Horoskop

Co w senniku oznacza jaszczurka?

Horoskop

Aktualizacja:
Jaszczurka

Jednym ze zwierząt pojawiających się w senniku jest jaszczurka. Gad ten za sprawą swego wyglądu u niektórych wywołuje niesmak, strach lub nawet obrzydzenie. W marzeniach sennych może zwiastować nie tylko kłopoty, ale także coś dobrego, co ma się wydarzyć niebawem.

Gad ten z jednej strony może oznaczać wroga, z drugiej zaś jest symbolem światła, może więc być zapowiedzią nadchodzących zmian. W senniku jaszczurka ma bardzo wiele znaczeń zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Jej obecność w marzeniu sennym może być zatem przestrogą lub dobrą wróżbą. Jakie znaczenie przypisuje snom, w których pojawia się to zwierzę?

Jaszczurka – interpretacja Greków i Egipcjan oraz według sennika

Gad ten jest symbolem natchnienia boskiego, ale także płodności i zdrowia. Może też oznaczać dążenie do mądrości i pobożności. Starożytni Grecy uważali to stworzenie za znak zmartwychwstania. Jaszczurka ma bowiem zdolność do odtwarzania utraconej części ciała. Dlatego jest ona uosobieniem siły, odradzania się na nowo, pokonywania przeciwności i podnoszenia się po niepowodzeniach.

Bardzo ciekawa jest symbolika barw jaszczurki w sennikach. Kolorowa oznacza rozczarowania, szara zaś jest przestrogą przed ludźmi, którzy mogą nadużyć zaufanie. Zielona natomiast zwykle znaczy drobne nieporozumienia w sferze miłosnej lub zawodowej, które powinno się szybko wyjaśnić.

Negatywne znaczenie jaszczurki według sennika

Bardzo często w sennikach jaszczurka ma wiele skrajnie różnych znaczeń. Dlatego próbując zinterpretować widzianą w czasie odpoczynku nocnego fantazję, warto pod uwagę wziąć szerszy kontekst całej iluzji. Gad ten może być przestrogą przed nikczemną, podłą kobietą lub fałszywymi ludźmi, którzy mogą pojawić się w najbliższym otoczeniu. Celem tych osób jest działanie na niekorzyść i dążenie do czyjegoś upadku. Zwierzę może zwiastować również zdradę lub gwałtowny wybuch negatywnych emocji. Ponadto oznaczać także przebiegłość i chęć wykorzystania kogoś do własnych celów.

Jaszczurka w snach symbolizuje także ludzi, którzy źle życzą, jednak nie mają odwagi powiedzieć tego danej osobie twarz. Jej pojawienie się może zapowiadać nieszczęścia spowodowane udziałem osób trzecich. Dlatego też sen o jaszczurce interpretuje się jako pewnego rodzaju ostrzeżenie. Do tego należy także zachować czujność i pewną dozę nieufności do nowin, które usłyszy się w najbliższym czasie, bo mogą one być nieprawdziwe. Co ciekawe, mimo że jaszczurka ma możliwości regeneracji utraconych części ciała, paradoksalnie w snach może być ostrzeżeniem przed kalectwem, zwłaszcza jeśli śni o niej kobieta. Gad ten może bowiem zwiastować trwałą utratę sprawności fizycznej przez jej partnera.

Według sennika uciekająca jaszczurka może z kolei oznaczać niewierność małżonka, ale także kłopoty w sferze miłosnej i nieporozumienia. W podobny sposób interpretuje się ugryzienie przez tego gada.

Jaszczurka jest stworzeniem, które uwielbia wylegiwać się na słońcu. Z tego względu w sennikach jest często interpretowana jako symbol lenistwa czy lekkomyślności.

Jaszczurka według sennika – znaczenie pozytywne

Większość gadów w sennikach zwykle nie symbolizuje niczego dobrego i zazwyczaj oznaczają one wroga, kłopoty i nieszczęścia. Z jaszczurką jest podobnie, jednak są od tej reguły pewne wyjątki. Zwierzę to może być także zwiastunem szczęścia i pomyślności. W jakich przypadkach gad ten nabiera pozytywnego znaczenia?

Jaszczurka w poszukiwaniu ciepła wdrapuje się na wzniesienia. Sen o niej może więc oznaczać chęć odkrycia samego siebie, ale także prawdy o świecie zewnętrznym oraz podnoszenie się po porażce. Pojawienie się jej w fantazji może także być prognozą realizacji zamierzeń. Sen o trzymaniu jej w dłoni to z kolei zapowiedź rozwoju duchowego i pozytywnych zmian. Być może zatem w życiu wydarzy się w najbliższym czasie coś, co całkowicie odmieni los, a także sprawi, że sposób myślenia stanie się inny.

Jaszczurka jest stworzeniem niezwykle zwinnym i szybkim, więc sny o niej mogą oznaczać także łatwość w osiąganiu celów. Co ciekawe, jej zabicie w marzeniu sennym także jest dobrą wróżbą i symbolizuje rozwiązanie dotychczasowych problemów, jednak prawdopodobnie będzie trzeba w to włożyć sporo wysiłku. Inne senniki podają zaś, że pozbawienie gada życia przepowiada zaproszenie na zabawę. Jej złapanie zaś może oznaczać schwytanie przyczyny kłopotów i uporanie się z przeciwnościami losu. W senniku jaszczurka to także symbol szczęścia, jednak bardzo krótkotrwałego, które szybko przeminie.

Interesująca jest też interpretacja tego zwierzęcia jako uosobienie małego smoka. W tym znaczeniu taka zjawa może oznaczać chęć stania się potężniejszym i silniejszym w realnym życiu. Można taki sen interpretować również jako przejaw kompleksów i chęci dowartościowania samego siebie.

Czy suplementy na sen mają sens? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o radzeniu sobie z bezsennością

Zobacz także:

Szczęście i bogactwo, czyli sen o owcy

Co sennik mówi o wróżce? Taki sen to dobry czy zły znak?

Sen o napadzie – czy jest on zapowiedzią dużej straty?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości