Horoskop na maj: Panny powinny uważać na oszustów, przed Bykami czas sukcesów. Co z pozostałymi znakami?

Horoskop


Jaki będzie horoskop na maj? Rozpoczyna się cudowny, pełen motyli, śpiewu ptaków miesiąc i… czas wszechobecnej woni ukochanego przez Polaków grilla. Przed nami czas sprzyjający miłości oraz czerpaniu radości z życia! Zgodnie z przewodzącym na początku miesiąca znakiem Byka, trzeba dobrze zjeść, wypić, radować dobrym towarzystwem i używać ile się da z życia.

W maju nie wypada być nieszczęśliwym, ponieważ jest to czas poświęcony bogini Wenus, która patronuje wszelkim przyjemnościom. Będzie romantycznie, kolorowo, namiętnie i ekscytująco. Ciepłe, pachnące kwieciem i zaróżowione zachodzącym Słońcem wieczory wprawią nas w oszołomienie. Na dodatek na majowym niebie dojdzie do kolejnej, drugiej i ostatniej w tym roku Super Pełni !

Potężny Superksiężyc zajdzie na niebie 26.maja w znaku Strzelca, a jakby tego było mało - będzie połączony z całkowitym zaćmieniem Srebrnego Globu! Miesiąc zapowiada się niezwykle emocjonująco, ale na szczęście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Co przyniesie maj?

Najbliższe tygodnie to czas przeznaczony na odpoczynek na łonie natury i czerpanie energii z Matki Ziemi. Wenus – planeta radości życia jest wyjątkowo mocna w tym miesiącu i obdarza Nas swoimi łaskami, takimi jak powodzenie materialne, sukcesy w miłości, czy też endorfiny ułatwiające zakochiwanie się bez pamięci i unoszenie się w powietrzu.

- W tym miesiącu najłatwiej się zakochać. W maju czerpiemy energię z Ziemi, miesiąc rozpoczyna znak Byka i daje nam możliwość czerpania radości z życia. Nie wypada być w maju nieszczęśliwym. To jest miesiąc radości, miłości i zakochiwania się. Wszyscy powinni odpoczywać na łonie natury, cieszyć się energią zieleni i wzrastających roślin - mówi astrolog Merkurja w Dzień Dobry TVN.

Kontakt ze świeżym powietrzem, praca nad grządkami, uprawa roślin i relaks w otoczeniu zieleni będą działać kojąco i spowodują, że szybko zregenerujemy się po tygodniach stresu i zamknięcia.

Do najważniejszych wydarzeń miesiąca będą należeć:

2.05 – Merkury w trygonie z Plutonem, ważne decyzje, informacje podawane publicznie, dobre prognozy gospodarcze

6.05 - Wenus w trygonie z Plutonem, szczęście do zamożnych, wysoko postawionych osób, dobry dzień na inwestycje finansowe i poważne zakupy.

11.05 – Nów Księżyca w znaku Byka, od teraz z sukcesem siejemy, sadzimy, uprawiamy. Ziemia w symboliczny sposób otwiera się na nowy cykl wegetacyjny oraz otrzymuje wystarczającą ilość ciepła

14.05 - Jowisz na ponad dwa miesiące wkracza do znaku Ryb, co uruchomi w Nas większe pokłady wrażliwości, empatii dla innych, zwiększy również zainteresowanie odpoczynkiem w pobliżu mórz i oceanów

26.05 - kolejny Superksiężyc, Srebrny Glob w dużej bliskości w stosunku do Ziemi, całkowite zaćmienie Księżyca w znaku Strzelca (niestety niewidoczne w Polsce). Super Pełnia przyniesie odcięcie się od starych wzorców i energii, pomoże otworzyć się na szerokie horyzonty, spojrzeć na swoje problemy z oddalenia.

27.05 – kwadratura Wenus i Neptuna, kłopoty na morzach i oceanach, możliwość wycieków ropy bądź gazu, awarie i kłopoty w ruchu lądowym i morskim.

Horoskop na maj dla wszystkich znaków

Baran - horoskop na maj

Szanse

Ten miesiąc przyniesie Ci w swojej pierwszej połowie czas poważnych refleksji i trudnych decyzji, w szczególności na gruncie zawodowym. Ewidentnie musisz bardziej przyłożyć się w pracy. To na co czekasz, czyli swoboda, wolność, podróże i nowe, ciekawe towarzystwo przyjdzie dopiero po 20. dniu miesiąca, kiedy Słońce wkroczy do znaku Bliźniąt. Na osłodę pozostanie kolejny Superksiężyc, tym razem w Twoim żywiole czyli w ognistym znaku Strzelca. Ta Pełnia przyniesie szczęśliwe zbiegi okoliczności od 22 do 28.05. Ten korzystny dla Ciebie układ z Księżycem w tle spowoduje odzyskanie przez Ciebie sił, jak również wprowadzi Cię w interesującą, nową kompanię.

Trudności

Do przeszkód i utrudnień możesz zaliczyć chroniczne wręcz zmęczenie i konieczność skupienia się na obowiązkach. W połowie miesiąca Twój patron czyli Mars będzie w trudnym położeniu, który może spowodować podatność na kontuzje. Generalnie możesz narzekać na brak luzu i swobody aż do 21.05.

Byk - horoskop na maj

Szanse

Maj to jest Twój miesiąc! Uwielbiasz ten okres kiedy ziemia otwiera się i okrywa wielobarwnym kwieciem. Dzięki Słońcu, które przebywa w Twoim znaku, jak również zasilaniu przez Marsa ze sprzyjającego znaku Raka nie będziesz narzekać na brak energii. Szczególnie dobrze podziała na Ciebie Nów Księżyca w Twoim własnym znaku (11.05), który wyznaczy nowe trendy i kierunki w życiu. Przed Tobą czas świeżych inwestycji i dobrych, trafionych zakupów. Do tego dojdzie podwyżka i uruchomią się dodatki finansowe z różnych źródeł. Dzięki wpływom Wenus pojawią się również nowe możliwości zawodowe! Aż do 20 maja będziesz się cieszyć dobrą kondycją i świetnym samopoczuciem. Młode Byki odniosą również spore sukcesy w edukacji.

Trudności

Żeby nie było tak słodko i lukrowanie, musisz przygotować się na zwrot akcji po 20 dniu miesiąca. Wtedy pojawią się pierwsze zgrzyty i utrudnienia. Twoja patronka, czyli Wenus, pod koniec miesiąca będzie w trudnym położeniu, które sugeruje możliwość straty bądź stania się ofiarą oszustwa. 26-28.05 czekają Cię również ciężkie rozmowy partnerskie.

Bliźnięta - horoskop na maj

Szanse

Jeśli chcesz cieszyć się ze swoich dotychczasowych sukcesów, bądź je pomnożyć, daj dojść do głosu dojść Twojemu niezawodnemu rozsądkowi. W połowie miesiąca musisz się przyłożyć i pilnować terminów oraz dotrzymywać umów. Pamiętaj, że otoczenie, jak również przełożeni będą wiele wymagać nie tylko od Ciebie! Zaczekaj na zmianę klimatu. Znaczne ocieplenie stosunków oraz finansowe sukcesy czekają po 20 dniu miesiąca, kiedy Słońce zagości w Twoim znaku.

Najlepsze fajerwerki maj ma dla Ciebie na sam koniec. Superksiężyc (26.05) w opozycyjnym znaku Strzelca przyniesie szansę na przebicie się do wyborowego grona. Będziesz postawiona na piedestale. Koniec maja jest pełen radosnych niespodzianek z mnóstwem pozytywnej energii.

Trudności

W okolicy Nowiu Księżyca w znaku Byka, ktoś będzie wywierał na Ciebie naciski. Przed Tobą nieprzyjemne rozmowy 11-15.05. Uważaj również na niepewne inwestycje! Pod wpływem kwadratury Neptuna i Twego patrona Merkurego (23.05) możesz stracić na chwilę panowanie nad sobą i zwyczajnie dać się zmanipulować.

Rak - horoskop na maj

Szanse

Czeka Cię bardzo udany początek miesiąca. Będziesz mieć dużo konkretnych powodów do radości. Słońce w Byku Ci sprzyja, jak również zbliżający się Nów Księżyca, który może okazać się przełomowy jeśli chodzi o Twoje projekty i plany zawodowo-edukacyjne. Odrobina determinacji wystarczy, aby osiągnąć wymarzony sukces. Już 11.05 lub 12.05 pod wpływem Nowiu w Byku przed Tobą ważna rozmowa o finanse. Uczące się młode Raczki uzyskają w swojej edukacji bardzo dobre wyniki. Jakby tego było mało od 14 maja szczodry Jowisz zasili trygon wody wkraczając do znaku Ryb, zatem poczujesz się silniejszy i w doskonałym humorze, a i Twoją kieszeń zasili jakaś pokaźna kwota. Połowa miesiąca to świetny czas na relaks na łonie przyrody.

Trudności

Musisz się spieszyć, ponieważ Słońce wkroczy do znaku Bliźniąt już 20.05, co wpłynie na Ciebie rozpraszająco. Pod koniec miesiąca będzie wokół Ciebie zbyt dużo nowych kontaktów i roszczeń ze strony innych. Trudne i to na dodatek całkowite zaćmienie Twojego opiekuna, czyli Księżyca, zszarga Ci nerwy. Super Pełnia w Strzelcu 26.05 przyniesie irytację i niepewność.

Lew - horoskop na maj

Szanse

Słońce i Księżyc ustawione w kwadraturze do Twojego znaku będą dla Ciebie nie lada wyzwaniem. Przed Tobą trudny początek maja, a później żmudne i ważne negocjacje. Musisz wytrwale poszukiwać prawdy i kiedy przyjdzie czas, odsiać przyjaciół od wrogów. Na szczęście, aby poprawić Ci humor pojawi się nowy adorator, a tuż za nim propozycje służbowych wyjazdów. 17.05. będziesz mieć wszystkie potrzebne informacje, aby wiedzieć z kim będziesz robić interesy, a kogo lepiej unikać.

Super Pełnia w Strzelcu 26.05 naładuje Ci baterie i sprawi, że z łatwością uporasz się z problemami.

Trudności

Uczące się Lwy nie powinny dać się wciągnąć w jakąś intrygę czy nieuczciwą grę, ponieważ zostałyby obarczone konsekwencjami. Ciężki dla Ciebie Nów Księżyca (11.05) wyprowadzi Cię z równowagi. Na nieco ponad dwa miesiące stracisz wsparcie ważnej osoby, ponieważ 14 maja Jowisz opuszcza Wodnika i wkracza do znaku Ryb. Nie martw się, to chwilowa niedyspozycja.

Panna - horoskop na maj

Szanse

Przed Tobą świetny okres, zarówno indywidualnie, jak i biznesowo. Możesz cieszyć się przychylnością planet, które aż do 20. maja będą Cię nosić na rękach. Najbliższy Nów Księżyca w znaku Byka 11.05 wyjątkowo Ci sprzyja. Przed Tobą sukcesy zawodowe i towarzyskie. Zazwyczaj jesteś Panno dość chłodna i powściągliwa, ale nawet Ciebie maj rozgrzeje do czerwoności. Spowodowane będzie to bardzo intrygującą osobą, która pojawi się w Twoim otoczeniu i rzuci na Ciebie jakiś magiczny urok. Poddasz, się ale nie bez oporów. Od 14 maja Jowisz znajdzie się w opozycyjnym do Twojego znaku Ryb, co zachęci do skupienia się na odpoczynku i własnym rozwoju, a nie tylko na obowiązkach i powinnościach.

Trudności

Fala wznosząca nie może trwać wiecznie, dlatego po 20.05 czeka Cię lekki spadek sił witalnych.

Jednak najważniejsze utrudnienia będą związane z Super Pełnią w Strzelcu (26.05), która podziała jak zapalnik i wymusi na Tobie wiele życiowych decyzji.

W pewnym momencie jest konieczna szczególna uwaga! Kwadratura Twojego opiekuna i Merkurego może spowodować od 22-28.05 kłopoty z oszustami.

Waga - horoskop na maj

Szanse

Chociaż maj rozpocznie się nielekko, to już niebawem trygon Twojej opiekunki Wenus i Plutona (06.05) da wyraźne profity finansowe. Na razie niechaj będzie to pociechą. Być może nie jesteś w doskonałej formie emocjonalnej, ale musisz wytrzymać i zapalić wewnętrzne światło, ponieważ od 20.05 Słońce zasili Twój powietrzny żywioł. Dzięki planetarnemu zapleczu odzyskasz dobre samopoczucie i złapiesz wiatr w żagle. Dodatkowo 26 maja turbodoładowanie zapewni Ci Pełnia Księżyca w Strzelcu, zatem możesz się spodziewać, że koniec miesiąca upłynie Ci na podróżach i towarzyskich przygodach.

Trudności

Musisz na początku miesiąca mierzyć swoje zamiary adekwatnie do swoich sił i możliwości. Nów Księżyca w Byku (11.05) przywoła trudny okres zawodowo bądź edukacyjnie. Pomimo tego, że zazwyczaj masz szczęście, tym razem nie da się załatwić czegoś na piękne oczy. Od 15.05 nastąpi zawieszenie korzystnej dla Ciebie współpracy, ale nie martw się za jakiś czas zostanie ona wznowiona. Pod wpływem 30.05 nieporozumienia, dlatego najlepiej będzie kiedy zwolnisz tempo w relacji i nie będziesz wymagać deklaracji.

Skorpion - horoskop na maj

Szanse

Jesteś jeszcze na fali powodzenia, którą zapewnił Ci Superksiężyc w Twoim znaku, zatem do 20.05 masz czas, aby korzystać z profitów i przywilejów. Pełnia w Skorpionie otworzyła Ci wiele drzwi i nadal działa na Twoją korzyść. Nów Księżyca w opozycyjnym znaku Byka już 11 maja pomoże dopiąć umowy, podpisać dokumenty i otrzymać zapewnienia na których Ci zależy. W połowie miesiąca Skorpiony uczące się muszą szybko zdecydować, w którą stronę będą podążać. W pracy masz szansę umocnić swoją pozycję i upewnić się, że wszystko idzie w pożądanym przez Ciebie kierunku, tym bardziej, że 14.05 Jowisz wkracza do trygonu wody – będziesz mieć zatem więcej sił i energii. W relacjach padną ważne deklaracje, które być może sam wreszcie złożysz.

Trudności

Superksiężyc w Strzelcu (26.05) nie będzie po Twojej myśli. Ta Pełnia nie sprzyja Twoim ukrytym planom, ponieważ ktoś je odkryje przed czasem. Niestety pod koniec miesiąca będziesz mniej czujny niż zazwyczaj, w związku z czym ktoś może zamydlić Ci oczy.

27-30.05 uważaj na próby wyłudzeń i nie przechwalaj się tym, co udało Ci się osiągnąć, bo kogoś będzie to mocno kłuć.

Strzelec - horoskop na maj

Szanse

Ciepła wiosna zakręci Ci w głowie i w sercu, na co absolutnie nie będziesz się uskarżał. Maj wynagrodzi Ci poprzednie, trudne tygodnie. W opozycyjnym znaku Bliźniąt znajduje się Merkury i Wenus, które przyniosą dobrą kompanię i rozrywkę, którą uwielbiasz. Dzięki wsparciu Słońca pojawią się okazje do urlopowania i podróżowania. Jednak najważniejsze wydarzenie przyjdzie na koniec miesiąca. Musisz przygotować się na całkowite zaćmienie Księżyca w Twoim znaku zodiaku. To bardzo ważny astrologicznie układ, który postawi Cię przed istotnymi wyborami, ale jednocześnie da szansę na to, aby wyjść ze ślepych uliczek. Superksiężyc w Twoim znaku uwolni Cię od łańcuchów, które Cię krępują, doda adrenaliny, animuszu i odwagi, aby sięgnąć po swoje marzenia. Przed Tobą kluczowe życiowe decyzje i okazje do spełnienia się w nowej roli, wystarczy tylko złapać właściwy kierunek.

Trudności

Ponieważ 14.05 patron Strzelców czyli Jowisz wchodzi do wodnego znaku Ryb, Los przez jakiś czas będzie od Ciebie wymagał również poświęceń. Musisz być bardziej wrażliwy, empatyczny, nie deptać czyjegoś uczucia. Słońce w kwadraturze z Jowiszem (21.05) postawi sprawę na ostrzu noża, nie uciekaj przed trudną rozmową w związku.

Koziorożec - horoskop na maj

Szanse

Ten miesiąc będzie jeszcze lepszy i bardziej dostatni od poprzedniego. Nów Księżyca w znaku Byka (11.05) to dobra okazja, aby podsumować dotychczasową współpracę i sięgnąć po kolejne bonusy. Dzięki sprzyjającym układom na niebie pozyskasz wartościowe informacje, co wyciągnie Cię przed szereg i da uprzywilejowaną pozycję.

Korzystna aura planet przyniesie Ci sukcesy zawodowe/edukacyjne. W połowie miesiąca otrzymasz cenne prezenty! Dzięki przesunięciu się Jowisza do sprzyjającego Ci znaku Ryb (14.05) dokonasz udanych, ważnych zakupów i poczynisz trafione inwestycje. Do 20.05. czeka Cię nadwyżka finansowa

Trudności

Niekorzystne położenie Marsa i Saturna może obniżyć Twój poziom energii i spowodować dyskomfort, dlatego 15 maja uważaj na kontuzje i urazy.

Niestety koniec miesiąca będzie już mniej przyjazny. Zaćmienie Księżyca (26.05) i Super Pełnia w znaku Strzelca spowodują konflikty w Twoim bliskim otoczeniu, na co wyjątkowo źle zareagujesz.

Wodnik - horoskop na maj

Szanse

Miesiąc musisz zacząć ze sporym wysiłkiem. Najlepsze kąski maj zostawił dla Ciebie dopiero na koniec. Od 20. dnia miesiąca Słońce znajdzie się w powietrznym żywiole, optymizm wróci a Twoja sytuacja się ustabilizuje. Kiedy Słońce przejdzie do znaku Bliźniąt w Twoje życie zawita powodzenie w sprawach handlowych i podróżach. Zastrzyk ożywczej energii spowoduje pojawienie się świetnych pomysłów i przypływ sił. Do najważniejszych wydarzeń można zaliczyć Pełnię w Strzelcu (26.05) – w tym terminie odważysz się na ważny krok, który pozytywnie wpłynie na Twoje późniejsze losy partnerskie i zawodowe. W tym miesiącu warto się edukować i zapisywać na wszystkie kursy, szkolenia i warsztaty jakie tylko staną ci na drodze, ponieważ zaprocentuje to już niebawem.

Trudności

Okres od 10 do 16 maja będziesz mieć wyjątkowo pod górkę. Ktoś nie będzie słuchał Twoich wskazówek, wręcz przeciwnie, utrudniał i torpedował wszystko co się da.

Nów Księżyca w Byku (11.05), który nie współgra z Twoją energią, zaburzy Ci plany i pokrzyżuje wypoczynkowe pomysły. Ograniczenia, które Cię hamują kiedyś znikną, nie walcz na siłę z wiatrakami.

Ryby - horoskop na maj

Szanse

Przed Tobą piękna inauguracja miesiąca. Właściwie wszystko idzie zgodnie z Twoimi planami i zamierzeniami. Będziesz cieszyć się poparciem planet. Dzięki wpływowi Nowiu Księżyca w znaku Byka (11.05.) otworzy się przed Tobą nowy rozdział finansowy, być może Twoje rozmowy o podwyżkę przyniosą skutek lub rozmowa kwalifikacyjna o lepsze stanowisko będzie miała odpowiedni efekt. Doskonały wpływ wiąże się również z tym, że 14 maja Jowisz wkracza do Twojego znaku, co da Ci możliwość lepszej edukacji, uzyskania korzystniejszych warunków mieszkaniowych bądź zamiany pracy na lepszą. Maj to dla Ciebie doskonały czas na rezerwację urlopów, zakup wycieczek i szansa na wygraną w grach losowych.

Trudności

Dni od 23 do 27 maja mogą przynieść spore pomyłki, zatem nie rób większych zakupów w tym terminie!

26.05 Pełnia Księżyca w kwadraturze do Twojego znaku zadziała niekorzystnie na samopoczucie i kontakty z otoczeniem, w szczególności dalszą rodziną.

Samych wspaniałości w tym cudownym miesiącu, życzy Czytelnikom

Astrolog Merkurja

Zobacz wideo: Jakie znaki zodiaku do siebie pasują?

Zobacz też:

Na co swędzi lewa ręka – zabobon czy objaw choroby?

Czego pragną kobiety według horoskopu? Zdradza astrolog Merkurja

Najlepsze wróżki w Polsce zdradzają tajniki swojej pracy. "Zdarzyło mi się gościć osoby, które są duchownymi"

Autor: Astrolog Merkurja