Horoskop

Horoskop na grudzień. Czy będzie jak po grudzie?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Peter_Polkorab/ Getty Images

Grudzień czyli ostatni miesiąc roku jest czasem przyspieszonego wypełniania się przeznaczenia. Możemy mieć wrażenie wielkiego pośpiechu oraz tego, że jesteśmy w samym centrum huraganu zdarzeń. Dzieje się tak nie tylko ze względu na zbliżającą się, świąteczną gorączkę, ale również z powodu dopełniania się karmicznych wydarzeń, które miały zamanifestować się w danym roku. Oczywiście dotyczy to nie tylko złych czy kłopotliwych sytuacji, ale również szczęścia od Losu czy uśmiechu Fortuny, który był Nam zapisany na dany rok.

Jeżeli mamy wrażenie, że coś Nas o włos omijało, jest wielkie prawdopodobieństwo, że w grudniu wreszcie się wydarzy.

Skąd pochodzi nazwa miesiąca grudzień

Nazwa miesiąca w językach słowiańskich wzięła się od utrudniających poruszanie się grud, czyli zamarzającego pod wpływem mrozu błota. Stąd mamy powiedzenie, że coś idzie ,,jak po grudzie'', czyli niezbyt komfortowo, z trudem.

Pomimo tego, że w grudniu często występuje paraliż komunikacyjny, a zima po raz kolejny zaskoczy drogowców, jest to miesiąc pełen dobrych myśli i sentymentów, ponieważ po najkrótszym dniu roku, następuje odrodzenie Słońca i każdy kolejny dzień jest już odrobinę dłuższy. Pod koniec miesiąca poczujemy ulgę i będziemy mieć poczucie, że najgorsze za Nami. W tym roku astronomiczna zima przyjdzie do Nas 22.12 o godzinie 5.19, bo właśnie wtedy Słońce wkroczy do znaku Koziorożca.

BARAN horoskop na grudzień 2019

Wkroczysz na zupełnie nowy poziom ze swoimi umiejętnościami. W grudniu masz szansę pokazać się z perspektywy, z której jeszcze nikt Cię nie widział i kompletnie zaskoczyć otoczenie. Zdawanie egzaminów i zdobywanie nowych uprawnień będzie Ci szło jak z płatka. W szczególności dotyczy to połowy miesiąca, kiedy sprzyjająca Baranom Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt natchnie Cię do wejścia na wyżyny twego intelektu. Nie skuś się na przekładanie niczego na inne terminy, po Świętach z tym samym tematem będzie Ci znaczenie trudniej. Twój potencjał zawodowy jest teraz doskonały, osoby z Twojej branży poznają się wreszcie jaki masz talent. Uważaj jedynie w tygodniu między Świętami a Sylwestrem. Nów Księżyca w znaku Koziorożca przyniesie Baranom gwałtowne obniżenie odporności.

BYK horoskop na grudzień 2019

Czekają Cię miłe, finansowe niespodzianki. To będzie obfity i korzystny pod względem materialnym czas, szczególnie pod koniec grudnia. Dodatkowe wpływy mogą być darem od Losy, abyś zrealizował wreszcie swoje wielkie marzenie. Być może Twoje plany o zakupie nieruchomości, nareszcie przybiorą realny kształt. Szczególnie korzystne dla Ciebie daty t o 22. i 26. dzień miesiąca. Być może w Święta będziesz świadkiem lub uczestnikiem zaręczyn?! Uważaj 13. grudnia i nie chodzi o to, że to ,,piątek trzynastego''. W tym terminie Twoja patronka Wenus jest w koniunkcji z Plutonem. Ten układ planet przestrzega Cię przed tym, abyś nie ulegał pokusom, nie łamał prawa i nie wdawał w podejrzane rozmowy.

BLIŹNIĘTA horoskop na grudzień 2019

W tym miesiącu czeka Cię jakaś wyjątkowa okazja, oraz bardzo dużo intensywnych wydarzeń. To wszystko ,,sprawka'' Pełni Księżyca w Twoim własnym znaku, która wydarzy się 12. grudnia o godzinie 6.12. Dzięki temu układowi możesz liczyć na szczęśliwe ,,przypadki'' oraz to, że będziesz w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze i wśród właściwych ludzi co zaowocuje nawiązaniem świetnych kontaktów. Pamiętaj, aby kuć żelazo póki gorące i załatwiać swoje interesy od ręki, później nikt nie będzie o tym pamiętał. Finansowo nareszcie poczujesz się doceniony! Jakaś premia, jakaś propozycja lukratywnej posady? Wszystko przed Tobą, pamiętaj, żeby niczego nie odwlekać na ,,po Nowym Roku''.

RAK horoskop na grudzień 2019

Niestety, aż do Świąt możesz napotykać wrogie spojrzenia w miejscu pracy. Twoje sukcesy są solą w oku wielu osobom, a układ planet przestrzega Cię przed zawistnymi działaniami. Ktoś celowo i złośliwie będzie chciał popsuć Ci reputację poprze rozsiewanie brzydkich informacji na Twój temat. Taka sytuacja zaogni się szczególnie w połowie miesiąca. Pamiętaj, aby nie powierzyć cudzej tajemnicy osobie niepowołanej, bo słono za to zapłacisz. Na szczęście możesz liczyć na to, że sama końcówka grudnia będzie już bardzo przyjemna i Nowy Rok przywitasz w doskonałym humorze i nastroju. Spędzenie Sylwestra w gronie bliskich i przyjaznych Ci osób spowoduje, że znowu założysz różowe okulary.

LEW horoskop na grudzień 2019

Będziesz mieć teraz całą masę pomysłów i dużo wewnętrznego optymizmu. Pomimo tego, że za oknem ciemno i zimno, Ty nie zwolnisz tempa. Czekają dwie nieplanowane, ale konieczne i pozytywnie zakończone podróże. Wszystko do połowy miesiąca będzie szło nadspodziewanie dobrze, ale później możesz trochę osłabnąć. Postaraj się nie wdawać przed Świętami w żadne intrygi i gierki, bo ktoś będzie chciał wmieszać Cię w sytuację, która pozostawi niesmak. Kiedy trzeba będzie ugryź się w język. Trudną datą dla Ciebie będzie 26. i 27. grudnia. Nie szalej, abyś tuż przed Sylwestrem nie nabawił się kontuzji.

PANNA horoskop na grudzień 2019

Miesiąc przywita Cię sporymi utrudnieniami, które osiągną swoje apogeum w dniach od 11. do 14. grudnia. Pamiętaj, aby nie zostawiać na widoku kluczy, portfela czy też ważnych dokumentów. Twoja chwila nieuwagi może Cię drogo kosztować. Będzie Cię również niepokoić dziwne zachowanie Twojej drugiej połówki, ale w tym wypadku zdecydowanie przesadzasz. Ze zdrowiem nie najlepiej. Twoje przepracowanie zaczyna przynosić niekorzystne skutki. Płuca, oskrzela, zatoki będą teraz mocno osłabione. Na szczęście w kwestiach finansowych i materialnych nie masz się czego bać. Wszystko, jak to u Ciebie - pod kontrolą.

WAGA horoskop na grudzień 2019

Delikatna i pełna wewnętrznych rozterek Waga, nagle stanie się śmielsza i bardziej konkretna. Za sprawą Pełni Księżyca w powietrznym znaku Bliźniąt, będzie Ci łatwiej podejmować decyzje i wykonywać zawodowe obowiązki. Żwawo ruszysz do przedświątecznych bojów i nawet z wyborem prezentów nie będziesz mieć kłopotu. Wyjątkiem jest 13. grudnia. Musisz wtedy bardzo uważać. Twoja patronka Wenus wejdzie w intensywny kontakt z Plutonem, co sprawi, że jakaś osoba mocno nadepnie Ci na odcisk i wybuch złych emocji gotowy! Twój dobry czas trwać będzie, aż do rozpoczęcia się astronomicznej zimy. Po wkroczeniu Słońca do znaku Koziorożca zejdzie z Ciebie powietrze i będziesz musiała po prostu więcej wypoczywać i pozwolić sobie na relaks.

SKORPION horoskop na grudzień 2019

Przed Tobą trudne tygodnie. Czeka Cię czas pełen wyzwań, w którym odezwą się osoby z przeszłości i przypomną Ci o niezamkniętych kwestiach. Uważaj na ryzykowne przedsięwzięcia i nie daj sobie wmówić, że Twoja intuicja włączyła Ci czerwoną lampkę bez powodu. Przestrzegaj prawa i zasad. Przez Twoje chwilowe nieuporządkowanie i chaos w miejscu pracy możesz wiele stracić. W połowie miesiąca będzie zjadał Cię stres, co odbije się na Twoim zdrowiu i wadze. Pilnuj terminów, bądź punktualny i uważny, a ciężkie układy jakoś się rozładują. Tuż przed Świętami niebo Ci trochę odpuści i przywitasz zimę w lepszym nastroju i wewnętrzną ulgą. Wraz z świąteczną przerwą okaże się, że wiele Twoich obaw było na wyrost, a większość kłopotów rozwiązała się sama.

STRZELEC horoskop na grudzień 2019

Możesz liczyć na bardzo satysfakcjonujący wyjazd i wielkie powodzenie w towarzystwie. Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt spowoduje nawał zajęć i informacji. Nie będziesz wiedzieć, co zrobić z nadmiarem propozycji i możliwości. Istna klęska urodzaju. Czekają na Ciebie zaproszenia na ten sam dzień i godzinę w kilka różnych miejsc. Dokąd pójść, a co najważniejsze Z KIM?! Bo w potencjalnych partnerach nagle też możesz przebierać. Okaże się, że po Pełni już wszystko będzie jasne. Pamiętaj, aby rozsądnie dysponować swoimi siłami i nie szaleć bez umiaru! Twój patron Jowisz już opuścił znak Strzelca, więc nie możesz liczyć na to, że wciąż będzie krył Twoje wybryki. Teraz łamanie prawa nie ujdzie już na sucho, zatem pamiętaj nawet o parkomacie. W ostatnich dniach miesiąca miotać będą Tobą olbrzymie namiętności i sprzeczne uczucia.

KOZIOROŻEC horoskop na grudzień 2019

Jowisz, czyli największa planeta tego Układu Słonecznego znajduje się właśnie w Twoim znaku zodiaku i przez rok, nigdzie indziej się nie wybiera. To dla Ciebie doskonałe informacje Koziorożcu. W grudniu otrzymasz dar zjednywania sobie wszystkich wokół i nawet Twoi dawni wrogowie mogą okazać się Twoimi przyjaciółmi. Czy to szczere zamiary poznasz dopiero w połowie stycznia w Nowym Roku. W ciągu najbliższych tygodni staniesz się bardziej śmiały i otwarty na nowe możliwości oraz elastyczny. Być może nawet uda się Ciebie namówić na świąteczno-noworoczny wyjazd, na który nigdy nie chciałeś jechać. W sprawach finansowych śmiało inwestuj w tym miesiącu! Fortuna będzie Ci teraz sprzyjać, szczególnie jeżeli chodzi o branżę budowlaną, deweloperską, remonty i urządzanie wnętrz oraz bankowość. W tych dziedzinach czekają Cię wielkie sukcesy.

WODNIK horoskop na grudzień 2019

W grudniu będziesz chciał wreszcie do końca wyjaśnić wszystkie zaległe sprawy i zawieszone w powietrzu konflikty. Wbrew Twoim obawom pójdzie to nad wyraz sprawnie! Dzięki wsparciu Pełni Księżyca w sprzyjającym Ci znaku Bliźniąt, uda się opanować teren i wyjść zwycięsko ze wszystkich potyczek. Okaże się nawet, że pozorni przeciwnicy wezmą Twoją stronę w miejscu pracy. Możesz liczyć na dodatkowy bonus finansowy, jako prezent od szefa pod choinkę. Pomimo planów dalekich wyjazdów, pod koniec roku możesz położyć się do łóżka. Przemęczony organizm zamiast szaleństwa na nartach wybierze ciepłą kołderkę. Nie protestuj! W miłości na razie bez większych zmian, ale szykuj się na rewolucję w Nowym Roku.

RYBY horoskop na grudzień 2019

Rozdrażnienie, zmęczenie, poirytowanie. Tak rozpocznie się dla Ciebie ostatni miesiąc tego roku. Zrzuć to na karb krótkich dni, długich nocy, albo przedświątecznego stresu. Możesz Rybo tłumaczyć to sobie jak chcesz, bylebyś tylko przetrwała emocjonalnie do 22.12. Na niebie planety układają się w wielki półkrzyż, który swoim impetem będzie uderzał głównie w Twój znak zodiaku. Także nie przejmuj się, Twoje wewnętrzne rozdygotanie i wybuchy mają od dzisiaj swoje twarde uzasadnienie. I tak mów wszystkim, którzy po raz kolejny pytają ,,co się stało''? Po Pełni Księżyca czyli po 12. grudnia sytuacja zacznie trochę się uspokajać, ciśnienie z Ciebie zejdzie, napięcie opadnie i okaże się, że wbrew Twoim czarnym oczekiwaniom Święta będą miłe, spokojne i pełne uroku. Nów Księżyca w Koziorożcu 26. grudnia przyniesie Ci radosną niespodziankę, a zabawa sylwestrowa będzie nadspodziewanie udana!

Samych owocnych układów planet w grudniu życzy Czytelnikom

Astrolog Merkurja

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości