Horoskop

Głodna pełnia Księżyca może przynieść wiele dobrego. Niektórzy mają szansę na nową pracę

Horoskop


Zbliża się Śnieżny, Postny, Głodny, Czysty Księżyc – czas wielkiego oczyszczania, wyrzeczeń, rytuałów, ale to również szansa na nową pracę. Pełnia Księżyca w znaku Panny pomoże docenić Cię w miejscu pracy, albo zmienić ją na lepszą. Poznaj przepis na rytuał oraz dowiedz się, co lutowa pełnia Księżyca wróży poszczególnym znakom zodiaku.

Za kilka dni na niebie dojdzie do pełni Księżyca, która nie tylko ze względu na to, że wypada w okresie Wielkiego Postu zwana jest Głodnym Księżycem. To czas w trakcie którego powinniśmy podjąć jakieś wyrzeczenie, zdobyć się na jakieś poświęcenie, oczyścić ciało i umysł .

Fazy Księżyca - pełnia w lutym

Pełnia uściśli się 27 lutego, w sobotę o godzinie 9:18. jednak trzeba pamiętać, że jej wpływ jest bardzo intensywny już od kilka dni wcześniej, w związku z czym możemy odczuwać dyskomfort. Trudności z komunikacją, rozdrażnienie oraz nasilające się bóle brzucha, zespół jelita drażliwego i kłopoty z zasypianiem będą uprzykrzać nam życie.

Na szczęście w sobotę, 27 lutego, sytuacja znacznie się poprawi, poczujemy ukojenie, harmonię oraz jasność swoich pragnień i celów.

Pełnia Księżyca w znaku Panny

Znak Panny, w którym będzie się odbywać Pełnia, zwróci naszą uwagę na dziedziny tradycyjnie związane z tym znakiem. Głowę będą nam zajmować tematy związane ze zdrowiem, nauką, porządkowaniem, oczyszczaniem, higieną ciała i myśli oraz oczywiście z pracą.

Jeśli chcemy dobrze wykorzystać moc pełni Czystego Księżyca, warto kilka dni przed jej zaistnieniem wykonać porządki w domu, przemyć podłogi wodą z octem, przetrzeć wszystkie klamki, szczególnie te do drzwi wejściowych. Dobrze jest również uporządkować biurko w miejscu pracy, przepatrzeć dokumenty, wyrzucić stare kartki, niepotrzebne drobiazgi (w szczególności popsute długopisy) i przetrzeć blat biurka wodą z odrobiną pomarańczowego olejku – jeśli masz trudności z jego szybkim zdobyciem, może być nawet aromat do ciasta.

Panna kocha porządek, działanie według harmonogramu oraz punktualność i rzetelność. To praktycznie jedyna, szczególna pełnia Księżyca, w której trakcie można wykonywać oczyszczanie (w trakcie innych pełni jest to niebezpieczne, ponieważ to, co oczyszczamy, może się wzmacniać, oczyszczamy na malejącym Księżycu, a najlepiej w trakcie nowiu). Pełnia Księżyca w czystym znaku Panny pomaga wprowadzać ład w otoczeniu i bezpiecznie pozbywać się zabrudzeń na wszystkich płaszczyznach.

Księżyc w Pannie nagradza za obowiązkowość i silną wolę, zatem warto przed Pełnią zrobić kilka dni postu – w ostateczności jeden, byleby go dotrzymać.

Nie bez powodu lutowy Księżyc jest w tradycji ludowej zwany Głodnym, bądź Postnym Księżycem. W tym okresie w komorach (dawniej tak nazywano spiżarnie) przodków wiało już pustkami, a wiosny nie było widać, dlatego odczucie głodu było więcej, jak powszechne. W tym samym czasie, według liturgii kościelnej, obchodzono Wielki Post, dni skupione na jałmużnie, modlitwie i pokucie, aby godnie przygotować się na Wielkanoc.

Post, wyrzeczenie się czegoś czy też złożenie jakiegoś ślubowania, dokonanie ofiary jest w okolicy Pełni Księżyca w znaku Panny bardzo wskazane i może przynieść rewelacyjne efekty w postaci odnalezienia jasności w umyśle, harmonizacji duchowej oraz uzyskania wyższej świadomości. Dzięki zachowaniu wewnętrznej dyscypliny możemy zadziałać zgodnie z archetypem znaku Panny i szybciej zrealizować marzenie o nowej pracy, idealnej wadze czy też zaprowadzeniu w swoim życiu ładu i porządku.

Pełnia Księżyca w znaku Panny będzie odbywać się w korzystnym trygonie z Uranem w znaku Byka, dzięki temu układowi będziemy w stanie szybko przyjąć pozytywne zmiany. Będziemy bardziej elastyczni i gotowi na nowe, rewolucyjne rozwiązania, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę.

