Horoskop

Chiński Nowy Rok pod patronem Metalowego Bawołu. Komu przyniesie szczęście?

Horoskop

Aktualizacja:

Rozpoczęcie Nowego Roku w Chinach i państwach dalekiego Wschodu jest świętem ruchomym, które wyznaczane jest przez Nów Księżyca w znaku Wodnika. W 2021 r. wypada ono dla mieszkańców Azji 12 lutego. Jak wygląda horoskop dla chińskich znaków zodiaku?

Horoskop 2021 - rok Metalowego Bawoła

Panowanie w chińskim zodiaku obejmie dostojny, spokojny i rzeczowy Bawół. Jest to drugie z rzędu niebiańskie zwierzę, które od poprzedzającego go Szczura różni się praktycznie wszystkim, od gabarytów po cechy charakteru. Bawół obejmuje panowanie od 12.02 i odda je dopiero 1.02.2022 roku, kiedy pałeczkę przejmie Tygrys.

Bawół - siła spokoju

Bawół to stworzenie spokojne, pracowite, uczciwe i poczciwe. W przeciwieństwie do sprytnego, a momentami nawet wyrachowanego i cynicznego Szczura, Bawół lubi na wszystko cierpliwie zasłużyć.

Lata Bawoła cechuje spokojna, wytężona praca u podstaw i odbudowa tego, co zostało do tej pory zniszczone. W latach, którym patronuje to spokojne i stworzone do kontaktu z ziemią zwierzę, rzadko wybuchają konflikty zbrojne, wręcz przeciwnie zostają one zażegnane (np. styczeń 1973 rok – Amerykanie podpisują porozumienie na mocy którego wycofują się z Wietnamu).

Żywioł metalu

W roku 2021 panować będzie Bawół w żywiole metalu. Metal jest trudnym i dość niebezpiecznym elementem (żywiołem) w chińskiej astrologii i nic w tym dziwnego. To właśnie z metalu wykuwa się miecze, zbroje i noże.

Z metalu powstawały również kule armatnie, a następnie tworzono broń i amunicję.

Jednak w ciągu nadchodzących miesięcy panować będzie metal w energii Yin, czyli tej o zabarwieniu żeńskim, biernym. Poprzedni rok, który również upływał pod znakiem metalu (Metalowego Szczura), miał dużo groźniejszą i bardziej złowrogą postać o polaryzacji Yang, czyli mocniejszej, agresywnej, męskiej.

Rok Bawołu w żywiole metalu Yin jawi się zdecydowanie łagodniej. Być może nie wszystkie zagrożenia przyniesione przez metalowego Szczura zostaną od razu opanowane, ale z pewnością nie będą powstawać nowe.

Bawół zwycięża uporem i systematycznością. Takie cechy będą teraz promowane i zostaną wynagrodzone.

Warto być nieustępliwym, wytrwałym i nie zniechęcać się zbyt szybko.

Chiński znak Bawoła w wielu punktach jest zgodny z charakterystyką znaku Byka z zachodniej astrologii. Bawół podobnie jak Byk nie lubi zmieniać zdania, jest konserwatywny a właściwie niereformowalny, co jednak często decyduje o jego długofalowym sukcesie.

Znak chińskiego Bawoła naturalnie koresponduje z ziemią, która pozostaje w zgodzie z metalem i go stwarza. To również świadczy o tym, że nadchodzące miesiące będą dobre dla gospodarki i generalnie lepsze dla całego świata.

Rok Metalowego Bawoła - remedia, amulety, inwestycje

Chiński Bawół wywinduje cenę ziemi. Już nie tylko tej pod interesy deweloperów, którzy będą się musieli pogodzić z odpływem mieszkańców wielkich miast, ale głównie takiej, która będzie służyć rekreacji i kontaktowi z naturą. Ogromnie zwiększy się popyt na małe działki przy lesie, czy też gospodarstwa rolne.

W roku metalowego Bawoła doskonale powiodą się inwestycje w zasoby naturalne, rudy metali jak również w energie odnawialną płynącą z ziemi czyli np. pompy ciepła lub źródła geotermalne.

Duży nacisk położony zostanie na racjonalną i zbilansowaną uprawę roli oraz ekologiczne hodowle.

Szacunkiem i społecznym zainteresowaniem zostaną obdarzeni rzemieślnicy i lokalni wytwórcy.

Szczęście przynosić będą wszelkie figurki byków, żubrów, turów, cieląt i krów. Szczególnie te wykonane z mosiądzu, miedzi, bądź srebra.

Do fortunnych nabytków zaliczyć będzie można również garnki, patelnie i naczynia wykonane z miedzi.

Doskonałym prezentem dla nowożeńców będą piękne, ręcznie wykonane sztućce z miedzi bądź srebra.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy w tym roku zazielenią się parkiety na giełdach, niech przekona ich symbol hossy, czyli właśnie byk, który patronując najbliższym miesiącom nie może pozostawić rynków samym sobie. Do najsłynniejszych byków i to metalowych, z pewnością należy posąg szarżującego, rogatego kolosa znajdującego się niedaleko Wall Street i nowojorskiej giełdy papierów wartościowych.

Bawół kończy czas wielkich spekulantów, którzy pozbijali majątki na kryzysie przyniesionym przez Szczura.

Teraz będzie liczyć się konkret, namacalne wyniki pracy oraz dzieła, które można dotknąć i zobaczyć zamiast wirtualnych cyfr.

Metalowy Bawół pozwoli odnaleźć drogocenne zasoby ukryte w ziemi, więc wykrywacze metalu znowu staną się popularne, a legendy o tajemniczych grobowcach, skarbach templariuszy czy zakopanych przez pradziadka diamentach ożyją.

Najlepszym zaklinaczem szczęścia w roku Bawoła będzie wytrwałość, rzetelność, punktualność i upór w dążeniu do wyznaczonych sobie celów.

Chińskie znaki zodiaku - horoskop na 2021

Szczur

Musisz zwolnić tempo i zadowolić się tym co udało Ci się zdobyć w poprzednim roku. Teraz powinieneś okopać się na swojej pozycji i nie dać się z niej zepchnąć. Docenisz rodzinę i swoich najbliższych. Zaczniesz bardziej szanować swoich domowników, co wyjdzie wszystkim na dobre. Powściągnij również swój złośliwy język, inaczej sam sobie sprawisz duży kłopot.

Szczęśliwy kolor – ciemna zieleń.

Bawół

Przed Tobą dobry, solidny rok, w trakcie którego uda się coś dokończyć, zdobyć jakieś szlify, uzyskać dokumenty i certyfikaty. Ktoś, kto okradł Cię w poprzednim roku – również dotyczy to Twojej własności intelektualnej, teraz poniesie konsekwencje. Masz dobry czas na inwestycje w nieruchomości. Rok któremu przewodzisz nie zawiedzie Cię i otrzymasz wiele szans na zrealizowanie swoich marzeń. Twój stan posiadania znacznie wzrośnie.

Szczęśliwy kolor – czerwony.

Tygrys

To nie jest jeszcze najlepszy okres, ale już czujesz że sukces jest niedaleko. To na co niecierpliwie czekasz widać na horyzoncie. Masz możliwość zaczaić się na wymarzoną pracę, ale na zasadzie zastępstwa lub stażu. Związek z upatrzoną osobą możesz zacząć od przyjaźni czy niezobowiązującej znajomości. Na wszystko przyjdzie czas. Teraz pozwól sytuacjom się rozwijać w swoim tempie. Zaatakujesz w swoim własnym roku za 12 miesięcy.

Szczęśliwy kolor – srebrny.

Królik

W roku Bawoła zostaniesz wciągnięty do kilku projektów edukacyjnych bądź zawodowych. Nie będziesz mieć wiele czasu na to, aby pielęgnować swoją relację i możesz nieco zaniedbać partnerstwo, co może stać się przyczyną Twego późniejszego stresu. Dlatego nie zapominaj, że masz również inne powinności niż tylko te związane z karierą. Samotne Króliki będą mijać idealną dla nich osobę w drodze do pracy lub na firmowym korytarzu.

Szczęśliwy kolor – jasna zieleń.

Smok

W pracy, zdrowiu i w sferze finansów nie powinieneś narzekać Smoku. Będziesz w spokoju kontynuować plany i działania, które nakreśliłeś sobie w roku Szczura. Jedyne co może nie spełniać Twoich oczekiwań, to partnerstwo. W tej dziedzinie poczujesz się znudzony i niedoceniony. Szukając zmiany na siłę, sprowadzisz na siebie kłopoty. Uważaj na kogoś, kto będzie patrzył tylko na korzyści materialne, płynące z relacji z Tobą.

Szczęśliwy kolor – złoty, żółty

Wąż

W ciągu nadchodzących miesięcy możesz czuć się sprowadzony na dalszy plan. Najbliżsi zajmą się ważnymi dla nich projektami, a Ty będziesz musiał poszukać sobie nowych marzeń i wyzwań. To czas przygotowania się do większych życiowych reform, do których powoli dojrzewasz. Pomyśl o przebranżowieniu się, przeprowadzce lub założeniu własnej firmy. Na razie to wszystko marzenia, ale w kolejnym roku będziesz mógł je z sukcesem zrealizować. W sprawach zdrowia nie lekceważ obszaru nóg, nawet jeśli to tylko żylaki.

Szczęśliwy kolor – purpurowy, bordowy.

Koń

Po trudnym i pełnym wysiłku roku Szczura, nadchodzi dla Ciebie lepszy czas. Najbliższe miesiące przyniosą Ci sukcesy towarzyskie oraz wielu znaczących, prominentnych przyjaciół, którzy swoimi wpływami pomogą Ci w karierze. Sprawy rodzinne zejdą na drugi plan. Będziesz budował swoje bezpieczeństwo finansowe. W uczuciach bez większych zmian. Konie w parach nie będą chciały reform, samotne Konie rzucą się w wir pracy.

Szczęśliwy kolor – żółty, metaliczny

Koza

Czeka Cię rok wzmożonego wysiłku i konieczności zadbania o swoje interesy pod każdym względem. Nie możesz niczego zostawiać przypadkowi, ani zdawać się na innych. Pamiętaj, aby dopilnować ważnych spraw osobiście. Twoje zdrowie będzie teraz delikatne, więc zaplanuj więcej odpoczynku, poświęcaj czas na regenerację, pomyśl o sanatorium lub urlopie porozdzielanym na kilka części w ciągu roku.

Szczęśliwy kolor – jasna czerwień

Małpa

To nie będzie Twój wymarzony okres. Rok Metalowego Bawołu wyprowadzi Cię z miejsca zamieszkania i rzuci w celu edukowania się bądź pracy, dość daleko od domu. Będziesz dużo podróżować, zbierać nowe doświadczenia, kupować i sprzedawać środek transportu. W ciągu najbliższych miesięcy będziesz niespokojna, tak jakbyś szukała swojego miejsca na świecie. Zimą je znajdziesz, tak jak i szczęście w partnerstwie.

Szczęśliwy kolor - pomarańczowy

Kogut

W roku Bawoła odzyskasz równowagę, poczujesz się spokojniejszy i bezpieczny. Twoje nadszarpnięte w roku Szczura zdrowie poprawi się i zaczniesz funkcjonować bardziej efektywnie. Poczujesz, że Twoje ciało działa zdecydowanie sprawniej, a Twój dobry humor powraca. Musisz zwrócić uwagę na swoje nieruchomości. One będą wymagały uwagi i troski. Przyda się jakiś remont lub uregulowanie stanu prawnego budynków.

Szczęśliwy kolor – limonkowa zieleń, cytrynowa żółć

Pies

Już w pierwszych miesiącach roku Bawoła pojawi się perspektywa wejścia w interesującą spółkę. Wokół Ciebie wytworzy się dobra atmosfera współpracy. Twoje biznesy i przedsięwzięcia finansowe będą szły w dobrym kierunku. Będziesz mieć teraz szczęście do lojalnych, pracowitych kontrahentów. Młode Psy, które jeszcze się edukują, postawią sobie wysoko poprzeczkę i będą zbierać pochwały i nagrody. Jedynie kwestia sercowa może pozostawiać wiele do życzenia. Urodzeni w roku Psa mogą potajemnie kochać kogoś, ale trwać w związku z inną osobą.

Szczęśliwy kolor – turkusowy, butelkowa zieleń

Dzik

W roku Metalowego Bawoła masz szansę na znaczne powiększenie swojego stanu posiadania. Los będzie Ci sprzyjał, wykorzystaj okazję do zmiany pracy na zdecydowanie lepszą. Możesz również awansować, wygrać coś wartościowego, odziedziczyć znaczny majątek lub znaleźć cenny przedmiot. Kłopoty może sprawiać jedynie układ pokarmowy, ponieważ masz problem z utrzymaniem diety. Skoryguj to, a wszystko potoczy się doskonale.

Szczęśliwy kolor – brązowy, miedziany

Szczęśliwego, spokojnego i pełnego owocnej pracy roku Metalowego Bawołu życzy

Astrolog Merkurja

Zobacz też:

Czy 2021 będzie lepszy od minionego roku? Jasnowidz Krzysztof Jackowski: "Przeraża mnie to co widzę w swoich wizjach"

Najlepsze wróżki w Polsce zdradzają tajniki swojej pracy. "Zdarzyło mi się gościć osoby, które są duchownymi"

Horoskop numerologiczny 2021. Dla kogo to będzie czas miłości i sukcesów finansowych?

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości