Czy sennik proponuje jakieś rozwiązanie? Sugeruje… pozwolić sobie na przyjemność zjedzenia pączka i zapomnienia o troskach. Przy okazji podaje, co mogą oznaczać pączki z lukrem. Ten dodatek symbolizuje pewność siebie osoby śniącej, a także otwartość na ludzi.

Jemy pączki, a sennik na to...

Jeśli we śnie ktoś widzi pączki lub się nimi zajada, może być pewien, że po przebudzeniu czekają go same dobre rzeczy. Takie marzenie senne sugeruje świetną zabawę, spełnianie najgłębszych pragnień i absolutne szczęście, które wkrótce staną się udziałem śniącego. Jeżeli zjadany jest duży pączek, stanowi on zapowiedź pozytywnych zmian, które czekają osobę śniącą. Z kolei mały pączek symbolizuje uczucie niedosytu. Marzenie senne o zjadaniu go oznacza, że osoba śniąca prawdopodobnie zostanie wkrótce pominięta w sprawie, na której rozwój bardzo liczyła. Znaczenie może mieć również sen o smażeniu pączków. Odnosi się on do relacji między bliskimi ludźmi, związanej z zazdrością. Szkody spowodowane złymi emocjami mogą być naprawdę duże. Jak temu zapobiec? Potraktować ostrzeżenie poważnie i starać się porozmawiać z partnerem lub partnerką, zanim dojdzie do wielkiej sceny zazdrości.

Kolejna czynność związana z wytwarzaniem pączków jest przez sennik interpretowana zupełnie inaczej. Chodzi tu o pieczenie pączków, które ma symbolizować bardzo duży, jednorazowy przypływ gotówki.

Sen o pączkach: inne znaczenia

Okazuje się, że każdy rodzaj tych słodkości ma w senniku zupełnie różne interpretacje. Jeśli na talerzu leżą ociekające tłuszczem pączki, to znak, że śniący powinien zachować umiar w jednej z dziedzin życia. Może chodzić tu o uzależnienie od zakupów, łakomstwo lub inne wady, nad którymi warto bardziej popracować. Jeżeli śnią się pączki wypełnione słodką marmoladą, śniący prawdopodobnie traci zapał do pracy. Codzienne aktywności będą wymagały dużo większej dawki energii i charyzmy. Z kolei pączek z dziurką ostrzega, że źle skończy się wtrącanie w sprawy innych ludzi. Marzenie senne, w którym śniący objada się bez opamiętania pączkami i brudzi się ich nadzieniem, odnosi się do jego relacji z bliskimi. I niestety nie oznacza nic miłego. Ubrudzenie się pączkami symbolizuje działania pozbawione podstaw, zwodzenie innych.

Jeśli natomiast we śnie unosi się zapach pączków, w rzeczywistości ma on być zapachem... pomyślności. Marzenie senne jest w tym przypadku symbolem pragnienia spektakularnego sukcesu. Jeżeli pączki we śnie są ponadgryzane, świadczy to o tym, że śniący jest osobą skąpą, co dostrzegli już najbliżsi znajomi. Pojawiające się w marzeniach sennych pączki mogą być też nieświeże. To z kolei symbolizuje lenistwo, które nastąpiło po okresie intensywnego oddawania się rozkoszom różnego rodzaju. Kupowanie pączków we śnie to ostrzeżenie, że czas zacząć oszczędzać, bo śniący wydaje zbyt dużo pieniędzy na niepotrzebne rzeczy. Wyrzucanie pączków ma być odzwierciedleniem podłej intrygi, jaką śniący knuje przeciwko znajomej osobie.

Inne senniki o pączkach

Pączki obecne są również w sennikach innych kultur. Słodkości te kojarzą się przede wszystkim ze szczęściem i radością. Przykładowo, w senniku arabskim pieczenie pączków ma wróżyć wizyty wielu dobrych przyjaciół. Ich zjadanie we śnie symbolizuje natomiast szczęście wynikające z niezależnej postawy. Z kolei zobaczenie pączków ma zapowiadać wielką radość, która pojawi się w życiu śniącego.

Zobacz także:

Noworoczne słodkości Mikołaja Reya. Przepis na pyszne pączki i francuski placek królów

Prawdziwa włoska pizza od wicemistrza świata Valerio Valle

Jak w zdrowy sposób schudnąć 10 kg?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości