Horoskop

Horoskop miesięczny na czerwiec. Astrolog Merkurja:"To będzie czas burzliwych wydarzeń i gwałtownych uczuć"

Horoskop

Aktualizacja:

W czerwcu będziemy mogli podziwiać częściowe zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt, również z terenu Polski. Bliżej południowych rejonów naszego kraju zaćmienie będzie niewielkie, ale im dalej na północ, tym lepiej widoczne. Jak to może na nas wpłynąć? Opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Grzywaczewska- Ciuciura, Astrolog Merkurja. Sprawdź też horoskop na czerwiec 2021 dla wszystkich znaków zodiaku.

Częściowe zaćmienie w czerwcu

W Dzień Dobry TVN Anna Grzywaczewska- Ciuciura, Astrolog Merkurja zapowiedziała, że w czerwcu czeka nas kolejne zaćmienie. - Będzie widoczne w Polsce w znaku Bliźniąt 10. czerwca, więc warto zwrócić na to uwagę. Nawet 16 proc. tarczy będzie przysłonięte przez księżyc – powiedziała.

Podkreśliła przy tym, że warto przygotować się do tego astronomicznego spektaklu. - Możemy pomyśleć o odpowiednim filtrze optycznym, aby na własne oczy zaobserwować spotkanie tych dwóch tak ważnych dla życia na Ziemi ciał niebieskich - podkreśliła Astrolog Merkurja.

- Tradycyjna astrologia traktowała zaćmienia jako zapowiedź nieszczęść, katastrof i rewolucji – obecnie wiemy, że to raczej konieczność reformowania swojego życia i zadawania sobie trudnych pytań. Będzie to również szansa na transformację – w szczególności dla osób urodzonych w znaku Bliźniąt i Strzelca. Mocno odczują działanie zaćmienia również Panny, Lwy

i rzecz jasna Raki - dodała.

Co przyniesie czerwiec? - Horoskop miesięczny

Czerwiec jest miesiącem, który jest poświęcony radosnym ,"godom", dobieraniu się w pary

i beztroskiemu spędzaniu czasu na łonie natury. W kulturze słowiańskiej obchodzimy święto miłości, czyli Noc Kupały, najkrótszą noc w roku. Takie same zwyczaje mieli starożytni, bowiem łacińska nazwa miesiąca wywodzi się od imienia rzymskiej bogini Junony, która była patronką kobiet i małżeństw. Samo imię bogini pochodzi od łacińskiego "juvenis" oznaczającego młodych ludzi, generalnie młodzież. Nawet w starożytności wybryki, miłosne igraszki czy też romanse były dozwolone.

Podobnie w kulturze słowiańskiej, starsi w najkrótsze noce w roku przymykali oko na schadzki

i zabawy młodszej części wspólnoty. Czy coś się zmieniło? Ciągle żywe obchody Nocy Kupały i Nocy Świętojańskiej, mówią, że nie.

W 2021 roku Słońce wkroczy do znaku Raka 21. czerwca rano, zatem najdłuższy dzień roku to 21. czerwca a najkrótsza noc to ta z 21. na 22. dzień miesiąca. Czary miłosne, spotkania towarzyskie, randki i radość z długich dni i ciepłych nocy będą tym mocniejsze, że już 24. czerwca na niebie ukaże się pierwsza letnia Pełnia Księżyca. Zatem noce od 20. do 25. czerwca będą rzeczywiście bardzo krótkie, wyjątkowo jasne i można powiedzieć, że niemal białe, ale przede wszystkim

z gorącą, uczuciową atmosferą w tle.

Czego możemy się spodziewać według czerwcowego horoskopu?

 • konieczność powrotów do o przeszłości, trudne wybory
 • pojawienie się kontaktu ze strony osób, które dawno nie gościły w Naszym życiu
 • Merkury w ruchu wstecznym – utrudnienia komunikacyjne w szczególności w terminach bliskich 10.06
 • od 2.06 Wenus – planeta miłości w sentymentalnym Raku, od 27.06 w ognistym i namiętnym znaku Lwa
 • Nów i zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt 10.06 (!) przyniesie przewroty i sensacyjne informacje
 • plotki, obmowy, dezinformacja, panika
 • Saturn kwadratura Uran (15.06), niezwykłe wydarzenia
 • najkrótsza noc w roku - Noc Kupały 21.06
 • Wyjątkowa Noc Świętojańska - noc miłosnych czarów i wróżb tuż przed Pełnią Księżyca
 • Pierwsza letnia Pełnia Księżyca w Koziorożcu (24.06)
 • wchodzenie w nowe związki, poszukiwanie miłości

Kalendarzyk planetarny - ruch Ciał Niebieskich

 • 2.06 Wenus wkracza do znaku Raka, co spowoduje większą wrażliwość, chęć bliskiego kontaktu z osobami z przeszłości, odnowienie się kontaktów z miłościami z młodości bądź dzieciństwa.
 • 4.06 Wenus w trygonie z Jowiszem – łut szczęścia, dobry interes, szansa na wygraną szczególnie dla osób urodzonych w znakach wodnych (Rak, Skorpion, Ryby).
 • 5.06 niebezpiecznie na niebie! Kwadratura Merkurego i Neptuna może wyprowadzić w pole, sprawić, że zgubimy drogę, poplączemy informacje. Dodatkowo tego samego dnia mamy na niebie opozycję Marsa i Plutona. Pojawią się niebezpieczne incydenty wojskowe, eskalacje konfliktów zbrojnych, możliwe akty terroru lub katastrofy w ruchu lądowym, a szczególności morskim.
 • 10.06 Nów Księżyca i częściowe zaćmienie Słońca w znaku Bliźniąt. Kłopoty informacyjne, plotki, pomówienie fake newsy, awarie systemów teleinformatycznych.
 • 15.06 na niebie dojdzie do mocnej kwadratury Urana i Saturna. To moment w którym dopełnia się zmiana na wielu płaszczyznach. Zaskakujące informacje popłyną ze świata polityki, może również dojść do zwiększonej aktywności sejsmicznej oraz nieciekawych skutków błędów budowlanych.
 • 21.06 Słońce wkracza do znaku Raka, pierwszy dzień lata, najkrótsza noc w roku.
 • 22.06 Merkury wychodzi z ruchu wstecznego, wiele spraw się ułatwi w tym komunikacja.
 • 24.06 pierwsza letnia Pełnia Księżyca, Pełnia w Koziorożcu, doskonały czas na miłosne wróżby, rytuały, spotkania i randki.
 • 27.06 Wenus wkracza do znaku Lwa, czas na miłość na bogato, chętniej sięgniemy do portfela i z entuzjazmem wykupimy drogie pakiety turystyczne.

Horoskop miesięczny na czerwiec dla wszystkich znaków zodiaku

Baran - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

Przed Tobą ważna wizyta u wyczekiwanego specjalisty. Dzięki niej będziesz mógł raz na zawsze zapomnieć o trapiącym Cię i nawracającym w przeszłości problemie. To przyniesie ulgę i zwrócisz swoje myśli, już tylko ku planowaniu tego, co będzie. Nadchodzące zaćmienie przyniesie trochę towarzyskich kłopotów, ale wyjdziesz z nich obronną ręką. Najważniejsze, że w stu procentach odzyskasz siły po 11.06. To zasługa Twojego patrona Marsa – który z pełnym impetem opuszcza nielubiany przez siebie znak Raka i wkracza do ognistego znaku Lwa. Wyraźnie to odczujesz jako zmianę na plus. Mars, który zasili trygon ognia, obejmie w szczególności właśnie Ciebie swoim dobroczynnym wpływem.

Trudności

Bardzo trudny początek miesiąca, będzie Cię czekać walka o władzę i utrzymywanie swojej pozycji. Nie pójdzie to lekko, bo nie czujesz się jeszcze w formie. 5.06. Mars znajdzie się w opozycji z Plutonem, uważaj, aby nie dać się sprowokować w nieodpowiedniej chwili. Ponieważ Wenus znajdujesz się również w Raku, gdzieś obok czai się konkurencja w miłości. To wszystko minie.

Byk - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

Przed Tobą ważne, pracowite i bardzo konstruktywne dni. Twoja patronka Wenus znajduje się w przyjaznym dla Ciebie znaku Raka. To spowoduje odzyskanie spokoju w uczuciach i zaprowadzi harmonię w najbliższym otoczeniu. Dzięki wpływom planet z początkowych dni miesiąca postawisz na uczucia. Czeka Cię skupienie się na rodzinie i najbliższych. Przed Tobą również czas urlopowania i odzyskania oddechu. Bardzo przyjazne układy jeśli chodzi o świat Twoich emocji i serca będą od 20. do 25. czerwca. W partnerstwie satysfakcja!

Pełnia w Koziorożcu (24.06) to fantastyczny czas jeśli chodzi o finanse i zasoby gospodarstwa domowego.

Trudności

Niestety nie same słodycze w czerwcu. Jest i garść kłopotów - Nów i zaćmienie w Bliźniętach przyniesie kłopoty z autem (11.06.) bądź innym środkiem transportu – opóźnienia w podróżowaniu oraz odwołane loty.

Koniec czerwca i przejście Wenus do znaku Lwa oznacza koniec laby i czas powrotu do twardej rzeczywistości.

Bliźnięta - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

Energie planet skupiły się teraz na Tobie Bliźniaku i nie zamierzają odpuszczać. Najważniejszy czas dla Ciebie wiąże się z Nowiem Księżyca i zaćmieniem Słońca w Twoim własnym znaku. Na dodatek zaćmienie będzie okraszone wpływem Twojego patrona, czyli Merkurego. Musisz być gotowy na dokonanie trudnych wyborów oraz spotkanie się z niewygodnymi pytaniami. Zaćmienie Słońca 10.06 na Ciebie będzie działać już tydzień wcześniej, jak również tydzień później. Przed Tobą przełomowe decyzje. Możliwe również jest zakochanie się bez pamięci i ulegnięcie wpływom jakiegoś łowcy serc. Bardzo prawdopodobna przeprowadzka, nie ważne czy na gruncie prywatnym czy zawodowym – nie opieraj się jej. W tym miesiącu przed Tobą liczne podróże, ale z utrudnieniami w tle.

Trudności

Twój patron czyli Merkury będzie w retrogradacji aż do 22.06, to może powodować iluzje, próby skołowania Cię, gubienie drogi, rozkojarzenie i roztrzepanie. Uważaj w szczególności 5.06! Kwadratura Merkurego i Neptuna sprawia, że różne przedmioty po prostu znikają wtajemniczy sposób, aby później pojawić się znienacka.

Rak - Horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

Masz szczęście, bo w gorący, czerwcowy okres będzie przyświecać Ci sama bogini miłości czyli Wenus, która od 2. do 27. czerwca rozgości się w Twoim znaku. To bardzo korzystny czas na uczuciowe uniesienia, poznawanie nowych osób, randki, spotkania towarzyskie i wchodzenie w nowe środowiska. Dzięki jej wpływom będziesz także bardziej atrakcyjny fizycznie dla płci przeciwnej. Układ planet spowoduje u Ciebie wręcz oszołomienie nowościami. Arcyważny dla Ciebie 10.06 Nów Księżyca połączony z zaćmieniem Słońca sprawi, że Los postawi na Twojej drodze nieprzypadkowe osoby. Dzięki tym znajomościom poczynisz kontakty z przeznaczenia, czyli takie, które w późniejszym terminie znacznie zmodyfikują Twoją ścieżkę życia. Przed Tobą również fantastyczna Noc Kupały i pierwsza letnia Pełnia Księżyca. Okres od 21. do 24. czerwca to dla Ciebie świetny czas przepełniony dobrymi sytuacjami.

Trudności

W obliczu dużych zmian i nowości będzie Ci towarzyszyć duże napięcie wewnętrzne. W szczególności musisz uważać 5. i 15. czerwca, aby nie reagować nieadekwatnie do sytuacji. Przed zaćmieniem Twoim udziałem będzie walka z wątpliwościami.

Lew - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

Nareszcie poczujesz przypływ sił witalnych, ponieważ mocne zasilenie żywiołu wody w zodiaku odbierało Ci energię. Od 11. czerwca Mars rozgości się w Twoim znaku i zacznie robić to co lubi najbardziej czyli rządzić! A Ty razem z nim. Dzięki pozytywnym układom przybędzie Ci energii i chęci do życia. Na dodatek do Twojego znaku 27. wkroczy również Wenus, co przysporzy Ci blasku przyniesie wielu nowych adoratorów, wzmocni magnetyzm i urok osobisty. Będziesz rzucał czar na kogo tylko zechcesz. Jednak taki deser pojawi się dopiero na koniec miesiąca. Do tego czasu trzeba będzie popracować i przed urlopem spożytkować energię Marsa, aby uporać się z zaległościami w firmie lub edukacji.

Trudności

Zbliżające się zaćmienie Twojego zodiakalnego patrona czyli Słońca na chwilę pozbawi Cię sił (10.06). Ciężka kwadratura Saturna i Urana pokaże, że tak naprawdę masz brak wsparcia ze strony sojuszników (15.06). W połowie miesiąca ktoś wystawi Twoją przyjaźń na ciężką próbę.

Panna - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

Najlepsze przyjdzie dopiero w ostatniej dekadzie miesiąca, kiedy Słońce przejdzie do znaku raka (21.06.). Po ciężkich bojach, które przyjdzie Ci stoczyć, duże wsparcie przyniesie Pełnia w Koziorożcu (24.06). Do tego czasu wysiłek i zaangażowanie na sto procent. Niestety większa część miesiąca będzie pod kreską. Zarówno jeśli chodzi o energię fizyczną jak i sprawy materialne. Nów w Bliźniętach (10.06) da szansę na odbicie się od negatywnych układów towarzyskich. Układy planet 4. i 21. przyniosą możliwość wygranych, zyski materialne i szybką okazję na poprawę sytuacji.

Trudności

Przed Tobą duży spadek sił witalnych (5.06). Kwadratura Twojego patrona Merkurego i Neptuna spowoduje narażenie na plotki, obmowy, oczernianie. Możliwy zły obieg informacji – nieporozumienia.

Waga - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

To będzie ważny miesiąc dla przedstawicieli żywiołu powietrza, a zatem i dla Ciebie. Nadchodzący Nów i zaćmienie Słońca w Bliźniętach da uwolnienie i zrozumienie szerszego kontekstu sytuacji.

Dzięki temu skończysz niekorzystne i toksyczne relacje, które nie rokują. Być może z bólem, ale uświadomisz sobie cudze cele, które nie są zbieżne z Twoim i przyjdzie czas wpisać ten układ do archiwum. Nie będzie tak źle – w terminie bliskim 13.06. znajdziesz coś, co dawno zgubiłaś i porzuciłaś już nadzieję, na odzyskanie tego przedmiotu. Sam koniec miesiąca to nowe wizje, perspektywy, możliwość nowych kontraktów i układów biznesowo-towarzyskich. Pamiętaj, natura nie znosi próżni, to co odchodzi robi miejsce na nowe.

Trudności

02.06. Wenus wkracza do znaku Raka – rozczulisz się i będziesz celebrować swoje małe smutki. W terminie 10 – 15.06, czeka Cię trochę wymuszony odpoczynek. Blisko Pełni Księżyca w znaku Koziorożca (24.06) możliwe przejściowe kłopoty z urzędami i dokumentami.

Skorpion - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

Już w pierwszych dniach miesiąca, na niebie dojdzie do konfrontacji dwóch bardzo ważnych dla Ciebie planet. 5.06. opozycja Marsa i Plutona da Ci ogromną siłę przebicia. Będziesz mieć w sobie pokłady energii, charyzmę, i moc do pokonania przeciwników. Używaj jej rozsądnie i pamiętaj, że inni przedstawiciele zodiaku nie mają, aż takiego wglądu w ludzkie dusze jak Ty. Możesz wygrać w ciągnącej się od dawna batalii sądowej lub odzyskać pozycję, którą ktoś podstępem Ci odebrał. W miłości również nie masz na co narzekać! Już od 21.06 czekają Cię niezwykłe randki, ekscytujące spotkania i fascynujące, nowe znajomości. W portfelu też się poprawi. Pełnia w Koziorożcu pomoże finansowo. W terminie 24.-27.06 będzie przypływ gotówki i szczęście od Losu w kwestiach materialnych.

Trudności

Uważaj, bo zaćmienie w Bliźniętach (10.06) łatwo wplącze Cię w jakąś intrygę, plotki i pomówienia. 24.06 możesz dla kogoś stracić głowę, Wenus w opozycji z Plutonem spowoduje, że zazdrość lub fatalne zauroczenie pobawi Cię racjonalności.

Strzelec - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

Miesiąc zaczyna się z przytupem i w dobrym rytmie. Już 4. czerwca Wenus w trygonie z Jowiszem sprawi, że ktoś ważny Cię wesprze. Możesz liczyć na przychylność innych osób, dobre układy towarzyskie i sympatię otoczenia. Jednak nie chwal dnia przed zachodem Słońca. To co będzie z tych pięknych słówek i obietnic współpracy, które nic nie kosztują, okaże się pod wpływem zaćmienia. Termin bliski 10. czerwca przyniesie decydujące spotkanie. Na szczęście energii i ochoty, aby powalczyć o swoje profity Ci nie zabraknie. Od 11. Mars rozgości się w żywiole ognia – odżyjesz! Sam koniec miesiąca to zupełnie inne priorytety. Najważniejsze tematy po 21.06 to urlop i rodzina.

Trudności

Pod wpływem kwadratury Saturn – Uran (15.06) będziesz wewnętrznie rozdarty pomiędzy przyjemnościami a obowiązkami. Uważaj 17.06 na kłopotliwe incydenty na drodze. W terminie bliskim do 24.06 ktoś będzie grał na Twoim poczuciu winy, niestety z dobrym skutkiem.

Koziorożec - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

Trygon Twojego patrona czyli Saturna i Słońca (3.06.) to zapowiedź nadchodzących profitów finansowych. Szczęście będzie Ci dopisywać również w miłości, dzięki obecności Wenus w opozycyjnym znaku Raka. W Twoim otoczeniu pojawią się miłosne zaproszenia i sugestie, że komuś wpadłeś w oko. Czerwiec będzie całkiem udany, z przerwą w połowie miesiąca na jakąś małą rewolucję. Na szczęście niebo przewidziało dla Ciebie również lukratywny, tłusty początek lata! Tuż po Nocy Świętojańskiej nastąpi Pełnia Księżyca (24.06) w Twoim własnym znaku, która zasili Cię i obdaruje różnymi prezentami. Okres pomiędzy 21-27.06 to Twój czas mocy.

Trudności

Przed Tobą okres próby sił i walki o prymat na gruncie zawodowym (5.06). Ktoś będzie chciał podważyć Twój autorytet. Przygotuj się, ponieważ 10.06 nastąpi dezinformacja na Twój temat. W połowie miesiąca przez kwadraturę Urana i Twojego patrona – Saturna stoczysz ciężką walkę sam ze sobą, Nie bój się, nie pomylisz się w ocenie sytuacji.

Wodnik - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

Dzięki Marsowi w opozycji do Twojego znaku zaczniesz z kimś rywalizować, ale to dla Twojego dobra! Pobudzi Cię to i wyrwie z chwilowego letargu, w który wpadniesz w pierwszym tygodniu czerwca. Kwadratura Saturna i opiekuna Wodników czyli Urana rozgrzeje Twoją ambicję do czerwoności. Dzięki temu nakreślisz sobie bardzo wyśrubowane cele, zapragniesz grać z kimś o wszystko i … wygrywać. Postawisz się starym schematów, zerwiesz z rutyną, pomyślisz o czymś większym na gruncie zawodowym i prywatnym. Nów w Bliźniętach (10.06) pomoże zakroić szeroki, ale realny plan. Wokół Ciebie duży pośpiech i wiele się dzieje. Być może trzeba będzie w nieodwracalny sposób odsunąć się od przeszłości i spalić za sobą mosty. To również pierwszy stopień Twojej transformacji duchowej i zmiany życiowych priorytetów.

Trudności

Przed Tobą najtrudniejszy okres w połowie miesiąca. Będzie to sprawdzian z Twoich możliwości. Kwadratura Saturn – Uran czyli ideały kontra twarda rzeczywistość. Jeśli chcesz, aby Twoje marzenia spełniły się musisz się przygotować, ponieważ Pełnia Księżyca w Koziorożcu (24.06.) będzie od Ciebie wymagać konkretów.

Ryby - horoskop miesięczny na czerwiec

Szanse

W Twojej fazie zodiakalnej rozgościł się na kilka tygodni dobrotliwy Jowisz, który szczególnie te z Was, które urodziły się w lutym będzie rozpieszczał i zasypywał w czerwcu prezentami. Czwartego dnia miesiąca trygon dwóch astrologicznych dobroczyńców przyniesie Ci niespodziewane profity. W pierwszym tygodniu Wenus i Jowisz pomogą w każdej sprawie i każdym kłopocie. Dzięki nim masz szansę wygrać w ważnym sporze i odzyskać to na czym Ci zależy. Czeka Cię spory przypływ gotówki pomiędzy 21-27.06. Noc Świętojańska i Pełnia Księżyca w Koziorożcu postawią Cię na nogi i sprawią, że będziesz tryskać świetnym humorem.

Trudności

Niestety nadchodzące zaćmienie Słońca w Bliźniętach (10.06) nie będzie grało pod Twoje nuty. Pojawią się złośliwości i zazdrość – ktoś Cię oczerni, celowo, z premedytacją. 10-14.06 to również ciężki okres fizycznie. Czeka Cię osłabienie kondycji przez fałszywe informacje. Będziesz mocno przeżywać wiadomości o sobie. Pamiętaj, że kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada. Cierpliwości.

Zobacz też:

Horoskop tygodniowy. Co czeka znaki zodiaku 31.05-6.06? Uwaga na kłopoty na drodze

Po czym poznać dobry horoskop?

Co mówi sennik o kościach – to dobry czy zły omen?

Zobacz video: Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości