Horoskop

Ostatnia pełnia Księżyca w 2022 roku - w znaku Bliźniąt. Co przyniesie nam Księżyc Długich Nocy?

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja
Pełnia

Zbliża się energetyczne podsumowanie roku 2022. Karmiczna, ostatnia pełnia Księżyca tych dwunastu miesięcy, nie będzie należała do spokojnych. Co ma odejść, musi odejść, aby zrobić miejsce na nowe. Emocje będą nami szarpać i gwałtownie domagać się ujścia. Co przyniesie pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt? Zobacz horoskop dla wszystkich znaków zodiaku.

Księżyc Szronów lub też Zimny Księżyc to inne, ludowe nazwy grudniowej pełni. Nie trudno zgadnąć skąd takie nazwy. Właśnie teraz mamy najdłuższe, najciemniejsze noce, które zbliżają się do swojego maksimum, czyli dnia przesilenia zimowego (21.12). Wiele osób dokonuje w tym okresie podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy i zdobywa się na niekoniecznie słodkie refleksje o tym, co się wydarzyło.

W tym tygodniu wchodzimy pod najsilniejszy wpływ Zimnego Księżyca, który będzie obarczony nie tylko swoim zwyczajowym wpływem, ale dodatkowo wzmocniony przez koniunkcję z Marsem. To zjawisko najlepiej obserwować wieczorem i w nocy z 7 na 8 grudnia ponieważ sama Pełnia Księżyca uściśli się czwartkowym rankiem o godzinie 5.07.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Największą i najjaśniejszą tarczę naszego naturalnego satelity zobaczymy zatem w nocy z środy na czwartek.

Księżyc Długich Nocy - Księżyc ręka w rękę z czerwoną planetą

Jeśli tylko pogoda pozwoli, zobaczymy naszego naturalnego satelitę w bliskim sąsiedztwie Czerwonej Planety, czyli Marsa. Jeśli ktoś chciałby zlokalizować na niebie mitycznego boga wojny, wystarczy, że w pobliżu okazałej, księżycowej tarczy wyśledzi bardzo jasny, zabarwiony na lekko pomarańczowo świetlny punkt. To właśnie planeta poświęcona starożytnemu Aresowi, który władał wojną.

Dystans pomiędzy Księżycem a Marsem będzie się stale zmniejszał i nad ranem około godziny 6.00 dojdzie do całkowitego zakrycia tarczy Czerwonej Planety przez tarczę Księżyca!

Nie trudno się domyślić, że połączenie wpływów Pełni Księżyca i katalizatora w postaci Marsa może uruchomić jakieś procesy zapalne. Będziemy się kłócić na potęgę, dyskutować, zarzucać sobie wzajemnie brak racji, udowadniać wyższość, a przede wszystkim zmieniać zdanie i ostro negocjować. Nie zdziwmy się, jeśli zazwyczaj spokojne osoby zaczną używać mocno nieparlamentarnych słów.

Ostatnia pełnia Księżyca w 2022 roku - opozycja Słońca i Marsa

Tuż po pełni Księżyca dojdzie do uściślenia się opozycji naszej gwiazdy i Czerwonej Planety. W astrologii nie jest to częste zjawisko, ponieważ zdarza się raz na rok, natomiast w połączeniu z pełnią da naprawdę spektakularne, nie tylko wizualne efekty. Mars jest wyjątkowo blisko Ziemi i jego wpływ jest wyraźny i odczuwalny.

Możemy mieć do czynienia z narastającą falą gniewu i złości w szczególności w społeczeństwach Dalekiego Wschodu.

Osoby umęczone ograniczeniami i restrykcjami będą dawać głośny wyraz swojemu niezadowoleniu. Na naszym, rodzimym podwórku również możemy usłyszeć o kolejnych starciach, różnicach poglądów i zaognieniu się sytuacji. Gdzieniegdzie mogą wystąpić drastyczne w skutkach pożary.

Księżyc długich nocy - czego się spodziewać?

Możemy mieć do czynienia z ogromnym ciśnieniem psychicznym i emocjonalnym, które u wielu osób wymknie się spod kontroli. Zaobserwujemy też zwiększoną ilość pożarów i niebezpiecznych incydentów niesionych przez ogień. Ilość wypadków na drogach niestety wzrośnie. Koleje, kursy metra, komunikacja publiczna mogą mieć problem z utrzymaniem rozkładu jazdy. Uwaga na przypadkowe zaprószenia ognia i zwarcia instalacji elektrycznej!

Z pozytywów warto wreszcie wypuścić z siebie długo skrywane żale i pretensje. Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt sprzyja wypowiedzeniu słów, które nie chciały do tej pory przejść przez gardło. Po siarczystych kłótniach może przyjść głęboka ulga i zrobi się przestrzeń do nowego, spokojnego rozdania zadań i obowiązków. Niestety większa część zodiaku znajdzie ogromne upodobanie w plotkowaniu i podsycaniu niezdrowej atmosfery wokół ofiar pomówień.

Trudności pełni Księżyca w znaku Bliźniąt

 • kłopoty komunikacyjne, w szczególności z koleją w tle
 • zwiększona ilość wypadków drogowych
 • utrudnienia w dojazdach do pracy i szkoły
 • większa ilość pożarów, niebezpieczeństwo płynące ze strony ognia
 • kłótnie, spory, niekończące się debaty
 • duże napięcie wewnętrzne
 • ciągłe zdenerwowanie, życie w napięciu
 • brak snu,
 • drażliwość
 • trudności ze zrelaksowaniem się
 • nagła awaria auta lub innego środka komunikacji
 • stłuczenie się smartfona
 • awaria telefonu
 • plotki, pomówienia
 • działania impulsywne, bez przemyślenia
 • bóle głowy i karku bez wyraźnego powodu
 • kontuzje barków i rąk

Pozytywy pełni Księżyca w znaku Bliźniąt

 • wypowiedzenie słów, które nie mogły przejść przez gardło
 • jasne zakomunikowanie swoich potrzeb
 • zrobienie porządków z zaległymi kwestiami Starego Roku
 • eskalacja konfliktu, która następnie przyniesie ulgę
 • wykrzyczenie skrywanych pretensji
 • oczyszczające kłótnie
 • poddanie się impulsowi, który wszystko zmieni
 • odwaga do skonfrontowania się z przeciwnikami
 • zawieranie mnóstwa nowych znajomości
 • ożywione kontakty towarzyskie
 • zaproszenia na imprezy okolicznościowe
 • łatwość w nawiązywaniu kontaktów biznesowych
 • po wyjaśnieniu wątpliwości podanie sobie ręki na zgodę
 • wykupienie wycieczki życia
 • nowe spółki, nowe biznesy
 • pomysły na nową działalność gospodarczą
 • tworzenie się ważnej współpracy

Rady dla wszystkich znaków zodiaku na pełnię Księżyca w znaku Bliźniąt, czyli Księżyca Długich Nocy

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Twój patron Mars odgrywa kluczową rolę w tej pełni Księżyca. Nie bój się zostać gwiazdą. Nie bój się przejąć pałeczki lidera. W końcu urodziłeś się po to, aby przewodzić innym. Jeśli trzeba będzie o coś zawalczyć, walcz i nie oglądaj się za siebie.

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

No trudno. Trzeba przełknąć te gorzkie pigułki, które rzucono ci na ladę. Im szybciej, tym lepiej. Może ta odrobina podziała na ciebie jak lekarstwo w dłuższym wymiarze czasu? Miej taką nadzieję, ale nie wzdrygaj się przed kuracją.

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Teraz albo nigdy. Mars przebywający w twoim znaku ustawia się w objęciach Srebrnego Globu. Jeśli nie wykorzystasz okazji, nie przyciśniesz tematu, nie naciśniesz odpowiednich guzików, to będziesz żałował długie miesiące. Oby nie dłużej. Jakiś mężczyzna ma dla ciebie bilet na kosmiczny kurs. Ruszaj i to szybko.

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Masz wrażenie, że spalasz się od środka. Te emocje, które się wokół ciebie wytworzyły, przypominają pożar. Oby tylko na pożarze krwi się skończyło. Tak jak Srebrny Glob smaży się w ogniu Marsa, tak ciebie coś pali od wewnątrz. Może czas to z siebie wreszcie wyrzucić?

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Poczujesz się silny, odczujesz, że masz moc i nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych do spełnienia. Działaj pod wpływem tej chwilowej fali radości. Masz ochotę wyjechać - jedź, chcesz się oświadczać - śmiało, zakładasz firmę - do roboty, rzucasz stanowisko - rzucaj!

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Nie jest wesoło. Atmosfera wśród bliskich gęstnieje i domownicy skaczą sobie do oczu, co ma na ciebie bardzo destrukcyjny wpływ. Czas zaprowadzić porządek i walnąć pięścią w stół. Na swoim terenie ty ustalasz zasady. Nie podoba się komuś – do widzenia!

Waga (23 września - 22 października)

Wiele osób już od dawna spogląda na ciebie z uwielbieniem, a ty jak ta niewinna lilia spuszczasz skromnie oczęta. Przyszedł czas spojrzeć prawdzie w oczy. Podobasz się komuś, ktoś podoba się tobie. Porozmawiaj o tym bez ogródek. Zresztą czas owijania w bawełnę w tym roku dla ciebie już definitywnie się skończył.

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Szykuje się jakaś bitwa. Oczywiście nie na pięści ani na gołe torsy, a raczej na argumenty i siłę przebicia. Intelektualna rozgrywka nie będzie łatwa, ponieważ trafił ci się wyjątkowo mocny i sprytny przeciwnik. Musisz się wspiąć na wyżyny swego kunsztu i wykorzystać wszystkie swoje psychologiczne sztuczki. Nie oceniam.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

To będzie zaiste pamiętna pełnia Księżyca. Dla ciebie wszystko wygląda teraz jak wielkie kosmiczne wahadło, które wychyla się raz jedną, raz w drugą stronę. Możesz zmieniać zdanie o 180 stopni w ciągu godziny. Wszystko jest możliwe. Zaufaj intuicji, odrzuć argumenty umysłu, ponieważ nie poradzisz sobie z gonitwą myśli.

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Powinieneś zachować ostrożność, szczególnie jeśli chodzi o twoje sprawy biznesowe, zawodowe i edukacyjne. Ktoś może cię pomówić, postawić w złym świetle, niesłusznie o coś oskarżyć. Trzeźwy i racjonalny osąd sytuacji ochroni cię przed popełnieniem błędów. Przedstawisz komuś argumenty na swoją korzyść i tym zwyciężysz.

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Pełnia Zimnego Księżyca odbywa się w trygonie do twojego znaku zodiaku i przyniesie ci wspaniałe okazje do rozwoju zawodowego i osobistego. Jest jednak pewne niebezpieczeństwo. Nie łap kilku srok za ogon. Skup się na maksymalnie dwóch wybranych tematach, bo możesz wyjść z niczym.

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Przed tobą dni o ogromnej intensywności uczuciowej i emocjonalnej. Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt odbywa się w kwadraturze do twojego znaku. W tych dniach możesz mieć poczucie, że tracisz kontrolę nad swoim życiem, że wszystko wymyka ci się z rąk. Spokojnie, nie walcz z tym. Los ma dla ciebie plan, który nie ma logicznego wytłumaczenia.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Mike Fuss / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości