Horoskop

Merkury w retrogradacji. Masa kłopotów czy szansa na remanent?

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja
Olena Ruban/Getty ImagesMerkury w retrogradacji

Ze względu na krótszy w stosunku do Ziemi obieg Merkurego wokół Słońca, od czasu do czasu mamy do czynienia ze złudzeniem optycznym, które sprawia, że ta szybka i mała planeta zdaje się cofać na nocnym niebie. Taki wsteczny bieg nazywamy właśnie retrogradacją.

Reguły tradycyjnej astrologii mówią o trudnym i kłopotliwym wpływie Merkurego, który porusza się ruchem wstecznym.

Retrogradacja Merkurego. Kto będzie miał najtrudniej?

Retrogradacja Merkurego ma wpływ na wszystkich mieszkańców planety, ale jak zwykle bardziej narażeni na jej skutki uboczne są podopieczni starożytnego posłańca bogów, czyli przedstawiciele znaku Bliźniąt i Panny.

Osoby pracujące w branżach telekomunikacyjnych oraz związanych z edukacją i transportem odczuwają zazwyczaj mocniej od pozostałych wpływ cofania się Merkurego. Gromy na swoją głowę zbierać będą również informatycy, kurierzy i listonosze.

Dlaczego? Ponieważ mają bezpośrednio do czynienia z dziedzinami, w które uderzają wpływy tej planety. Duża ilość awarii, kłopotów komunikacyjnych, pomyłek w interpretacji, źle wysłanych przesyłek, daje im się wtedy bardziej we znaki.

Pierwsza retrogradacja w 2022 roku odbywa się w fazie Wodnika i Koziorożca, a zatem na konfrontację z negatywnym wpływem tego działania powinny przygotować się również osoby urodzone w tych fazach zodiaku.

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Od kiedy i jak długo?

Pierwsza retrogradacja Merkurego w 2022 roku będzie mieć miejsce od 14 stycznia do 3 lutego. Zaczyna się 14 stycznia w dziesiątym stopniu znaku Wodnika, następnie Merkury 26 stycznia przechodzi do znaku Koziorożca, w którym 3 lutego kończy ruch wsteczny.

Czego możemy się spodziewać?

Retrogradacja Merkurego rozpoczyna się w dziesiątym stopniu znaku Wodnika, a kończy w dwudziestym czwartym stopniu znaku Koziorożca i może przynieść kłopoty ze źle prowadzoną dokumentacją, konieczność różnego rodzaju poprawek i korekt, ale przede wszystkim ogromne kłopoty z systemami informatycznymi, siecią elektryczną i internetem.

Możesz przez przypadek coś skasować, zgubić lub mieć kłopoty ze sprzętem takim jak laptop, telefon komórkowy czy nawet lokówka. W wydawałoby się już domkniętych sprawach powstaną luki i trzeba będzie uporać się z tym raz jeszcze.

Merkury, który przebywa w ruchu wstecznym powoduje również niedogodności w podróży, konieczność przesiadek, opóźnienia i zmiany rozkładu jazdy.

Ponieważ, aż do 3 lutego włącznie Merkury cofa się w znaku Koziorożca, szczególny nacisk położony zostanie na sprawy urzędowe, formalne i sądowe.

Co może nie wyjść?

 • Umowy kredytowe,
 • terminy rozpraw sądowych,
 • kupno sprzętu elektronicznego,
 • zakup dalekiej wycieczki,
 • rezerwacja miejsc na noclegi,
 • możliwe pomyłki w zamówieniach,
 • spotkania notarialne (konieczność poprawek),
 • mogą ginąć rzeczy osobiste i dokumenty,
 • oszuści grasują ze zdwojoną siłą,
 • samochód wymaga przeglądu, naprawy, uzupełnień w dokumentacji.

Jak wykorzystać wpływ retrogradacji Merkurego dla swojego dobra?

 • Spróbuj złożyć jeszcze raz dokumenty w miejscach, w których spotkałeś się z odmową,
 • przepatrz swoje prace, dokumenty, artykuły,
 • zdawaj egzaminy poprawkowe,
 • odwołuj się od niekorzystnych orzeczeń,
 • wykonuj naprawy i usprawnienia,
 • odnów stare, pożyteczne kontakty,
 • negocjuj warunki wcześniejszych umów,
 • zajmij się tym co Ci już raz nie wyszło, ale o tym marzysz,
 • masz szansę znaleźć zgubę,
 • rozwiązać długotrwały problem.

Nie dajmy się przestraszyć temu wpływowi, który przecież zdarza się klika razy w roku! Trzeba być uważnym i ostrożnym, nie skusić się na pozornie rewelacyjne oferty i doczytywać to, co napisane małym druczkiem na końcu umowy.

Merkury w retrogradacji da szansę na odświeżenie starej wiedzy, rozwiązanie skomplikowanych, przedłużających się spraw i odnalezienie zgub!

To również świetny termin na oddanie pożyczonych książek, ubrań czy pieniędzy.

Powodzenia życzy Astrolog Merkurja.

Wskazówki dla wszystkich znaków zodiaku na retrogradację Merkurego w znaku Wodnika i Koziorożca 14.01 - 2.02.2022

Baran

Retrogradacja Merkurego postawi Cię przed koniecznością zweryfikowania warunków Twojej pracy i ich poprawienia. Będziesz mieć możliwość renegocjowania jakiejś umowy. To dobry czas na zmianę zdania, co do współpracy której jesteś niepewny. Merkury w Koziorożcu położy nacisk na Twoje sprawy zawodowe.

Rada – zmęczenie jest ostatecznym sygnałem do odpoczynku.

Byk

Przed Tobą czas podchodzenia do niezdanych egzaminów, poprawiania ocen, uzyskiwania zaległych certyfikatów. Będziesz robił porządek w swojej edukacji i dobrze na tym wyjdziesz. Okaże się, że jakieś uprawnienie Ci się po prostu należy. Składaj odwołania od niekorzystnych decyzji.

Rada – nie masz nic do stracenia, nawet jeśli nie czujesz się na siłach, walcz o lepsze noty.

Bliźnięta

To nie są wymarzone tygodnie, jeśli chodzi o Twoje sprawy towarzyskie. Ktoś z przeszłości uporczywie będzie próbował odzyskać z Tobą kontakt, tak aby zaistnieć w Twoim życiu. Może czas doprowadzić do jakiegoś spotkania i nareszcie jasno powiedzieć, co leży Ci na sercu i zamknąć temat raz na zawsze.

Rada – ignorowanie wiadomości i telefonów nie jest rozwiązaniem, ale przedłużeniem kłopotów.

Rak

Retrogradacja Merkurego w opozycyjnym znaku Koziorożca to nie przelewki. Mogą wyciekać jakieś informacje, których nie chciałbyś wypuszczać na światło dzienne. Postaraj się nie zaciągać w tym czasie długofalowych zobowiązań. Do Twoich drzwi może zapukać niespodzianka z przeszłości.

Rada – nie musisz rumienić się ze wstydu za niezbyt trafne wybory partnerskie sprzed lat.

Lew

Cofanie się Merkurego w znaku Koziorożca przyniesie Ci pomyłki w miejscu pracy, które trzeba będzie żmudnie prostować, ale również sytuacje związane z korygowaniem pracy innych. Dodatkowo coś, co już kiedyś Cię gnębiło w układzie kostnym, w stawach bądź zębach ponownie się zaktywizuje. Może trzeba będzie poprawić jakieś leczenie stomatologiczne?

Rada – nie unikaj profilaktycznych badań, ale na wyniki patrz podejrzliwe, sprawdź je dwukrotnie.

Panna

Przyjdzie czas na długo odkładany remont, albo poprawienie pracy po poprzedniej ekipie budowlanej. Będziesz się krzątać Panno pomiędzy poszukiwaniami uchybień i błędów a znalezieniem nowych rozwiązań. Kłopoty mogą sprawić rury, ogrzewanie i internet a nawet dojazdy do pracy.

Rada – im szybciej zatrudnisz fachowca tym lepiej, nawet Ty nie znasz się profesjonalnie na wszystkim.

Waga

Ponownie na tablicy znajdą się sprawy sądowe, spadkowe czy urzędowe. Dzięki chwilowej blokadzie znajdziesz lepsze i korzystniejsze rozwiązania. Ktoś będzie wiercił Ci dziurę w brzuchu, abyś zajęła się jakąś nieruchomością. Nie jest to zły pomysł.

Rada – pragnienie odwetu u pewnej osoby może przysporzyć zgryzot, ale zaszkodzi komuś innemu, a nie Tobie.

Skorpion

W Twoim otoczeniu pojawi się ktoś, z kim masz bardzo silne karmiczne więzy. Być może nie znałeś jeszcze tej osoby w tym życiu, ale z pewnością jest to układ, który odnosi się do czasu przeszłego. Coś dziwnego może Cię ciągnąć do kontaktu i nawiązywania relacji. Czy jest to dobre czy niekorzystne okaże się później, teraz masz zagadkę do rozwiązania.

Rada – zachowaj czujność, bądź uważny, w każdej nowej znajomości zobaczyć możesz wątki z przeszłości.

Strzelec

Dzięki retrogradacji Merkurego w znaku Wodnika i Koziorożca nareszcie uporasz się z rozgrzebanymi remontami czy naprawami, zrobisz porządek w garażu. Znajdziesz coś, co spisałeś już na straty. Ktoś zaskoczy Cię pozytywnie, przesyłając dowody pamięci.

Rada – póki Ci się jeszcze chce, definitywnie skończ z przeglądem auta czy układaniem paneli.

Koziorożec

Merkury wejdzie do twojego znaku ruchem wstecznym 26 stycznia i od tego momentu zrozumiesz, że nieodwołalnie zamykasz jakiś rozdział. Wypowiedzenie w pracy, umowy o wynajem czy kredytu to nic takiego. To nie jest aż tak straszne, przecież zastanawiasz się nad tym od miesięcy. Po wszystkim poczujesz się wolny.

Rada – nie analizuj w nieskończoność, liczy się odważny ruch.

Wodnik

Patron kupców ma dla Ciebie kuszącą ofertę. Merkury rozpoczyna retrogradację w Twoim znaku, co zachęci Cię do przemyślenia decyzji rodzinnych raz jeszcze. Może za wcześnie powiedziałeś nie, może jesteś zbyt sceptyczny do pewnych pomysłów Twojej drugiej połówki. Retrogradacja daje Ci czas na wycofanie się z błędnych kroków.

Rada – tradycja i konserwatyzm też może być cool, przecież to zależy tylko od Ciebie jak to postrzegasz.

Ryby

W ciągu najbliższych tygodni poszukasz we wspomnieniach i przeszłości czegoś, co może Cię teraz zainspirować. Ostatnio czujesz się kompletnie wypalona, dlatego wykorzystaj ruch wsteczny Merkurego, aby sięgnąć pamięcią do tego, co kiedyś było Twoim paliwem i sensem życia. Nie oszukuj się, że jesteś szczęśliwy jeśli to fałsz.

Rada - wprowadź to w co wierzysz i kochasz, na swoją ścieżkę ponownie.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Olena Ruban/Getty Images

Pozostałe wiadomości