Horoskop

Horoskop miłosny na wiosnę - dla Byków to nie będzie najlepszy okres. Co z pozostałymi znakami?

Horoskop

Aktualizacja:
iStockphotoDzhulbee/Getty Images

Horoskop dla wszystkich znaków. Za sprawy partnerskie i szczęście w relacjach w astrologii odpowiada głównie Wenus. Planeta od 13 maja do 25 czerwca będzie w pozornym ruchu wstecznym. Co to oznacza dla znaków zodiaku? W ciągu najbliższych tygodni musimy nastawić się na kłopoty w relacjach.

Planeta Wenus, w starożytności znana również jako Afrodyta. Śledząc ruchy i położenie Wenus w znakach zodiaku, można było wywnioskować o tym, czy pewna osoba będzie w życiu kochana, oraz o przyszłości i celu każdego związku.

Jej wysokość Afrodyta była patronką miłosnych uniesień i wszelkiej atrakcyjności, w tym również tej związanej z posiadanym bogactwem. Dobre położenie Wenus i jej korzystne aspekty gwarantowały sukcesy w partnerstwie i łatwe życie, opływające w dostatki.

Niestety w tym roku położenie Wenus będzie prowokować dużo nieporozumień w relacjach oraz kłopoty przyniesione przez partnerów z przeszłości.

Wenus w ruchu wstecznym

Wenus na wiosennym niebie będzie w ruchu retrogradacyjnym (czyli pozornym ruchu wstecznym) od 13.05 aż do 25.06. Najpiękniejsze i najbardziej romantyczne dni na miłosne uniesienia będą teraz obarczone sporym ryzykiem. Ruch wsteczny, co prawda jest bardzo spektakularny, ponieważ gołym okiem będziemy mogli obserwować jak planeta zmienia swoje położenie, ale według reguł astrologicznych przynosi on konieczność uporania się z nierozwiązanymi kłopotami z przeszłości.

Planeta związków i relacji podczas całej retrogradacji będzie na dodatek przebywać w znaku Bliźniąt, co prognozuje kłopoty w komunikacji, umawianie się z kilkoma osobami na raz, niezdecydowanie partnerskie oraz chwiejność w poglądach.

Problemy w związkach

Retrogradacja Wenus w znaku Bliźniąt wielu stałym związkom może przynieść znaczące kłopoty! Będą to utrudnienia spowodowane przez plotki, intrygi, chęć rozbicia obecnej relacji przez powracających jak bumerang byłych partnerów. Niedomówienia oraz fałszywe informacje staną się zmorą par walczących o stabilizację w swoim świecie. Dlatego zanim zdecydujemy się na zerwanie zastanówmy się czy nie jest to prowokowane z zewnątrz!

Wielu ex będzie próbowało kolejny raz zaistnieć w życiu swoich byłych, nawet za cenę kłamstwa czy manipulacji.

Majowo-czerwcowe szaleństwo w relacjach trzeba przetrwać, a z pewnością nie podejmować żadnych radykalnych kroków i nieodwołalnych decyzji.

Natomiast jeśli ktoś jest wolny i czuje, że chce spróbować jeszcze raz z miłością z przeszłości, która też wyraża taką wolę, to jest to ten moment, aby zejście się mogło dojść do skutku.

Horoskop miłosny na ruch wsteczny Wenus 13.05-25.06

BARAN

Czekają Cię kolorowe doznania, niezwykłe kontakty i mnóstwo odnowionych znajomości. Będziesz bardzo aktywny, a retrogradacja Wenus nie sprawi Ci krzywdy, a raczej przyniesie kolejne przygody. Pamiętaj, aby zapisywać numery telefonów, bo możesz stracić bardzo dobrze rokującą relację.

BYK

To nie będzie najlepszy okres. Wrócą kłopoty przez osoby z przeszłości. Ktoś z kim miałeś na pieńku będzie chciał wyrównania rachunków. Uważaj na ukrytą konkurencję w partnerstwie. Zazdrość, plotki i oszczerstwa dojdą do głosu. Komuś opadanie maska.

BLIŹNIĘTA

To właśnie w Twoim znaku rozsiadała się kapryśna i zmienna bogini miłości. Możesz spodziewać się dużych zmian w swoim życiu uczuciowym i zaskakujących zwrotów akcji. Sam nie będziesz wiedział, o co w tym wszystkim chodzi. Kochasz, nie kochasz? Na ostateczne deklaracje poczekaj do końca czerwca. Teraz ciesz się niesłabnącym powodzeniem, zarówno partnerów z przeszłości, jak i tych całkiem świeżych.

RAK

Możesz czuć się niepewnie i działać w sposób nieprzemyślany. Lęk przed utratą bliskiej osoby będzie przynosił Ci do głowy najgorsze myśli. Większość Twoich podejrzeń jest bezpodstawna i zadręczasz się bez powodu. Wyluzuj, nie wierz każdej informacji. Prowokujesz zerwanie przez swoje oskarżenia.

LEW

Ktoś na kim zrobiłeś kiedyś gigantyczne wrażenie, będzie domagać się Twojej obecności i zaangażowania. Nie szczędząc środków i wysiłku spróbuje po raz kolejny zwrócić na siebie uwagę. Możesz poczuć się zmęczony, bo nie tylko ten jeden kandydat będzie o Ciebie zabiegać.

PANNA

W partnerstwie coś wybitnie idzie nie po Twojej myśli. Pomimo dużej ilości energii i wysiłku z Twojej strony, świat i okoliczności jakby zmówiły się na Twoją niekorzyść. Nic teraz nie zwojujesz. Musisz zwolnić i poczekać na lipiec. Wtedy upatrzona osoba sama wpadnie w Twoje ręce. Teraz zaakceptuj, że pewne spotkania są niemożliwe do zrealizowania.

WAGA

Wszystko pójdzie jak po maśle. Twoje życie towarzyskie rozkwitnie. Możesz się podziewać licznych zaproszeń. Spotkania po latach będą więcej niż miłe. Odnowione kontakty przyniosą Ci dużo radości. Teraz piękniejesz i stajesz się bardzo atrakcyjna. Będziesz wzbudzać powszechne zainteresowanie.

SKORPION

Kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada - stare przysłowie nie kłamie. Za dużo niejasności, za dużo intryg, zbyt wiele przebiegłych rozwiązań. Okaże się, że otoczenie nie jest jednak całkowicie pozbawione inteligencji i Twoje działania mogą wyjść na jaw. Nie doceniłeś przeciwników. Twoje sekrety partnerskie mogą zostać wyjawione. Lepiej porozmawiaj szczerze zanim coś się stanie.

STRZELEC

Opozycja Wenus do Twojego znaku bardzo pomoże Ci w rozliczeniu się z partnerską przeszłością. Będziesz wspominać, analizować, porządkować to co było. Zrozumiesz, że tęsknota za byłym partnerem czy partnerką to tylko rodzaj marzenia, które nie powinno się spełnić. Po 25.06 na zawsze pożegnasz się z pewnymi relacjami i znajdziesz w sobie siłę, aby wejść w nowe.

KOZIOROŻEC

Nie jest to wymarzony okres na to, aby budować Twoje partnerskie szczęście. Wokół Ciebie nazbierało się sporo fałszywych informacji, które rozsiewa zawiedziony ex z przeszłości. Będziesz musiał się zmierzyć z tymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Twoja stanowcza postawa pomoże w zakończeniu trudnych układów również w partnerstwie biznesowym. Zdecydowanie korzystniej wygląda lipiec - wtedy nadrobisz.

WODNIK

Czas wreszcie uporządkować swoje sprawy miłosne i partnerskie. Twoje kontakty z innymi są chaotyczne i pełne sprzeczności. Przyszła pora na to, aby przeanalizować sytuację i odciąć internetowe relacje, które wyciągają z Ciebie energię. Zrozumiesz, że sam wykreowałeś sobie toksyczne uzależnienie. Wyloguj się i wyjdź do prawdziwych osób na zewnątrz.

RYBY

Kłótnie, plotki, pomówienia oraz nieporozumienia, nie tylko partnerskie, ale również towarzyskie i rodzinne. Retrogradacja Wenus przyniesie Ci wiele nerwów, które będą wynikiem zaczepnych działań otoczenia. Nie daj się w to wciągnąć, rób swoje i uciekaj od złośliwych ludzi.

Pozytywnych i przychylnych wpływów Wenus życzy Czytelnikom Astrolog Merkurja.

Zobacz też:

Sen o pożarze domu, lasu czy samochodu. Jak interpretuje go sennik?

Sen­nik - pako­wa­nie się sym­bo­lem podróży?

Sennik babiloński. Znaczenie snów

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości