Horoskop

Co oznacza w senniku lotnisko? Poznaj symbolikę snu

Horoskop

Aktualizacja:
para na lotnisku
Fot. Jasmin Merdan / Getty Images

Trudno o jednoznaczną interpretację snu o lotnisku i stwierdzenie, czy jego symbolika jest pozytywna, czy też nie. Jedno jest jednak pewne – w obu przypadkach taka fantazja zapowiada zmiany w życiu, a nawet rozpoczęcie zupełnie nowego rozdziału.

Może na horyzoncie pojawi się nowa znajomość, praca, wyzwanie czy inne niespodzianki? W zależności od całego kontekstu snu można więc taki symbol interpretować na różne sposoby. Co więcej, w sennikach lotnisko może także oznaczać przestrogę przed czymś lub przed kimś.

Więcej:

Co symbolizuje lotnisko w senniku?

Lotnisko kojarzy się z dużymi emocjami związanymi z podróżowaniem, ekscytacją przed nadejściem czegoś długo wyczekiwanego. To na nim żegna i wita się bliskich czy znajomych lub wyrusza na poszukiwanie nowej przygody. Dlatego czekanie na samolot w śnie może oznaczać, że nadchodzą zmiany w życiu – ważne jest tylko obranie właściwego kierunku. Być może będzie to nowa praca, kolejny związek czy nowe miejsce zamieszkania. Takie marzenie senne zwiastuje nadejście przełomowego etapu w życiu i jednocześnie zamknięcie tego dotychczasowego, zwłaszcza jeśli fantazja traktuje o lądowaniu na lotnisku. Start samolotu wyraża zaś rozpoczęcie nowej przygody. Taki sen jest więc pewnego rodzaju zachętą do przemyślenia pewnych spraw i poukładania ich na nowo. To znak początku podejmowanego przedsięwzięcia.

Spotkanie kogoś na lotnisku symbolizuje również nadciągające zmiany. Takie marzenie senne oznacza, że w niedalekiej przyszłości pozna się kogoś, dzięki komu los się całkowicie odmieni.

Samolot to też wznoszenie się wysoko, więc sen o nim może oznaczać drogę do nowego życia. Symbolika lotniska w senniku sugeruje zatem, aby otworzyć się na to, co może przynieść przeznaczenie.

Zobaczyć siebie w śnie na lotnisku może natomiast wskazywać na bujanie w obłokach. Oznaczać może, że osoba, której przytrafi się taka fantazja, nie stąpa mocno po ziemi i nie wykazuje się zdrowym rozsądkiem w pewnych sytuacjach. Jest to zatem znak, by stać się realistą i odłożyć na bok wielkie pragnienia, które nie mogą być zrealizowane.

Sen o lotnisku (przyloty i odloty) można też interpretować jako symbol narodzin (powiększania się rodziny) i śmierci.

Sennik: lotnisko jako negatywne wróżba

Niezbyt pomyślnym snem jest ten, w którym droga na lotnisko jest pełna niemiłych niespodzianek. Mogą więc pojawiać się na niej niedogodności spowalniające dotarcie na miejsce czy nieprzychylne osoby blokujące trasę. W senniku lotnisko, do którego dojazd jest utrudniony, oznacza, że przeszkody mogą nastąpić podczas podejmowania ważnych decyzji czy osiągania zamierzonego celu, który może nawet stać się nieosiągalny.

Podobne, negatywne przesłanie, niesie sen, w którym oczekuje się na opóźniony samolot. Może to być przepowiednią pewnych problemów na polu zawodowym lub prywatnym.

Katastrofa na lotnisku może z kolei oznaczać jakiś emocjonalny wstrząs, rozczarowanie lub nawet szok. Może także zwiastować załamanie nerwowe lub nagłe pogorszenie się stanu zdrowia. Dlatego taka fantazja jest pewnego rodzaju przestrogą, że zdarzyć może się coś niedobrego, co zaważy na dalszym życiu. W tym znaczeniu lotnisko oznacza zmiany, które mają charakter negatywny.

Zobacz także: Co znaczy sen o kościele?

Lotnisko i samolot jako symbole zmian według sennika

Wiele osób boi się latać samolotem. Jednak tak samo dużo pragnie podróżować do dalekich krajów, do których dostać się można tylko właśnie takim środkiem transportu. Konflikt ten powoduje, że podróż staje się dużym przeżyciem, ale także wyzwaniem. Decydując się na nią, można przełamać istniejące lęki, a co więcej załapać prawdziwego bakcyla do przemieszczania się po świecie. Widok lotniska w śnie, na którym jest dużo maszyn, jest zwiastunem nowych wyzwań. Zatłoczone miejsca przylotów i odlotów są oznaką wielkich ambicji, ale i oczekiwań. Z kolei opuszczone pasy startowe symbolizują odłożenie planów na później, zaniechanie ich na pewien czas. Mogą także być wskazówką, że czyjeś działania są drogą donikąd i wskazywać na potrzebę ich zmian.

Ciekawie przedstawia się także interpretacja snu o zagubieniu się na lotnisku. Taka fantazja to pewnego rodzaju nawiązanie do obaw, jakie mogą się pojawić przed wykonaniem jakiegoś kroku czy przed podjęciem ważnej decyzji, która zaważy na dalszych losach. Wskazuje to także na brak zdecydowania, czy chce się rozpocząć kolejny etap w życiu i zakończyć poprzedni, czy też nie. Symbol ten może w tym przypadku odnosić się do planów zawodowych, ale też sfery uczuciowej. Być może ktoś od dawna niesie się z zamiarem przerwania związku czy zmiany pracy, jednak boi się podjąć takie wyzwanie.

Oczekiwanie na lot będzie z kolei oznaką gotowości do przedsięwzięcia radykalnych działań, które ułatwią osiągnięcie upragnionego celu.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości