Księżyc Żniwiarzy, czyli ostatnia pełnia lata

Horoskop

Aktualizacja:
fot.OliverKelkar/getty Images

Kalendarzowe lato nieubłaganie się kończy, ale zanim dojdziemy do jesiennej równonocy, na niebie zabłyśnie jeszcze jedna letnia pełnia Księżyca. Przed nami Księżyc Żniwiarzy, który będzie miał miejsce 14 września o godzinie 6.32 i w tym roku wypada w znaku Ryb.

Księżyc Żniwiarzy to ludowa nazwa pełni, zachodzącej na wrześniowym niebie. Ciekawa nazwa wzięła się stąd, że jak nie trudno się domyśleć, końcówka sierpnia i wrzesień to czas ostatnich zbiorów na polach. Jednak Księżyc Żniwiarzy z powodu specyficznego ustawienia Ziemi przed równonocą wschodzi równo z zachodem Słońca, a jego światło przed epoką elektryfikacji, pomagało przedłużyć rolnicze prace.

Ponieważ wschód Księżyca będzie się zbiegał z zachodem Słońca (możemy to obserwować już dwa, trzy wieczory przed pełnią) jego tarcza będzie przybierać piękną, pomarańczowo-czerwoną barwę, a średnica Srebrnego Globu wydawać się będzie większa.

Finansowe żniwa

Jak sama nazwa wskazuje jest to czas żniw, zarówno tych, które gdzieniegdzie odbywają się jeszcze na polach, jak również żniw symbolicznych, na poziomie spraw finansowych i zawodowych.

W czasie kiedy na niebie ukazuje się Księżyc Żniwiarzy powinniśmy skupić się na planowaniu swojej przyszłości zawodowej, przemyśleć układy łączące nas ze współpracownikami, niektóre z nich przemodelować, a niektóre być może zakończyć.

Ważnym krokiem jaki będzie do wykonania jest podsumowanie korzyści, które płyną z wykonywanej pracy, zarówno tych materialnych, ale również duchowych i psychicznych. Kolejne etapy to zrobienie bilansu finansowego i sprawdzenie stanu konta oraz kart kredytowych.

Księżyc w znaku Ryb

Tegoroczny Księżyc Żniwiarzy zbiega się z Pełnią Księżyca w znaku Ryb (w niektórych latach może być to Pełnia Księżyca w znaku Barana). Znak Ryb związany jest z wrażliwością, tkliwością, niezwykłymi doznaniami duchowymi i niezmierną siłą intuicji. Dlatego możemy w połowie miesiąca dostawać jasne sygnały z podświadomości, mieć bardzo wyraźne przeczucia oraz doznać niesamowitych marzeń sennych. Warto w tym czasie zapisywać sobie to, o czym śniliśmy w nocy. Wiele z tych snów będzie nieść ze sobą cenne informacje i wskazówki, a niektóre mogą okazać się snami proroczymi.

Zodiak a Księżyc Żniwiarzy

Pełnia Żniwiarzy odciśnie się najmocniej na osobach urodzonych w znaku Ryb oraz Panny. To właśnie one mogą teraz przeżywać ważne życiowe sprawdziany i testy, lub doznać olśnienia, co do dalszej drogi życia.

Jako wyzwanie potraktują Pełnię osoby spod znaku Bliźniąt i Strzelca, które zmierzą się ze swoimi lękami. Mocne emocje czekają na Raki i Skorpiony, to dla Was Księżyc Żniwiarzy przygotował jakąś ekscytującą niespodziankę. Byki i Koziorożce skupią się na okazjach zawodowych i kuciu sukcesu finansowego. Wodniki, Wagi i Lwy będą nieco zagubione i skonsternowane, same mogą nie wiedzieć o co im chodzi i czego tak naprawdę chcą od życia. Barany mogą odczuwać bóle brzucha i zawroty głowy, jednak przejdą przez Pełnię Żniwiarzy obronną ręką.

Generalnie Pełnia Księżyca w znaku Ryb kończy zodiakalny cykl księżycowy, dlatego możemy mieć większą niż zazwyczaj tendencję do refleksyjnego nastroju oraz robienia podsumowań i rozrachunków.

Będziemy łapać trochę chandry i tęsknić za odchodzącym latem ulegając wpływom zbliżającego się przesilenia jesiennego.

Na marudzenie, czepialski nastrój i przewrażliwienie na swoim punkcie pod wpływem Pełni Księżyca w znaku Ryb, najlepszy jest gorący napar z melisy i szyszek chmielu.

Powodzenia!

Astrolog Merkurja

Merkurja na Facebooku

Anna Grzywaczewska - Ciuciura

www.merkurja.com

Autor: Astrolog Merkurja