Horoskop

Czy według sennika krzyż jest symbolem nadziei czy porażki?

Horoskop

Aktualizacja:
Moment RFSimon McGill/Getty Images

Według sennika krzyż nie musi być powiązany z wiarą czy stanowić rodzaju objawienia. Tymczasem często jest właśnie w ten sposób interpretowany. Jego znaczenie nie jest jednak tak łatwe do odczytania, jak mogłoby się wydawać, dlatego warto zachować szczególną ostrożność przy analizie snów o krzyżu.

Według sennika krzyż bardzo często jest symbolem przemian oraz zrozumienia własnych ułomności i ograniczeń. Może także być odczytywany jako nadzieja śniącego na lepszą przyszłość. Jest to również zwiastun podjęcia dobrej, korzystnej decyzji, mimo iż jej realizacja będzie okupiona cierpieniem.

Sennik: krzyż na cmentarzu, na niebie, na łańcuszku – znaczenie krzyża a jego umiejscowienie we śnie

Według sennika krzyż na cmentarzu jest zapowiedzią ważnych, dużych zmian w życiu śniącego, które niebawem nadejdą. Niestety nie sposób przewidzieć ich kierunku oraz konsekwencji. Sen należy interpretować bardzo ogólnie.

Sen z krzyżem na niebie może stanowić swego rodzaju napomnienie, by jeszcze raz przemyśleć podjętą wcześniej decyzję. Bardzo prawdopodobne jest to, że okaże się ona niewłaściwa i przyniesie ogromne straty. Gdy śniący nie powziął w ostatnim czasie kluczowych postanowień, sen może rozumieć jako zapowiedź spełnienia przez kogoś danej wcześniej obietnicy.

Łańcuszek z krzyżykiem jest szczególnie ważnym znakiem dla chrześcijan. Bez względu jednak na wyznanie sen ten jest symbolem opieki siły wyższej nad śniącym. Nie jest tu ściśle określona rola żadnego z bóstw, każdy może zrozumieć i zinterpretować sen na swój sposób i zależnie od swoich wierzeń.

Sennik: krzyż drewniany, metalowy, kamienny, ozdobiony kwiatami – wygląd krzyża a interpretacja snu

Gdy we śnie pojawia się drewniany krzyż, ma on podobny wydźwięk jak ten na cmentarzu. W życiu śniącego pojawi się nagły zwrot, zmiana. Znaczenie tego snu również jest bardzo niekonkretne i nie sposób określić, jakiej dziedziny życia owa przemiana będzie dotyczyć. Przemiany mogą obejmować zarówno samego śniącego, jak i osoby, które są mu bardzo bliskie i przez to mają na niego wpływ.

Sen o metalowym krzyżu można zinterpretować zgodnie z sennikiem na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dobra wróżba – w życiu śniącego pojawi się szczęście i pomyślność. W drugim aspekcie oznacza on, że życzenia lub marzenia śniącego nie mogą się spełnić, ponieważ on sam nieodpowiednim zachowaniem i myśleniem blokuje ich realizację.

Kamiennego krzyża pojawiającego się we śnie nie traktuje się jako zapowiedzi szczęścia bądź braku pomyślność w przyszłości, ale jako ocenę aktualnej sytuacji życiowej śniącego. Może być sygnałem od podświadomości, że wreszcie została osiągnięta stabilizacja i harmonia.

Sennik interpretuje ozdobiony kwiatami krzyż jako dobry omen. Oznacza on pojawianie się szczęścia rodzinnego. W gronie najbliższych zapanuje zgoda i pokój oraz wszelka pomyślność. Rozwiązane zostaną problemy i zażegnane kłótnie.

Co znaczy w senniku krzyż z Jezusem, a co sen o wiszeniu na krzyżu?

W senniku krzyż z Jezusem należy rozumieć jako zwiastun nadchodzącego szczęścia. Może ono dotyczyć każdego aspektu życia człowieka, nie jest to ściśle określone.

Wiszenie na krzyżu sennik interpretuje jako zapowiedź kłopotów i cierpień, które pojawią się życiu. Należy znieść je z pokorą i cierpliwością, ponieważ żadne działanie nie będzie w stanie zmniejszyć trosk, które będą nękać śniącego.

Jak interpretować sen o niesieniu krzyża?

Jeżeli śniący niesie krzyż, jest to zapowiedź pojawienia się w jego życiu zmartwień i kłopotów. Sen ten można także rozumieć jako konieczność zaakceptowania poniesionej straty, by móc ruszyć do przodu i wyjść z marazmu.

Gdy we śnie śniący zobaczy osobę niosącą krzyż, jest to zwiastun smutku i żałoby, której powinien się spodziewać w nadchodzącym czasie. Z kolei trzymanie krzyża jest ostrzeżeniem przed zagrożeniami ze strony fałszywych przyjaciół, którzy chcą w znaczny sposób zaszkodzić mu lub przeszkodzić w realizacji bardzo istotnych, intratnych planów lub inwestycji. Sen ten można także interpretować jako zapowiedź ważnego, kluczowego wydarzenia w życiu całej rodziny. Niestety bardzo często za takie zdarzenie w senniku uznawana jest śmierć bliskiego.

Co oznacza w senniku spadający krzyż?

Zgodnie z sennikiem spadający krzyż można analizować na dwa sposoby. W pierwszym aspekcie jest to zapowiedź ucieczki od trudnej sytuacji, sprawa ta zostanie rozwiązana lub śniącemu uda się skutecznie uwolnić od niej. W drugim kontekście jest to zapowiedź nowych, bardzo owocnych planów, których realizacja ma bardzo duże szanse na powodzenie.

Zobacz też:

Sen o obiedzie: dobra wróżba czy nie?

Tańce dla dzieci – dlaczego warto zapisać na nie malucha? Jakie zajęcia wybrać?

Zbieranie grzybów dla początkujących i zaawansowanych - poradnik

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości