Gwiazdy

Trudna rola Jędrzeja Hycnara w serialu "Żywioły Saszy – Ogień". Inspiracją był dla niego "Joker"?

Gwiazdy

Serial "Żywioły Saszy - Ogień" skupia się na śledztwie w sprawie tajemniczych podpaleń w Łodzi. Jednym z bohaterów jest Adam Gajek, w którego wciela się młody aktor, Jędrzej Hycnar. Co było dla niego inspiracją, kreując tę postać?

"Żywioły Saszy – Ogień". Jędrzej Hycnar jako "polski Joker"

Jedną z kluczowych postaci w serialu "Żywioły Saszy – Ogień" jest Adam Gajek. To młody chłopak, jedynak, który wychowywany był bez ojca przez autorytarną i zaborczą matkę. Pracuje w rodzinnej piekarni. Mimo swojego wieku jest niedojrzały emocjonalnie i psychicznie. Z czasem zaczyna odkrywać w sobie niepokojącą fascynację ogniem.

- To jest arcyciekawa postać do grania. Ogromnie pokomplikowana, z ciekawym rysem psychologicznym i w bardzo ciekawych relacjach z innymi bohaterami. Do tego wydaje się być ogromnie wrażliwa i zaryzykuję stwierdzenie, że w gruncie rzeczy dobra – wskazuje wcielający się w Adama Jędrzej Hycnar w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

Aktor nie ukrywa, że podczas prób do serialu na myśl przyszedł mu film "Joker" w reżyserii Todda Phillipsa, w którym bohater jest równie mocno poraniony wewnętrznie co Gajek. Dlatego posuwa się do złych czynów. To jednak nie jedyna postać z tekstów kultury, o której myślał Hycnar grając w "Żywiołach Saszy".

- Ta piromania trochę była moim marzeniem, bo jest taki dramat Mariusa von Mayenburga – młodego brutalisty niemieckiego, który nazywa się "Ogień w głowie". Tam jest taka postać Kurta, która właśnie fascynuje się ogniem i również jest w bardzo trudnych relacjach z rodzicami. (…) Zawsze marzyłem, żeby takiego Kurta zagrać, no i przydarzył mi się Adaś, który jest niejako jego odpowiednikiem – zdradza Jędrzej Hycnar. Co jeszcze powiedział nam aktor? Zobacz wideo powyżej.

"Żywioły Saszy – Ogień" – o serialu. Kiedy oglądać?

Po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii, gdzie przez siedem lat studiowała i doskonaliła się w zawodzie profilerki, Sasza Załuska (Magdalena Boczarska) wraca do Polski i niemal natychmiast otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Niechętnie opuszcza córkę i wyrusza do Łodzi, gdzie policja bezskutecznie poszukuje osoby odpowiedzialnej za serię podpaleń i wybuchów. Śledztwo okazuje się wyjątkowo skomplikowane.

Na drodze do rozwiązania sprawy stoi nie tylko brak jednoznacznych dowodów i tropów, ale też wątpliwości przełożonych i współpracowników co do umiejętności profilerki. W każdym kolejnym odcinku pojawi się nowy ślad prowadzący do rozwiązania sprawy. Czy dzięki pomocy Załuskiej uda się ująć sprawcę i zakończyć śledztwo?

Premierowe odcinki serialu "Żywioły Saszy – Ogień" w każdy wtorek o godz. 21:30 w TVN. Produkcja dostępna jest także w serwisie Player.pl.

Zobacz wideo: Żywioły Saszy - Ogień | Odcinek 3 | Zwiastun

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości