Horoskop

Namiot we śnie wcale nie oznacza wakacji

Horoskop

Aktualizacja:
Ganesh Bastola/Getty Images

Namiot i biwak kojarzą się przede wszystkim z cieplejszą porą roku. Ale śnić mogą się przecież każdej nocy. Co sennik mówi na temat namiotu i biwakowania? Czy śniąc o namiocie, można oczekiwać egzotycznej wyprawy czy raczej lokalnych przygód? A może ani jednego, ani drugiego?

Według sennika, wizja namiotu we śnie wcale nie musi oznaczać przygotowań do podróży, która szykuje się w życiu osoby śniącej. Namiot ma swoją określoną symbolikę, odnosi się ona do wszelkich tymczasowych i nietrwałych sytuacji w życiu. Właśnie w ten sposób sennik tłumaczy przede wszystkim sen o namiocie.

Co jeszcze oznacza namiot według sennika?

Jeśli nad ranem śniący pamięta, że w jego marzeniu sennym pojawił się namiot, sprawa wymaga gruntownej analizy. Dlaczego? Ponieważ taki sen to mocna sugestia, by nie przywiązywać się do pewnych sytuacji w życiu. Weryfikacji powinny zostać poddane przyjaźnie oparte na fałszywych przesłankach, znajomości o mało przekonujących podstawach emocjonalnych, praca, która nie daje perspektyw w rozwoju oraz dodatkowe zajęcia (np. hobby), które nie pozwalają uzyskać pełnej satysfakcji. Są to bardzo nietrwałe i tymczasowe osiągnięcia, które trzeba poważnie przemyśleć, a następnie doprowadzić do zmian w życiu. To według sennika podstawowe znaczenie namiotu we śnie. Ale wcale nie jedyne. Namiot widziany podczas snów może być odzwierciedleniem ciekawskiego charakteru śniącego. Nie chodzi o wtykanie nosa w nie swoje sprawy, ale raczej o pragnienie poznawania i zwiedzania świata, bez względu na panujące ograniczenia. Sennik podpowiada jednak, że tego rodzaju eksploracje warto zacząć od przerwania krępujących więzów, które nie pozwalają wyrwać się z miejsca, w którym się tkwi. Czyli, jeśli śni się namiot, najpierw śniący powinien przeanalizować, co stanowi dla niego największe ograniczenie, a następnie dopiero zacząć przeorganizowywać swoje życie w ten sposób, by móc zwiedzać i poznawać świat.

Sennik: w namiocie lub poza nim

Namiot we śnie może mieć wiele dodatkowych znaczeń. Sennik podpowiada różne możliwe opcje. Kiedy to osoba śniąca mieszka lub śpi w namiocie, oznacza to walkę z samym sobą, która jest próbą uwolnienia się od ciążących w życiu problemów. Wyrwanie się z tego impasu może pozwolić śniącemu w otwarciu zupełnie nowej drogi na świat, odkryciu całkowicie nieznanych przyjemności w życiu. Co natomiast może mówić sen o zaglądaniu do namiotu, w którym przebywa zupełnie inna osoba? Ma to oznaczać głęboką troskę o osobę, która znajduje się wewnątrz pomieszczenia, chęć niesienia pomocy i wsparcia. Zaglądanie do namiotu to według sennika domena dobrych i sprawdzonych przyjaciół, na których pomocną dłoń zawsze można liczyć. Jednak sennik nie zostawia śniącego tylko z jedną interpretacją. Przyglądanie się namiotowi z zewnątrz może być oznaką izolacji i piętrzących się w życiu śniącego problemów. Kiedy śniący desperacko próbuje wejść do namiotu, może oznaczać to strach z powodu sytuacji, która przydarzyła się znienacka. Zamknięty namiot może sugerować problemy, na które śniący nie jest przygotowany i nie potrafi skutecznie stawić im czoła. Jak poradzić sobie z konsekwencjami takiego rodzaju marzeń sennych? Zmniejszyć presję w życiu, pozwolić sobie na chwilę relaksu i refleksję w kierunku zmian. Sen, w którym namiot jest budowany przez śniącego, sennik tłumaczy właśnie jako próbę dokonania zmian we własnym życiu.

Sennik: kiedy śni się biwak

Sennikowe interpretacje mogą wskazywać także na dużo bardziej złożone problemy trapiące osobę śniącą. Na przykład, kiedy śni się namiot rozbity na ziemi, może oznaczać to bardzo mocną więź z matką, za którą osoba śniąca tęskni. Natomiast, gdy namiot jest mocno sfatygowany lub zniszczony, symbolizuje bezmiar czekające śniącego problemy.

W snach, poza namiotem, może pojawiać się także biwak, czyli kilka lub kilkanaście namiotów stojących w jednym miejscu. W przypadku biwaku sennik jest jednoznaczny: sugeruje trudności w nawiązywaniu kontaktów z bliskimi osobami, wskazuje na wybór samotności jako pomysłu na życie, ale wcale nie twierdzi, że jest to najlepszy z możliwych wyborów. Biwak (lub kemping) według sennika to także chęć dążenia do życia w zgodzie z naturą, bez cywilizacyjnych zobowiązań i narzutów. Biwak może pojawiać się podczas snów wtedy, gdy śniący pragnie czerpać z życia coraz więcej przyjemności.

Wyjazd na biwak podczas snu to także synonim ucieczki od cywilizacji. Natomiast wyjazd z biwaku może oznaczać zbliżające się problemy ze zdrowiem. Problemy finansowe wróży z kolei sen o biwaku podczas burzy. Ma on oznaczać wielkie trudności, które przez długi czas uniemożliwią śniącemu wybranie się na upragnione wakacje. Problemy związane z namiotem we śnie sennik mistyczny interpretuje jako zapowiedź życia pełnego trudów i tułaczki. Większa liczba namiotów ma zaś symbolizować fałszywych przyjaciół, którzy mają niedobre intencje.

Jak mamy rozumieć sen, w którym przed kimś uciekamy?

>>> Zobacz także:

Jeż w senniku - interpretacja snu

Sen o piorunie: co sennik mówi o znaczeniu marzenia sennego o błyskawicy?

Co oznaczają w senniku truskawki?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości