Horoskop

Horoskop na luty - najkrótszy miesiąc roku. Astrolog: "Powinniśmy zająć się tym, co na co dzień ukryte"

Horoskop

Aktualizacja:

Horoskop na luty, czyli inaczej strąpacz, sieczeń, ale również gromnicznik. To miesiąc numerologicznej dwójki - wibracji, która nakłania do poszukiwań odpowiedzi na trudne pytania. Jest miesiącem innym od wszystkich, bo krótszym. Co nas czeka w lutym? Sprawdź horoskop, który dla wszystkich znaków zodiaku przygotowała Astrolog Merkurja.

Luty - miesiąc inny, niż wszystkie

Nazwa miesiąca nawiązuje w starej polszczyźnie do czegoś groźnego, srogiego, mroźnego. Luty to inaczej ścinający mrozem - sieczeń i nic dziwnego, ponieważ jeszcze kilkadziesiąt lat temu najniższe temperatury w roku notowano właśnie w tym okresie.

Łacińska nazwa miesiąca, czyli februarius, nawiązuje do oczyszczeń przez poty i łaźnię. Starożytni mieszańcy Italii właśnie w tych dniach poddawali się procedurom i ceremoniom oczyszczającym.

Nam łaciński rzeczownik kojarzy się z głównie z febrą, czyli gorączką, którą w lutym bardzo łatwo złapać. Zanim dopadnie nas febra warto ją ubiec i wywołać w ciągu najbliższych tygodni kontrolowane februum (łac. oczyszczenie) przez poty, łaźnię, saunę lub… ścisły post.

O konieczności oczyszczenia, ceremoniach pokutnych oraz zadumie przypomina Popielec, który wypada 17.02 i rozpoczyna w naszej kulturze okres Wielkiego Postu.

Luty to także miesiąc numerologicznej dwójki, wibracji która nakłania do poszukiwań odpowiedzi na trudne pytania. Ten dziwny, inny od wszystkich, krótszy miesiąc podpowiada, że powinniśmy zająć się tym, co na co dzień ukryte, rozwojem duchowym, wsłuchać się w podszepty intuicji, zapisywać sny. To okres pracy nad wnętrzem, poniekąd wymuszonej przez okoliczności, ponieważ w lutym rzadko kto cieszy się dobrą kondycją psychofizyczną.

Co nas czeka w lutym. Horoskop

  • wyostrzenie się intuicji
  • potrzeba rozwoju duchowego
  • skupienie się na życiu wewnętrznym
  • dokonywanie rachunku sumienia i oczyszczenia
  • praktykowanie postu bądź innych form samodyscypliny

11.02. Nów Księżyca w znaku Wodnika (który rozpoczyna Nowy Chiński Rok) i jednocześnie Tłusty Czwartek w naszej kulturze, a zatem możemy przyłączyć się do celebrowania i ucztowania razem z Dalekim Wschodem.

11-14.02. To nie tylko Walentynki, czyli święto zakochanych, ale również bardzo ciekawe połączenie Merkurego, Wenus i Jowisza w znaku Wodnika, które dawać będzie łut szczęścia, wysokie wygrane, możliwość wykorzystania swojej chwili i szansy danej przez Los. Szczególnie uprzywilejowane będą znaki powietrzne.

17.02. Środa Popielcowa – to bardzo trudna data, w której dojdzie do kwadratury Saturn-Uran, czekają nas burzliwe wydarzenia w kraju i na świecie. Pojawi się potrzeba zastanowienia się nad sensem życia oraz kierunkiem w którym zmierzamy, każdy indywidualnie oraz gremialnie jako mieszkańcy tej planety.

27.02. Pełnia Księżyca w znaku Panny, tak zwany Głodny, Postny bądź Śnieżny Księżyc. W tym dniu powinniśmy wykazać się szczególną troską, aby wprowadzić czystość w otoczeniu. Posprzątać, odkurzyć, zdezynfekować powierzchnie, umyć podłogi, blaty i wyrzucić stare, niepotrzebne rzeczy.

Co nas czeka w lutym? Kontynuacja rozmowy:

Horoskop na luty dla wszystkich znaków zodiaku

- W lutym energia się zmienia. Wiemy, czego nie potrzebujemy, wiemy, co nam będzie przeszkadzało w życiu i tego się będziemy pozbywać w tym miesiącu - zdradziła astrolog Merkurja w Dzień Dobry TVN. Co mówi horoskop?

Baran - horoskop na luty 2021

Szanse

Już od początku miesiąca Mars doda Ci wigoru i wytrwałości. W lutym nauczysz się konsekwencji, punktualności i będziesz zdeterminowany na sukces zawodowy. Sprzyjają Ci układy planet w Wodniku, a okres od 10. do 15. dnia miesiąca będzie dla Ciebie wyjątkowo korzystny. Fizycznie również świetnie, ponieważ będziesz mieć mnóstwo energii, aby osiągnąć założone cele. Do głowy będą Ci wpadać rewelacyjne pomysły. Na koniec miesiąca szykuje się satysfakcjonująca wygrana nad rywalem bądź wrogiem - trygon Marsa z Plutonem (25.02) sprawi, że postawisz na swoim.

Trudności

Od 18.02 przygotuj się na spowolnienie i wyciszenie. Przejście Słońca do znaku Ryb będzie miało na Ciebie niezbyt przyjemny wpływ. Wyjątkowo łatwo będzie Ci o kłótnię partnerską 20.02. W tym dniu kwadratura Wenus z Marsem wzburzy Twoje emocje.

Byk - horoskop na luty 2021

Szanse

Dzięki spojrzeniu na swoją sytuację z innej perspektywy zrozumiesz, gdzie leży źródło Twoich kłopotów. Co prawda wiele planet tworzy wobec Twojego znaku układ pełen wyzwań, ale możesz z tego wyciągnąć istotne korzyści. Przede wszystkim odkryjesz, kto tak naprawdę kopie pod Tobą dołki. Intrygant sam zdemaskuje się w połowie lutego, a potrzebne informacje wpadną Ci w ręce szczęśliwym zbiegiem okoliczności. Pomimo tego, że możesz czuć się przytłoczony, to od 18.02 sytuacja się odwróci na Twoją korzyść. Błyskawiczny przypływ mocy odczujesz 25.02, wtedy ktoś padnie Ci do stóp. Pełnia Księżyca w pokrewnym Ci znaku Panny (27.02) sprawi, że nadejdzie odpowiedni czas na rewanż zawodowy.

Trudności

Na początku miesiąca osoby w Twoim otoczeniu będą stawać okoniem. Nów w Wodniku 11.02 mocno zmęczy Cię fizycznie i psychicznie. Czekają na Ciebie również przejściowe trudności z dokumentami.

Bliźnięta - horoskop na luty 2021

Szanse

Dzięki obecności Słońca, Merkurego, Wenus, Jowisza, Saturna, a od 10 do 12 lutego również Księżyca w sprzyjającym Ci znaku Wodnika, czeka Cię mnóstwo sympatycznych chwil. Do 18.02 możesz liczyć na sporą ilość owocnych dni. Przed Tobą dobra passa w miejscu pracy. Masz szansę spotkać odpowiednich ludzi, którzy przedstawią Cię komu trzeba. Będziesz błyszczeć, będziesz imponować wiedzą, będziesz zbierać laury. Twój wygląd również zmieni się na korzystniejszy, a wizerunek się odświeży, dzięki czemu obsypie Cię masa komplementów. Ktoś zaproponuje współpracę, więc czeka Cię udział w ciekawym projekcie. Twoje idealne dni to 13 i 14 lutego, wtedy rozmowa z wpływowym człowiekiem może odmienić Los. W kwestiach uczuciowych także doskonałe chwile.

Trudności

Ponieważ masz sporo na głowie doświadczysz rozkojarzenia i chaotyczności. Po 19.02 uważaj w podróżach, łatwo wtedy o jakieś niedogodności. Pełnia w znaku Panny 27.02 obniży Twoją odporność, więc nie zapominaj o szaliku.

Rak - horoskop na luty 2021

Szanse

Najlepsze kąski miesiąc zostawi Ci na ostatek. Do tego czasu musisz przygotować się na kilka nieprzyjemnych rozmów w miejscu pracy i uszczypliwości ze strony współpracowników. Nów Księżyca w Wodniku (11.02) zirytuje Cię i wytrąci z równowagi. Na szczęście duża poprawa jakości życia, humoru i ponowny optymizm pojawią się już od 18.02. Przyjdzie wtedy czas na korzyści materialne i pozytywne rozpatrzenie Twoich podań, pism i wniosków. Życie partnerskie nabierze kolorów od wkroczenia Wenus do znaku Ryb (25.02). Pod koniec miesiąca wpadniesz na dobre pomysły na biznes. Pełnia Księżyca w znaku Panny (27.02) to sfinalizowany lukratywny interes. Bardzo możliwe, że czeka Cię również awans na koniec miesiąca.

Trudności

W okolicy Walentynek niestety będą się powtarzać kłopoty w komunikacji partnerskiej. Jak widać do 18.02 to nie jest Twój czas, więc może przełóż romantyczną kolację na inny termin. Tym bardziej, że Ty sam, Raku, będziesz marudny i nie jesteś bez winy w tych sporach. Otoczenie będzie w połowie miesiąca mieć Cię dosyć, ale pamiętaj, że to przejściowe.

Lew - horoskop na luty 2021

Szanse

Przed Tobą miesiąc, jakich mało. Wykorzystuj szybko idealne układy na niebie, aby zagrać va banque o wszystko, na czym Ci zależy. Jeśli dobrze rozegrasz karty, które dał Ci Los, a będzie tych atutów niemało, to okres od 10 do 15 lutego przekujesz w swój wielki sukces. Masz teraz możliwość, aby zaistnieć przed licznym gremium i przedstawić swoje rewelacyjne pomysły, co spotka się z akceptacją i entuzjazmem. Twoje życie osobiste będzie kwitnąć. Będziesz, Lwie, rozchwytywany i uwielbiany. Pomimo trudów i ograniczeń w spotkaniach bezpośrednich czeka Cię duża aktywność towarzyska. 13-14-15 lutego to możliwość okazjonalnych, dużych zakupów. Może wypatrzysz na promocji jakąś perełkę? Pamiętaj jednak, że ten wspomagający układ nie trwa w nieskończoność i uwiń się z ważnymi kwestiami do 18.02

Trudności

Pod koniec lutego nastąpi wyraźne spowolnienie i spadek Twoich sił witalnych. Uważaj na przemęczenie i wyeksploatowanie 25-26-27 lutego.

Panna - horoskop na luty 2021

Szanse

Twoja ciężka praca przyniesie na koniec lutego wyczekiwane efekty, a razem z nimi zasłużony sukces. Do tego czasu będziesz musiała, Panno, przeżyć kilka zgrzytów i starć. Uwalniający przełom i pokonanie trudności czeka Cię od 25.02. Wtedy udowodnisz niedowiarkom co potrafisz, a ktoś, kto grał Ci na nerwach i nosie, poniesie konsekwencje. Wkroczenie Wenus do opozycyjnego znaku Ryb (od 25.02) przyniesie poprawę spraw sercowych i stanu konta. Bardzo istotna i obiecująca Pełnia Księżyca 27.02 w Twoim własnym znaku, przywróci Ci wiarę w powodzenie i dobry Los.

Trudności

Do 18.02 prawie wszystko idzie pod górkę. Będziesz mieć wrażenie, że odbijasz się od ściany. Merkury cofa się i wracasz do punktu wyjścia. Sprawy z przeszłości nie zechcą dać spokoju, szczególnie 9 i 10 lutego. Możliwe również przejściowe konflikty z urzędem. Pamiętaj, że pod koniec miesiąca wyjdzie, że Twoje na górze!

Waga - horoskop na luty 2021

Szanse

Dzięki pobytowi Twojej patronki w powietrznym trygonie pozałatwiasz wszystkie sprawy, które do tej pory wydawały się nie do przeskoczenia. Masz teraz zielone światło na śmiałe poczynania, inwestycje oraz tworzenie wielkich wizji. Nów Księżyca w znaku Wodnika (11.02) otworzy wiele zamkniętych do tej pory drzwi. Musisz jedynie być bardziej zdecydowana i nie bać się ryzyka. Układy Wenus z Merkurym i Jowiszem dadzą spełnienie marzeń 9-15.02.

Na Walentynki będziesz wyjątkowo pięknie się prezentować. Do 18.02 czarujesz i jesteś mistrzem konwersacji. Masz również szczęście do odpowiednich ludzi. Jeśli chcesz pokusić się o wygraną, kupon z właściwymi liczbami możesz skreślić 12.02.

Trudności

Jak to zwykle z Tobą bywa, kłopoty może sprawić niezdecydowany charakter i brak konkretów. Uważaj na emocje 7 i 20, bo wtedy łatwo dasz się sprowokować. Pomimo tego, że wzdycha do Ciebie połowa okolicznych singli, nie przesadzaj z roszczeniami, bo przeholujesz.

Skorpion - horoskop na luty 2021

Szanse

Pamiętaj, że na wszystko wystarczy Ci sił, pomimo intryg otoczenia. Początek miesiąca będzie co najmniej wymagający. Zachowasz zimną krew, przecież mas zw tym wprawę. Od 18.02 karta odwraca się na Twoją korzyść.

Dzięki doskonałemu trygonowi Twojego dawnego patrona Marsa i obecnego protektora, czyli Plutona, od 25. do 28 lutego będziesz nie do pokonania. Pełnia Księżyca w mobilizującym dla Ciebie położeniu, czyli w znaku Panny, przyniesie Ci sukces w zakresie finansów oraz docenienie w miejscu pracy. Możesz liczyć na nadprogramowe zyski i sukces w rozgrywkach, które prowadziłeś od początku miesiąca.

Trudności

W dniach 6, 10 i 11 ktoś będzie robił Ci gigantyczne trudności oraz torpedował wszystkie Twoje plany. Do 19.02 musisz przeczekać opór. Wyczujesz konkurencję w Twoim partnerstwie, ale cierpliwość Ci się opłaci.

Strzelec - horoskop na luty 2021

Szanse

W tym miesiącu wiele razy będziesz mieć szczęście, zarówno do ludzi jak i do sytuacji. Bardzo aktywny Twój patron czyli Jowisz, postawi Cię na piedestale i będzie rozpieszczał, chociaż być może na to nie zasłużyłeś. Twoje doskonałe dni to 11, 12, 13, 14 lutego. Otrzymasz nagrody, na które ciężko pracował ktoś inny, pochwały, które spadną na Ciebie jak płatki róż. Szanse, które otrzymasz od Losu warto konsumować jak świeże bułeczki, ponieważ już za chwilę otoczenie może się zorientować, że robisz sobie dobry marketing, ale niewiele za nim idzie. Koniunkcja Jowisza z Wenus i Merkurym (szczególnie 12 lutego) pomoże Ci w osiągnięciu zamierzonego efektu sercowego. Jeśli marzysz o czyimś uczuciu, śmiało atakuj. Ta osoba na widok Twojej słodkiej minki rozmrozi się i przebaczy wszystko. Na jak długo? To już inna kwestia.

Trudności

Luksusowe, cieplarniane warunki nie mogą trwać wiecznie, więc zapłata za wybryki czeka Cię już pod koniec tego miesiąca. Do skrzynki przyjdą zapomniane mandaty, a rachunek zdrowotny za bieganie z rozpiętym płaszczem przyjdzie 19 i 27 lutego. Pilnuj się, to załagodzisz negatywne skutki za w czasu.

Koziorożec - horoskop na luty 2021

Szanse

W ciągu najbliższych tygodni masz możliwość ostatecznego uwolnienia się od przeszłości i ciążących Ci, niezałatwionych spraw. Po długim wyczekiwaniu 6.02 padną ważne deklaracje i obietnice. W tym dniu dojdzie do koniunkcji Wenus i Saturna, zatem możesz liczyć na to, że ktoś życzliwy i z wysoką pozycją zadeklaruje pomoc w istotnej dla Ciebie kwestii. Pełnia Księżyca w pokrewnym Ci, ziemskim znaku Panny przypieczętuje Twoje umowy i transakcje. Koniec miesiąca będzie nad wyraz udany i będziesz się cieszył z obrotu sytuacji na Twoją korzyść. Druga połowa miesiąca upłynie Ci na kalkulowaniu, przeliczaniu, planowaniu swoich inwestycji i lokowaniu oszczędności. W partnerstwie wspólna wizja przyszłości.

Trudności

Nie wszystkie aspekty będą idealne. Musisz szczególnie wytężyć uwagę w dniu 17.02. Ciężkie układy Urana z opiekunem Koziorożców – Saturnem, mogą postawić Cię w trudnym położeniu. W tym terminie wiele decyzji stanie na ostrzu noża.

Wodnik - horoskop na luty 2021

Szanse

Chyba nie mogłeś wymarzyć sobie lepszego miesiąca na rozpoczęcie biznesu, ważne inwestycje, pierwszą randkę czy złapanie pracy życia. Sprzyjająca kwestiom miłosnym Wenus znajduje się w Twoim znaku od 1-25. 02, ale nie tylko na wsparcie jej wysokości Afrodyty możesz liczyć. W całym znaku Wodnika robi się tłoczno od ciał niebieskich. Wenus, Merkury, Jowisz, Saturn, Słońce i jako wisienka na torcie Nów Księżyca (11.02), który zainauguruje Nowy Chiński Rok. Masz w czym wybierać, przebierać. Podobnie z Twoimi sytuacjami w miejscu pracy. Kariera zawodowa kłania Ci się w pas, podobnie jak nowy szef. Wystarczy wyciągnąć rękę. Nie inaczej z układami partnerskimi. Jesteś teraz czarujący, magnetyczny, charyzmatyczny. Nikt Ci się nie oprze, więc miłość kwitnie, podobnie jak sukces finansowy. Niech Cię nie uśpi ta lawina przyjemności. Trzeba to wykorzystać konstruktywnie! Pierwsze trudności już 17.02.

Trudności

Ponieważ Twój patron Uran będzie w kilku kwadraturach, masz teraz podatność na urazy. Ważne i trudne starcie Urana z Saturnem (17.02) przyniesie konflikt interesów i kłótnie z szefem. Być może ktoś nie będzie chciał pogodzić się ze zmianami, na które się zdecydujesz.

Ryby - horoskop na luty 2021

Szanse

Staraj się, aby rozdysponować rozsądnie swoje finanse. W pierwszych dniach miesiąca możesz mieć nadprogramowe wydatki i w związku z tym i więcej stresu. Walentynki dzięki aktywnemu Neptunowi będą dla Ciebie w tym roku wyjątkowo miłe. Słońce wkroczy do znaku Ryb wyjątkowo wcześnie, bo już 18. dnia lutego. Dzięki temu odżyjesz, poczujesz wenę oraz otrzymasz możliwości dodatkowego zarobku. Spodziewaj się, że koniec miesiąca będzie prawie w całości na Twoją korzyść. Doskonale rokujące układy nastąpią 25.02. Dostaniesz wtedy zastrzyk energii. Wenus wkroczy do akcji i spowoduje zwiększenie atrakcyjności fizycznej jak również przyciągnie większe pieniądze do Twego portfela.

Pełnia Postnego Księżyca 27.02 sprawi, że spotka Cię dobra, domowa niespodzianka.

Trudności

Niestety do 18.02 będziesz narzekać na brak humoru i apatyczność, które uda się nieco przepędzić w Walentynki. Jednak pierwsza połowa miesiąca to głównie przemęczenie oraz zwiększona ilość rachunków i zobowiązań.

Zobacz live na naszym Facebooku z Merkurją

Zobacz też:

Horoskop numerologiczny 2021. Dla kogo to będzie czas miłości i sukcesów finansowych?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie do zatrzymania. "Pandemia wywróciła wszystko do góry nogami, ale nie pękamy"

Sukces akcji #TVNpomagajmysobie. Przygotowano ponad 100 tysięcy posiłków dla potrzebujących

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości