Horoskop

Horoskop na grudzień - jakie znaki muszą liczyć się ze sporymi zmianami w końcówce roku?

Horoskop

Aktualizacja:

Kończy się 2020 rok, czas, który na zawsze zapisze się w historii jako rok "covidowy", rok obostrzeń i ograniczeń. Dlatego po jego ostatnich tygodniach nie powinniśmy spodziewać się ułatwień. Grudzień nie będzie zatem lekki. Nie bez powodu mówimy, że coś idzie nam "jak po grudzie" i ma to swoje uzasadnienie zarówno w nazwie miesiąca, jak i w energii dopalającego się starego roku.

Zazwyczaj końcówka każdego cyklu jest wymagająca, z uwagi na to, że to co było zapisane w konkretnym roczniku, dąży do zaistnienia. Będzie chaotycznie i nerwowo, ponieważ to co miało się zadziać w danym roku, a jeszcze się nie zrealizowało, musi przyspieszyć i znaleźć swoje miejsce w kalendarzu.

Tak będzie i tym razem. Będziemy zabiegani, rozkojarzeni i poirytowani. Jednak czekają nas bardzo ważne i atrakcyjne wizualnie wydarzenia na grudniowym niebie.

Zaćmienie słońca

Nów Księżyca w znaku Strzelca połączony będzie z całkowitym zaćmieniem Słońca, które widoczne będzie z rejonu południowego Pacyfiku i Atlantyku oraz z terenów Chile i Argentyny. Ten aspekt przygotuje nas na całkowite pożegnanie się z wydarzeniami 2020 roku i zachęci do snucia marzeń i planów na kolejny rok. W dniach bliskich do zaćmienia możemy czuć się zmęczeni, ospali i wyzuci z energii, ten stan powinien minąć po przesileniu zimowym czyli po 21.12.

Koniec wpływów Koziorożca

Najkrótszy dzień w roku wypadanie 21.12 i będzie mu towarzyszyć niesamowite zjawisko na niebie. Gołym okiem będziemy mogli obserwować bliskie spotkanie Jowisza i Saturna w zerowym stopniu znaku Wodnika. To początek wielkich światowych reform, inicjowanie energii Ery Wodnika i utrata wpływów przez represyjne działanie energii Koziorożca.

Przesilenie zimowe

Po najkrótszym dniu w roku przyjdzie czas rozprężenia i odzyskiwania wiary w ludzi oraz dobry los. święta i Nowy Rok będziemy już celebrować w lepszym humorze a Pełnia Księżyca w znaku Raka (30.12) zachęci nas do odnowienia relacji rodzinnych i pogodzenia się ze zwaśnionymi krewnymi.

Miejmy nadzieję, że kończący rok miesiąc trochę odpuści i nie będzie traktował nas, aż tak surowo.

Trudnym dniem będzie 23.12, w tym terminie możemy spodziewać się nasilonych aktów agresji, również na tle religijnym oraz trzęsień ziemi, które mogą wywołać ostrzeżenia przed tsunami. Aktywność sejsmiczna nasilić się może również w ciągu ostatnich kilku dni miesiąca. Tym bardziej powinniśmy doceniać najbliższych, więzi rodzinne i doprowadzić do kompromisu we wszelkich sporach. Bądźmy dobrej myśli.

Najważniejsze dni w miesiącu

6.12 - Wenus utworzy trygon z Neptunem i kwinkunks z Marsem, Merkury będzie w kwinkunksie z Uranem. To dzień pełen nieporozumień partnerskich, niedomówień oraz błędnych decyzji sercowych. Nie warto w tym dniu prowadzić dyskusji o przyszłości związku.

9.12 – Słońce w kwadraturze z Neptunem, to dzień pełen złudzeń, iluzji, błędnych wyborów. Niebezpiecznie na morzu oraz w kwestiach związanych z transportem wodnym.

14.12 – Nów Księżyca w znaku Strzelca połączony z całkowitym zaćmieniem Słońca, Wenus w sekstylu z Jowiszem. To przełomowa data. W tym dniu musimy emocjonalnie i energetycznie pożegnać się z wydarzeniami 2020 roku i nastawić się na przyjście nowego. Nów Księżyca w Strzelcu sprzyja zamykaniu przeszłości oraz tworzeniu marzeń i planów na 2021 rok.

15.12 – Merkury w trygonie z Marsem, Wenus w sekstylu z Saturnem, Wenus wkracza do znaku Strzelca. Doskonały dzień na randki, odnowienie kontaktu z dawnymi sympatiami, wysłanie sygnałów o zainteresowaniu. Dzisiaj rozmowy partnerskie będą płynąć gładko i bez przeszkód.

17.12 - Saturn wkracza do znaku Wodnika, rozpoczyna się czas wielkich reform systemów politycznych, informatycznych i politycznych rozciągnięty na wiele miesięcy, a nawet lat. To ważny czas dla Koziorożców i Wodników.

19.12 – Jowisz wkracza do znaku Wodnika, ulgę poczują znaki powietrzne czyli Bliźnięta, Wagi i Wodniki, dla których rozpoczyna się czas życiowych szans i reform.

21.12 – Słońce wkracza do znaku Koziorożca, koniunkcja Jowisza i Saturna w znaku Wodnika. Wielka koniunkcja dwóch gazowych olbrzymów widoczna na ziemskim niebie gołym okiem. Nie można tego przegapić. Taka okazja trafia się bardzo rzadko. Ten wpływ zainicjuje czas wielkich przemian na świecie oraz zwiększy aktywność ruchów wolnościowych.

23.12 – Mars kwadratura z Plutonem. Bardzo niebezpieczny dzień, w którym mogą eksplodować długo tłumione emocje. Termin nieoczekiwanych i niemile widzianych wydarzeń takich jak zamachy, katastrofy czy wybuchy.

30.12 – Pełnia Księżyca w znaku Raka, Wenus w kwadraturze z Neptunem. Czas romantycznych doznań, snucia planów i marzeń na 2021. Ostatnia Pełnia Księżyca w starym roku pomoże w odnalezieniu zgody w rodzinie i partnerstwie.

Horoskop na grudzień - Baran

Będziesz przyciągać uwagę i czuć się pępkiem świata. Tak podziała na ciebie Mars, który śmiało poczyna sobie w twoim znaku. Dodatkowo Słońce wspiera cię, aż do 21.12. Wykorzystaj dobrze ten doskonały czas, aby odrobić zaległości i wynegocjować z szefem nowe warunki pracy. W tym pięknym bukiecie są jednak dwa chwasty. 14.12 zaćmienie Słońca pozbawi cię na moment energii. 23.12 kwadratura Marsa i Plutona, tuż przed świętami wystawi twoje nerwy na próbę. Uważaj, aby nie popsuć rodzinnych przygotowań i bezrozumnie się nie kłócić. Pełnia Księżyca w znaku Raka (30.12) zmieni nagle twoje sylwestrowe plany.

Horoskop na grudzień - Byk

Niestety twoje zachcianki z pierwszych dni miesiąca będą musiały jeszcze poczekać na realizację. Na luz, atmosferę pełną radości oraz spełnienie życzeń musisz poczekać aż do 21.12. Do tego czasu jest orka na ugorze. Będziesz miał na głowie ogrom obowiązków zawodowych oraz dodatkowe sprawy rodzinne. 13.12 nie pozwól, aby ktoś wszedł ci na głowę, nie bierz na siebie odpowiedzialności za cudze błędy. Kwestie finansowe wyjaśnią się tuż przed końcem roku. Pełnia Księżyca w znaku Raka będzie ci sprzyjać i rozświetli pożegnanie 2020 roku.

Horoskop na grudzień - Bliźnięta

Czeka cię wyjątkowy miesiąc. Końcówka roku będzie obfitować w wiele zaskakujących propozycji i niespodziewanych atrakcji. Będziesz mieć jeszcze większe niż zazwyczaj szczęście do ludzi i interesów. Nów Księżyca w znaku Strzelca (14.12) sprowadzi na twoją drogę jakąś szczęśliwą okazję. W połowie miesiąca raz na zawsze obronisz się przed konkurencją i przegonisz ze swojego terenu zawistne osoby. Uważać musisz jedynie 12.12 i 13.12. W tym okresie uważaj na to jak prowadzisz auto i koniecznie upewnij się, że zmieniłeś opony na zimowe. 19. i 20. dnia miesiąca możesz spróbować szczęścia w grach liczbowych.

Horoskop na grudzień - Rak

Ostatni miesiąc 2020 roku będzie ci upływał w nerwowej i drażliwej atmosferze. Nie będziesz mógł znaleźć sobie miejsca i aż do 21.12 trudno wyszukać dla ciebie jakieś pocieszenie na niebie. Pamiętaj, aby zdystansować się do rozmaitych pogłosek i plotek, szczególnie tych w miejscu pracy. Ktoś ewidentnie chce cię nastraszyć. Przykre sytuacje czekają cię 13.12 i 14.12. Nów Księżyca w znaku Strzelca połączony z zaćmieniem, będzie mocno działać ci na nerwy. Na szczęście jakoś to przeżyjesz i od 21.12 odbudujesz swoje poczucie własnej wartości. Pełnia Księżyca w twoim własnym znaku (30.12) będzie cię wspierać i dodawać ci sił, zatem rok pożegnasz w lepszym humorze.

Horoskop na grudzień - Lew

To będą przełomowe tygodnie. Czeka na ciebie istotne zaćmienie Słońca (14.12), które sprawi, że osoby w twoim otoczeniu pozdejmują maski i spojrzysz na nie czystym okiem. Pewne kwestie ciągną się już zbyt długo i los pozwoli ci je wreszcie zakończyć. Poczujesz, że musisz definitywnie określić swoją drogę i dokonasz słusznych, choć bolesnych wyborów. Pod koniec miesiąca nie wchodź w towarzyskie intrygi ani układy. Już lepiej będzie spędzić tego Sylwestra w bardzo okrojonym gronie lub nawet w samotności, niż narażać się na ryzyko. Pomimo trudnej sytuacji zdobędziesz uznanie szefa, co przełoży się na korzyść w portfelu.

Horoskop na grudzień - Panna

Musisz wyciszyć buzujące w tobie trudne emocje i gniew. Rzadko kiedy zdarza ci się tracić nad sobą kontrolę, ale w połowie miesiąca ktoś po prostu przekroczy wszystkie granice i wytrąci cię z równowagi. Możesz nawet mieć problemy z zabraniem się do pracy, co w twoim przypadku jest dużym sygnałem alarmowym. W tym czasie po prostu weź wolne i zajmij się swoim wyglądem, co bardzo dobrze na ciebie wpłynie. Dyskusje z oponentami od 11 do 16.12 mijają się z celem. Aura wokół ciebie zacznie się poprawiać po 21.12. Wtedy załatwisz wszystkie zaległe sprawy i zaczniesz myśleć pozytywnie. Ostatnie trzy dni 2020 roku będą dla ciebie udane i nad wyraz satysfakcjonujące.

Horoskop na grudzień - Waga

Musisz się skupić i w pierwszej połowie miesiąca załatwiać jak najwięcej ważnych dla ciebie spraw. Nareszcie spotka cię od dawna wyczekiwana nagroda za twój wysiłek i solidną pracę. Układy na niebie sprzyjają ci i pozwalają ominąć przeszkody i utrudnienia. Szczególnie dobre daty to 14.12 i 15.12 oraz 21. dzień miesiąca. W tym terminie uda się osiągnąć niemożliwe. Uważaj w ostatnim tygodniu, ponieważ komuś z rodziny nie będzie się podobało, że zbytnio chwalisz się swoimi sukcesami i będzie starał się wytrącić cię z dobrego nastroju. Sprawy sercowe skomplikują się. 30.12 ktoś nie będzie chciał, albo mógł sprostać twoim oczekiwaniom.

Horoskop na grudzień - Skorpion

Ostatnie tygodnie starego roku przyniosą ci jako temat przewodni kwestie finansowe. Będziesz pisał sporo pism, wypełniał druki, rozliczał stare rachunki. To wszystko jest konieczne, abyś w nowe wchodził z lekkim sercem i bez stresu. Niestety do połowy miesiąca będziesz zmęczony i senny i z trudem będzie przychodzić ci radzenie sobie z pozostałymi obowiązkami. Uważaj szczególnie 13.12 i 23.12. W te dni mogą ponieść cię emocje i pod wpływem chwili zrujnujesz swój misternie budowany plan. Na szczęście ostatni tydzień 2020 roku wynagrodzi ci te nieprzyjemne początki grudnia. Pełnia Księżyca w znaku Raka (30.12) sprawi, że odzyskasz harmonię i równowagę, a ktoś sprawi ci ogromną i miłą niespodziankę.

Horoskop na grudzień - Strzelec

Przed tobą fundamentalne decyzje i zmiany. Układy na niebie będą mobilizować do działania wszystkich przedstawicieli znaku Strzelca, ale najmocniej zaćmienie Słońca i Nów w tym znaku odczują osoby urodzone pomiędzy 12. a 16.12. Musisz śmiało zabrać się do spełniania swoich marzeń. Niebo sprzyja ci w realizacji twoich planów i pragnień. Ważne spotkanie czeka cię 21.12, nie ulegaj pokusie odroczenia go na "po świętach". To właśnie teraz masz szansę na dokonanie istotnego ruchu. Wygrana w sporze lub w grach liczbowych jest bardzo prawdopodobna 19. i 21.12. Nerwowe sytuacje spotkają cię 29. i 30 dnia miesiąca.

Horoskop na grudzień - Koziorożec

Grudzień będzie dla ciebie kluczowy jeśli chodzi o przełamanie rutyny i odwagę do nowego związku. To będzie intensywny i bardzo ciekawy miesiąc. Twój stan posiadania się znacznie poprawi, finanse będą układać się po twojej myśli. Najważniejsze wydarzenia nastąpią w terminie bliskim do 21.12 kiedy twój patron Saturn utworzy koniunkcję z Jowiszem. W najkrótszy dzień w roku przyjdzie do ciebie olśnienie dotyczące twojej ścieżki życia, oraz tego jak masz postępować w najbliższym czasie. Sprawy sercowe i kwestie rodzinne nabiorą właściwego kierunku pod wpływem Pełni Księżyca w znaku Raka (30.12).

Horoskop na grudzień - Wodnik

Przed tobą dni pełne niespodzianek. Wkroczenie Saturna (17.12) i Jowisza (19.12) do znaku Wodnika zmieni twój sposób myślenia i działania na całe miesiące. Końcówka roku będzie dla ciebie bardzo emocjonująca, kreatywna i owocna. Masz szansę zabłysnąć w pracy jakimś genialnym pomysłem, który może być bardzo opłacalny. Jeśli nie zostanie on doceniony i zaakceptowany pomyśl, aby 21.12 wysłać swoje CV nawet w najbardziej nieprawdopodobne i atrakcyjne miejsce pracy twoich marzeń. Najbliższe tygodnie przyniosą ci szansę na realizację celów i spełnienie również w kwestiach twoich uczuć. Finansowo miła niespodzianka, może czas w coś zainwestować?

Horoskop na grudzień - Ryby

Przed tobą nerwowe dwa tygodnie wypełnione kłopotami i nieporozumieniami. Szczyt twojego rozdrażnienia przypadnie na okres od 13. do 16.12. Później wszystko zacznie się układać i wracać do normy. Nie przesadzaj ze swoim uporem i pogódź się z tym, że nie wszystko da się w tym okresie przeprowadzić po twojej myśli. Doskonały nastrój i świetne towarzystwo będą ci towarzyszyć od Wigilii, aż do Sylwestra. Szansę na pojednanie i szczere rozmowy przyniesie Pełnia Księżyca w znaku Raka (30.12). Dobry interes możesz ubić jeszcze przed Świętami 22.12.

Spokojnej i rodzinnej końcówki roku 2020 życzy Astrolog Merkurja

>>> Zobacz także:

Co mówi sennik, kiedy śni się nam sprzątanie?

Sen o kapeluszu – co może oznaczać? Znaczenie w senniku

Co w senniku oznacza praca? Interpretacja snu

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości