Znaczenie snu o błocie, bagnie i kałuży - sennik

Horoskop

Aktualizacja:
The Image Bank RFJames Warwick/Getty Images

Błoto w senniku to symbol brudu, ale też oczyszczenia, co ma związek z rytuałem pielęgnacyjnym stosowanym od tysięcy lat. Sen o błocie może się wiązać również z mroczną stroną charakteru osoby śniącej. Jakie ma znaczenie? Co oznacza sen o bagnie i kałuży?

Sen o błocie według senników zwiastuje zarówno ważne wydarzenia, jak i odnosi się do stanu duchowego osoby śniącej. Błoto postrzegane jest jako symbol nieczystości, brudnych spraw, może również oznaczać oczyszczenie. Ma to związek z pielęgnacyjnymi właściwościami błota, docenianymi przez kobiety od tysięcy lat. W sferze językowej może nawiązywać do popularnego powiedzenia „obrzucić kogoś błotem”, co wiąże się z trudnościami w relacjach międzyludzkich. Interpretacje snu o błocie, bagnie czy kałuży zależą od sennika. Znaczenia różnią się od siebie również w poszczególnych regionach świata. Popularne senniki indyjskie lub arabskie są inne niż np. wierzenia i przepowiednie polskie. Wpływ na to ma kultura i regionalne przesłania przypisywane poszczególnym zjawiskom, rzeczom czy rytuałom.

Widzieć błoto (sennik)

Zobaczenie we śnie błota zapowiada nadchodzące szczęście i uporanie się z problemami. Sen ten wyraża obawy przed powrotem problemów z przeszłości, słabość psychiczną w życiu realnym. Mimo to jest zwiastunem pokonania trudności i problemów. Niektóre z senników widzenie błota we śnie tłumaczą jako przypływ bogactwa i stabilizację finansową. Podobną interpretację ma sennik arabski, według którego błoto to zapowiedź sukcesów. Przeciwną natomiast podaje sennik indyjski, który zapowiada kłopoty, zdenerwowanie i frustrację.

Zobaczenie błota we śnie ma również inne znaczenia:

  • widzieć błoto na drodze – oznacza pojawienie się trudności w życiu,
  • widzieć błoto na sobie – to zwiastun choroby, kłopotów, ostrzeżenie przed przykrym wydarzeniem lub wiadomością, jednak według niektórych senników zapowiada bogactwo i dobrobyt,
  • zobaczenie kogoś bliskiego ubrudzonego błotem – bliska nam osoba potrzebuje pomocy,
  • zmywanie z siebie błota – oznacza pozbycie się kłopotów, nadchodzący sukces.

Chodzić po błocie (sennik)

Chodzenie po błocie również interpretowane jest w dwojaki sposób. Dla niektórych to zwiastun nadchodzącego szczęścia i wzbogacenia się. Natomiast inni interpretują ten sen jako zapowiedź pogorszenie się sytuacji zawodowej, prywatnej i wpadnięcie w kłopoty. Chodzenie po błocie we śnie to dla wielu dążenie do wyznaczonego celu pomimo trudności, które spotykamy na swojej drodze. Zobaczenie we śnie kogoś, kto chodzi po błocie lub przedziera się przez nie, zapowiada usłyszenie plotek i przykrych wiadomości.

Sennik: błoto (wpaść w nie)

Sen o utknięciu w błocie odzwierciedla sytuację, w której znajdujemy się w rzeczywistości, która jest trudna i nas spowalnia. Sen ten ma więc być zapowiedzią zmian i uwolnienia się od problemów. To również symboliczna oznaka tego, że powinniśmy dokonać zmian w życiu realnym i nie bać się tego, co nowe. Utknięcie w błocie może wróżyć trudne czasy i niedostatek, a nawet grono nieprzychylnych nam ludzi, których spotkamy. Podobną interpretację przedstawia zarówno sennik arabski, jak i indyjski.

Bagno – znaczenie snu

Sen o bagnie to ostrzeżenie przed fałszywą przyjaźnią, znajomością i niepowodzeniami. Wróżba zależy również od tego, jaką rolę bagno odgrywa w naszym śnie. Bardzo często jest ono powiązane z błotem, po którym brodzimy na początku snu, podążając coraz głębiej w stronę pochłaniającego nas bagna. Spacerowanie po bagnistych terenach to ostrzeżenie, by nie wdawać się w podejrzane interesy i nie ufać nowo poznanym ludziom. Wpadnięcie do bagna i topienie się w nim interpretowane jest jako oznaka tego, by uważać na nadchodzące niebezpieczeństwo. Utknięcie w bagnie symbolizuje również niepowodzenie planów i szkody z tym związane. Próba brodzenia i wysiłek włożony w wydostanie się z bagna oznacza walkę w życiu realnym, która zakończy się powodzeniem.

Znaczenie snu o kałuży (sennik)

Sen o kałuży dla wielu ma podobne znaczenie co marzenia senne o jeziorze czy stawie. Interpretacji podlega w tym przypadku woda, a właściwie jej wygląd. Brudna i mętna oznacza niekorzystne znajomości, przykre wiadomości oraz zdarzenia. Czysta i przejrzysta woda to oznaka szczęścia, radości, awansu zawodowego lub poprawy finansów. Natomiast według sennika indyjskiego sen o kałuży, bez względu na wygląd wody, jest oznaką nieszczęścia i nadejścia złych czasów. Znaczenie ma również to, jak sobie poradziliśmy z kałużą we śnie. Przeskakiwanie jej oznacza szczęśliwe ominięcie problemów, natomiast wpadnięcie i przemoczenie nóg to sygnał, by przykładać większą uwagę do towarzystwa, które nas otacza.

Zobacz też:

Sen o dziewczynie – co oznacza i jaka jest jego symbolika?

Sennik – jak zinterpretować sen, w którym pojawia się żółw?

Sen o krwi - krew z nosa, wypadające zęby bez krwi i inne. Symbolika i znaczenie

Co pić, żeby się wyspać? Zobacz wideo:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF