Horoskop

Kogut – jakie tajemnice kryje chiński znak?

Horoskop

Aktualizacja:
Horoskop chiński - kogut

Wschodni system astrologiczny staje się coraz bardziej popularny w krajach europejskich. Szukamy w nim odpowiedzi dotyczących naszej przyszłości, potencjalnych związków oraz nas samych. Każdy chiński znak zodiaku charakteryzuje się innymi cechami charakteru, predyspozycjami oraz usposobieniem. Jak na tle innych znaków przedstawia się Kogut?

Wschodni system astrologiczny w wielu aspektach różni się od dobrze znanego nam zachodniego systemu. Po pierwsze, opiera się na kalendarzu księżycowym, co powoduje ruchomość dnia przypadającego na Nowy Rok. Cykl każdego znaku trwa 12 lat, zaś jeden miesiąc liczy 29,5 dnia. Z tego powodu chiński rok Koguta wypada bardzo nieregularnie. Aby upewnić się, jaki jest nasz znak zodiaku, potrzebny będzie nie tylko dzień i miesiąc urodzenia, ale także rok. W tym przypadku warto skorzystać z internetowych kalkulatorów.

Kogut – czym charakteryzuje się chiński znak?

Osoby spod tego znaku zodiaku to prawdziwi marzyciele, którzy szczerze i otwarcie dzielą się swoimi poglądami i pomysłami, pomimo tego, iż niejednokrotnie nie cieszą się one aprobatą towarzystwa. Chiński Kogut jest znakiem charakteryzującym ludzi niezwykle lojalnych i oddanych przyjaciołom oraz rodzinie. Dodatkowo uwielbiają spędzać czas z bliskimi, wykazując się charyzmą i dowcipem oraz zwracając na siebie uwagę. Jest to dla nich źródłem niegasnącej satysfakcji. Ogromna pewność siebie wynika z dużej zaradności, inteligencji i sporej liczby talentów. Kogut to znak zodiaku , który nie boi się podejmować decyzji oraz krytykować, jeśli nie zgadza się z kimś w danej kwestii. Możliwość krytyki działa jednak tylko w jedną stronę. Na negatywne opinie na swój temat reaguje agresywnie, nie przyznając się do błędu. Chiński system opisuje go także jako osobę pracowitą i ukierunkowaną na cel.

Koguty są bardzo niezależne i rzadko przejmują się czyimś zdaniem. Jeśli do głowy przyjdzie im szalony plan, szybciej go zrealizują niż zapytają kogoś o opinię. Pragną w ten sposób znaleźć się w centrum zainteresowania, wzbudzając podziw u innych osób. Są niezwykle łakome na komplementy. Kalendarz chiński pokazuje również ich drugą stronę – arogancką, agresywną i zuchwałą. Ujawnia się ona w momencie, gdy nie znajdują poklasku w towarzystwie. Osoby urodzone w roku Koguta przywiązują bardzo dużą uwagę do swojego wyglądu. Stanowi on dla nich jeden z elementów, za pomocą którego pragną wzbudzać zainteresowanie. Sprawę ułatwia im bardzo dobry gust i wyczucie stylu.

Finanse – jak radzi sobie chiński kogut?

Kariera zawodowa stanowi jeden z najważniejszych obszarów życia dla osób spod tego znaku. Przykładają bardzo dużą uwagę do swoich obowiązków, wykonując je sumiennie i z zaangażowaniem. Kogut jest świetnym pracownikiem, jednakże doskonale radzi sobie również z własnym biznesem. Dobrze kieruje ludźmi, jednak nie szczędzi głosów krytyki i słabo wychodzi mu praca w grupie. To typowy indywidualista, który szybciej osiąga zamierzone cele w pojedynkę. Czym jeszcze charakteryzuje się ten chiński znak zodiaku ? Jego motywacją do pracy są przede wszystkim finanse. Kogut stara się jak najszybciej gromadzić pieniądze, po to aby później równie szybko móc je wydawać. W tej kwestii należy do jednych z najbardziej rozrzutnych znaków. Wynika to z jego zamiłowania do wygody oraz gustownych rzeczy. Nie kupuje ich jednak wyłącznie dla siebie, ale również dla swoich bliskich. Chiński Kogut nienawidzi bałaganu i krytycznie odnosi się do ludzi, którzy nie dbają o swój wygląd. W tej kwestii jest bardzo powierzchowny, zdarza się mu bowiem oceniać innych pod kątem tego jak są ubrani.

Miłość i związki

W kwestii związków Koguty również są niezwykle szczere i pewne swoich uczuć. Nie lubią miłosnych gierek i zwodzenia. Potrafią być bardzo romantyczne i często sprawiają swojej drugiej połówce niespodzianki. Z drugiej strony kalendarz chiński przedstawia osoby urodzone w roku Koguta jako bardzo zaborcze i zazdrosne. Jeśli zauważą, że ich druga połówka zachowuje się podejrzanie, z pewnością zrobią ogromną awanturę. Aby uspokoić zdenerwowanego Koguta, należy prawić mu komplementy i zapewniać o swoich uczuciach. Osoby spod tego znaku zodiaku mają szansę zbudować szczęśliwy związek z Wołem i Wężem. Ich cechą wspólną z Wołem jest lojalność, konserwatyzm i zdecydowanie. Natomiast z Wężem łączy Koguta dobry gust i zainteresowanie swoim wyglądem. Według kalendarza chińskiego, znaki stanowią część trójkąta zgodności, co przekłada się na jakość ich relacji. Zdecydowanie odradzany jest związek z Królikiem, ze względu na jego trudności w podejmowaniu decyzji i zbyt łagodny charakter. Szukając odpowiednika w zachodnim systemie astrologicznym, chiński Kogut w swoich cechach jest najbardziej zbliżony do Panny. Co ciekawe, daty odpowiadające znakom w kalendarzu księżycowym i słonecznym również są do siebie zbliżone.

Zobacz film: Na czym polega chiński horoskop partnerski?

Pozostałe wiadomości