Horoskop

Horoskop na każdą okazję. Jaki jest horoskop partnerski, miłosny i urodzeniowy?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot: m-gucci / gettyimages.com

Nie wszyscy wiedzą, że początkowo astrologia była traktowana na równi z astronomią. Niektórzy astrologowie swoimi przepowiedniami zyskiwali wielką sławę, choć ci, których proroctwa rzadko się spełniały, mieli przed sobą przykry los. Poznanie choćby skrawka swojej przyszłości od zawsze kusiło wielu ludzi. Jakie są rodzaje horoskopów? Jak należy je czytać? To tylko część pytań, które stawiają sobie miłośnicy odgadywania przyszłości.

Rodzaje horoskopów

Horoskop dzienny jest krótki i merytoryczny, zawiera wskazówki mówiące o tym, jak się zachować, gdy spotka nas dana sytuacja. Zazwyczaj przypisywany jest do konkretnej daty, a nie do dnia tygodnia. Jeśli szukamy w nim szczegółowego opisu naszego dnia, niestety rozczarujemy się. Choć zawiera ogólne porady, niekiedy mogą okazać się bardzo pomocne i uchronić nas na przykład przed niepotrzebnym zdenerwowaniem. Horoskop tygodniowy zaczyna się od poniedziałku. To właśnie tego dnia najbardziej boją się wszyscy ci, którzy mają bardzo wymagającą pracę. Po weekendzie zawsze jest do załatwienia mnóstwo spraw "na już". Wymagający szef nie akceptuje żadnych wymówek i tylko czeka, aby zlecić Ci kolejne zadanie. Czytając horoskop, jesteśmy w stanie przygotować się na gorsze dni lub ich po prostu uniknąć. Dodatkowo możemy jak najlepiej wykorzystać dzień, w którym gwiazdy nam sprzyjają i spotkać się na przykład z potencjalnym klientem. Miesięczny horoskop jest na ogół bardziej rozbudowany. Jeśli czekają nas ważne zmiany lub skomplikowane decyzje, warto zapoznać się z obecnym układem gwiazd. W niektórych horoskopach znajdziemy podział na rodzinę, pracę, finanse oraz zdrowie. Te aspekty naszego życia wpływają na nas w szczególny sposób, dlatego warto wiedzieć, czego wystrzegać się w pracy, aby uniknąć niepotrzebnych konfliktów generujących stres.

Horoskop partnerski

Ten typ horoskopu opisuje zależności między znakami zodiaku pod względem potencjalnego związku lub szanse przetrwania już istniejącego. Zazwyczaj zawiera cechy obojga partnerów, wspólne płaszczyzny oraz punkty zapalne. Na przykład horoskop dla pani Rak i pana spod znaku Ryb wskazuje wiele podobieństw, dzięki którym prawdopodobnie będzie to bardzo udany związek, oparty przede wszystkim na szczerości, ale również pełny uniesień duchowych i wzajemnego zrozumienia. Natomiast pani Skorpion i pan Waga miewają zarówno wzloty, jak i upadki. Jeśli obaj partnerzy będą wystarczająco wytrwali, zbudują solidny związek na całe życie, choć głośne kłótnie i miłe godzenie się jest nieuniknione. Skorpiony lubią dominować, posiadają silny charakter oraz psychikę, nie przejmują się porażkami i wytrwale dążą do celu. Wagi z reguły nie lubią konfliktów i w pewnym sensie hamują temperament skorpionów.

Byk i Wodnik to bardzo interesujące zestawienie znaków. Jak wiadomo, byki lubią dostatni, stabilny tryb życia. Najczęściej dobrze zarabiają, dzięki czemu otaczają się luksusowymi gadżetami, które bardzo doceniają. Razem z wodnikiem uwielbiają tak zwane ,"lekkie, stabilne życie". Cechuje ich wierność oraz oddanie, partnerzy w równym stopniu dbają o siebie. Wodniki potrafią zaskoczyć bardzo niekonwencjonalnym pomysłem, natomiast gdy zachodzi taka potrzeba są, bardzo zorientowane na osiągnięcie wybranego celu. Lew i Baran , to związek dwóch ekscentryków. Zarówno mąż, jak i żona uwielbiają być w centrum uwagi. Na każdej imprezie towarzyskiej wyróżniają się nie tylko strojem, ale również dowcipem. Najczęściej to jednak Lew podejmuje ważne decyzje, choć nikt nie jest tak uparty jak Baran, jeśli się na coś zdecyduje, tylko cud może zmienić jego zdanie. Barany powinny szczególnie dużo czasu poświęcać na okazywanie uczuć swojemu partnerowi, gdyż odtrącenie to najgorszy koszmar lwa.

Horoskop urodzeniowy

Ten rodzaj horoskopu opisuje osoby urodzone w konkretnym dniu miesiąca, na przykład 8 lutego. Horoskopy urodzeniowe na ogół nie są zbyt obszerne, jednak zawierają wystarczająco dużo informacji, by móc skonfrontować je ze swoimi cechami charakteru. Horoskopy urodzeniowe są wstępem do bardziej konkretnych i złożonych treści. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób nie posiadających partnera, cieszy się horoskop miłosny. Choć nie jest to instrukcja obsługi pod tytułem: ,"jak znaleźć wymarzoną kobietę lub mężczyznę", daje nam wskazówki, w jakich obszarach powinniśmy się poruszać, aby zwiększyć nasze szanse na związek. Dodatkowo, często zachęca nas do otwartości oraz podpowiada, jak samemu generować okoliczności sprzyjające poznaniu drugiej połówki. Na przykład pan Skorpion, jak nikt inny potrafi zadbać o swoją rodzinę, jest gadatliwy oraz dominujący. Wiele kobiet ceni skorpiona za odpowiedzialność, znalezienie odpowiedniej partnerki jest więc tylko kwestią czasu.

To tylko niektóre rodzaje horoskopów, w rzeczywistości jest ich znacznie więcej. Czytając część opisów, ze zdziwieniem stwierdzamy, że w stu procentach zgadzają się one z naszą osobowością, inne zaś są mniej szczegółowe i zawierają bardzo ogólne informacje. Nie zmienia to faktu, że sprawdzając swój horoskop, jesteśmy podekscytowani myślą o poznaniu naszej niedalekiej przyszłości. Jest to bardzo kusząca propozycja, dlatego od lat ich miłośnicy spędzają każdą wolną chwilę na analizowaniu tekstu. Choć nie zawsze trafne, zwykle dostarczają nam sporej dawki rozrywki w długie jesienne wieczory i zimowe popołudnia.

Zobacz też:

Zodiak na wakacjach, czyli podróżny horoskop dla wszystkich znaków

Potencjał dziecka zapisany w horoskopie. Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko?

Sennik: ciasto. Co według sennika oznacza sen o łakociach?

Zobacz wideo: Wróżka: Nie zawsze jest tak, że się mówi prawdę. Jest pewna etyka tego zawodu

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości