Horoskop

Horoskop - sierpień miesiącem ważnych zmian. Których znaków to szczególnie dotyczy?

Horoskop

Fot. Bartosz Krupa/East News

Przed nami najbardziej intensywny i gorący miesiąc roku, czyli sierpień. Jego energia związana z mocą Słońca, znaku Lwa i numerologicznej ósemki sprawi, że odkryjemy w sobie odwagę do zmian. Komu będą sprzyjały gwiazdy, a z kim nie będą się patyczkowały?

Horoskop na sierpień 2020

Sierpień, którego nazwa związana jest w językach słowiańskich z sierpami to czas żniw, czas zbierania tego co się zasiało, ale również to moment budzenia się wewnętrznej siły. Idące w ruch w tym miesiącu sierpy, odnoszą się do atrybutu władcy czasu i karmy, czyli Saturna i starego, zawsze sprawdzającego się porzekadła, że kto wiatr sieje, ten burzę zbiera. W tym roku jest to tym bardziej aktualne, ponieważ obdarzona pierścieniami planeta Układu Słonecznego nadal retrograduje, czyli cofa się na nocnym niebie, co świadczy o tym, że Saturn wciąż robi porządki z nierozwiązanymi kwestiami z przeszłości.

Do serca powinni wziąć to sobie szczególnie ci, którzy lubią siać wiatr (czyli symbolicznie plotki, niezgodę, ferment i kłótnie), bo tegoroczny sierpień nie będzie się z nikim patyczkował.

Zebranie jako plonów z wcześniejszych działań wielu burz, będzie dotyczyć przede wszystkim Lwów i Wodników.

Burze będą wisieć w powietrzu nie tylko w energii, ale ogromne wyładowania atmosferyczne czekają na Nas wszystkich również dosłownie. W sierpniu będziemy mieli bardzo gorącą i niespokojną aurę, a w Azji dojść może do klęski spowodowanej przez wodę - czyli tajfuny, tsunami, powodzie, ulewne deszcze. Szczególnie niebezpieczna jest pod tym względem połowa miesiąca, w której dojść może do jakiejś ogromnej awarii.

Sierpień związany z jest również z energią ósemki, która jest wibracją transformacji, zmian, siły, mocy ale również metamorfozy. Ten miesiąc zwany jest również BOSKIM (w językach wywodzących się z łaciny august oznacza przydomek "boski", "nadprzyrodzony"), co oczywiście przydaje mu jeszcze niezwykłości.

Pełnia Księżyca w Wodniku (3 sierpnia) zachęci nas do szukania swojego powołania i zrealizowania swojej misji i ścieżki zawodowej oraz talentów. Osoby, które grają jakąś życiową rolę wbrew sobie, będą zmuszone do szybkiego rachunku sumienia.

Znak Lwa, w którym przebywa Słońce przez większą część sierpnia, według tradycji astrologicznych powiązany jest z układem wieńcowym, zatem szczególnie w okolicy pełni (3 sierpnia) oraz nowiu (19 sierpnia), sercowcy powinni traktować się ze specjalną atencją.

Kalendarzyk planetarny:

1 sierpnia – Merkury, przebywający w 25 stopniu znaku Raka będzie w opozycji z Plutonem, dzień pełen sporów, napięć i trudności w transporcie

2 sierpnia – Słońce w kwadraturze z Uranem, na świecie możliwe wielkie awarie terminali i sieci elektronicznych, w tym zawieszenia systemów bankowych, wzmożone niepokoje społeczne. To dzień niespodzianek od losu.

3 sierpnia – Pełnia Księżyca w jedenastym stopniu znaku Wodnika, poczujemy konieczność uwalniania się z ograniczeń, pojawi się pragnienie wolności i niezależności. Nasilą się nerwice i stany psychotyczne.

12–13 sierpnia - maksimum roju Perseidów, noc "spadających gwiazd", zwanych łzami świętego Wawrzyńca. Dzisiaj noc spełnionych życzeń, czas snucia planów na przyszłość i marzeń.

13 sierpnia – Mars w kwadraturze z Plutonem, to aspekt kłótni, sporów i wojennej ścieżki, dzisiaj lepiej wstrzymać się z ryzykowanymi decyzjami.

19 sierpnia – Nów Księżyca w 26. stopniu znaku Lwa. Czas stawiania sobie nowych wyzwań i wymagań, stawania twarzą w twarz z własnymi lękami, wybieranie nowej ścieżki życia.

20 sierpnia - Merkury wkracza do znaku Panny, staniemy się bardziej skrupulatni i dokładni.

22 sierpnia - Słońce wchodzi do znaku Panny, przyjdzie czas na robienie oszczędności oraz na porządki i powolne szykowanie się do pracy i szkoły po wakacjach. Zaczniemy myśleć bardziej praktycznie.

24 sierpnia - Kwadratura Marsa i Saturna, w tym dniu łatwo będzie o urazy fizyczne, a urzędy i sprawy formalne dadzą o sobie znać.

30 sierpnia – Wenus w opozycji z Plutonem, Merkury w opozycji z Neptunem, niepokojący dzień w sprawach uczuciowych, możliwe nieporozumienia, kłopoty komunikacyjne, częstsze niż zazwyczaj wypadki oraz sianie plotek.

Sierpień 2020 - horoskop dla wszystkich znaków zodiaku

Baran

To będzie zdecydowanie Twój szczęśliwy miesiąc. Mars przez cały sierpień rezyduje w Twoim znaku zodiaku, co jest wsparciem nie do przecenienia. Dodatkowo Pełnia w Wodniku oraz pobyt Słońca w Twoim, ognistym trygonie będzie stawiać Cię w centrum wydarzeń. Energii nie zabraknie nawet na najbardziej szalone plany. Uważaj tylko 13 i 24 sierpnia, wtedy możesz sam zrobić sobie szkody przez swoje nierozważne działania i brawurę.

Byk

Poprzez skumulowane kwadratury na początku miesiąca możesz poczuć się Byku totalnie wyczerpany. Ciężkie wybory i trudne relacje prawdopodobnie mocno Cię zmęczyły. Niestety w sierpniu nie powinieneś spodziewać się radykalnej zmiany sytuacji. Skup się na odpoczynku i regeneracji, zbieraniu sił. Sytuacja zacznie się poprawiać od kiedy Słońce przejdzie do znaku Panny czyli po 22 sierpnia. Szczególnie w tych dniach 3, 13, 16, 19, powinieneś być dla siebie cierpliwy i łagodny. Nie forsuj się, otaczaj się ludźmi, którym naprawdę warto poświęcić Twój czas i troskę.

Bliźnięta

Już od pierwszych dni miesiąca poczujesz gigantyczne przyspieszenie. Merkury w opozycji z Plutonem zaprowadzi Cię w odpowiednie towarzystwo, a Pełnia Księżyca w Wodniku da także niepowtarzalną okazję do rozwoju Twojej kariery zawodowej. Obudzi się w Tobie chęć wkroczenia na nowe ścieżki. Twoje podróże będą udane i owocne. Nów w Lwie da Ci spojrzenie na swoją sytuację z nowej perspektywy. Mars w znaku Barana oraz dobrze położony Merkury pomagają Ci we wszystkim, zatem ten miesiąc będzie należał do udanych. Musisz uważać jedynie 24 i 30 sierpnia. Unikaj wtedy gwałtownych emocji i nie szarżuj na drodze.

Rak

To będą dla Ciebie owocne i ważne tygodnie. Od 7 sierpnia Wenus zagości w Twoim znaku, co wpłynie przychylnie na Twoje sprawy miłosne i partnerskie. Staniesz się skrajnie asertywny i dasz do zrozumienia, że nikt nie ma prawa zmuszać Cię do czegoś wbrew Twojej woli. Teraz zapragniesz wolności. Pełnia w Wodniku pobudzi Cię i zelektryzuje. Po przejściu Słońca do znaku Panny masz szansę na wygraną w grach losowych i niespodziewany wyjazd. Merkury od 20 sierpnia ustabilizuje Twoją pozycję zawodową.

Lew

Sierpień będzie okresem totalnej przebudowy Twojej duszy, psychiki i ciała. To dłuższy proces, który trwa już od dwóch lat, ale Pełnia Księżyca w Wodniku zmieni Cię tak bardzo, że dawni znajomi i krewni Cię nie poznają. To dobrze, bo to co wewnątrz widać też na zewnątrz, a każdy kto z Tobą w sierpniu się spotka będzie twierdzić, że jesteś innym człowiekiem. Przewartościujesz swój świat i teraz co innego będzie Twoim priorytetem. Szczególnie istotne daty to 3 i 19 sierpnia. Otwierają się nowe możliwości i nowe ramy dla Twoich marzeń. Może czeka Cię kolejna wielka miłość lub zawodowa szansa? Planety mówią "tak" każdemu Twojemu projektowi. W sierpniu dla Ciebie wszystko jest możliwe. Uważaj jedynie 2 oraz 11 sierpnia, bo ktoś jest zazdrosny o Twoje powodzenie.

Panna

Nie będziesz czuła się najlepiej. Układy planet z Pełnią Księżyca na czele, postawią Cię w niekomfortowej sytuacji. Musisz wreszcie przyznać się, że praca nie zaspokaja ani Twoich ambicji, ani pragnień. Czas do 20 sierpnia daje Ci możliwość uporządkowania kwestii zawodowych i partnerskich oraz podęcia trudnych, ale koniecznych reform. Przyjrzyj się swojemu otoczeniu. Być może Twojego związku, czy jałowej pracy nic już nie tłumaczy? Koniec miesiąca przyniesie ulgę, oraz szybkie i konkretne ruchy w dobrym kierunku.

Waga

Sierpniowe niebo sprawi, że możesz robić to co chcesz i lubisz. Nie musisz iść na kompromis, ani negocjować warunków. Po Twojej stronie jest Pełnia Księżyca w Wodniku, a wigoru dodaje Mars w opozycyjnym znaku Barana. Planety dadzą Ci atuty oraz możliwość zagrania va bank, co wyjdzie Ci na dobre, zarówno zawodowo, jak i w życiu prywatnym. Uważaj po 20 sierpnia. Merkury w znaku Panny będzie Cię rozliczał z papierów i umów. Jeśli chodzi o finanse, to przejdą Twoje oczekiwania. Kłopotu przysporzy tylko rozstrojony układ pokarmowy.

Skorpion

Nadszedł czas na wielkie życiowe reformy. Oświadczyny, zakup domu (mieszkania), zmiana pracy, założenie własnej działalności, przeprowadzenie od dawna odkładanych zabiegów medycznych? To wszystko powinno zadziać się właśnie w sierpniu. Nów w znaku Lwa (19 sierpnia) wręcz wymusza na Tobie podjęcie radykalnych kroków. Teraz zdecydujesz z kim jest Ci dalej po drodze, a z kim nie. Uważaj na bóle i uciski w klatce piersiowej. To sygnał, że najwyższy czas odwiedzić kardiologa. Uważaj 13 sierpnia, w tym dniu ktoś będzie stawiał Cię pod ścianą i prowokował do nieczystych zagrań.

Strzelec

Poczujesz świeżość i lekkość. Do Twojej głowy wpadną nowe pomysły, a ludzie, których spotkasz na swojej drodze zainspirują Cię do brania udziału w niezwykłych projektach. Zacznie Ci się chcieć. Po nudnym, trudnym i uciążliwym lipcu nareszcie ekscytacja i spore emocje. Nie przesadzaj z ryzykowaniem, bo możesz stracić kontrolę nad sytuacją 11 i 12 sierpnia. Wokół Ciebie wiele osób, które zrobią na Tobie gigantyczne wrażenie, ale ta jedna, szczególna może przeciąć Ci drogę w terminie bliskim do 19 sierpnia. Ostatnie dni miesiąca już trudniejsze, a Twoja uwaga skupi się na zbyt chudym po wakacjach portfelu.

Koziorożec

Na początku miesiąca czeka Cię małe rozczarowanie. Kolejny raz ktoś zawiedzie Twoje oczekiwania. To nie jest dobry czas dla Twoich dawnych przyjaźni i sojuszy. Nie dawaj ponownie szansy temu, kto nie wywiązał się z obietnicy. W okolicy 13-15 sierpnia poczujesz się zmęczony i podatny na choroby. Musisz uważać na kłopoty związane z trzustką i drogami żółciowymi, nie jedz w podejrzanych, wakacyjnych lokalach gastronomicznych. Humor, kondycja i energia do działania wrócą Ci po 22 sierpnia, wtedy poczujesz się lepiej i zaczniesz pracować z większym wigorem. Uważaj 24 sierpnia, w tym dniu kwadratura Marsa i Saturna przyniesie Ci jakiś konflikt. Na sporą wygraną zarówno w sporze, jaki i w grach liczbowych masz szansę 30 sierpnia.

Wodnik

Z powodu skumulowania sił planetarnych na Twoim znaku, będziesz czuć się co najmniej nieswojo. Pełnia Księżyca (3 sierpnia) oraz Nów (19 sierpnia) rozstroją Cię do granic możliwości. Poczujesz, że coś swędzi Cię od środka i domaga się, żebyś to zlokalizował. Możesz odczuwać wzmożony niepokój oraz cierpieć na bezsenność. Ludzie wokół Ciebie będą szukać z Tobą kontaktu, aby powiedzieć Ci o czymś ważnym i istotnym. Na szczęście oprócz tych nieprzyjemnych dolegliwości nerwowych możesz liczyć na przypływ gotówki i stabilność finansową. 24 sierpnia uważaj na uciążliwe migreny.

Ryby

Przed Tobą czas krytycznych decyzji zawodowych i osobistych. Musisz bardzo poważnie rozważyć propozycje, które do tej pory odrzucałaś Rybo. To może być już ostatni raz, kiedy ktoś zwraca się do Ciebie z ofertą dotyczącą zarówno pracy, jak i wspólnego życia. Ta osoba długo zabiegała o Twoje względy i akceptację. Za chwilę możesz żałować dłuższego zwlekania. Nie bój się. Najwięcej stracisz jeśli nie zaryzykujesz. Po 20 sierpnia, kiedy Merkury wejdzie do opozycyjnego znaku Panny będziesz podpisywać korzystne umowy. Koniec miesiąca będzie komfortowy i udany.

Fantastycznego i w rzeczy samej boskiego sierpnia, życzy internautom Astrolog Merkurja.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

>>> Zobacz także:

Potencjał dziecka zapisany w horoskopie. Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko?

Co oznaczają liczby we śnie i jak należy je interpretować?

Czego pragną kobiety według horoskopu? Zdradza astrolog Merkurja

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło: Merkurja

Pozostałe wiadomości