Horoskop miesięczny na wrzesień. Magiczny pajęcznik, czas delikatnej równowagi

Horoskop


Rozpoczyna się wrzesień, miesiąc powrotu do szkoły, grzybobrania i pajęczych nici unoszących się w promieniach ostatnich, ciepłych dni. Co prawda astronomiczne lato trwa w tym roku do 22.09, czyli do równonocy i wkroczenia Słońca do znaku Wagi, to jednak w świadomości wielu osób właśnie zaczyna się jesień. Dawna, ludowa nazwa tego miesiąca to pajęcznik, co nawiązuje do ogromnej ilości drobnych, srebrzystych nitek zawieszonych w coraz bardziej poziomych promieniach Słońca. Sprawdź horoskop miesięczny na wrzesień.

Inna nazwa właśnie rozpoczynającego się okresu odnosi się rzecz jasna do fioletowych i liliowych dywanów wrzośców, które zaczynają kwitnąć na łąkach i w lasach, ukrywając grzyby i inne magiczne, jesienne skarby. Tak czy inaczej, wrzesień rozpoczyna nam okres, w którym główną rolę w naszym życiu będą odgrywać kontakty z innymi. Jakość partnerstwa i sposób funkcjonowania z drugą osobą przykuje naszą uwagę. Na kształt wielu pajęczych nitek będziemy tkać świat relacji. Szczególnie od momentu wkroczenia Słońca do znaku Wagi. Jednak czas przed przesileniem jesiennym będzie trudny, możemy odczuwać rozdrażnienie, obniżenie nastroju oraz podatność na infekcje.

Wrzesień przynosi nam czas na wymianę garderoby, czyszczenie szaf i komód. Nasi przodkowie nazywali wrzesień pajęcznikiem. O co chodzi z nitkami pajęczyn? Robimy układy między ludźmi, zaczynamy się skupiać na sprawach partnerskich, na relacjach z drugim człowiekiem

- powiedziała Astrolog Merkurja.

Horoskop na wrzesień - czego możemy się spodziewać?

  • czas na czyszczenie szaf i komód, organizowanie funkcjonowania domu i mieszkania,
  • wstępne podsumowania roku,
  • Nów w znaku Panny 7.09, sprawi że będziemy prać, czyścić, odcinać to, co złe, a jednocześnie wykonywać prace porządkowe na działce lub wokół domu,
  • Wenus znajdzie się w Skorpionie, zatem od 10.09 zaczniemy być bardziej oszczędni i świadomi finansowo,
  • Pełnia Księżyca w znaku Ryb – 21.09, to ostatnia pełnia lunarnego cyklu i pobudzi w nas potrzebę duchowości oraz zmusi do podsumowań, jeśli chodzi o życie uczuciowe,
  • równonoc jesienna 22.09 to czas poszukiwania harmonii w partnerstwie,
  • ładu wokół siebie i budowania relacji.

Horoskop miesięczny na sierpień - układy planet i ważne dni

02.09. - opozycja Marsa ze znaku Panny do Neptuna w znaku Ryb, niebezpieczny, zaskakujący i pełen trudnych emocji dzień, który może przynieść niemiłe informacje. Niebezpiecznie będzie na morzach i ocenach, bardzo prawdopodobne incydenty z przekraczaniem granicy wód terytorialnych. Możliwe awarie rurociągów.

06.09. – niesamowity dzień ogromnych napięć na niebie. Wenus w kwadraturze z Plutonem, Mars w trygonie z Jowiszem, Wenus w trygonie z Jowiszem. Dzisiaj możemy odważyć się na jakieś radykalne, drastyczne posunięcia. Na świecie można spodziewać się zamieszania w światowej polityce oraz kolejnej zwiększonej aktywności sejsmicznej.

07.09. – Czysty Nów. Nów Księżyca w znaku Panny. Kasujemy to, co stare i otwieramy się na nowe. Czyścimy otoczenie, wyrzucamy stare rzeczy, doprowadzamy do porządku mieszkanie, dom i działkę.

10.09. – Wenus wkracza do znaku Skorpiona, będziemy teraz bardziej namiętni, ale jednocześnie bardziej zazdrośni i zaborczy.

22.09. – Słońce wchodzi do znaku Wagi, rozpoczyna się astronomiczna jesień, a my doświadczamy zjawiska równonocy i możemy doznać uciążliwości przesilenia jesiennego. Zaczniemy bardziej skupiać się na jakości naszego partnerstwa.

29.09. – Wenus w trygonie z Neptunem. Dzień będzie pełen romantycznych doznań i uduchowienia, oraz artystycznych inspiracji.

30.09. – Słońce w trygonie z Saturnem, przed Nami dobre i ważne decyzje finansowe, uporządkowanie decyzji i konstruktywne zmiany.

Horoskop miesięczny na wrzesień 2021 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop miesięczny - Baran

Szanse

Na początku września czeka Cię zwolnienie tempa i skupienie się na sobie. Dzięki Merkuremu, który przebywa w opozycyjnym znaku Wagi, masz szansę na odkrycie wszystkich spisków i intryg, w szczególności tych na gruncie zawodowym. Czysty Nów Księżyca w znaku Panny przyniesie konieczność detoksu, którą skutecznie przeprowadzisz. Jeśli masz taką potrzebę, Twoje odchudzanie będzie w pierwszej połowie miesiąca bardzo skuteczne. Fizyczne odzyskanie sił przyjdzie po 23.09. Ostatnie dni września przyniosą sukces w staraniach o kredyt, sprawach urzędowych i formalnych. Trygon Marsa i Saturna 25.09. podwyższy szanse na karierę lub awans.

Trudności

Miesiąc nie rozpocznie się łaskawie, spadek kondycji fizycznej przyjdzie już 2.09. W tym dniu opozycja Marsa i Neptuna sprawi, że coś wybitnie nie będzie Ci pasować. W połowie miesiąca pojawi się poczucie bezsilności, które jest związane z pozycją Marsa na wygnaniu w znaku Wagi od 15.09.

Horoskop miesięczny - Byk

Szanse

Czeka Cię całkiem sympatyczny początek nowego miesiąca. Słońce i Nów Księżyca w znaku będą Cię pozytywnie nakręcać. Już 6.09. Twoja patronka Wenus ustawi się w trygonie z Jowiszem – wygrana jest bardzo prawdopodobna i to wygrana nie tylko w grach, ale również w konkursach czy sporach. 7.09 czeka Cię istotny i mocno sprzyjający Nów Księżyca w znaku Panny, który otworzy przed Tobą nowe możliwości rozwoju osobistego. W ciągu najbliższych tygodni bardzo wskazane jest zapisanie się na szkolenia, kursy i warsztaty. O finanse nie powinieneś się martwić, ponieważ są w doskonałym stanie. Jednak możesz być jeszcze bardziej rozsądny i poukładany w kwestiach materialnych. Od 10.09 Wenus znajdzie się w Skorpionie, co otworzy przed Tobą okres wielkich namiętności i zainicjuje skupienie się na partnerstwie. Pojawi się również ulga zdrowotna.

Trudności

Nie zawsze może być pięknie, zatem czeka Cię zwrot akcji po 22.09. Równonoc jesienna i przejście Słońca do znaku Wagi spowoduje utrudnienia w komunikacji, partnerskie zgrzyty i kłótnie przy podziale obowiązków domowych.

Horoskop miesięczny - Bliźnięta

Szanse

Wrzesień niesie dla Ciebie naukę panowania nad chaosem. Słońce w znaku Panny stoi w kwadraturze do Twojego znaku i musisz wyrobić w sobie cechy, których na co dzień nie preferujesz. Czysty Nów Księżyca w znaku Panny (7.09) wymusi samodyscyplinę, punktualność i dokładność. Na szczęście od 15.09 do powietrznego żywiołu zawita Mars, co doda Ci sił i wystarczy na te wszystkie nowe wyzwania energii. Humor poprawi się od 22.09. kiedy Słońce przejdzie do znaku Wagi. Koniec miesiąca to dla Ciebie czas spotkań towarzyskich i sukcesów sercowych. Dzięki trygonom Merkurego koniec miesiąca to spełnienie zawodowe, udane służbowe podróże i przypływ pieniędzy. Młode Bliźnięta czeka również docenianie w edukacji.

Trudności

Niestety pojawią się również przykrości, w terminie bliskim do 7.09 ktoś będzie czynił Ci niesprawiedliwe zarzuty. Ostatnia letnia Pełnia Księżyca znaku Ryb 21.09 przyniesie osłabienie fizyczne. Przez Wenus w znaku Skorpiona, od 10.09 ktoś będzie szalał z zazdrości na Twoim punkcie.

Horoskop miesięczny - Rak

Szanse

Ten miesiąc rozpocznie się intensywnie i z przytupem wejdziesz w swoje obowiązki zawodowe. Skupisz się przede wszystkim na rozwijaniu swojej kariery. Niestety trzeba będzie podjąć trudne decyzje. Już 7.09. Nów w Pannie sprawi, że przed Tobą istotne spotkanie na wysokim szczeblu i ważna rozmowa zawodowa. Twój organizm czeka też spory wysiłek fizyczny. Będziesz mieć twórcze zapędy - coś stworzysz, coś co od dawna chodziło Ci po głowie, przybierze realny kształt.

Od 10.09 Wenus, znajduje się w Twoim żywiole w znaku Skorpiona, to przywróci Ci charyzmę, zaczniesz się podobać i znowu uwodzić płeć przeciwną. 21.09. na niebie uściśli się Pełnia w Rybach, która uruchomi Twoją intuicję, pomoże w dobrym ulokowaniu uczuć i uzmysłowi Ci, że ktoś jest dla Ciebie ważniejszy niż myślałeś do tej pory.

Trudności

Ponieważ od 15.09. Mars będzie w kwadraturze do Twojego znaku – bardzo prawdopodobne okażą się urazy fizyczne. Nie szarżuj, nie trenuj zbyt intensywnie, nie podejmuj zbędnego ryzyka.

Równonoc jesienna będzie nieco depresyjna. 22.09 Słońce wkroczy do znaku Wagi i na koniec miesiąca swoimi problemami przytłoczą Cię znajomi.

Horoskop miesięczny - Lew

Szanse

Niestety nie będziesz w nastroju do świętowania. Zbliżający się koniec lata, a wraz z nim początek września wywoła w Tobie marazm i przygnębienie. Pojawią się ciężkie myśli o bezsensowności Twoich intensywnych wysiłków, o tym, że nikt Cię nie docenia, że jesteś pozostawiony sam sobie. Te złe nastroje ustąpią po równonocy 22.09. Do tego czasu będziesz wybitnie nie w sosie i lepiej nie wchodzić ci w drogę z powodu byle drobiazgu. Na domiar tego, od 10.09. Wenus wkroczy do znaku Skorpiona, co spowoduje u Ciebie wahania sercowe i partnerskie huśtawki od miłości do nienawiści.

Jeśli odkładałeś długo decyzję o ortodontycznym aparacie, lub jakiś korektach w swoim wyglądzie, to najwyższy czas się za to zabrać. Przyszła pora odwiedzić stomatologa. Z kilku pozytywów warto zauważyć, że od 15.09 Mars będzie w przyjaznym Ci znaku Wagi, zatem Twoje zdrowie nie powinno przeszkadzać w przeprowadzaniu podjętych reform. Po 23.09. jakby ktoś oddał Ci skrzydła, wszystko stanie się proste i przyjemne. 29. i 30. września w Twoje ręce trafią wreszcie oficjalne dokumenty i zgody, na które tak niecierpliwie czekasz.

Trudności

Nów w znaku Panny 07.09, chociaż trudno w to uwierzyć, na chwilę pozbawi Cię pewności siebie

W połowie miesiąca czeka Cię maksymalny wysiłek i przepracowanie.

21.09 Pełnia w Rybach na chwilę przygasi Twoją radość życia i spowoduje, że będziesz się oglądał w przeszłość.

Horoskop miesięczny - Panna

Szanse

Wraz z inauguracją września, powrócą do Ciebie wszystkie Twoje lęki, nerwice i niepokoje, tak, abyś mogła je Panno pokonać wreszcie raz na zawsze. Nów Księżyca w Twoim własnym znaku (7.09) otwiera przed Tobą kolejny, bardzo ważny etap życia. To mocny miesiąc, w trakcie którego czekają Cię wielkoformatowe reformy. Czysty Nów wprowadzi nowy impuls, nowe idee, ale również sukcesy finansowe w drugiej połowie miesiąca. Przed Tobą również nowy rozdział w życiu partnerskim. Coś się skończy i zrobi się miejsce na coś nowego. Nie oznacza to, że musisz od razu kończyć relację, ale powinna ona ewoluować, w innym wypadku straci swój sens. Najsłodsze kawałki wrześniowego tortu przyjdą wraz z ostatnią pełnią lata. 21.09. Pełnia w znaku Ryb pomoże Ci w realizacji skrywanych marzeń. Zarówno tych zawodowych, jak i sercowych.

Trudności

Po przejściu Słońca do znaku powietrznej Wagi, czyli po 22.09. będzie dotykać Cię pogorszenie nastroju. Na sam koniec koniec miesiąca pojawią się zbędne wahania i kolejne rozważania. Zostaw to, już przecież zdecydowałaś.

Horoskop miesięczny - Waga

Szanse

Okres, kiedy Słońce przebywa w znaku Panny nie jest Twoim ulubionym, ponieważ jest to czas szczególnej wrażliwości i czekasz już na swoje urodziny. Początek miesiąca będzie wymagający. Jednak Twoja patronka Wenus przebywa w Twoim znaku i 6.09 będzie tworzyć niepokojącą kwadraturę z Plutonem, ale zaraz po niej dobroczynny trygon z Jowiszem, więc chwilowy kryzys może okazać się pierwszym schodkiem do ogromnego sukcesu. Mars wkroczy do Twojego znaku od 15.09. i doda Ci testosteronu, zatem staniesz się aktywna, zdecydowana i bardziej asertywna. Jednak najlepsze przyjdzie po równonocy 22.09. i wkroczeniu Słońca do fazy Wagi. Zaczniesz oddychać pełną piersią. 29.09. Wenus w trygonie z Neptunem przyniesie obcowanie ze sztuką. Na koniec września poukłada się w miłości.

Trudności

07.09. Nów w Pannie rozpocznie kilkudniowy okres wymagający od Ciebie zaangażowania w kwestie zdrowotne. Od 10.09. pobyt Wenus w Skorpionie sprawi, że ktoś Cię skontroluje. Ostatnia, letnia Pełnia Księżyca 21.09 w znaku Ryb przyniesie nieporozumienia i słowne utarczki.

Horoskop miesięczny - Skorpion

Szanse

Na niebie planety grają chyba pod Twoje zamówienie. To będzie świetne otwarcie miesiąca. Na Ciebie zazwyczaj nie ma mocnych, ale tym razem możesz liczyć na dodatkowe bonusy. 6.09. Twój patron Mars ustawi się w trygonie z Plutonem i wypełni Cię niebywała energia, magnetyzm i chęć do działania. Będziesz mieć siłę przenikania cudzych planów i zamiarów.

Nów Księżyca w Pannie 7.09. da impuls do pozytywnej zmiany zawodowej. Możesz podpisywać umowy, tworzyć dokumenty, urzędy i banki będą działać na Twój plus. Później przyjdzie 21.09. i Pełnia w Rybach, w Twoim, wodnym żywiole, która sprezentuje Ci to, na co czekasz. Układ na niebie postawi Cię na szczycie, ale pamiętaj, że wahadło mocno wychylone w jedną stronę musi później odreagować, dlatego zbieraj szybko profity i szykuj się na słabszy okres, który przyjdzie w następnych tygodniach.

Trudności

Na ten gorszy okres powinieneś przygotować się na koniec miesiąca. Od 22.09 Merkury znajdzie się w kwadraturze z Plutonem – ktoś może się pokusić o donos do szefa. Ostatnie dni września to kłopoty z autem, utrudnienia z dojazdami, komunikacja się pogorszy.

Horoskop miesięczny - Strzelec

Szanse

Wrzesień rozpocznie się dla Ciebie niezbyt sympatycznie. Słońce i na dodatek Nów Księżyca przebywają w kwadraturze wobec Twojego znaku zodiaku. W Twoim otoczeniu pojawi się jakiś punkt zapalny. Będziesz znerwicowany i być może masz poczucie, że ktoś stawia Cię pod ścianą i nie daje wyboru. Z pozytywami będzie ciężko, na dłuższą zmianę energii musisz poczekać, aż do 22.09. Na plus można zaliczyć to, że nie będziesz w nastroju do zakupów, zatem sporo zaoszczędzisz. Na szczęście w całym trudnym galimatiasie 6.09. Wenus ustawi się w trygonie z Twoim patronem czyli Jowiszem. W zupełnie nieoczekiwanym miejscu ktoś może totalnie Cię zauroczyć. Dzięki temu doznasz nagłego olśnienia towarzyskiego, przed Tobą nowa, rokująca na przyszłość znajomość. Po równonocy jesiennej od 23.09. możesz liczyć na polepszenie aury wokół, powrót Twojego humoru i kondycji fizycznej.

Trudności

07.09. Nów w znaku Panny zmusi Cię do oczyszczeń, rachunku sumienia, wyrzucenia starych rzeczy i wykonania pogłębionego wglądu w siebie.

21.09 Pełnia w Rybach - dokonasz bilansu zysków i strat, również na tym podstawowym, materialnym poziomie. Zajmiesz się rachunkami i zobaczysz kto, lub co zbyt dużo Cię kosztuje.

Horoskop miesięczny - Koziorożec

Szanse

Możesz korzystnie sprzedać auto, aplikować na nowe stanowisko, pomyśleć o awansie bądź podwyżce. Korzystaj, ponieważ wrzesień do 22. dnia miesiąca okaże się dla Ciebie bardzo łaskawy. Nów Księżyca w Pannie 07.09. sprawi, że docenią Cię w pracy bądź w szkole. Mocno obsadzony żywioł ziemi wspomoże Twój portfel. Przed Tobą również ważne uroczystości rodzinne. Dzięki pozycji Wenus pojawi się satysfakcja partnerska i gorąca energia już od 10.09. Jeśli tylko na to pozwolisz, możesz spotkać kogoś, kto będzie wprowadzał wielkie zmiany w Twoim osobistym życiu. 21.09 Pełnia w Rybach sprawi, że doświadczysz luksusu i blichtru.

Trudności

Mogą odnowić się dawne urazy czy bóle w stawach i kręgosłupie. Od 15.09 uwaga na kontuzje przez Marsa w Wadze. Ta kwadratura będzie Ci przypominać o tym, co w Twoim organizmie wymaga troski bądź naprawy. 17.09 Wenus w kwadraturze z Twoim patronem czyli Saturnem może podziałać tak, że pojawi się jakaś drobna strata materialna.

Horoskop miesięczny - Wodnik

Szanse

Chociaż miesiąc rozpocznie się dla Ciebie niezbyt fortunnie, możesz liczyć na to, że od 15.09 Mars w Wadze trochę poprawi Twoją energię i poczujesz się bardziej aktywny i mniej zestresowany. Na najlepsze okazje musisz jednak poczekać do czasu, przejścia Słońca do znaku Wagi, wtedy Twój żywioł zostanie zasilony i staniesz na nogi. Od 22.09. równonoc jesienna przyniesie również ukojenie emocjonalne. Ostatni tydzień miesiąca to praktycznie same dobre okazje. Zaczniesz sprzątać, konstruować i porządkować. Od 30.09 Słońce będzie w trygonie z Saturnem, który znajduje się w Twoim znaku – to świetny czas na remont, zakup lokalu, inwestycje w nieruchomość. Możesz liczyć na powodzenie w interesach w ostatnie dni września.

Trudności

Miesiąc przywita Cię trudnościami i spadkiem kondycji. 07.09. Nów w Pannie popsuje plany i niewiele kwestii pójdzie zgodnie z założeniami . Wenus w kwadraturze do Twojego znaku od 10.09 wprowadzi niepotrzebne podejrzenia do waszych relacji.

Horoskop miesięczny - Ryby

Szanse

Przed Tobą zupełnie nowy rozdział, to ważny okres, w którym nieodwołalnie pożegnasz się z nietrafionymi decyzjami z przeszłości. Masz szansę pójść w nowym, konstruktywnym kierunku. W Twoim sercu pojawi się odwaga do istotnych, mocnych kroków. Niestety miesiąc rozpocznie się niełatwo. Opozycja Marsa i Twojego patrona Neptuna (2.09 ) przyniesie nagłą zmianę planów i utrudni Ci życie codzienne. Na szczęście już 7.09 trafi się Nów Księżyca w opozycyjnym znaku Panny i na Twojej drodze pojawi się jakaś nowa szkoła, nowa praca, nowy adres bądź stanowisko. Najlepsze zrealizuje się w drugiej połowie miesiąca. 21.09. trafi się Pełnia Księżyca w Twoim własnym znaku, która da życiowe szanse i wzmocni energię do nowych przedsięwzięć. Wokół Ciebie pojawią się dobrzy, pomocni ludzie.

Trudności

Przed przesileniem i pełnią Księżyca możesz czuć ogromne, chroniczne wręcz zmęczenie. Układ, który nastąpi 18.09., czyli nieharmonijny kwinkunks pomiędzy Merkury, a Twoim patronem Neptunem, może sprawić, że pojawi się jakaś fatalna pomyłka. Okres po przesileniu jesiennym, od 23.09 sprawi, że w Twojej psychice pojawi się zbyt duże napięcie spowodowane tym, że wprowadzisz zbyt wiele reform na raz.

Zobacz także:

Obejrzyj wideo: Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"

Autor: Astrolog Merkurja