Horoskop

Horoskop na kwiecień. "Na stonowanie nastrojów możemy liczyć po 20. dniu miesiąca"

Horoskop

Aktualizacja:
Simonapilolla/Getty Images

W ciągu najbliższych trzydziestu dni wiele spraw się wyciszy i uspokoi. Wagi otrzymają swoją szansę, byki będą budować na nowo - przepowiada astrolog Merkurja, która specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN przygotowała horoskop na najbliższy miesiąc.

Czwórka patronem 2020 roku

Czwarty miesiąc jest teraz wyjątkowym czasem przełomu i miejscem spotkania z przeznaczeniem. Czwórka to numerologiczny patron całego 2020, dlatego wibracja czwartego miesiąca tego roku podbija ją i zwielokrotnia. Energia czwórki wymusza spłatę starych zobowiązań i rozliczeń z przeszłością, ale daje jednocześnie możliwość uwolnienia się od ciężaru. W ciągu najbliższych trzydziestu dni wiele spraw się wyciszy i uspokoi. Na stonowanie nastrojów możemy liczyć po 20. dniu miesiąca. Pełna emocji i gorących uczuć pierwsza wiosenna Pełnia Księżyca będzie jeszcze bardzo nerwowa, ale im więcej dni w kalendarzu będzie za nami, tym więcej spokoju wokół zagości. Kwiecień to miesiąc, który wziął swoją nazwę od ogromnej ilości kwitnących krzewów, roślin cebulowych, bylin i drzew. Wszechobecne o tej porze roku kwiaty zainspirowały do nadania czwartemu miesiącowi takiej właśnie nazwy.

W innych krajach, których języki mają pochodzenie łacińskie APRIL wywodzi się raczej od aperire, czyli łacińskiego czasownika oznaczającego otwierać. Przypominało to, o rozpoczynającym się okresie płodności ziemi, która otwierała swe wnętrze na nasiona i zaczynała wydawać pierwsze płody.

Widoczna bardzo wyraźnie na kwietniowym wieczornym niebie planeta Wenus, będzie przyświecać Naszym działaniom.

Najważniejsze wydarzenia na niebie

  • 3.04 - Wenus wkracza do znaku Bliźniąt, komunikacja zacznie być sprawniejsza, łatwiej przyjdzie flirtowanie i zawieranie znajomości on-line oraz telefonicznie, będziemy bardziej otwarci na nowe kontakty
  • 4.04 - Jeden z ważniejszych dni w tym miesiącu. Układ astronumerologiczny mówi o przełomie. Data układa się w trzy czwórki, z dnia, miesiąca oraz całego roku. Nastąpi istotny przełom. Na niebie koniunkcja Merkurego i Neptuna oraz trygon Wenus i Saturna daje możliwość postępu w poszukiwaniu skutecznej szczepionki na męczący świat wirus.
  • 5.04 - koniunkcja Jowisza i Plutona w znaku Koziorożca, do wiadomości publicznej podane zostaną ważne informacje ze świata polityki. Niespokojnie w sprawach granic.
  • 7.04 - Kwadratura Marsa i Urana, nieprzyjemny obfitujący w kłótnie, awarie, wypadki i kłopoty dzień. Szczególnie muszą uważać Barany oraz Wodniki.
  • 8.04 - Pierwsza wiosenna Pełnia Księżyca w znaku Wagi. ,,Siewna Pełnia'' lub angielski ,,Jajeczny Księżyc'' zwiastuje nadejście Wielkanocy oraz otworzenia się sezonu aktywności roślin. W tym czasie będziemy skupieni na szukaniu równowagi w relacjach z najbliższymi.
  • 19.04 - Słońce wkracza do znaku Byka, staniemy się bardziej skupieni na sprawach finansowych i zawodowych. Zaczniemy nadrabiać zaległości.
  • 21.04 - Słońce w kwadraturze z Saturnem. Kłopotliwe sytuacje formalne, nieprzyjemne zawiadomienia urzędowe.
  • 23.04 - Nów Księżyca w znaku Byka. Warto zadbać o swoje portfele, zrobić rytuały na pomyślność finansową, posadzić i posiać w ogrodzie i działce rośliny przyciągające fortunę między innymi dynię.

Horoskop na kwiecień 2020 dla znaków zodiaku

Baran

Będziesz jak beczka z prochem, emocje mogą wymknąć się spod kontroli. Uważaj 7 i 8 kwietnia, ktoś będzie Cię mocno prowokował. Dobre wiadomości przyjdą 11.04.

Byk

Czas przemyśleć dalsze plany i podjąć konkretne decyzje dotyczące miejsca pobytu. 23. i 24. to sformułowanie swoich postanowień. Wiedza i potrzebne informacje przyjdą 27.

Bliźnięta

Wenus w Twoim znaku i sprzyjająca Ci Pełnia Księżyca dodadzą atrakcyjności i pewności siebie. Masz szansę na zebranie pełnej puli. Do 19.04. rządzisz niepodzielnie.

Rak

Początek miesiąca nieudany i marudny. Będziesz się męczył i stresował. Pełnia Księżyca w znaku Wagi da Ci 8.04 mocno popalić. Od 23. wszystko się poukłada na Twoją korzyść.

Lew

Jesteś zainspirowany i pełen chęci do działania. Los będzie sprzyjać Twoim planom. Szczególnie 8, 11 oraz 15, to Twoje mocne dni. Passa popsuje się trochę 23. kiedy ktoś wymusi Twoją uległość.

Panna

Musisz bardzo uważać, aby nie skusić się na niesprawdzone okazje. 4.04 to nieprzyjemny dzień, w którym możesz ulegać manipulacjom. Odżyjesz 23. oraz 27. kiedy dobijesz korzystnego targu.

Waga

Pełnia Księżyca w Twoim własnym znaku, jak również pobyt Wenus i Marsa w trygonie powietrznym napełnią Cię radością i poczuciem mocy. Nareszcie zdobędziesz się na konkretne kroki.

Skorpion

Irytacja, drażliwość i zmęczenie zachowaniem innych ludzi. Kwiecień nie zacznie się dla Ciebie zbyt przyjemnie. Jednak 5.04 masz szansę na wygranie sporu lub jakiś bonus. Pod koniec miesiąca dostaniesz cenną szansę.

Strzelec

Nie jest najgorzej. Pełnia Księżyca będzie Ci sprzyjać, podobnie jak pozycja Wenus i Marsa. Uważać, aby nie wpaść w konflikt z prawem musisz 5, 23 i 24.

Koziorożec

Przed Tobą mnóstwo pracy zdalnej, porządki w dokumentach, ważne decyzje finansowe. Istotny i emocjonujący dzień to 4.04. Trudna data to 28.04.

Wodnik

Niebo ostrzega Cię przed pochopnymi decyzjami 7 i 8. Nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Mars w Twoim znaku może sprawić, że roznosi Cię energia i podnosi się ciśnienie. Zwolnij.

Ryby

Możesz czuć, że jesteś w informacyjnym chaosie. 4.04 przyniesie niesprawdzoną wiadomość, której nie zawierzaj od razu. Twoja sytuacja znacząco poprawi się pod koniec miesiąca. 23 i 24 to doskonałe finansowo daty.

Zobacz także:

Najgorsze cechy znaków zodiaku. Poznaj ciemną stronę swojego partnera

Kino w Twoim domu - czyli filmowe przeboje na poprawę humoru

Przesądy związane ze swędzeniem nosa – co one oznaczają?

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości