Horoskop

Wypatruj korzystnych znaków. Czym jest dobry omen?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Barbara Taeger/ Getty Images

Chcesz sam prognozować sobie przyszłość? Dowiedzieć się czy zdasz egzamin na który się wybierasz? Czy działanie, które właśnie rozpoczynasz szczęśliwie się sfinalizuje? Wypatruj dobrego omenu!

Omen, co to takiego?

Omen to inaczej znak, wróżba, która daje sygnał dotyczący przyszłych bądź już dziejących się wydarzeń. W wielu kulturach i społeczeństwach pewne znaki, sytuacje, ale również zwierzęta i przedmioty są uważane za przepowiadające szczęście i powodzenie. Po ich dostrzeżeniu możemy być pewni, że wszechświat nam sprzyja a obrany kierunek działania jest słuszny i przyniesie same dobre efekty.

>>> Zobacz też:

Astrolog Merkurja o zaćmieniu i pełni Wilczego Księżyca. Co przyniesie i na kogo wpłynie najmocniej?

Nasi przodkowie uważnie patrzyli na otaczającą rzeczywistość i nauczyli się odczytywać sygnały płynące od niewidzialnej strony świata. Kiedy rozpoczynali jakieś ważne przedsięwzięcie lub wybierali się w daleką drogę, bacznie rozglądali się wokół szukając znaków mających utwierdzić ich w podjętym działaniu. Czytania znaków od Losu można się nauczyć i wykorzystywać je w codziennym życiu.

>>> Zobacz też:

Przesądy w ciąży. Czy warto w nie wierzyć?

Kiedy spotka cię szczęście? Najpopularniejsze dobre omeny

Do popularnych wśród narodów słowiańskich korzystnych omenów należą miedzy innymi:

 • Znalezienie czterolistnej koniczyny

To nadzwyczaj korzystny i pozytywny symbol, który przyniesie szczęście finansowe oraz mówi o zbliżających się dobrych zbiegach okoliczności. Ktoś kto znalazł rzadki egzemplarz o czterech listkach, powinien zabezpieczyć go przed zniszczeniem i nosić przy sobie.

 • Zobaczenie pierwszego wiosennego bociana w locie

Według ludowych wierzeń jest to ptak święty, oczyszczający świat ze wszelkich brudów i niskich stworzeń. Zobaczenie powracającego bociana, kiedy mamy przy sobie portfel, bądź chociaż kilka monet, gwarantuje rok pełen dobrobytu i sukcesów. Osiedlenie się pary bocianów w gospodarstwie ma przynieść właścicielom szczęśliwe, długie życie w dostatku.

 • Bicie dzwonów

Kiedy zadamy jakieś pytanie, albo mamy do rozwiązania jakiś problem i usłyszymy bicie dzwonów, możemy spodziewać się rychłej poprawy sytuacji. Dźwięk bijących dzwonów rozpraszać ma złe energie oraz według wierzeń ludowych trzyma z daleka złe duchy.

 • Tęcza na niebie

To jeden z najlepszych omenów jakie daje nam świat przyrody. Pojawienie się tęczy świadczy o sprzyjaniu dobrych energii, jedności świata materialnego i duchowego, to symbol pokoju i harmonii. Kiedy dokądś idziemy a na niebie zalśni tęcza, możemy być pewni, że sytuacja rozwinie się nad wyraz dobrze.

 • Znalezienie monety

Świadczy o szczęściu do pieniędzy. Może być zapowiedzią podwyżki, mówić o zmianie pracy na lepszą, wróżyć zbliżającą się wygraną pieniężną, czy też być informacją o rychłej wypłacie zaległości.

 • Śpiew ptaków

Ptaki są symbolem sfery niebiańskiej, czyli wyższej od tej przynależnej ludziom. Przez swoją umiejętność wzbijania się w powietrze są związane z duchowością. Kiedy słyszymy nagle rozbrzmiewający śpiew ptaków to doskonały omen! Znak, że niebo nam sprzyja, a osoba do której idziemy, lub z którą będziemy rozmawiać, przekaże nam informacje, które sprawią, że będziemy w ,,siódmym niebie''.

 • Zobaczenie motyla

Kolorowy, delikatny, prawie nierzeczywisty owad to symbol, że jesteś na doskonałej drodze do zmian na lepsze. Motyl dokonuje w swoim cyklu rozwojowym całkowitej transformacji i taką informację niesie ze sobą jego zobaczenie. Przed Tobą zaskakująca przemiana, która pomoże Ci w ostatecznym rozrachunku być bardziej szczęśliwym i odnaleźć prawdziwy cel życia.

 • Siadanie pszczoły na dłoni

Pszczoły w wierzeniach i kulturze ludowej zajmują zaszczytne i bardzo poważane miejsce. Są jako jedne z nielicznych owadów obdarzone dobroczynną symboliką. Kiedy pszczoła usiądzie na dłoni to zapowiedź otrzymania doskonałej posady, błogosławieństwa od sił wyższych. Świadczy również o tym, że osoba której to się zdarzyło jest dobrym i pracowitym człowiekiem, w związku z czym otrzymuje ,,pochwałę'' od Losu za swoje postępowanie.

 • Znalezienie na drodze białego pióra

Białe pióro to symbol zakończenia konfliktu, odnalezienia złotego środka, wyjścia z kryzysowej sytuacji. Jest zapowiedzią pogodzenia się z osobą bliską sercu, z którą od jakiegoś czasu nie mogliśmy znaleźć wspólnego języka.

 • Idący kominiarz

Przecinający naszą drogę kominiarz to nadzwyczajnie korzystny znak, symbol zbliżającego się szczęścia domowego a nawet rychłego powiększenia rodziny. Kominiarze pilnujący pośrednio dobrej pracy pieca, stoją na straży ogniska domowego, a w związku z tym dobrostanu i powodzenia członków wspólnoty.

 • Spadająca gwiazda

Kiedy zobaczymy ,,spadającą gwiazdę'', czyli przecinający niebo meteor, możemy śmiało wypowiadać życzenia, które mają wielką szansę na spełnienie. Wpadający w atmosferę skalny okruch spala się i wydziela mnóstwo energii wspierającej pragnienia widzącej to osoby. Bardziej romantycznie spadająca gwiazda obrazuje duszę ludzką, która właśnie opuszcza czyściec i doznaje zbawienia, a zatem wypowiedziane w tej właśnie chwili życzenie ma wielką szansę zostać zabrane wprost do bram raju, aby tam za wstawiennictwem świeżo przybyłego szczęśliwca, szybko się wypełnić.

Zobacz też:

Znaczenie kolorów w różnych dziedzinach. Jak wpływają na nas barwy?

Szczęśliwych omenów jest wiele

Oczywiście szczęśliwych omenów jest w codziennym życiu jeszcze więcej. Każdy z nas ma również swój szczególny, niepowtarzalny alfabet znaków i sygnałów, które wysyła mu otoczenie.

Kiedy nauczymy się odczytywać tajny język symboli, możemy w swoim życiu łatwiej zastosować wskazówki dawane nam w postaci dobrego omenu, symbolu, wydarzenia czy sygnału. Wszechświat mówi do nas bezustannie, wystarczy nadstawić ucha i wytężyć wzrok.

Astrolog Merkurja

Zobacz też:

Jak zastosować feng shui w mieszkaniu?

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości