Horoskop

Jak rozumieć sen, w którym pojawia się lew - sennik

Horoskop

Aktualizacja:
Lew ziewający na prerii

Lwy są zwierzętami, jakim przypisuje się wiele pozytywnych przymiotów. Są też niebezpieczne i budzą grozę. Ich pojawienie w snach nigdy nie jest przypadkowe. Oto, co pod pojęciem „lew” skrywa sennik.

Z czym kojarzy się lew? Lew jest królem dżungli, ma siłę, dumę, jest dostojny i niebezpieczny. Wzbudza podziw i strach. Już w starożytności lew był utożsamiany z pierwotną siłą i wielką energią. Kiedy pojawia się w naszych snach wywołuje wiele emocji. Co jednak oznacza obecność tego walecznego zwierzęcia w snach? Zastanawiając się nad interpretacją, warto zweryfikować, co sennik mówi o tym, że motywem snu jest lew ?

Sennik „lew” – podstawowe objaśnienie symboliki

Sennych wariantów z królem zwierząt może być bardzo wiele, a ich tłumaczenia mogą mieć różny charakter, w zależności od tego, w jaki sposób zwierzę nam się ukazało. Z jednej strony budzi w nas lęk, z drugiej intryguje. Sen o lwie w pierwszej kolejności będzie się nam kojarzył z władzą, dominacją, męskością. Jednak pełne jego znaczenie trzeba analizować, patrząc na kontekst całego snu.

Sennik sugeruje, że gdy lew jest oddalony, a my mu się przyglądamy, symbolizuje on skrywane przez nas lęki. Kiedy się na niego poluje, co wiąże się z nie lada odwagą, prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości z powodzeniem podejmiemy się trudnego wyzwania. Sen o lwie może dotyczyć jego tresowania, co oznacza zachowanie kontroli nad istotnymi sprawami. Walka z lwem to odzwierciedlenie naszej walki ze słabościami.

Sen o lwie ostrzeżeniem?

Wedle tego, co zawiera sennik, lew nie wiąże się tylko z pozytywnymi przesłaniami. Nie brakuje sytuacji, kiedy sen ma nas przed czymś przestrzec albo uświadomić coś, czego na co dzień nie widzimy. Przykładem są agresywne zwierzęta. Sennik podaje, że atakujące lwy mają nas ostrzegać przed osobą z naszego najbliższego otoczenia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś wyrządzi nam jakąś krzywdę. Podobne znaczenie ma zwierzę, które ryczy i powoli się zbliża. Oznacza to, że grozi nam niebezpieczeństwo ze strony jakiegoś człowieka, chcącego nas zdominować.

Sennik „lew” – więcej niż jeden osobnik

Zwierzę występujące w snach, nie musi być pojedynczym osobnikiem. Sennik podpowiada, co oznacza, kiedy lwy i tygrysy są w jednym śnie albo pojawia się stado lwów. Podobnie jak przy zbliżającym się do nas lwie, tak i przy tygrysie trzeba zachować ostrożność. Tutaj także jest to sygnał, że ktoś ma zamiar nas zdominować i coś narzucać z wykorzystaniem własnej seksualności. Jednocześnie zespół tych dwóch zwierząt może być dla nas pozytywny. Sennik sugeruje, że lew i tygrys , z którymi się bawimy wróży sukcesy w sferze prywatnej i zawodowej.

A co oznacza sen o lwach , kiedy widzimy stado? W przypadku, kiedy zwierzęta są przez nas obserwowane z bezpiecznej odległości, dostajemy zapowiedź nowych wyzwań zawodowych albo dodatkowych domowych obowiązków. Jednak, kiedy stado jest bardzo blisko, sen powinien stanowić dla nas sygnał, że przed nami pojawią się jakieś poważniejsze trudności.

Co oznacza zabicie lwa?

Poza wyżej wspomnianymi, lew może nadać naszym snom jeszcze inne znaczenie. Wcześniej była mowa o atakujących lwach, a co kiedy zabijemy lwa? Jest to świadectwem naszej odwagi i siły. Sen, w którym pojawia się zabijany lew, najczęściej jest udziałem osób stojących przed życiowymi wyzwaniami. Poprzez sen o lwie uzyskują informacje, że determinacja i wysiłek pomogą osiągnąć cel, choć wydaje się on trudny do zrealizowania. Zatem sens snu o zabijaniu zwierzęcia jest w znaczeniu zbliżony do tego, jakie przypisuje się polowaniu.

Sen o lwach – lwiątko i lwica

Często w snach pojawiają się samce. Dlatego też, kiedy jest to samica, sama jej obecność nabiera dodatkowego znaczenia. Sennik podaje, że lwica jest ważna szczególnie dla mężczyzn. Ma ona symbolizować, że wkrótce na horyzoncie pojawi się kobieta o silnym temperamencie i rozbudzonej seksualności. Z kolei dla kobiet lwica jest sygnałem, że w pobliżu będzie obecna sprzyjająca jej inna silna kobieta. W senniku znajdziemy wytłumaczenie, co oznacza lwiątko, a dokładnie zabawa z lwim maluchem. Mając sen o tym charakterze, niebawem możemy spodziewać się większej popularności w towarzystwie albo sukcesu w jakiejś innej sferze.

Jeżeli lwiątka widzimy bez obecności dorosłych lwów, zrealizujemy nowy pomysł, który zakończy się sukcesem. Kiedy z młodym lwem jest lwica, jest to sygnałem, że mamy nienajlepsze relacje z bliskimi. Gdy lwiątku towarzyszy lew, sen nas ostrzega przed zbyt pochopnymi decyzjami. W trakcie analizy każdego snu trzeba pamiętać o tym, że powinien być traktowany indywidualnie. Sennik często wskazuje pełne wyjaśnienie widzianych obrazów, ale należy też zastanowić się, czy niedawne wydarzenia nie są nadal przetwarzane przez nasz umysł, a sen o lwie nie jest tego odzwierciedleniem.

Pozostałe wiadomości