Horoskop

Co oznacza sen o krokodylu? Najważniejsze interpretacje według sennika

Horoskop

Aktualizacja:
krokodyl, sen, sennik

Krokodyl uważany jest za bardzo niebezpieczne zwierzę, które może zagrażać życiu człowieka. Jednakże jego symbolika często jest pozytywna. Co zrobić, jeśli mamy sen o krokodylach? Sprawdź, co może to oznaczać według sennika.

Znaczenie snu o krokodylu może być zaskakujące. Często się zdarza, że jego symbolika jest inna niż powszechna opinia i skojarzenia z tym niebezpiecznym zwierzęciem. Dlatego warto się przekonać, w jaki sposób interpretować nocne wizje o zielonych gadach.

Symbolika i znaczenie snu o krokodylu

Krokodyl w wielu wierzeniach uznawany jest za strażnika bram podziemnego świata. W snach jest nim nasza podświadomość, która próbuje się z nami porozumieć między innymi za pomocą nocnych wizji. Jeśli chodzi o negatywne znaczenie symbolu zielonego gada, bywa on utożsamiany ze złą energią wewnętrzną, którą ciężko umiejscowić w codziennym życiu. Wiele osób uważa, że krokodyle śnią się ludziom o niewłaściwym stosunku do rzeczywistości. Wtedy jest to znak, że należy to jak najszybciej zmienić. Zielone gady mogą również symbolizować bezlitosny świat lub nieprzychylnych sąsiadów.

Widok tego zwierzęcia w realnym życiu może przysporzyć o dreszczyk emocji. Podobnie jest ze snami, zwłaszcza jeśli gad płynie rzeką. Według sennika krokodyl w wodzie odnosi się do naszego strachu, że zostaniemy przez niego zaatakowani. Co ciekawe, jest to jednocześnie dobry zwiastun, ponieważ może zapowiadać pozytywne zmiany w prawdziwym życiu. U kobiet symbolizuje rychłe zajście w ciążę, zaś u mężczyzn oznacza, że wkrótce zostaną ojcami. Kiedy jesteśmy gonieni przez krokodyla, jest to informacja, że podążamy za karierą, czego konsekwencjami mogą być źle podjęte decyzje. To także strach przed dokonywaniem wyborów i ucieczka przed problemem. Widok krokodyla w domu to według sennika ostrzeżenie, że wśród bliskich osób znajduje się zdrajca, który chciałby nam zaszkodzić.

Wbrew pozorom marzenie senne o krokodylu, w którym jesteśmy przez niego pożarci, nie zapowiada niczego złego. To zwiastun wewnętrznej przemiany i transformacji duchowej, co oznacza, że unikamy mrocznych stron naszej podświadomości. Zielony gad, który we śnie coś lub kogoś pożera, symbolizuje zagrożenie. Jeśli w nocnej wizji udaje się nam zabić to zwierzę, jest to oznaka, że bez problemu jesteśmy w stanie pokonać każdą trudność w realnym życiu. Ciekawa jest też interpretacja snu o pływaniu w towarzystwie krokodyli. Według sennika wskazuje to na konieczność zaspokojenia potrzeb duchowych lub materialnych. To także informacja, że znajdujemy się w otoczeniu silnych i niezależnych ludzi.

Kiedy we śnie karmimy krokodyla, jest to znak, że umiemy się komunikować z wpływowymi i niebezpiecznymi osobami, co świadczy, że mamy wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne. Ujrzenie zielonego gada w ogrodzie zoologicznym to zaś symbol, że skrywamy w sobie pewien potencjał, który powinniśmy jak najszybciej odkryć i wykorzystać. Jeśli krokodyl przed nami ucieka, można to interpretować jako konieczność odpuszczenia niektórych sytuacji, aby nie prowokować losu. Widząc walczące ze sobą zielone gady, możemy spodziewać się konfliktu dwóch silnych osobowości z naszego najbliższego środowiska.

Krokodyl w senniku mistycznym

Według sennika mistycznego pojawiający się w snach krokodyl jest symbolem niebezpieczeństwa ze strony osób wrogo nastawionych. Jednakże przy zachowaniu odrobiny sprytu jesteśmy w stanie wyjść z opresji obronną ręką. Ujrzenie krokodyla podczas nocnych wizji to także przestroga, aby być uważnym podczas nawiązywania kontaktów biznesowych. Tak sen może też ostrzegać przed przyjaciółmi, którzy będą chcieli nas oszukać. Widok wielu zielonych gadów to zwiastun zaskoczeń i niespodzianek – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Atak krokodyla od tyłu to zaś wróżba kłopotów, których rozwiązanie może być okupione dużym wysiłkiem, pracą i czasem. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, komu ufamy.

Zabicie krokodyla w senniku mistycznym oznacza natomiast, że wkrótce czeka nas trudna walka z silnym przeciwnikiem. Musimy być więc przygotowani do stoczenia ostrej rywalizacji, w której możemy jednak zwyciężyć.

Sen o krokodylu według sennika indyjskiego, arabskiego i egipskiego

Nie wszystkie senniki mają podobne interpretacje snów o krokodylach. Według dawnych wierzeń arabskich, dla których zielony gad symbolizował sprawiedliwość, zobaczenie go podczas nocnych wizji oznacza zagrożenie życia. Może to wróżyć, że osoby, które są nam nieprzychylne, życzą nam źle i chcą nam zrobić krzywdę. Jeśli zobaczymy we śnie łzy krokodyla, jest to zaś informacja, że chcemy komuś udzielić pomocy, ale ta osoba nie jest pewna szczerości naszych intencji.

Sennik indyjski mówi z kolei, że ujrzenie podczas marzeń sennych krokodyla to ostrzeżenie przed złymi ludźmi, którzy mogą się przyczynić do wielu szkód w naszym życiu. W kulturze Egiptu krokodyl uznawany był nie tylko za symbol płodności, ale również bezradności, dlatego sen z jego udziałem można interpretować jako obłudę znajomych. Jest to jednocześnie przestroga, aby stosować wobec nich zasadę ograniczonego zaufania.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości