Horoskop

Horoskop na kwiecień. Barany mogą zacząć wszystko od początku. A co czeka inne znaki zodiaku?

Horoskop

Aktualizacja:

Horoskop na kwiecień 2021. Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku. Kluczowym elementem kwietnia będzie Nów Księżyca w znaku Barana, dzięki któremu dużo łatwiej będzie zacząć wszystko z nową energią i entuzjazmem. Kogo czekają największe zmiany? Swój horoskop przedstawiła widzom Dzień Dobry TVN astrolog Merkurja.

Rozpoczął się kwiecień, jeden z ulubionych miesięcy Polaków, którego nazwa wzięła się od niezliczonej ilości kwitnących drzew, krzewów i ziół. Królujące w tym miesiącu rośliny przypominają nam o wszechobecnej wiośnie. Pamiętajmy jednak, że kwiecień ma również swoje małe tajemnice i potrafi nieprzyjemnie zaskoczyć. Ten miesiąc potrafi być zwodniczy, omamić ciepłymi promieniami, a kwadrans później sypnąć śniegiem na odsłoniętą szyję.

Powinniśmy zastanowić się nad dawnymi, nieco zapomnianymi nazwami kwietnia - łżykwiat lub łudzikwiat, tak właśnie określali ten miesiąc Słowianie. Oczywiście nie bez powodu. Zbyt szybko rozgrzana głowa i serce są łatwym łupem, dla łowców przygód i dla infekcji. Dlatego nie dajmy się zbyt łatwo oczarować wdziękom kwietnia.

Zaczynamy wszystko od początku

Kluczowym elementem tego miesiąca będzie Nów Księżyca w znaku Barana, dzięki któremu dużo łatwiej będzie zacząć wszystko z nową energią i entuzjazmem.

Zaczynamy wszystko od nowa. Robimy restart starych spraw, zaczynamy planować nową pracę, nowe sprawy zawodowe

- tłumaczy astrolog Merkurja.

Pod wpływem tego Nowiu (12.04) staniemy się otwarci na świeże rozwiązania i przestaniemy się oglądać za siebie. Jest to pierwszy Nów zodiakalnego roku i śmiało można wykorzystać jego moc do planowania przyszłości. Kwiecień przygotował nam również Superksiężyc, czyli zjawisko w trakcie którego Pełnia Księżyca odbywa się wyjątkowo blisko Ziemi. Nasz naturalny satelita będzie pięknie widoczny i większy niż zazwyczaj 27.04.

- To jest specyficzna pełnia (...), która będzie pobudzać bardzo duże namiętności, bardzo dużo emocji - opowiada ekpertka

Pełnia odbędzie się w charyzmatycznym i magnetycznym znaku Skorpiona, zatem możemy spodziewać się niezmiernie silnych emocji oraz niespodziewanych wydarzeń o szerszym, być może nawet globalnym znaczeniu.

Kwiecień 2021 - co przyniesie

  • na naszym celowniku w znacznym stopniu pojawi się praca i sprawy zawodowe;
  • będziemy bardziej pracowici i skupieni na karierze;
  • zaczniemy planować przyszłość zawodową i edukacyjną długofalowo;
  • mogą pojawić się ponowne kłopoty w ruchu morskim (9.04);
  • na giełdach i rynkach finansowych duże ruchy szczególnie pod koniec miesiąca;
  • w prasie, mediach będzie mocne zaakcentowanie spraw finansowych;
  • Nów w Baranie (12.04) sprawi, że zaczniemy nowy etap;
  • od 17.04 bardzo prawdopodobne zniesienie wielu ograniczeń w podróżowaniu międzynarodowym;
  • koniec kwietnia przyniesie tak zwany Superksiężyc, będzie to Pełnia Księżyca w Skorpionie (27.04), która obudzi wielkie namiętności i uwolni zmysłowość, ale może spowodować również gwałtowną zmianę na rynkach finansowych i giełdach.

Układy planet na kwiecień 2021 – ważne dni

4.04. - Merkury wkracza do znaku Barana, komunikacja przyspieszy, informacje zaczną krążyć szybciej, w tym również plotki.

9.04. - Mars w kwadraturze z Neptunem. Możemy spodziewać się kolejnych kłopotów w transporcie, utrudnień w ruchu morskim i żegludze, jak również znaczących wypadków.

12.04 – Nów Księżyca w znaku Barana. Dostaniemy kosmiczny impuls do startowania z nowymi projektami, pozostawienia za sobą ciężaru z przeszłości, zaczniemy patrzyć przed siebie.

17.04 – Mars w trygonie z Jowiszem zaktywizuje branżę turystyczną, być może poprzez samą zapowiedź zniesienia ograniczeń w podróżowaniu.

25.04 – Kwadratura Wenus i Saturna – ważne decyzje finansowe, zapowiedzi zmian na rynkach i giełdach.

27.04. - Super Pełnia Księżyca w stosunkowo niewielkiej odległości od Ziemi. Księżyc w znaku Skorpiona będzie spektakularny, mocno zarysowany i wyjątkowo silnie działający na ludzkie emocje i namiętności.

Horoskop kwiecień 2021 dla wszystkich znaków zodiaku

Baran

Szanse

W kwietniu jeszcze bardziej postawisz na siebie i swoje potrzeby, zresztą słusznie, bo teraz sam jesteś najbardziej kompetentną osobą, która może ci pomóc. Przed tobą silny Nów Księżyca w twoim własnym znaku, który odbędzie się 12.04 i zresetuje stare kłopoty. Dzięki temu wpływowi łatwo możesz zacząć wszystko od początku. Kwiecień przyniesie nowe plany, nowe marzenia i nowy image.

Trudności

Czekają cię spore konflikty i duże różnice poglądów 17-18.04. Musisz uważać, aby nie narazić się z radykalnym manifestowaniem swojego stanowiska. Od 23.04. twój opiekun Mars będzie w znaku Raka, w związku z czym straci trochę na impecie. Dlatego będziesz łatwiej się męczyć. Pod koniec miesiąca zmniejsz tempo dla swojego dobra.

Byk

Szanse

Miesiąc nie przywita cię optymistycznie i pierwsze dni będą dość wymagające. Jednak od 14.04. Wenus wkracza do swojego królestwa, a twojego znaku. W związku z tym poczujesz ulgę finansową i nieco się rozluźnisz. Bardzo korzystna dla ciebie Pełnia Księżyca (27.04) sprezentuje ci impuls do rozwoju i wielkie fajerwerki partnerskie.

Pod koniec kwietnia w fazie Byka będzie przebywać Wenus, Słońce, Merkury i Uran, w związku z tym bilans miesiąca wypadnie w 100 proc. na korzyść dla przedstawicieli rogatego znaku.

Trudności

W pierwszej połowie miesiąca czekają cię spory, kłótnie, a 12.04 pod wpływem Wenus w kwadraturze z Plutonem, może wybuchnąć nawet duży konflikt lub towarzyski skandal.

Bliźnięta

Szanse

Kwiecień zaczniesz bombowo i ekscytująco. Będziesz błyszczeć przed dużym gronem. Nów w Baranie (12.04) wprowadzi w twoje kręgi nowe osoby. Zawrzesz ciekawe znajomości. Nie zapomnisz również o interesach. Ponieważ wykażesz się pracowitością i kompetencją, ktoś cię doceni. 17.04 pod wpływem trygonu Marsa i Jowisza zabłyśniesz zawodowo. Do 19.04 śmiało podpisuj umowy, negocjuj, bądź pewny swojej wartości.

Trudności

Twoje sukcesy kują w oczy, zatem uważaj na zazdrość współpracowników. Po 19.04. ktoś rozsieje sporo plotek, wiedząc, że jesteś na nie łasy i być może dasz się skusić. 27.04 ktoś będzie knuł intrygę, aby później zaoferować pomoc, nie daj się zwieść.

Rak

Szanse

Ze swobodą i poczuciem luzu musisz trochę poczekać. Kwiecień nie przytuli cię od razu i nie okaże ci swojej sympatii w pierwszych dniach. Twój dobry okres zainauguruje się 19.04. Dzięki wsparciu ze znaku Byka rozpoczniesz czas celebracji, radości i swobody. Doznasz przypływu dużej energii życiowej, wpadniesz na świetne pomysły, zaczniesz być kreatywny i poczujesz powrót chęci do życia.

Wielkiego asa w rękawie przygotuje dla ciebie Superksiężyc w Skorpionie! Pełnia Księżyca 27.04 to będzie bardzo korzystny dla Raków układ. Przyniesie namiętność, sukces towarzyski i gorące uczucia.

Trudności

Nów w Baranie to nie jest to, co Raki lubią, więc przygotuj się na spadek formy. W okresie od 10 do 14.04 bardzo prawdopodobne bóle głowy, skoki ciśnienia oraz rozchwianie emocjonalne i niepewność. Jeśli podejrzewasz u siebie laryngologiczny kłopot, czas to sprawdzić. Dni do 19.04 są dla ciebie niezbyt korzystne, wskazane do większej ilości odpoczynku.

Lew

Szanse

Otwarcie nowej kartki w kalendarzu będzie całkiem udane. Miesiąc rozpoczniesz z dużym przytupem. Już pierwszy tydzień to ważna rozmowa zawodowa/edukacyjna, która pójdzie ci lepiej od oczekiwań. W związku z twoim dalszym rozwojem, trzeba postarać się o podjęcie konkretnych decyzji dotyczących kariery/ścieżki nauki. Słońce przebywa w ognistym trygonie i dodaje ci animuszu. Nów Księżyca 12.04 definitywnie otrząśnie cię z marazmu, pomoże pozbierać się po zimie i wleje natchnienie w twoje serce. Do 14.04 Wenus znajduje się w sprzyjającym ci znaku Barana, więc jeśli randkować, to im szybciej tym lepiej.

Trudności

Niestety za zbytnie ekscesy z początku miesiąca trzeba będzie uregulować rachunki. Pod koniec kwietnia możliwe przeinwestowanie i zbytnie ubytki w portfelu. 19.04 uwaga na zbyt duże wydatki! 27.04 Pełnia w Skorpionie przyniesie walkę i konflikty, niestety nie wprost. To będzie podstępna wojna podjazdowa.

Panna

Szanse

Miesiąc zapowiada się pracowicie i sowicie jeśli chodzi o kwestie finansowe. Po pierwszych wyboistych dniach, zacznie się zmiana na lepsze. Bardzo mocno obsadzony trygon Ziemi sprawi, że po 19.04. poczujesz się w swoim żywiole. Popłyną zaległe pieniądze i propozycje nowych zarobków. 24.04 przyjdą zaskakujące informacje. Możliwy awans lub zmiana firmy, czekają również doskonałe wyniki w pracy lub szkole. Pełnia w Skorpionie 27.04 przyniesie wyznanie od zaskakującego adoratora.

Trudności

Początek miesiąca będzie trudny i męczący. Zaznasz złego samopoczucia i niechęci do zmian. W okresie 10-15.04 możliwe bóle brzucha i kłopoty gastryczne.

Waga

Szanse

Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności, zawsze będziesz w centrum wydarzeń. Co okaże się przydatne, ponieważ lubisz być dobrze poinformowana, a już 12.04. w twoim otoczeniu wybuchnie afera towarzyska. Czekają cię ciekawe wiadomości i odrobina pikantnych ploteczek. Nów w Baranie (12.04) natchnie cię zapałem do transformacji. Szybko zmienisz wystrój domu, zapragniesz odświeżenia atmosfery wokół siebie, być może zarezerwujesz jakiś wyjazd.

Trudności

Koniec miesiąca nie będzie już taki przyjemny. 25.04 Wenus w kwadraturze z Saturnem przyniesie do zapłaty stare rachunki i przypomni o nieuregulowanych zobowiązaniach. Ostatnie dni kwietnia potoczą się nieco nie po twojej myśli. Będziesz zmuszona do niekorzystnego kompromisu.

Skorpion

Szanse

To zdecydowanie będzie twój miesiąc. Możesz liczyć na wszelkie profity i doskonałe zaplecze ze strony kosmicznych energii. Od 19.04. poczujesz się jak prawdziwy Król Skorpion i zaczniesz niepodzielnie rządzić. Praktycznie wszystkie twoje zamiary się powiodą. Całe otoczenie będzie pod twoim wpływem i urokiem, ale tym razem towarzyszyć ci będzie niezwykła siła, charyzma, wręcz magia. Pod koniec kwietnia swoim magnetyzmem urzeczesz wszystkich. Nic dziwnego, 27.04 wypadanie Pełnia Księżyca w twoim znaku! Nasz Srebrny Glob ułoży się wtedy wyjątkowo blisko do Ziemi, więc będzie to tak zwany Superksiężyc w znaku Skorpiona. Wykorzystaj ten potencjał. Moc będzie sprzyjać wszystkim Skorpionom, ale na szczególne bonusy mogą liczyć przede wszystkim te urodzone w październiku.

Trudności

Musisz uważać 9.04, w tym dniu kwadratura Marsa i Neptuna spowoduje chwilową dekoncentrację. Nieporozumienia czekają 12.04., wtedy Wenus w kwadraturze z Plutonem sprawi, że ktoś będzie próbował wejść ci w drogę (na swoją szkodę, oczywiście).

Strzelec

Szanse

Nów Księżyca w ognistym, pokrewnym ci znaku Barana (12.04.) zwiastuje powrót do formy. Będziesz mieć nastrój na żarty, flirty i generalnie dobry humor. Dobre samopoczucie podbije jeszcze w górę pełen energii trygon Marsa i Jowisza (17.04). Dzięki tym wpływom pojawi się możliwość podróży, lub obietnice wspólnych wyjazdów. Dzięki pobytowi Merkurego w Baranie trafi się wygrana w grach liczbowych. Ten dobry układ będzie ci sprzyjał do 19.04. Korzystaj!

Trudności

Pamiętaj, aby uporać się z zaległościami do 19.04. Nie zostawiaj do ostatniego dnia rozliczenia podatkowego, ponieważ możesz mieć kłopoty. Pod koniec miesiąca, kiedy energie planetarne przesuną się do znaku Byka, czeka cię ciężka praca, obowiązki i dyscyplina.

Koziorożec

Szanse

Niestety niewiele spraw będzie szło zgodnie założeniami. Nie będzie lekko, planetarne imadło trafiło na ciebie, to twój trudny miesiąc. Czasami tak po prostu musi być, że mamy chwilowo gorszą formę i trzeba się z tym pogodzić. Twoją szansą jest to, że zobaczysz w pełnym świetle kto wróg, a kto przyjaciel. Dzięki znalezieniu się w odpowiednim czasie i miejscu zdemaskujesz kilka osób. Posiadając tę wiedzę, twardo zawalczysz o swoją pozycję. Odzyskasz siły 27.04 pod wpływem Superksiężyca w znaku Skorpiona.

Trudności

Zbliżający się (12.04) Nów Księżyca w Baranie da ci popalić. Poczujesz się słabszy, odnowią się stare bóle, możesz dostać migreny i kłopotów z zatokami. Czekają cię również poważne różnice zdań, walka o dominację i rację, zarówno w miejscu pracy, jak i w partnerstwie. W dniach 24-26.04 pod wpływem kwadratury Wenus i Merkurego z Saturnem - ktoś postawi cię w niezręcznej sytuacji.

Wodnik

Szanse

Słońce i Nów Księżyca w znaku Barana działają na ciebie motywująco. Przed tobą intensywny początek miesiąca. Będziesz mieć ochotę do pracy, sportu, spotkań towarzyskich i czuć zwykłą radość życia. Masz szansę na ważne umowy, podpisanie kontraktu lub obiecujące rozmowy handlowe. Uczące się Wodniki mogą liczyć na dobre wyniki testów i egzaminów. To czym się martwiłyście, przestanie mieć znaczenie, bo od 12.04 pod wpływem otrzymanych informacji, czeka was znaczna poprawa nastroju.

Trudności

Nic nie może trwać wiecznie i od 19.04 dobra passa nieco przygaśnie. Pod koniec miesiąca przed tobą kłopoty uczuciowe. 23.04 Wenus znajdzie się w koniunkcji z twoim patronem Uranem, co zwiastuje możliwość nagłego konfliktu w relacji. 27.04 Pełnia w Skorpionie przyniesie szał zazdrości, twój lub drugiej połówki. Czy bez powodu? Mocno wątpliwe.

Ryby

Szanse

Kiedy Słońce jest w ognistym znaku Barana, czujesz jakby coś cię paliło od wewnątrz. Szybko się denerwujesz i ciężko ci utrzymać koncentrację. Na poprawę kondycji psychofizycznej musisz poczekać do 19.04. Zapewniam, że warto, ponieważ koniec miesiąca to zmiana atmosfery i przypływ gotówki. Przed tobą okazje finansowe. Superksiężyc (27.04.) w twoim wodnym trygonie przyniesie lukratywną umowę i dobry interes do ubicia. Sercowo też zmiana klimatu na ekscytujący. Ktoś nagle wyzna ci uczucie w miejscu pracy/nauki.

Trudności

Pod wpływem kwadratury Marsa i twojego patrona Neptuna (9.04.) możliwe kłopoty w podróży. Układ spowoduje twoje rozkojarzenie, więc łatwo będzie o zguby, pomyłki i nieporozumienia. Nadchodzący 12.04. Nów w Baranie wprawi cię w złość, którą rozładujesz na najbliższych.

Astrolog Merkurja życzy udanego kwietnia i pamiętajmy o zdrowym rozsądku, bo pod wpływem "łżykwiata" łatwo go zgubić!

>>> Zobacz także:

Chiński Nowy Rok pod patronem Metalowego Bawołu. Komu przyniesie szczęście?

Horoskop numerologiczny 2021. Dla kogo to będzie czas miłości i sukcesów finansowych?

Sennik – podróż i jej znaczenie. Jak tłumaczyć sen o podróży?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości