Horoskop

Astrolog Merkurja: 4 września uważajmy na plotki. Co jeszcze przyniesie wrzesień?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Monika Halinowska/ Gettyv Images

Co przyniesie wrzesień? Babie Lato to magiczny okres, w którym możemy umocnić symboliczne nici łączące Nas z ważnymi osobami, lub pozwolić im ... odlecieć! Wrzesień to dziewiąty miesiąc roku o pięknej nazwie, odnoszącej się do ukazujących się w tym okresie wrzosów. Pokrywające leśne runo kolorowe dywany o charakterystycznej lawendowej i fioletowej barwie, skrywają nie tylko prawdziwki, ale wiele innych skarbów.

Urocze babie lato

Wrzesień - dawna polska nazwa tego miesiąca to pajęcznik! To właśnie teraz będziemy mieli okazję podziwiać prawdziwe, rodzime Babie Lato. Dziesiątki tysięcy maleńkich pajączków rusza w daleką podróż na uwitych przez siebie długich niciach, które lśniąc w blasku wrześniowego Słońca dają spektakularne zjawisko. Babie Lato to magiczny okres, w którym możemy umocnić symboliczne nici łączące Nas z ważnymi osobami, lub pozwolić im ... odlecieć!

Syndrom przesilenia

To właśnie w ciągu najbliższych tygodni nadejdzie kalendarzowa, astronomiczna i astrologiczna jesień. Jesień rozpocznie się kiedy Słońce wkroczy do znaku Wagi i stanie się to 23.09 o godzinie 9.50 . Pierwszemu oddechowi jesieni towarzyszy zrównanie dnia z nocą, które tej jednej doby będą trwać równo po 12 godzin, czyli zjawisko równonocy. Wielu osobom, których organizmy są wrażliwe na zmiany aury będzie dokuczać syndrom przesilenia.

Pod koniec miesiąca możemy być senni, zmęczeni bez powodu, rozdrażnieni i ospali. To naturalna reakcja na powolne wyciszanie wiosenno-letniego rozbudzenia i przygotowanie na okres, kiedy to nocy będzie więcej niż dnia.

Koniec roku numerologicznego

Wrzesień kończy wakacje i rozpoczyna rok szkolny, w wielu systemach numerologicznych jest również ostatnim miesiącem starego roku. We wrześniu kończą się stare wibracje, za które odpowiada ,,9''. Według wielu systemów to właśnie pierwszy wrześniowy Nów Księżyca przynosi ,,skasowanie'' starych wibracji i otwarcie nowej jakości. Astrologicznie możemy spodziewać się wielu wyzwań. To właśnie we wrześniu chcemy wykorzystać ostatnie promienie słońca i dokończyć letnie projekty, zastanowić się nad zmianą pracy i uporządkować życie partnerskie.

Bardzo ważnym momentem dla szeroko rozumianych kwestii partnerskich, jest wkroczenie Słońca do znaku Wagi i jesienna równonoc. To właśnie w ostatnich dniach września będziemy szukać kompromisu lub radykalnych rozwiązań kłopotów w związkach . Od 20 do 30 września będziemy mieli wiele ważnych rozmów do odbycia z najbliższymi osobami. Te rozmowy wpłyną w wyraźny sposób na dalsze losy relacji.

Co planuje wrześniowe niebo?

2.09 - Koniunkcja Słońca i Marsa w znaku Panny poruszy ukrytą agresję, wpłynie na podżeganie do aktów zbrojnych. W tym dniu możemy usłyszeć o wzbierającej fali przemocy i kłopotach z atakami w różnych częściach świata.

4.09 - Wenus w opozycji z Neptunem. Uważajmy w tym dniu na plotki, celowo sianą dezinformację. Mogą się pojawić kłopoty z wodą, zarówno pitną jak i w sensie podróży statkiem, okrętem czy żaglówką.

10.09 - Kwadratura Jowisza i Neptuna, niebezpieczny aspekt wyzwalający fanatyzm religijny. Łatwo w tym okresie będzie paść ofiarą manipulacji lub tez dać się zaangażować w jakiś niepomyślny projekt. W tym czasie może wybuchnąć jakiś skandal medialny lub dojść do zatrucia wody.

14.09 - Pełnia Księżyca w znaku Ryb. Jest to czas, w którym intuicja i przeczucia będą bardzo silnie działać. Wykorzystajmy ten moment na wysłuchanie tego co ma Nam do powiedzenia podświadomość. Sny będą wyraziste i w wielu wypadkach prorocze. To ostatnia letnia Pełnia, tak zwany Księżyc Żniwiarzy.

23.09 - Słońce wkracza do znaku Wagi, rozpoczyna się astronomiczna jesień, doświadczymy równonocy.

25.09 - Kwadratura Wenus i Saturna. To ciężki czas pod względem rozliczeń finansowych, roszczeń i wzajemnych pretensji o podział obowiązków. W tym dniu lepiej nie brać kredytów i niczego nie pożyczać.

28.09 - Nów Księżyca w znaku Wagi. Podejmujemy decyzje partnerskie, łatwo na koniec miesiąca zaczynać wszystko na nowo. Ze starym partnerem, lub świeżo poznanym.

Pierwszy wrześniowy Nów Księżyca związany jest z system numerologicznym, który nalicza już nową wibrację nadchodzącego 2020 roku.

Wspaniałego początku jesieni życzy Czytelnikom Astrolog Merkurja.

Merkurja na facebooku

www.merkurja.com

>>> Zobacz też:

Zobacz film: Jak wrócić do pracy po wakacyjnym urlopie?

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości