Lew i jego horoskop - jakie cechy charakteryzują ten znak zodiaku?

Aktualizacja:
Horoskop dla lwa

Jak na prawdziwego króla zwierząt przystało, osoby, których znakiem zodiaku jest lew, charakteryzują się porywczym i dominującym charakterem. Duża pewność siebie odbija się w wielu działaniach i możliwych tendencjach, które opisuje horoskop dzienny czy tygodniowy lwa. Jak każdy znak, ten również posiada swoje jasne i ciemne strony. Jakie cechy najlepiej go opisują?

Osoby spod znaku lwa urodziły się pomiędzy 23 lipca a 22 sierpnia. Są niezwykle aktywne i energiczne w każdym aspekcie życia. Jeśli chcemy dogłębnie poznać charakterystykę znaku, horoskop lwa na dziś czy na jutro nie udzieli nam tego rodzaju informacji. Musimy ich szukać w bardziej szczegółowym horoskopie urodzeniowym. Lew podlega żywiołowi ognia, zaś rządzi nim Słońce, co w dużej mierze wpływa na jego cechy charakteru.
Lew - jak powstaje jego horoskop dzienny, tygodniowy, miesięczny?
Ustalenie prognoz dla każdego znaku zodiaku wymaga nie tylko dogłębnej wiedzy dotyczącej położenia ciał niebieskich względem tego znaku, ale przede wszystkim jego właściwej interpretacji. Wyznaczając horoskop dzienny, należy poddać analizie każdą zmianę umiejscowienia planet. Niestety zmiany te nie są na tyle duże, by móc przygotować dokładną prognozę. Z tego względu, jeśli faktycznie interesuje nas, czego lew może spodziewać się w najbliższej przyszłości, lepiej zerknąć w horoskop tygodniowy lub miesięczny. Zawierają one dokładniejsze informacje i w większej mierze mają prognostyczny charakter.
Interpretacji wymaga nie tylko położenie planet i ciał niebieskich względem znaku zodiaku, ale również wobec samych siebie. Niektóre planety są bowiem uznawane za współgrające ze sobą, inne zaś za wzajemnie się wykluczające. Przekłada się to na bardziej lub mniej pozytywny horoskop dzienny lub tygodniowy. W tym czasie lew może miewać sny zwiastujące ewentualne porażki lub sukcesy. Chcąc poznać ich znaczenie, warto zaopatrzyć się w sennik lub poszukać interpretacji w internecie.
Miłość, finanse i kariera – jak radzi sobie lew?
Data urodzenia jest w stanie dostarczyć nam wielu informacji na temat naszego charakteru, upodobań i predyspozycji. Profesjonalni astrologowie bazują na dokładnej dacie, uwzględniającej godzinę i minuty narodzin. Lew jest w stanie dowiedzieć się, jak może ułożyć się jego horoskop miłosny i z jakim znakiem zodiaku ma szansę stworzyć prawdziwie udany związek. Jak wygląda to w praktyce?
Dominujący charakter lwa odbija się w jego relacjach. Z drugiej strony jest również bardzo kochliwy i dosyć łatwo zwrócić na siebie jego uwagę. Wystarczy po prostu karmić go komplementami. Nie lubi zgrzytów w związku i męczenia się. Horoskop partnerski lwa w tej kwestii nie pozostawia złudzeń. Dzisiaj miłość, jutro rozstanie. Lwy nie czekają, aż sytuacja stanie się zbyt napięta, po prostu szybko umykają z takiego związku. Szybkość reakcji działa oczywiście w dwie strony. Jeśli zdarzy się, że osoby spod tego znaku zapałają prawdziwym uczuciem do swojego partnera, nie potrzebują dużo czasu na podjęcie decyzji o ślubie. Działania lwa niejednokrotnie mogą przytłaczać, szczególnie w początkowym etapie relacji. Potrafi bowiem być bardzo nachalny i męczący. Swoją namiętność i miłość będzie okazywać na każdym kroku. Bardziej zdystansowane i chłodne znaki zodiaku z pewnością szybko zrezygnują z kontynuowania znajomości.
Horoskop codzienny, na dziś czy na jutro, zwykle podaje też informacje dotyczące sfery zawodowej. Lew z racji swojego burzliwego charakteru zwykle pełni funkcje lidera. Szybko pokonuje kolejne szczeble kariery, jednak świetnie sprawdzi się też w prowadzeniu własnej działalności. Lubi wydawać pieniądze i korzystać z uroków życia. Charakteryzuje go ogromna ambicja, dążenie do realizacji celów i odwaga. Świetnie poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi projektami. Oczywiście lew posiada też swoje ciemne strony. Horoskop dzienny czy tygodniowy niejednokrotnie może wskazywać na możliwe scysje z innymi pracownikami. Wynika to z dominującego charakteru osób spod tego znaku, które nie tolerują innych samców alfa. Jeśli jakakolwiek osoba z pracy zakwestionuje decyzje lwa, musi liczyć się z gniewem i degradacją. Niestety skutkuje to wzrostem niezadowolenia wśród pracowników.
Horoskop anielski czy tarot? Skąd jeszcze lew może czerpać informacje?
Osoby spragnione informacji na temat swojej przyszłości mogą skorzystać także z innych rodzajów prognoz. Przykładem jest horoskop anielski – tygodniowy lub miesięczny – który zakłada, że każdy z nas posiada dedykowanego sobie anioła, który chroni nas przed złem i pomaga w wielu różnych sytuacjach. Dodatkowo pojawia się także horoskop dzienny . Lew uzyska z niego informacje na temat anioła, który akurat sprawuje nad nim opiekę, oraz garść motywujących do działania wskazówek. Wart sprawdzenia jest także tarot . Polega on na rozłożeniu i wybraniu trzech kart, które dostarczą nam odpowiedzi na zadane przez nas w duchu pytanie. Karty mogą stanowić też horoskop miłosny , z którego lew dowie się, czy warto dalej angażować się w obecną relację. Pamiętajmy jednak, iż tarot to nie horoskop dzienny ani tygodniowy. Zadawanie ciągle tego samego pytania nie ma większego sensu.
Pozostałe wiadomości