Horoskop

Horoskop. Co przyniesie "boski" sierpień?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. ALEKSANDAR VRZALSKI/ Getty Images

Sierpień to jeden z najmocniejszych i najbardziej energetycznych miesięcy w roku. Od pierwszych dni miesiąca poczujemy znaczącą różnicę w atmosferze i zmianę nastrojów. Już sama jego nazwa wskazuje na połączenie ze żniwami, które zazwyczaj rozpoczynały się właśnie w tym okresie.

Idące w ruch sierpy odnoszą się nie tylko do zbioru dojrzałych zbóż, ale również do żniw energetycznych i zbierania tego, co zasialiśmy w poprzednich okresach.

Sierpień jest ósmym miesiącem w roku, a ósemka według wiedzy ezoterycznej jest związana z otrzymywaniem owoców wcześniejszego działania i z tak zwanym zwrotem karmicznym. To właśnie w sierpniu dużo spraw będzie się klarować, a utajnione wcześniej zamiary i plany wyjdą na światło dzienne.

W tarocie kartą Wielkich Arkanów z numerem ósmym jest karta Mocy, przedstawiająca zazwyczaj kobietę z lwem - symbolem sierpnia. Taki jest właśnie rozpoczynający się miesiąc - czas okazywania swojej siły, pokonywania wrogów i moment konstruktywnych zmian.

W językach anglosaskich nazwa sierpnia wywodzi się z łacińskiego ,,augustus'' co oznacza boski, cudowny, nadprzyrodzony, posiadający niezwykłą moc. Co prawda był to przydomek cesarza Oktawiana, na którego cześć nazwano ten miesiąc, ale nie ukrywajmy, sierpień właśnie taki jest.

Horoskop na sierpień

W ciągu najbliższych tygodni czeka nas swoiste wyzwolenie emocjonalne. Po trudnym, trochę smutnym, introwertycznym i skupionym na tym co było lipcu, mamy wreszcie przełom.

Poczujemy przypływ nowych sił i świeżych inspiracji. Będzie się nam wreszcie chciało chcieć i zaczniemy wiele spraw z innego punktu.

Sierpień tego roku jest tym bardziej wyjątkowy, że rozpoczął się Nowiem Księżyca, który tym bardziej inspiruje podjęcia reform, oraz daje poczucie odnowienia się po ciężkich chwilach i trudnych zaćmieniach lipca.

Merkury zakończył ruch wsteczny, a zatem warto wybrać się na odłożone urlopy albo poprawić te, które w lipcu nie wyszły.

Warto w sierpniu zainwestować w sprzęt elektroniczny, zrobić plany na edukację w nowym roku szkolnym, odciąć się od męczących znajomych, rzucić wszystko i wyjechać w nieznane.

Do Pełni Księżyca, która będzie mieć miejsce w połowie miesiąca korzystnie by było składać CV w nowe miejsca.

Jeśli ktoś planuje zakładać firmę to właśnie teraz, do 15. sierpnia jest na to doskonały czas.

Sierpniowe niebo

W sierpniu szykuje się na niebie wiele atrakcji. Czy będą one dla nas sprzyjające?

Wyjście Jowisza z ruchu wstecznego

11.08 z pozornego ruchu wstecznego wychodzi Jowisz, który łaskawie przyspieszy nieudane i odłożone wyjazdy urlopowe, doda energii Baranom, Lwom i Strzelcom, a wszystkim pozostałym członkom zodiaku da prztyczka na rozpęd. Teraz już nie ma co się wymigiwać. Okoliczności będą sprzyjać śmiałym planom i dalekim, zagranicznym wojażom.

Magiczne noce spadających gwiazd

12-15.08 w tym czasie Ziemia wchodzi w pozostałości po komecie, której resztki spalając się w atmosferze dają przepiękny spektakl w postaci roju ,,spadających gwiazd'' znanych jako Perseidy bądź Łzy Świętego Wawrzyńca.

Każde dziecko wie, że kiedy zobaczymy na niebie ,,spadającą gwiazdę'' możemy wypowiedzieć życzenie, które z gwarancją daną nam przez wszechświat, musi się spełnić. W tym roku przygotujmy sobie na nadchodzące noce cały stos życzeń, bo będzie co łapać. Ponieważ Perseidy będą ukazywać się tuż przed Pełnią Księżyca, moc wypowiadanych marzeń będzie jeszcze większa. Kto nie wierzy, może chociaż pooglądać, na pewno warto!

15.08 pełnia Księżyca w znaku Wodnika

Sierpniowa Pełnia Księżyca przyniesie prawdziwy powiew wolności, inspiracji i chęci do zrobienia sobie w życiu swoistej rewolucji. Znak Wodnika znany jest ze swoich wywrotowych idei i pomysłów, i tym razem też nas nie zawiedzie. Będziemy bardzo pobudzeni, chętni do szaleństw i gotowi na podjęcie ryzyka, którego w innym wypadku byśmy się obawiali. W połowie miesiąca możemy zdobyć się na zaskakujący krok. To czas, w którym będziemy łamać schematy i pokonywać rutynę.

24.08 koniunkcja Wenus z Marsem

Jeśli ktoś przegapił inne sprzyjające układy planet, aby przeżyć swoje wakacyjne uniesienia, to właśnie jest ostatni gwizdek. Koniunkcja dwóch namiętnych ciał niebieskich sprzyja gorącym spotkaniom i jeśli ktoś długo nie dawał się skusić na spotkanie, to jest duża szansa, że teraz nam nie odmówi. Wenus i Mars w tym samym punkcie będą nakierowywać Naszą uwagę na sprawy partnerskie i miłosne.

30.08 nów Księżyca w znaku Panny

Do doskonały moment, aby zrobić porządki po lecie, posegregować stare ubrania i oddać je na cele charytatywne, posprzątać szafki, zrobić racjonalne postanowienia na nowy rok szkolny, podjąć jednodniową głodówkę. Wyjątkowo korzystnie byłoby posprzątać i oczyścić biurko lub miejsce pracy, tak aby przyszły nowe inspiracje. Nów Księżyca w znaku Panny sprzyja oczyszczaniu oraz sprawom higieny i zdrowia.

Udanego Augusta życzy Państwu

Astrolog Merkurja

Merkurja na Facebooku

www.merkurja.com

>>> Zobacz też:

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka, opis, mocne i słabe strony Lwa

Sennik – ciemność, ciemna noc, niebo. Co oznaczają takie sny?

Co oznacza sen, w którym jest ksiądz - sennik

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości