Horoskop

Sennik: basen - symbolika i znaczenie snów o wodzie

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. andresr / Getty Images

Sen o basenie zwykle wiąże się ze sferą emocjonalną lub duchową, dlatego w mistycyzmie takich marzeń sennych nie należy ignorować. W senniku zostało podane zarówno błahe, jak i bardziej symboliczne znaczenie snów o basenie.

Basen i woda zwykle kojarzą się z wakacjami, odpoczynkiem i relaksem, jednak uznaje się, że tego typu elementy w marzeniach sennych wiążą się ze sferą uczuciową, mogą także dotyczyć emocji i osobowości jednostki. Sennik wskazuje, że basen jest jednym z najczęściej powtarzających się motywów.

Sennik: basen

Znaczenie snu o basenie jest o tyle skomplikowane, że należy tutaj brać pod uwagę kontekst pojawienia się wody, a także czynności, które śniący wykonuje. Dodatkowo warto przyjrzeć się swoim emocjom oraz sferze duchowej i osobistej, ponieważ interpretacja snu może się zmieniać w zależności od różnych cech danej osoby. Zwykle uznaje się, że sny o basenie mogą symbolizować pewne problemy uczuciowe, czasami też pojawienie się nowej miłości na horyzoncie. Sama sytuacja pływania lub kąpieli w basenie może, zgodnie z sennikiem, wskazywać na zawarcie nowych znajomości w przyszłości. Warto jednak zaznaczyć, że takie marzenie senne odczytuje się jako zapowiedź poznania raczej przyjaciół czy kolegów, a nie nowych partnerów biznesowych lub współpracowników. Sen o basenie może także symbolizować spełnienie marzeń. Niektórym osobom śni się również pełnienie funkcji ratownika na basenie. Taki sen zwykle wiąże się z poczuciem obowiązku i byciem odpowiedzialnym za innych ludzi. Warto jednak zaznaczyć, że bycie ratownikiem w marzeniu sennym często zapowiada zmiany w życiu zawodowym. Basen kryty zgodnie z sennikiem może być interpretowany jako oznaka zazdrości o drugą osobę lub próby schowania się przed innymi ludźmi. W tym przypadku basen jest więc rozumiany jako przestrzeń zamknięta, która ogranicza człowieka i sprawia, że chce się on ukryć, odseparować od innych ludzi. Z drugiej strony, sen, w którym w basenie przebywają dwie osoby, może zwiastować pojawienie się miłości lub elementów erotycznych w życiu.

Sennik: basen bez wody

Basen bez wody stosunkowo rzadko jest odzwierciedleniem sytuacji rzeczywistych, częściej wiąże się z odczuwaniem pustki lub braku ważnych elementów w życiu. Zgodnie z sennikiem basen bez wody może być również symbolem wielu zmartwień w życiu osoby śniącej, z którymi musi ona sobie poradzić. W marzeniu sennym pojawić się może także zjeżdżalnia, która jest interpretowana z ryzykiem w życiu prywatnym lub zawodowym. Jednocześnie oglądanie samych ścian basenu bez wody może wskazywać na różne ograniczenia, na przykład w sferze uczuć, emocji.

Sennik: woda w basenie i jej symbolika

Analizując sen o basenie, zawsze należy brać pod uwagę wodę, przede wszystkim to, czy była ona czysta, czy brudna. Sennik wskazuje na to, że woda i basen są zwykle ze sobą powiązane, chociaż oczywiście oba te elementy mogą występować oddzielnie. Warto jednak analizować nie tylko sam basen, lecz także wodę, która niesie ze sobą głęboką symbolikę. Sen o basenie z czystą wodą jest zwykle uznawany za oznakę pokonania różnych trudności oraz pojawienie się nowych możliwości życiowych. Z kolei brudna woda stanowi symbol problemów i zamętu. Czasami zdarza się, że śniący nie jest w stanie zobaczyć dna, co również wskazuje na tajemnice, które ukrywają bliskie osoby lub rodzina. Według sennika basen z brudną wodą jest pewną wskazówką życiową, że należy uważać na swoje działania i nie postępować zbyt pochopnie, ponieważ niektóre decyzje mają długotrwałe konsekwencje. Woda jest symbolem złożonym, który ma przypisywane różne znaczenia. Z jednej strony woda może oznaczać czystość, chrzest, kobiecość, płodność i odrodzenie, a z drugiej – jeśli jest brudna – może wiązać się z chaosem, brakiem ładu, stanowić zapowiedź kłopotów zdrowotnych i problemów życiowych. Zwykle woda w basenie wiąże się, w sensie metaforycznym, z ludzkimi emocjami, uczuciami i decyzjami życiowymi. Basen jest elementem, który może uświadomić śniącemu, na co można sobie pozwolić, jakie wyznaczać granice. Czasami uczucia ludzkie są spokojne i pozytywne, jak czysta woda w basenie, a czasami stają się chaotyczne i pełne sprzeczności niczym wzburzone fale. Warto jednak pamiętać, że sny o basenie nie są jednoznaczne, dlatego analizując je, należy odnosić się do konkretnych sytuacji, zdarzeń życiowych, a także cech osobowości danej jednostki. Duże znaczenie mają również przeszłe doświadczenia śniącego oraz funkcjonowanie życia uczuciowego, emocjonalnego i społecznego.

Sennik. Co oznacza sen o wygranej w lotto? Zobacz wideo.

Zobacz także:

Sennik – jak zinterpretować sen, w którym pojawia się żołnierz?

Jak sennik wyjaśnia znaczenie snu, w którym gubimy się?

Brat w senniku. Interpretacja i znaczenie snu

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości