Horoskop

Horoskop na listopad. Czy będzie to najsmutniejszy miesiąc w roku?

Horoskop

iStockphotoABGlavin/Getty Images

Jaki jest horoskop na listopad? Nastał przedostatni miesiąc roku, który zachęca nas do zastanowienia się nad sensem przemijania i pomaga uporządkować sprawy z całego, powoli odchodzącego już roku. Będziemy refleksyjni, zamyśleni, ale również bardziej podatni na stres i udzielający się zły nastrój. Co nas czeka?

Piękne, słowiańskie nazwy miesięcy oddają ich charakter i opisują to, co dzieję się w świecie przyrody. Nie trudno się domyśleć, że listopad, wskazuje na okres opadających liści. Odfruwające z drzew liście, które pozostawiają nagie, ponure gałęzie, często odzwierciedlają nasz jesienny trochę depresyjny stan ducha. Cykl narodzin, przemijania i śmierci, właśnie teraz dobitnie przypomina o swoim istnieniu. Nie bez powodu, w niektórych regionach Polski listopad nazwany jest SMUTANEM. Co ma w zanadrzu listopad?

Listopad według horoskopu

W ciągu najbliższych tygodni dobrze jest robić wstępne podsumowanie roku, zastanowić się nad zadaniami na przyszłość, odrzucić od siebie to, co zbędne. Czy w tym roku czekają na nas zimne, ciemne i brzydkie listopadowe nastroje? A może nie będzie, aż tak źle?

Najtrudniejsze układy przyniesie połowa miesiąca, która będzie bardzo burzliwa i niespokojna nie tylko w kraju, ale na całym świecie. W szczególności dni od 11. do 16. listopada będą nerwowe, wybuchowe i przepełnione stresem. Zarówno w świecie wielkiej polityki, jak i w naszych domach czy relacjach, trudno będzie o chwilę spokoju. Oliwy do ognia doleje koniunkcja Jowisza i Plutona (12.11), która wzmocni polityczną walkę, podgrzeje konflikty na najwyższych szczeblach władzy , oraz dopuści do głosu fundamentalistów i osoby głoszące kontrowersyjne poglądy. Możliwe również lokalne trzęsienia ziemi oraz skażenia toksycznymi materiałami.

Połowa listopada jest okraszona powrotem Marsa do ruchu prostego, oraz niepokojącym Nowiem Księżyca w znaku Skorpiona, który uruchomi stany wzburzenia oraz utrudni kontrole nad emocjami.

Sytuacja uspokoi się odrobinę dopiero na sam koniec miesiąca, kiedy powrócą lepsze nastroje oraz optymizm. Andrzejki powinniśmy spędzić w lepszych humorach i być może w doborowym towarzystwie on-line.

Horoskop na listopad - wpływy astrologiczne na nadchodzące dni

6.11 – Merkury utworzy kwadraturę z Saturnem. Czeka nas dzień pełen prawnych zawirowań, obwieszczeń i ogłoszeń. Zaczniemy robić porządki w dokumentach. Możliwe będą duże utrudnienia w ruchu, kłopoty komunikacyjne. Nie jest to dobry czas na podróżowanie.

10.11 – Słońce w trygonie z Neptunem, Merkury wkracza do znaku Skorpiona. Dzisiaj poniesie nas fantazja. To doskonały dzień, aby trochę się wyluzować. Obejrzeć w domu dobry film, poczytać książkę, oderwać myśli od ciężkich tematów. Można poprawić sobie humor twórczym działaniem w kuchni.

12.11 – Wenus w kwinkunksie z Neptunem, Jowisz w koniunkcji z Plutonem. To bardzo trudny i wymagający układ na niebie, który spowoduje społeczne niezadowolenie i możliwość protestów, w tym również sądowych. W tym czasie istnieje zwiększone prawdopodobieństwo wybuchów nieszczelnych instalacji gazowych. Szaleńcy oraz fundamentaliści będą dążyć do eskalacji konfliktów. W tym dniu lepiej uważać i nie wdawać się w żadne konflikty.

14.11 – Mars, który od miesięcy przebywa w znaku Brana, nareszcie rozpocznie ruch prosty i odzyska pełnię swych sił. Apetyt na skrajne emocje znacząco się zwiększy. Uważajmy, aby nie zgubić zdrowego rozsądku. Sytuacja łatwo może się wymknąć spod kontroli. Jest duże prawdopodobieństwo wybuchu większej ilości pożarów i zagrożenie ze strony ognia.

15.11 – Księżyc w nowiu w znaku Skorpiona. Bardzo prawdopodobna jest podatność na manipulacje oraz wyładowanie gniewu i frustracji na najbliższych. Dodatkowo na niebie dojdzie do kwadratury Wenus i Plutona, która wpłynie na podsycanie nastroju podejrzeń oraz zazdrości. Czeka nas spadek kondycji i samopoczucia. To nie jest dobry dzień na wysiłek fizyczny, ani na rozwiązywanie ważnych sporów czy konfliktów. Małe sprzeczki mogą urosnąć do katastrofalnych rozmiarów. Uwaga na osoby, które za wszelką cenę będą chciały dążyć do rywalizacji i konfrontacji.

21.11– Słońce wkracza do znaku Strzelca, Wenus wkracza do znaku Skorpiona. Przed nami zmiana klimatów i nastroju. Będziemy cieszyć się ze zwiększonej intensywności działań. Po dłuższym spadku humorów czeka Nas odbicie w dobrym kierunku. zobaczymy przyszłość w bardziej kolorowych tonacjach.

24.11 – Merkury w trygonie z Neptunem. To dzień pełen romantycznych uniesień, dobrych inspiracji i zainteresowania się duchową stroną życia.

27.11 – Merkury utworzy sekstyl z Plutonem, Wenus w opozycji z Uranem. W tym dniu będziemy działać pod wpływem impulsu. Bardzo prawdopodobne nagłe zerwanie relacji lub odwrotnie, błyskawiczne zafascynowanie się kimś i zakochanie od pierwszego wejrzenia. Pod wpływem Urana możemy skusić się na przyjemność, która słono będzie kosztować.

30.11 – Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt, Merkury w sekstylu z Saturnem. Przed nami intensywne, konstruktywne i bardzo ciekawe zakończenie miesiąca. Pełnia Księżyca w towarzyskim znaku Bliźniąt zachęci nas do otworzenia się na zawieranie nowych, wirtualnych znajomości. Dzięki dobremu położeniu Merkurego będziemy bardziej kalkulować i racjonalizować. Dzisiaj łatwiej będzie osiągnąć porozumienie i prowadzić negocjacje.

Horoskop na listopad dla wszystkich znaków

Baran

Musisz skupić się na pracy oraz na obowiązkach. Roztkliwianie się nad innymi dorzuci Ci tylko ciężaru na barki, które i tak masz bardzo przeciążone. Zdecydowana ulga spotka Cię w momencie, w którym Twój patron czyli Mars zacznie poruszać się na niebie ruchem prostym, czyli po 14.11. Do tego czasu musisz się pilnować i nie dać sobie wejść na głowę, co w tej chwili niestety jest łatwe jak nigdy.

Byk

Opozycja Słońca do Twojego znaku, jak również Nów Księżyca w znaku Skorpiona pomoże Ci jasno i wyraźnie zrozumieć w jakim jesteś położeniu, oraz jakie są prawdziwe intencje otaczających Cię osób. Przygotuj się na spore zaskoczenie 15.11, w tym okresie ktoś zagra poniżej pasa, ale na szczęście będziesz przygotowany i świetnie się wybronisz. Uporaj się z zaległościami do 21.11, później będą nieprzyjemne konsekwencje.

Bliźnięta

Jak kania dżdżu będziesz czekać na wkroczenie Słońca do znaku Strzelca (21.11), ponieważ do tego czasu wszystko będzie Cię drażnić i irytować. Krewni i znajomi będą prezentować roszczeniowe postawy. Uważaj, aby nie puściły Ci nerwy 15.11. Na szczęście sam koniec miesiąca wynagrodzi Ci dotychczasowe nieprzyjemności. Pełnia Księżyca w Twoim własnym znaku podsunie lukratywne propozycje zawodowe i pozwoli Ci zabłysnąć.

Rak

Musisz teraz iść za ciosem i realizować swoje plany i marzenia. Sprzyja Ci pobyt Słońca w trygonie wody, jak również najbliższy Nów Księżyca w znaku Skorpiona. Masz teraz możliwość uzyskać coś bardzo wartościowego, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jest całkiem dobrze i nie powinieneś psuć tego swoim wiecznym narzekaniem, bo dobre energie mogą się na Ciebie obrazić. Pod koniec miesiąca zmiana klimatu, ktoś mocno Cię oplotkuje.

Lew

Przed Tobą trudny okres. Słońce w znaku Skorpiona powoduje u Ciebie nieharmonijne stany emocjonalne i lęki. W szczególności Nów Księżyca (15.11) może wywołać nadmierną ekscytację i potrzebę rozładowania napięcia przez kłótnie czy spory. Uwikłasz się w rodzinny konflikt i niczego na tym nie zyskasz. Spróbuj przeczekać zanim wybierzesz stronę, wobec której będziesz lojalny. Po 21.11 znaczna zmiana na lepsze.

Panna

W ciągu najbliższych dni poczujesz duży przypływ energii. Układy na niebie sprzyjają dobrym zmianom w Twoim życiu. Do głowy wpadną Ci świetne pomysły jak zreformować swoje otoczenie, aby było Ci w nim jeszcze lepiej. W połowie miesiąca czekają Cię spore, dodatkowe pieniądze. Zaczniesz samodzielnie podejmować odpowiedzialne decyzje. Po 21.11 wystrzegaj się ufania podejrzanym wiadomościom, od osób których nie znasz.

Waga

Najbliższe tygodnie przyniosą Ci zwolnienie tempa oraz konieczność skupienia się na życiu prywatnym. Być może trzeba będzie na chwilę odłożyć karierę na bok. Ktoś będzie wymagał Twojego wsparcia. W połowie miesiąca ważne dla Ciebie sprawy urzędowe i formalne wreszcie drgną. Po 21.11 złapiesz głębszy oddech, a świat zacznie spełniać Twoje zachcianki. Pełnia Księżyca na koniec miesiąca da Ci ogromną ulgę i przywróci wiarę w ludzi.

Skorpion

Na niebie wspiera Cię Słońce w Twoim znaku, co zapewnia przypływ sił witalnych oraz poprawę nastroju. Dodatkowo ważna będzie również koniunkcja Jowisza i Plutona (12.11), która da niepowtarzalną szansę na uzyskanie dużych profitów, w tym również tych finansowych. Być może wygrasz w jakimś ważnym sporze i postawisz na swoim, co przecież uwielbiasz. Nów Księżyca (15.11) w Twoim własnym znaku otworzy długo zamknięte przed Tobą drzwi. W ciągu najbliższych tygodni wszystko jest dla Ciebie możliwe.

Strzelec

Pamiętaj, aby nie wierzyć bezgranicznie w każdą zasłyszaną informację i nie dać się podpuścić. Ktoś bardzo liczy na to, że ulegniesz prowokacjom. Szczególnie niebezpiecznie u Ciebie w kwestiach emocjonalnych będzie 12.11 oraz 15.11. W tych terminach nie bierz się za porządkowanie ani Twoich spraw prywatnych, ani zawodowych. Maski opadną po 21.11 i doskonale zdasz sobie sprawę z cudzych manipulacji. Korzystne i optymistyczne wydarzenia czekają Cię w ostatnie trzy dni miesiąca.

Koziorożec

Sprzyja Ci powodzenie w kwestiach finansowych. Wykażesz się obowiązkowością i profesjonalizmem, co zostanie zauważone i docenione. Wszechświat rozpieszcza Cię swoją uwagą i dobrymi wpływami. Wykorzystuj ostatnie tygodnie pobytu w Twoim znaku zarówno Jowisza jak i Saturna. Po 15.11 podpisuj ważne dokumenty. W sprawach sercowych zrobisz na kimś piorunujące wrażenie. Nawet zajęte Koziorożce będą teraz łakomym kąskiem dla otoczenia.

Wodnik

Słońce znajduje się w kwadraturze do Twojego znaku, co wpływa na Ciebie niekorzystnie i drażniąco. Możesz być wybuchowy, nerwowy i niechętny wszystkim wokół. Czarę goryczy może przelać połowa miesiąca i Nów Księżyca, który dodatkowo dorzuci Ci pracy i kłopotów. Być może będziesz musiał przejąć czyjeś obowiązki, z czym nie będziesz chciał się pogodzić. Pamiętaj, że wsparcie zawsze możesz otrzymać od bliskiej Twemu sercu osoby. Po 21.11 znaczna ulga. Wszystko się poukłada, a Pełnia Księżyca (30.11) da zaskakujący prezent.

Ryby

Masz szansę, aby poczuć się doceniona przez najbliższych i przełożonych. Czeka Cię okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy, lub wygranie jakiejś kwoty. Przez trzy najbliższe tygodnie Los będzie Ci sprzyjał, a dobre daty to w szczególności 12.11, 15.11 oraz 20.11. Będziesz odważniejsza niż zazwyczaj i w lepszym humorze, który udzieli się również Twoim domownikom. Popsuć humor w ostatnie dni miesiąca mogą Ci niewybredne plotki, których padniesz ofiarą.

Powodzenia w trakcie najbliższych, wymagających dni, życzy

Astrolog Merkurja

Zobacz też:

Potencjał dziecka zapisany w horoskopie. Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko?

Astrolog Merkurja o znaczeniu kolorów i ich mocy w codziennym życiu

Astrolog o laniu wosku. Który symbol wróży powodzenie?

Zobacz wideo: Wróżby andrzejkowe. Jak dawniej obchodzono to święto?

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości