Horoskop

Odrobina magii w andrzejkowy wieczór. Jakie wróżby warto wykonać?

Horoskop

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik
Odrobina magii na andrzejkowy wieczór

Andrzejki to wieczór wróżb, który tradycyjnie odprawia się w nocy z 29 na 30 listopada. Skąd wzięła się taka tradycja? Jakie wróżby warto wykonać? Na ten temat rozmawialiśmy z Anną Kempisty, wróżką i tarocistką.

Andrzejki. Jakie wróżby warto wykonać?

Noc z 29 na 30 listopada to wieczór Andrzejkowy, czyli czas, kiedy część z nas wpuszcza do swojego życia odrobinę magii i wróży. Jedną z najbardziej popularnych wróżb jest lanie wosku. - To dawna tradycja ludowa. Dzięki laniu wosku młode panny chciały określić imię przyszłego małżonka - mówiła w Dzień Dobry TVN Anna Kempisty, wróżka i tarocistka.

Lanie wosku to niejedyna wróżba, którą można wykonać w wieczór andrzejkowy. - Typowe wróżby andrzejkowe to ustawianie butów do drzwi wejściowych. W ten sposób można określić, która z dziewczyn pierwsza wyjdzie za mąż - mówiła tarościstka. W Andrzejki można wróżyć także z jabłka. - Jabłko należy obrać tak, aby oberżyna była możliwie, jak najdłuższa. Następnie rzuca się ją i sprawdza, czy układa się w jakąś literę - dodała Anna Kempisty.

Warto dodać, że andrzejkowe wróżby służą także tym kobietom, które już się z kimś spotykają. Dzięki nim mogą sprawdzić, czy ich związek przerodzi się w dłuższą relację. W jaki sposób? - Należy wziąć dwie łupiny od orzecha włoskiego. W jednej umieszczamy swoje imię, a w drugiej imię partnera. Następnie układamy je na wodzie. Jeśli łupiny zaczną się do siebie zbliżać związek ma szansę przetrwać - mówiła wróżka.

Kiedy korzystamy z usług wróżki?

Zdaniem Anny Kempisty ludzie od wieków są ciekawi, co przygotował dla nich los i chcą poznać swoją przyszłość. Od lat to zainteresowanie utrzymuje się na podobnym poziomie. Warto jednak dodać, że do wróżki przychodzą nie tylko takie osoby. - Zdarzają się trudne sytuacje, np. ktoś pyta mnie o porwane dziecko. Czy wszystko skończy się dobrze, czy wróci do rodziców - mówiła.

Czy wróżba, którą dostajemy od wróżki, całkowicie determinuje nasze życie i już nic nie da się zmienić? Czy też jest dla nas jedynie wskazówką, sygnałem? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości