Horoskop

Co według sennika oznacza łąka?

Horoskop

Aktualizacja:
the_burtons/Getty Images

Polana pełna roślin kojarzy się najczęściej z czymś przyjemnym i radosnym. Czy jest tak samo, gdy nam się przyśni? Warto zapoznać się z interpretacją sennika o zielonej łące i łące z kwiatami. Co oznacza sen o łące?

Co sennik mówi o łące? Jak interpretować znaczenie takiego snu? Sprawdź, czy pojawiająca się w nocnych wizjach polana zwiastuje coś dobrego, czy raczej daje powody do niepokoju.

Symbolika łąki w różnych kulturach

Symbolika łąki zmieniała się w zależności od epoki dziejowej. W czasach biblijnych kojarzona była jako miejsce, gdzie dusza po swojej śmierci zazna spokoju i trafi pod opiekę Boga. W mitologii oznaczała niebezpieczeństwo, ponieważ to właśnie tam dokonano uprowadzenia Kory przez Hadesa. W czasach średniowiecza, renesansu, oświecenia i romantyzmu łąka stanowiła miejsce szczęśliwego i wiecznego życia. W polskiej kulturze od XIX wieku utożsamiana jest z wolnością, bogactwem i boskością.

Istnieją również pradawne wierzenia, według których łąka to miejsce, które leży pomiędzy dwoma światami. Jednym z nich jest bliska i namacalna codzienność, a drugim nieznany i daleki obszar naszej duchowości. Dlatego można ją interpretować zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób. Z jednej strony jest źródłem życia dla ludzi, zwierząt i roślin, a z drugiej to miejsce pobytu tajemniczych demonów, które znajdują się poza wszelką kontrolą ludzkiego umysłu.

Najpopularniejsze znaczenia snu o łące

Łąka usłana kwiatami i ziołami w każdym budzi pozytywne skojarzenia. Często przypomina dzieciństwo spędzone na wsi, jest miejscem, gdzie można odpocząć. Symbolizuje również życiową przestrzeń i swobodę. Jeśli zobaczymy ją podczas snu, jest to zwiastun, że nasz organizm domaga się relaksu, zwłaszcza jeśli jej teren jest ogrodzony. Jednakże sam widok łąki to nie wszystko. Równie ważny jest jej stan oraz otoczenie, w jakim się znajduje.

Zieloną łąkę według sennika można odczytywać dwuznacznie. Z jednej strony zapowiada postęp i wzrost, z drugiej oznacza brak dojrzałości. Dobrym znakiem jest ujrzenie zadbanej łąki, która zwiastuje spełnienie planów i realizację marzeń. Natomiast polanę, na której rośnie dużo kwiatów, można zinterpretować jako zapowiedź, że osoby, które darzymy zaufaniem i miłością, odwzajemnią te uczucia. To również dowód na to, że poprzez swoją szczerość możemy zjednywać wiernych i lojalnych przyjaciół. Powody do spokoju możemy mieć także wtedy, gdy śni nam się spacer po łące. Taki sen oznacza, że nasza droga do sukcesu jest krótka i prosta lub może zapowiedzieć rozwiązanie niektórych problemów. Dlatego warto być uważnym i korzystać z nadarzających się okazji, aby bardziej przybliżyć się do upragnionego celu.

Złym omenem jest świeżo skoszona łąka, która oznacza smutek. To może skłonić do refleksji nad tym, co naprawdę nas niepokoi i co możemy z tym zrobić. Jednakże w przypadku snu o ładnie i starannie wykoszonej łące możemy być spokojniejsi, ponieważ według sennika jest to symbol harmonii. Natomiast, jeśli śni się nam, że leżymy na polanie, może to oznaczać kłopoty w pracy.

Łąka w senniku arabskim

W zależności od kultury, zarówno sny, jak i symbole można interpretować na kilka sposobów. Dlatego rozróżniamy wiele rodzajów senników, które mogą inaczej widzieć tę samą rzecz. Ciekawe interpretacje przedstawia sennik arabski, który jeszcze nie jest bardzo popularny w naszej kulturze, ale coraz częściej sięga się do jego źródeł. Według niego widok łąki symbolizuje wielkie nadzieje. Bywa, że są one ukryte głęboko w naszej duszy i nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich istnienia. Leżenie na łące to rodzaj przestrogi, aby żyć skromniej. Jeśli śni się nam zielona i bujna polana, jest to znak, że czeka nas szczęśliwa miłość. Kiedy natomiast jest ona sucha i żółta, zapowiada to, że w przyszłości nie weźmiemy ślubu i nie będziemy mieć dzieci. Sen o spacerze po łące to symbol bankructwa lub nadejście niespodziewanych wiadomości.

Co oznacza łąka w senniku mistycznym?

Równie popularny jest sennik mistyczny. Według niego ujrzenie łąki podczas nocnych wizji to zwiastun radosnego i szczęśliwego czasu, który będzie wypełniony spotkaniami z bliskimi osobami. To także znak, że czekają nas dobre wiadomości. Kiedy we śnie przechadzamy się po polanie, możemy się wkrótce spodziewać poprawy sytuacji finansowej. Jeśli ujrzana we śnie łąka jest zaniedbana, może to symbolizować, że za jakiś czas dotrzemy do obszarów własnej nieświadomości. Kobiety, które śnią o łące, spotka niedługo szczęśliwa miłość, dla mężczyzn zaś to zwiastun długiego życia w bogactwie i dobrobycie. To również znak, że w przyszłości założą rodzinę. Według sennika mistycznego leżenie na łące symbolizuje, że wkrótce wydarzy się coś ważnego. Jeśli widziana we śnie łąka jest ogrodzona, wróży to trudności i kłopoty oraz sygnalizuje, że nasza przestrzeń życiowa zaczyna się kurczyć. Koszenie łąki natomiast to znak, że tracimy czas na nic nieznaczące obserwacje.

Warto wysiewać łąkę. Jak się za to zabrać? Dowiesz się z materiału.

Zobacz także:

Suszenie grzybów w domu. Jak najlepiej wykorzystać dary jesieni?

Niezwykły rekord Polski spadochroniarzy w skoku głową w dół. "Trzeba się było skupić na wykonaniu zadania"

W jakim wieku zaczyna się starość? Dzisiejsi seniorzy są "młodsi" od ich rówieśników sprzed lat

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości