Horoskop na wiosnę i lato 2019. Sprawdź co Cię czeka!

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. FUTURE LIGHT/ Getty Images

Przez najbliższe cztery miesiące będziemy pod wpływem ruchu wstecznego Jowisza. Jakie znaczenie na nasze samopoczucie ma ruch planet? Czy ruch wsteczny Jowisza wróży kłopoty? Jaki będzie wpływ zmian na niebie na poszczególne znaki Zodiaku? Jaki jest horoskop na najbliższe miesiące? Zobaczcie, dla kogo będzie to trudny czas, a kogo czekają korzystne zmiany.

  • Co oznacza retrogradacja
  • Ruch wsteczny Jowisza - co przyniesie
  • Jak odczuwamy ruch planet, na co mają wpływ
  • Horoskop - co przyniosą najbliższe miesiące

Co przyniesie poszczególnym znakom retrogradacja Jowisza?

Od listopada 2018 roku, w optymistycznym i pełnym rozmachu znaku Strzelca przebywa Jowisz. Ten gazowy olbrzym, który jest swoistym królem wśród znanych nam planet, na nocnym niebie daje się obserwować gołym okiem.

Jowisz od 10 kwietnia, aż do 11 sierpnia będzie zdawał się cofać. Retrogradacja , bo o niej mowa, to termin, który dla astronomów, fizyków i astrologów oznacza pozorny ruch wsteczny jakiegoś ciała niebieskiego, które przez pewien czas porusza się na nieboskłonie w kierunku przeciwnym, niż ten, który jest uznawany za dominujący.

Przez najbliższe miesiące będziemy mogli zauważyć retrogradację dotyczącą Jowisza, najpotężniejszej planety naszego Układu Słonecznego, która na ziemskim niebie znajduje się teraz w 24. stopniu znaku Strzelca.

Zobacz także: W co wierzą Polacy?

Do sierpnia cofnie się, aż do 14. stopnia tego znaku. Co prawda według reguł tradycyjnej astrologii, ruch retrogradacyjny planet jest tożsamy z utrudnieniami, opóźnieniami i brakiem energii, ale w przypadku Jowisza, będzie to mieć znacząco łagodniejszą formę, a wręcz pomoże Nam odzyskać stracone szanse i uczestniczyć w wielu rywalizacjach raz jeszcze.

Jowisz włada znakiem Strzelca, w związku z tym jego pobyt w tej fazie zodiaku, wiąże się z wieloma ważnymi wydarzeniami dla osób urodzonych pod opieką tej planety.

Oczywiście inni przedstawiciele zodiaku również muszą liczyć się z intrygującymi zmianami planów i niespodziankami, które objawią się wraz z przemierzaniem przez Jowisza kolejnych stopni w ruchu retro.

Horoskop od 10 kwietnia do 11 sierpnia

Baran

Ważna dla Ciebie relacja musi przejść na kolejny poziom. Nie możesz dłużej uciekać przed deklaracjami. Zdecyduj się na jakiś radykalny krok i określ swoje stanowisko, w innym wypadku Twoja niezadowolona druga połówka, może dać Ci prztyczka w nos i uciec dokądś na kilka miesięcy. Retrogradacja Jowisza w pokrewnym Ci znaku Strzelca może sprawić że, za bardzo uwierzysz w siebie i przecenisz swoje możliwości. W szczególności może to dotyczyć aktywności sportowej i fizycznej. Nie szarp się od razu z wejściem na K2, zacznij od Beskidów. Niestety Jowisz podziała na Ciebie jak katalizator i możesz wydawać więcej niż masz, wplątać się w niezbyt bezpieczne interesy, albo podjąć inne ryzykowne działania. Na opamiętanie przyjdzie czas w sierpniu, oby nie za późno.

Zobacz także: Horoskop numerologiczny – partnerski i opisowy

Byk

Cofający się Jowisz obnaży słabości w Twoim otoczeniu. Niestety możesz się spodziewać kilku utrudnień. Jeżeli gdzieś w rurze jest dziura, to woda zacznie się wylewać właśnie teraz, jeżeli masz niezapłacony mandat, rachunek przyjdzie w ciągu kilku tygodni. To o czym zapomniałeś i nie brałeś już tego pod uwagę, nagle może się zaktualizować i zmusić Cię do poświecenia tym sprawom uwagi. Nie bądź zdenerwowany takim stanem rzeczy. Czyż nie lepiej, że wady ujawniają się, zanim spotka Cię z tego powodu coś złego? Od połowy sierpnia będziesz już po naprawach, remontach, terapiach i z nowym entuzjazmem zabierzesz się do budowania czegoś trwałego.

Bliźnięta

Los da Ci niewiarygodne możliwości. Odezwą się do Ciebie dawni pracodawcy, współpracownicy, osoby z którymi miałeś przelotne kontakty, jak również ważne dla Ciebie postacie, niewidziane od lat. Każda z tych osób, będzie chciała pomagać Ci w rozwoju i będzie mogła zaoferować cenną niespodziankę. To tak, jakby pociąg, który odjechał z peronu zanim podbiegłeś, zatrzymał się i cofnął, aby jednak zabrać Cię ze sobą. Wykorzystuj te okazje, bo drugiej - przepraszam, właściwie trzeciej szansy już nie będzie. Masz okazję wziąć udział w jakimś interesującym, nowym projekcie związanym z zagraniczną energią, który pozwoli Ci poszybować wysoko. Tym razem się nie wahaj i zaufaj swojej intuicji. W ciągu dwóch miesięcy nareszcie dotrą do Twojej świadomości informacje, na które tak długo czekałeś.

>>> Bliźnięta - charakterystyka

Rak

Czekają Cię miesiące próby i testu. Będziesz poddany wielu stresującym sytuacjom, które mają na celu sprawdzenie prawdziwości i szczerości Twojego uczucia. Najważniejszym dla Ciebie tematem będą kwestie partnerskie i relacje rodzinne. To właśnie teraz musisz zadać sobie bardzo ważne pytania i znaleźć na nie właściwe odpowiedzi. Ktoś na kim bardzo Ci zależy i kto na kilka miesięcy zniknął z Twego życia, może ponownie się w nim zjawić i narobić dużego bałaganu. Zastanów się po co Ci relacja, która wprowadzą chaos do Twojego życia. Przecież jak niczego innego na świecie nie pragniesz spokoju i stabilizacji pod kątem uczuciowym. Czy masz powody wierzyć, że tym razem ten ktoś Cię nie zrani? Odpowiedź poznasz w połowie sierpnia, obyś jednak tym razem był mądry przed szkodą.

Lew

Jowisz przebywający w przynależnym Lwom, ognistym trygonie przyniesie dla Ciebie wraz z retrogradacją miłe wypłaty i ureguluje zaległości finansowe. Możesz liczyć na dodatkowe bonusy w miejscu pracy. Uświadomisz sobie swoją siłę, moc i wartość w jeszcze większym zakresie, niż do tej pory. Okazać się może, że Twoja obecność i kreatywność jest absolutnie niezbędna do szczęścia zarówno Twojej firmie, jak i najbliższym osobom. Do sierpnia masz nielimitowany karnet na szczęśliwe zbiegi okoliczności. W kwestiach uczuciowych również możesz liczyć na wiele dobrego. Odnowienie się gorącego romansu sprzed lat jest bardzo prawdopodobne.

Panna

Możesz poczuć się Panno całkowicie wyeksploatowana i wypalona. Wokół Ciebie dużo chętnych, aby przypisać sobie owoce i efekty Twojej pracy. Powinnaś bardzo uważać na złodziei pomysłów, energii i wizerunku. W Twoim otoczeniu pojawią się również osoby, które próbują w Twoim sercu zasiać ziarna wątpliwości. Najbliższe cztery miesiące powinnaś przeznaczyć na regenerację swojego organizmu i dawać sobie jak najwięcej okazji do wypoczynku. Postaw również na ochronę swoich granic psychicznych i emocjonalnych. Nie od parady będzie również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, czy też założenie instalacji alarmowej. W miłości niespokojnie, będziesz mieć spore wątpliwości. Wytchnienie znajdziesz w medytacji, jodze i w spa.

Waga

Retrogradacja Jowisza zmusi Cię do twardej konfrontacji z innymi osobami (a zazwyczaj tego unikasz), oraz do szczerej rozmowy samej ze sobą. Czas kluczenia, uciekania, mylenia tropów już minął i właśnie teraz będziesz musiała Wago stanąć twarzą w twarz, ze swoimi głęboko skrywanymi lękami. Jeżeli jest coś, co jak sól w oku przeszkadza Ci w normalnym funkcjonowaniu, a Ty uparcie twierdzisz, że tego nie ma, to Wszechświat postawi Cię w sytuacji, w której bardzo jasno i dosadnie to dostrzeżesz. Przed Tobą czas rozrachunków, rozliczeń i podsumowań, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że w drugiej połowie sierpnia będziesz z tego bardzo zadowolona. Poczujesz przestrzeń i wolność wokół siebie, co da Ci poczucie ulgi. Lepiej przecierpieć kilka tygodni, a mieć spokój na lata.

>>> Waga - charakterystyka

Skorpion

W ciągu najbliższych miesięcy będziesz mógł pozwolić sobie na więcej niż zamierzałeś. Nareszcie poczujesz się trochę swobodniej. Poluzujesz z dietą i nadmiernym oszczędzaniem, zdecydujesz się na małe, ale bardzo ważne przyjemności. Przez najbliższe cztery miesiące będziesz się uczyć radości z życia i czerpania satysfakcji z dzielenia się szczęściem z najbliższymi. To właśnie dom, rodzina, partnerstwo, planowanie potomstwa staną się teraz dla Ciebie priorytetami. Zrozumiesz, że kariera i posiadanie oszczędności to nie wszystko. Pieniądze nie są nic warte, jeśli nie potrafisz z nich korzystać. Jeżeli długo nie mogłeś trafić na właściwy dla siebie lokal, lub sprzedać korzystnie jakiejś nieruchomości, to właśnie teraz Ci się poszczęści. Niebo ma dla Ciebie właściwy czas pod kątem kupna i sprzedaży.

Strzelec

Możesz wrócić pamięcią do zaprzepaszczonych przed laty okazji i przemyśleć, co wtedy zrobiłeś źle. Łaskawy dla Ciebie Jowisz, umożliwi Ci ponowne wykorzystanie szans i postawi na Twojej drodze osoby, z którymi myślałeś, że w tym życiu się już nie spotkasz. Mówi się, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale Twój patron na chwilę może zasłonić oczy i pozwolić Ci na korzystanie z ,,dzikiej karty''. Przed Tobą cztery miesiące niesamowitych zbiegów okoliczności, nieprawdopodobnych ,,przypadków'' i niesamowicie poplątanych ścieżek, po których będziesz kroczył. Niekorzystne dla Ciebie rozliczenia, przetargi i decyzje urzędnicze mogą zostać cofnięte i skierowane do ponownego rozpatrzenia.

W ciągu najbliższych miesięcy będziesz mieć okazję do chwytania w lot wyjazdów i pakowania walizek, na całkiem nieprzewidziane i nieplanowane wcześniej podróże.

Koziorożec

Retrogradacja Jowisza przyniesie Ci możliwości wyeliminowania z Twojego otoczenia ludzi, którzy Ci dłużej nie służą. Odkryjesz wiele tajemnic i sekretów, które były pilnie przed Tobą strzeżone, a Los postawi Cię w odpowiednim miejscu i czasie, abyś mógł zdemaskować cudze, niecne zamiary. To właściwy moment, aby przyprzeć do muru Twoich długoletnich przeciwników i wywalczyć swoje. Masz teraz sprzyjające układy na niebie, które pomogą zakończyć procesy sądowe, wyegzekwować płatności i odzyskać inne Twoje należności. Jeśli od początku roku biedzisz się nad rozwiązaniem jakiejś zagadki, to mimochodem wpadniesz na właściwy trop. To nie jest najlepszy czas na wyjazdy. Raczej powinieneś poświęcić uwagę i energię, aby pozytywnie doprowadzić do szczęśliwego finału Twoje długoletnie konflikty. Ktoś zwróci Ci cenną rzecz, co do której odzyskania już straciłeś nadzieję.

Wodnik

Przez najbliższe miesiące, aż do sierpnia będziesz Wodniku dumał próżno nad swym losem i puszczał parę w gwizdek. Niestety bardzo trudno będzie Ci teraz zabrać się do jakiejś konstruktywnej pracy. Możesz czuć się wewnętrznie porozbijany i niepewny, co do swoich życiowych wyborów. Przez kilkanaście tygodni będziesz przesypywał czas przez palce. Musisz odzyskać wiarę w siebie i poczucie bezpieczeństwa, a pomoże Ci w tym zmiana otoczenia oraz wypracowanie sobie nowych nawyków. Chyba lepiej nie zamęczać siebie i otoczenia, tylko wykorzystać wszystkie zaległe urlopy i ruszyć na poszukiwanie siebie gdzieś w nieznane. Uważaj na kwestie związane z niezaleczoną infekcją bądź uśpionym stanem zapalnym w organizmie. W lipcu wyraźnie Ci o sobie przypomni.

>>> Wodnik - charakterystyka

Ryby

Uważaj, aby okazja powtórnie nie wyślizgnęła Ci się z rąk. Już raz żałowałaś Rybo, że nie dałaś się skusić, a to na poważniejszy, korzystny zakup, a to przegapiłaś atrakcyjną wycieczkę, a to znowu nie miałaś odwagi powiedzieć komuś czegoś w oczy. Możesz też zadręczać się wyrzutami, że kiedy była ku temu sposobność, nie zmieniłaś pracy. Teraz będziesz ponownie mieć możliwość skorzystać z dobrej passy. Jeżeli auto popsuło się po raz kolejny, najwyższy czas je wymienić. Ktoś zaoferuje Ci w Twoich kłopotach pomocną dłoń i grzechem byłoby tego nie docenić. Jeśli ryzykować, to właśnie teraz. Musisz jedynie uważać na zaległe, zaleczone, ale nie wyleczone dolegliwości, które mogą powrócić ze zdwojoną siłą, szczególnie na gruncie gastrycznym i endokrynologicznym.

>>> Zobacz też: Rok 2019 zapisany w gwiazdach

Autor: Astrolog Merkurja