Pełnia Księżyca w lutym - poprawa w obecnej pracy lub znalezienie nowej – rytuał

W zależności od tego, czego potrzebujemy i oczekujemy w dniach poprzedzających Pełnię (27.02), dobrze jest to określić i zdefiniować. W spełnieniu życzeń pomogą następujące czynności:

  • spisujemy swoje życzenia na białej, czystej kartce papieru, która leży w biurku lub na biurku aż do Pełni, po Pełni chowamy ją do portfela, torby lub aktówki noszonej do pracy, aż życzenie się spełni;
  • na kuchennym stole ustawiamy białe kwiaty i palimy białą świecę najlepiej w kryształowym świeczniku, ale równie dobrze sprawi się srebrny, codziennie do Pełni możemy palić kolejną;
  • przemywamy podłogi wodą z octem (pięć litrów wody, litr octu) od najdalszych pomieszczeń w kierunku drzwi wejściowych, można użyć mopa, następnie najlepiej jest wylać brudną wodę poza posesję;
  • przemywamy klamki wszystkich drzwi, kończąc na drzwiach wejściowych – ostatnia klamka to klamka zewnętrzna na drzwiach do domu/mieszkania następującą miksturą: osiem listków laurowych, trzy łyżki soli kuchennej zalewamy 0,5 litra wrzącej wody i zostawiamy na kilka godzin;
  • myjemy blat biurka lub inne miejsce, gdzie pracujemy (zarówno w domu, jak i w firmie) i przecieramy je zwilżoną szmatką, nasyconą kilkoma kroplami olejku pomarańczowego;
  • w noc poprzedzającą Pełnię Księżyca (z 26 lutego na 27 lutego) przez kilka chwil wystawiamy portfel na światło Księżyca – lepiej to robić na balkonie lub w innym bezpiecznym miejscu, prosząc, aby rosnący Księżyc ożywił również naszą sferę finansową;
  • w dniu Pełni Głodnego Księżyca (27.02) postaraj się pościć w intencji Twoich najważniejszych, związanych z Pełnią w Pannie, spraw (poprawy pracy, zdrowia, relacji zawodowych czy też innych celów).

Pełnia Księżyca w lutym - wskazówki dla znaków zodiaku

Barany powinny zwolnić i zająć się swoim zdrowiem, które będzie w nie najlepszej kondycji. Będziecie rozdrażnieni i zmęczeni, przyda się wam wyciszenie, a najlepiej kilka dni urlopu.

Byki muszą kuć żelazo, póki gorące i wykorzystać sprzyjający wpływ pełni w żywiole ziemi, aby uzyskać profity, otrzymać ważne zadanie, wziąć udział w lukratywnym przedsięwzięciu.

Bliźnięta niezbyt dobrze będą się czuły tuż przed samą pełnią, mogą odczuwać bóle brzucha i nasilające się objawy stresu, który ustąpi już w weekend. Warto sięgnąć po uspokajające ziołowe herbatki i zająć się porządkami w dokumentach - to was wyciszy.

Raki bardzo dobrze zareagują na pełnię Śnieżnego Księżyca, będą miały ochotę na twórczą pracę, z werwą zajmą się nowymi projektami. Nadmiar energii wykorzystajcie na porządkowanie garderoby.

Lwom Postny Księżyc nie bardzo przypadnie do gustu. Będziecie zmuszeni do większej dyscypliny i działania pod pewnym rygorem. Pozbawieni snu i dobrego humoru staniecie się dla swoich bliskich bardzo uciążliwi. Może warto pewne rzeczy przemilczeć i zaszyć się u siebie za biurkiem?

Pannom wzrośnie energia i wiara w swoje siły i możliwości, co jest u was rzadko spotykane. Zazwyczaj jesteście bardzo krytyczne, ale tym razem odpuścicie i pozwolicie sobie na odrobinę przyjemności i samozadowolenia ze swoich działań.

Wagi muszą wykazać się większym zdecydowaniem i podpisać pewne zobowiązania. Warto wstrzymać się ze zbędnymi zakupami i zostawić nadprogramowe środki na zbliżającą się, ważną inwestycję.

Skorpiony doczekają się uznania i szacunku. Ktoś będzie was chwalił i zyskacie popularność w towarzystwie. Dzięki temu dobremu wpływowi warto nawiązać intratną znajomość, która później zaprocentuje.

Strzelce będą działać w sposób nieprzemyślany i impulsywny, co może się skończyć konfliktami w ich najbliższym otoczeniu. Wasza niechęć do dostrzegania problemów może się zemścić, dzięki krytycznemu spojrzeniu unikniecie większych kłopotów.

Koziorożce dostaną szansę na podwyżkę lub dodatkowe pieniądze z innego źródła. Możecie dokonać ważnej transakcji lub podjąć biznesowe, korzystne decyzje.

Wodniki nie będą w sosie. Pełnia w Pannie ograniczy ich poczucie wolności, więc będą rozdrażnione i zmuszone do uporządkowania zaległości w dokumentacji bądź nauce. Nie warto tego odwlekać.

Ryby poczują ochotę na spędzanie czasu w miłym towarzystwie, będą skupione na partnerstwie i swoich marzeniach dotyczących relacji. To dobry czas na gry losowe i większe zakupy.

Udanej Pełni w znaku Panny życzy Czytelnikom Astrolog Merkurja.

Zobacz też:

Piątek 13-ego: pechowy czy szczęśliwy? "Połączenie trzynastki i piątku daje nam wybuchową energię"

Horoskop numerologiczny 2021. Dla kogo to będzie czas miłości i sukcesów finansowych?

Wróżenie z fusów to tylko zabawa? Sprawdź, jak interpretować symbole

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości