Horoskop

Chiński Nowy Rok. Jak przyciągnąć miłość, bogactwo i sukces w roku metalowego szczura?

Horoskop

Aktualizacja:
Chiński Nowy Rok. Rok Szczura 2020

Chiński Nowy Rok. Czeka nas intensywny rok, którego wyjątkowość przepowiadają i potwierdzają również badacze reguł rządzących horoskopem chińskim. Będzie to czas granicznych przemian i transformacji. Podobnie jak 2020 w cywilizacji Zachodu, rok Metalowego Szczura jest również rokiem przestępnym, który będzie trwał aż 384 dni!

Już niedługo będziemy celebrować wyczekiwane przez ludzi Dalekiego Wschodu ogromne święto. W Chinach obchody Nowego Roku są najważniejszym punktem w kalendarzu. W ,,Państwie Środka'' i sąsiednich krajach są one bardzo huczne, bo data Nowego Roku - w odróżnieniu od tej w zachodniej kulturze - jest ruchoma i zależy od faz Księżyca. Cała Azja da się ponieść ogromnym emocjom, które również na mieszkańców Europy będą mieć niebagatelny wpływ.

2020 Rok Szczura

W Chinach rozpocznie się okres dwutygodniowej radości, podczas którego trudno będzie załatwić cokolwiek w banku czy urzędzie. Noworoczne uroczystości, jako jedne z nielicznych, są zgodne zarówno z tradycją, jak i polityką kraju - to zarazem święto prywatne, rodzinne jak i państwowe.

Chiński Zodiak

Chiński Nowy Rok jest datą ruchomą, wynikającą ze zmieniających się faz Księżyca

Chiński zodiak, podobnie jak europejski, składa się z dwunastu faz i znaków, które rozpoczyna Szczur, a kończy Dzik. Zasadniczą różnicą jest to, że każde z dwunastu gwiezdnych zwierząt przejmuje panowanie nad sprawami nieba i ziemi nie na miesiąc, ale aż na cały rok. Dodatkowo zmienia się żywioł przewodni, z obowiązującej w ostatnich dwóch latach ziemi - na metal.

Miłość, bogactwo i fortuna w Roku Szczura

Rozpoczynający chiński zodiak Szczur jest w Azji postrzegany zupełnie inaczej niż w Europie. Według legendy, dzięki swojemu sprytowi i inteligencji, jako pierwszy pojawił się na wezwanie Buddy po drugiej stronie świętej rzeki (według innych podań zamiast Buddy był to Żółty Cesarz).

>>> Zobacz też:

Horoskop na 2020 rok. Jesteś wśród znaków, którym będzie sprzyjało szczęście?

Osoby urodzone w znaku Szczura

Znakowi Szczura, jak i ludziom urodzonym pod jego opieką, przypisywane są takie cechy jak elastyczność, zdolność do wyciągania wniosków, błyskotliwość, spryt, umiejętność wykorzystywania każdej okazji, zdolność jasnowidzenia i hipnotyzowania, magnetyzm wewnętrzny i charyzma. Z negatywów widzi się w nim skłonności do manipulacji, nieszczerość, agresywność oraz ciągoty do ciemnych sprawek i podejrzanych interesów. Szczur według wielu podań, mitów i legend nie tylko chińskich, ale również indyjskich, tajskich i koreańskich jest nosicielem i zwiastunem bogactwa! Szczególnym szacunkiem, a wręcz kultem cieszy się biały szczur - wyjątkowo korzystny według mieszkańców Azji znak.

Faza Szczura związana jest również z nieustannym pragnieniem penetrowania tego co ,,pod powierzchnią'' i drążenia spraw ukrytych. Ludzie Wschodu wiążą Szczura również z jego niestrudzonym libido i możliwością rozmnażania się w każdych okolicznościach. Urodzeni pod patronatem tego znaku są przesiąknięci erotyzmem i szukają mocnych doznań.

Talizmany na bogactwo

W roku Szczura będziemy zatem szukać bogactwa i je znajdować. W ciągu najbliższych miesięcy usłyszymy o odkopanych i odnalezionych skarbach, które latami uważane były za bezpowrotnie stracone. Aura będzie sprzyjać poszukiwaniu ukrytych zasobów naturalnych, a los hojnie obdaruje nawet przypadkowych odkrywców. Doskonale powiodą się inwestycje w paliwa kopalne, ale przede wszystkim w kruszce takie jak srebro, złoto, pallad, miedź czy rudy żelaza. Osiem srebrnych monet, które położymy w widocznym miejscu na biurku – najlepiej w szklanej miseczce wypełnionej białymi kamyczkami i które będziemy polerować raz w miesiącu przed pełnią Księżyca, to perfekcyjny rytuał na przyciągnięcie fortuny w Roku Szczura. To nie koniec sprzyjających artefaktów! Ogromnie korzystny w tym roku będzie magnes. Kawałek prawdziwego magnesu noszony w torebce będzie ściągał do właściciela same dobre okazje i pomysły. Jeżeli mamy miejsce w portfelu, warto włożyć do niego namagnesowany przedmiot, aby przyciągał fantastyczne szanse zarobkowania.

>>> Zobacz też:

Wypatruj korzystnych znaków. Czym jest dobry omen?

Talizmany na miłość

Dwie białe lub pomarańczowe świece w kształcie kuli ustawione w sypialni blisko łóżka, szybko przyciągną odpowiednią osobę do związku.

Jeśli już jesteśmy w relacji, idealnym ,,zaklinaczem'' stałości i ugruntowaniem partnerstwa będzie podarowanie ukochanej osobie breloczka z błyszczącego, nierdzewiejącego metalu. Tym samym zawsze będziemy w zakresie jej myśli i pamięci.

Doskonałe sprawdzą się również zdjęcia par, na których uwiecznione są szczęśliwe momenty. Fotografie umieszczamy w ozdobnych, dużych ramkach koloru srebrnego i złotego.

Panom nie trzeba dwa razy tłumaczyć, że złoto i platyna to mile widziane przez panie kruszce, jeżeli chodzi o biżuterię. W roku Metalowego Szczura warto podarować wybrance naszyjnik z kluczykiem z białego złota bądź srebra, abyście zawsze mieli dostęp do serca ukochanej.

Kolory i przedmioty przynoszące szczęście

Pamiętajmy, że przewodnim żywiołem roku jest metal, zatem jeśli wybieramy auto, warto pomyśleć o kolorze srebrnym, złotym lub białym. Ewentualnie z metalicznym połyskiem na lakierze innego koloru. W przyciąganiu szczęścia i powodzenia doskonałą rolę będą odgrywać metalowe ozdoby, guziki, bibeloty i breloczki. Jeśli chcemy, aby bogactwo i powodzenie trzymało się jak najbliżej, warto również zmienić portfel na taki, na którym będą umieszczone metaliczne ozdoby bądź dżety. Pomocny okaże się też gruby, pokaźny suwak przy portmonetce. Dzięki temu energia pieniędzy chętniej będzie ją odwiedzać.

Moda rządzi się własnymi prawami i Zachód może zdecydować się na promowanie innych barw. Pamiętajmy jednak, że uniwersalnym kolorem sukcesu i powodzenia jest w Chinach czerwień. W roku Metalicznego Szura, przed ważnym spotkaniem, warto jednak sięgnąć po garderobę z elementami metalicznej nitki, srebrnych cekinów, kolorów miedzi, platyny czy złota. Dzięki temu w negocjacjach energia będzie po naszej stronie.

Szczęśliwego Roku Szczura życzy Astrolog Merkurja

>>> Zobacz też:

Astrologia. Najlepsze i najgorsze zodiakalne związki

Sennik. Co zwiastuje sen o szczurach?

Przesądy związane ze swędzeniem nosa – co one oznaczają?

Zobacz wideo: Chiński Nowy Rok w kuchni

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości